1. Ana Sayfa
  2. Kadın

Sosyal Medyada Flört Kuralları – Sakın Yapma Bunu!

Sosyal Medyada Flört Kuralları – Sakın Yapma Bunu!
+ - 3

Bugün size gerek tecrübelerinden, gerek gözlemlerinden, gerek mesleğimin vermiş olduğu kazanımlardan bahsedeceğim. Konumuz şu sosyal medyada flört kuralları, sanal bir şekilde flörtleşir iken nelere dikkat etmeli, nelerden uzak durmalı, neler yapmalı onlardan tek tek bahsedeceğim maddeler hazırladım yine her zamanki gibi kadınlara yada erkeklere özel değil bu liste genel iki taraf için de notlar bulacaksınız.

Sosyal Medyada Flört Kuralları

Flört Ettiğiniz Kişi Gerçek Mi?

Flört Ettiğiniz Kişi Gerçek Mi

Arkadaşlar fake hesaplar çok fazla sizler de biliyorsunuz o bakımdan sosyal medyada flört kurallarını öğrenirken önce gerçek kişiyi bulmanız da fayda var. Bu işin önemli kuralı budur arkadaşlar. Eğer ki tanışma sosyal medya üzerinden gerçekleştiyse kandırma ihtimalinizi şöyle azımsanacak derecede değil, arkadaşlar birisiyle yazacaksınız, konuşacaksınız flört edeceksiniz iyice araştırın emin olup ondan sonra başlayın iletişime.

Çünkü her on kişiden 3’ü sosyal medyada sahte bir kimlik sahte bir fotoğraf sahte bir varlık sürdürüyor. Bu sayı bir araştırma değil Tamamen kendi gözlemlerim sonucu uydurduğum bir rakam bana kaynak falan sormayın şimdi.

Bu Gözler Neler Gördü, bu kulaklar neler duydu üç ay konuştuk evli çıktı diyor yahu dedim hiç mi ipucu yakalamadın Başka isimle profil açmış bir sürü fotoğraf koymuş nereden alayım diyor. Haklı başka bir şikayet, Konuştuk Konuştuk bir geldi Fotoğraftaki kişi ile alakası yok ne olacak Ben de fotoğraftaki kadar yakışıklıyım diyor. Kendine güvenin varsa neden başkasının fotoğrafını koydun p******* diyememiş tabi.

Neyse herkes böyle örneklerle karşılaşacak diye bir kural yok tabi ama Siz işinizi sağlama alın sağlama alın ki sonrasında kendinize kızmayın kendinize yüklenmeyin gerçekten bu işi profesyonel bir şekilde yürüten insanlar var öyle bir kandırırsınız ki ne olduğunu anlamazsınız.

Yazım Kurallarına Dikkat Et!

Arkadaşlar kimse sizden Türk Dil Kurumu onur üyesi edebiyatçıları kıskandıracak Türkçe beklemiyor bundan eminiz ama gerek kullandığımız dile gerek karşımızdaki kişiye saygı göstermek adına dikkat etmemiz gereken noktalar var.

Slm, nbr, cnm bak bunu yazıyorsa baştan kaybediyorsundur, bunu karşıdaki yazıyorsa kaç kaç uzaklaş ondan, altı tane harfi eklemeye üşenen insan o ilişkide sana hiçbir şey vermez. Ben bir sohbette bu yorumu dile Getirdiğimde biri ukalalık yaptı abi kısa mesaj adı üstünde kısaltmalı olabilirdi ve güzel kardeşim Kısa mesajla sohbet bir mi olur hatırımı Sorulur. Saat 3 İskele de dersin anlarım hatır sormaya takılmayalım Yazışarak sohbet etmek zaten günümüzün vazgeçilmezi ama her şey kısaltmak sizi itici gösterir.

