1. Ana Sayfa
  2. Kadın

Erkek Nasıl Aşk Olur?

Erkek Nasıl Aşk Olur?
+ - 2

Çok fazla gündemi yapılan bir türlü ikna olunmayan bir konuyu ele alacağız. Erkek nasıl aşk olur? Bir erkek aşık olur mu? Bir erkek ne zaman ve nasıl aşık olur konusunu ele alacağız, çok fazla günden diyorum çünkü bu konuda özlem duygusu kadar inanılmaz bir önyargı var. Bir de şu erkeklere verip veriştiren insanlarda olunca bu önyargı pekişiyor.

Tekrar söylemekte fayda var tabi ki çürük elmalar da var tabii ki gerçekten avcı olup aşkla meşkle işi olmak yerine skor peşinde olanlar var ya da aslında böyle olmayıp zaman içerisinde aman iyi olduk ta ne oldu bundan sonra yaşasın itlik ve serserilik diyenler var ama ben bugün genel olarak size bu akıllara takılan erkek nasıl aşk olur? Erkek ne zaman aşık olur? Erkek nasıl aşık olur sorularını maddeler halinde cevaplamaya çalışacağım.

Erkek nasıl aşık olur?

Olayımız mantık dostlar, mümkün olduğunca mantığınızdan süzdüğünüz de hak vereceğiniz maddelere yer vereceğim ama ilk önce önyargılarınızı bir kenara bırakalım ve sonrasında başlayalım. Unutmadan da kadın nasıl aşk olur? Adlı listemize de bakmak isteyebilirsiniz belki. Lafı fazla uzatmadan erkek nasıl aşk olur? Sorumuzun cevabını hemen listeliyorum.

Merak Duygusunu Yaşadığında Gizemli Bulduğunda

Merak Duygusunu Yaşadığında Gizemli Bulduğunda

Sevgili dostlar bir çok canlının doğasında olan bir duygu merak duygusu, özellikle insanlar geçmişten bugüne bilinmeyene karşı inanılmaz bir merak duygusu yaşamıştır merak duygusu her canlıyı tetikler haliyle erkeklerin de tetiklediğini söyleyebiliriz.

Bir erkeğin merak duygusunu harekete geçirebiliyorsanız artık ilgisini çekmişsiniz demektir. O yüzden kadınlara özel yazdığım bir çok liste de bu merak duygusu tetiklemek adına gizem yaratın diyorum.

Gizemli şeyler her zaman merak duygusunu harekete geçirir, erkeğin bu gizemi çözmek öğrenmek adına çaba harcamasına sebep olur hem de gizem erkeğe daha çekici gelir.

Bakın erkeklerin genel olarak yaptığı bir sohbet vardır duymuşsunuzdur muhakkak çıplaklık erkeğin libidosunu çok etkilemez iken güzel bir elbise ya da kullanılan aksesuarlar her zaman daha çok dikkat kesilmesine sebep olur.

Buradaki gizemi göz ardı etmemek lazım ama gizemli olmakla kaçmayı, gizlenmeyi, fazla naz yapmayı da karıştırmamak lazım. Bunlar da bir o kadar erkeğin kaçmasına sebep olacaktır yani sevgili dostlar bir erkeğin aşık olmasında merak duygusunun keşfetme arzusunu etkisi çok fazladır.

Eksiklerin Tamamlanması

Eksiklerin Tamamlanması

“Hayatta hiçbir şeyim az olmadı senin kadar” sözü geldi aklıma bu maddeyi düşündüğümde, gerçekten de öyledir dostlar. Hayatımızda bazı şeylerin eksikliğini hep yaşarız. Bu bazen ilgilidir, bazen sevgidir, bazen meraktır, bazen fiziksel bir detaydır, bazen maneviyata dokunan bir şeydir.

Erkek nasıl aşk olur? Bir erkeğin aşık olması için eksikliğin tamamlanması çok önemlidir o eksikliği karşısında bulunan tamamlayan erkek o kadına karşı çok daha ilgi duymaya başlar ben danışanlarıma sorarım genelde.

Nesine aşık oldun derim. Bir danışanım aşık olduğu kadının tanımlarken ben güzel konuşmayı beceremem ben girişi yapardım o cümlelerimi tamamlandı demişti, başka bir erkek danışanım biraz daha fiziksel özellikleri söylemişti yanında manken gibi giyinip süzüldü benim ise onunla olduğum için gururum okşanır derdi, bir tanesi bana çeki düzen verir demişti o olmasa ben savrukluğumla çoktan iflas etmiştim diye eklemişti.

Yani dostlar bu maddenin de erkeği kadını yok ama şöyle bir gerçek var insanlar eksikliğini hissettiği şeyleri birinde bulduğu zaman o kişiye aşık olabiliyor. O yüzden bir erkeğin aşık olması karşısındakinin tamamlayıcı özelliğine bağlıdır da diyebiliriz.

Erkek Nasıl Aşık Olur? (Emek Harcadığında)

Erkek Nasıl Aşık Olur Emek Harcadığında

Sevgili dostlar küçük Prens’in favorim olan bir sözü vardır aralarda sıkıştırırım muhakkak bir şeyi değerli kılan senin ona harcadığın vakit verdiğin emektir der küçük prens. Buradan yola çıkarak çok fazla liste yaptım. Emek harcanan kadın nasıl olursun mesela bunlardan bir tanesi.

Bir erkek emek harcadığı zamanını harcadığı kişiye aşık olur. Çünkü emek harcamadan elde ettiği şeyler ona anlamsız gelir. Bakın bu örneği de çok fazla veririm bir kez daha hatırlatmış olalım erkekler böyle maç üzerinden İdda falan yaparlar. Burada kazanılan ödüllerin harcanmasını şahit oldunuz mu? Ben çok oldum.

Böyle mekanda müzik yapan kişilere falan verirler şu şarkıyı söylesene diye getir oğlum kalamar derler, Buzlu badem de getir derler. Oh bir bonkörlük bir el açıklığı bunun sebebi emek harcamadan elde edilen bir şey olmasıdır. Bir de yoğun emek ile aldıkları arabalarına verdikleri değeri düşünün.

Öyle çamurlu ayakkabılarla bir birinin bakalım böyle yeni yıkanmış arabanın camını falan açmaya çalışın neler oluyor görün. O yüzden bu madde önemlidir erkeğe emek harcatmak gerekir ki değeri olsun, aşık olsun o yüzden kolay elde edilir olmayın, o yüzden erkeği tembelliğe alıştırmayın deriz.

Çünkü seni kolay uğraş vermeden elde ederse aşık olmasını falan bekleme tamam vardır birkaç örnek de diğerleri kadar yoktur erkek uğraşmalı, incelik düşünmeli, ince davrandığı için mutlu ettiğini görmeli, takdir edilmeli ki tekrarını yapsın bu arada yenilikler düşünsün, aklını daha çok meşgul etsin, ilgi göstersin karşılığında ilgi alsın bu döngü sağlanırsa erkek aşık olur. İşte erkek nasıl aşık olur? Erkeğin aşık olması verdiği emekle harcadığı zamanla orantılıdır.

Rekabet İçinde Olduğunda

Rekabet İçinde Olduğunda

Şimdi alışıla gelmiş düşünce yapısının dışına çıkmak isterim. Erkekler rekabet etmeyi çok severler kadınlarda severler de erkeklerin rekabetleri bir farklıdır takım tutarlar ses telleri kopana kadar desteklerler rakip karşısında, bir sohbet esnasında sıkıyorsa tuttuğu takıma bir şey söyle kavga kıyamet kopar, halı saha maçı yaparlar yenen sanki dünya şampiyonu olacak gibi davranırlar öyle bir hırs vardır sahada hatta mücadele etmeyen arkadaşları ile falan kavga ederler koşmayacaksan oynama falan derler, araba ile yol verme kavgası yaparlar.

Hatta böyle sen beni nasıl geçersin falan diye gaza basarlar hırslanırlar, spor salonunda gören vardır muhakkak 50 kilo kaldırır ağırlık olarak diğeri gelir zorlandığı hale 60-70 kilo kaldırmaya çalışır böyle inanılmaz bir rekabet duygusu vardır rekabet duygusu erkeği canlı tutar.

Bunun bir başka çeşidi de kadın için olur kıskançlık duygusunun yoğun olması falan hep bu rekabet duygusundandır rekabet duygusu erkeğin aşık olmasına etkendir. Şimdi bunu farklı yerlere çekmesin kimse lütfen ya çok erkekle muhatap olan kadını erkek sevmez bir kere gibi bir şey değil burada anlatılmak istenen.

Erkeğin kendini rekabetli hissetmesi bu duygusunu hareketlendirir. Nasıl yani dersen, bir sınıfta o hoşuna giden kadının başkasının da güzel bulması erkeği tetikler elini çabuk tutmak çabasına dönüşür ya da bir kadının sosyal olması erkekte huzursuzluk yaratır her gece eller havaya yapılmasından bahsetmiyorum ben ama sosyal ortamların olması ne bileyim uğraştığı bir hobisinin olması bir kursa gitmesi kadının kendi özel alanlarının olması ve erkeğin buna dair olamaması erkekte bir etkileşim yaratır.

Acaba o ortamlar da rakip sayılabilecek biri var mı düşüncesi doğurur. Özellikle kadın burada dengeyi güzel ayarlarsa yani gizemli olmak tamam ama ne çeviriyon ya böyle dedirtmemek gibi. Erkeği kendine daha çok aşık eder daha çok ilgisini çeker. Çünkü erkek az önce saydığımız merak etme, emek harcama duygularını burada yoğun şekilde yaşar.

O sosyal alanları merak eder. Örneğin kursa gidiyor san kurs çıkışı seni almaya gelmesi gibi arkadaşlarla toplamıyorsun dur arayıp kendini hatırlatması gibi rekabet duygusu erkekte çok önemlidir. O yüzden erkek rekabet ediyorsa kazanmak için ekstra çaba harcıyorsa aşık olma potansiyeli doğuyor diyebiliriz.

Evinde Hissettiğinde

Bir erkek kendini evinde hissettiğinde aşık olur. Evi burada ilişkisi, rahat hissettiği ilişkisi erkek için huzurludur evidir yani e az önce emek harcaması lazım diyordun şimdi rahat etsin diyorsun onu soruyorsanız beni yanlış anlamışsınız 3’üncü maddeyi tekrar edin derim.

Evine de insan emek harcar, temizler, bakım yapar, tadilat yapar, yeni eşyalar alır. O yüzden bu rahat ettirmeyi emek harcatmamak olarak düşünmeyin lütfen kastettiğimiz yanınızda doğal olması. Doğaldan kastımız da geğirmesi, gaz çıkarması değil tabii ki.

Eleştirilme korkusu olmadan konuşabilmesi mesela, düşüncesini yargılanmadan anlatabilmesi hak verilmesi değil konu ama rahatlıkla çekinmeden fikirlerini aktarılabilmesi, komik bulunmadan gülmeden hayallerini anlatabilmesi yani dostlar evindeymiş gibi huzurlu ve rahat olabilmesi erkeğin aşık olmasında etkendir.

Sevgili dostlar sorumuzu bir daha sormak gerekirse erkek aşık olur mu? Evet erkek aşık olur. Bakmayın erkeği duygusuz gibi gösterenlere bizim kültürümüzde edebiyatımızda erkek aşkların en büyüğünü yaşayandır, dağları delen Ferhat gibi, çöllere düşen Mecnun gibi, aşkından yanan Kerem gibi daha niceleri erkek aşık olur. Önemli olan aşık olacak erkeği bulmak bulduğunda değer bilmektir.

Çünkü bir de böyle bir şey var maalesef aşık olacak kişiler dururken aşık olma potansiyeli olmayan kişilerin peşinden gitmek gibi aşık olma potansiyeli olan insanların hayatınızda olması dileklerimle tekrar görüşene kadar kendinize göz kulak olun.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.