Yazım kurallarına İmla hatalarına dikkat etmekte önemli insanlar artık hatalı kullanılan bağlaçlardan ya da yanlış yazılan kelimelerden nefret eder durumda bir kelimenin yazılışına şüpheniz varsa 20 saniyenizi ayırıp Google’dan doğrusuna bakabiliyorsunuz sadece yirmi saniye. Şimdi ama ne gerek var bu kadar tan tana ya alt tarafı 2-3 satır yazacağız diyenler olacaktır.

Yazışırken ortada sen yoksun yüzün yok, mimiklerin yok, güzelliğin, kültürün, seksi giyinişin yok Sadece kelimeler var o kelimeler tüm ben seni temsil ediyor. Hiç olmadık şekilde karizmanı yerlere serme dili güzel kullanarak anlaşılır ve kısaltmalardan kaçarak yazışmak size puan kazandırır. Hoşlandığınız kişiyle mesajlaşmanın 8 kuralından da bahsetmiştim okumanızı tavsiye ederim.

Hızlı Samimiyete Dikkat

Arkadaşlar çok samimi olmak en başlar da saten çok saçma değil mi sizce o bakımdan sosyal medyada flört kurallarını öğrenmeden önce samimiyetinizi koruyun derim. Hız her zaman her yerde tehlikelidir, bu hızı ayarlayamaz kaza kaçınılmazdır özellikle flörtleşmenin başındaysan hem karşındakini kaçırma riskin var hem de itici gelme riskin. Sabah kalkar kalkmaz gelen mesajları gözünde canlandırsana günaydın cimcime, kız cadaloz Hala uyuyor musun, o paşam öğlen oldu hala kıçımızı kaldıramadık lakap takma çok gereksiz bir durumdur arkadaşlar.

Flört esnasında kesinlikle uzak durmak lazım espriler, ufak şakalar, iletişimi ısıtır bunlardan kaçında demiyorum tabii ama lakap takma, argo kullanmak bir şaka değildir aynı zamanda yazı dilinde mimikler olmadan yapıyorsun bazen şakayı bu şakanın ya da espirinin yazı olarak okunduğun da nasıl algılanacağını iyi düşünmen lazım.

Aksi halde felaketle sonuçlanabilir samimiyetten uzaklaşmaktan da risklidir bakın. Evet canım Haklısın canım demek için biraz erken değil mi derseniz koşarak kendinizi uzaklaştırmış olursunuz her zaman söylerim ayarı tutturmak önemli.

Sınırları İyi Ayarla

Sanal flörtün kaçınılmazı cinselliktir. İnsanlar sanal alemde olmanın rahatlığıyla konu cinselliğe daha çabuk getir özellikle Biz erkekler birden Ne diyorsun sen be s**** demek değersizdir tüm kapıları açmak da, flört bir çeşit oyundur, oyunlara yer açmalıdır. Bunun yerini, zamanını ve sınırını ayarlamak işin püf noktasıdır.

Karşı tarafa sert bir karşılık vermek yerine imalarda bulunarak tebessümle konuyu kapatabilirsin mesela erkekler için ise bu konunun açılması mümkün olduğunca ertelenmesi size puan kazandırır bir de işin fotoğraf paylaşma kısmı vardır ki burada da sınırı ayarlamak çok önemlidir.

Bu arada bu olay iki taraf için de geçerli, Bu tarz paylaşımları yapmadan önce doğru zamanda ve doğru kişiyle iletişim halinde olduğunuzdan Emin olmalısınız özellikle birçok şantaj ve dolandırıcılığı bu paylaşımların yanlış kişiler yapılması sonrasında çıktığını unutmayın.

Doğru Zaman nedir diye soranlar olacaktır ki doğru zaman karşınızdaki kişiden Emin olduğunuz zamandır, doğru zaman sanal olan bu flörtü gerçeğe döndürdüğünüz zamandır.

Buluşmadan Aşık Olma Aşık Gibi Davranma

Buluşmadan Aşık Olma

İnsanız hepimiz bir boşluktaysak ya da istediğimiz ilgiyi gördüysek tarzımıza yakın olan birini hissettiysek kapılarımızı açarız sonuna kadar. Hatta aşık olmak bile mümkün. Bununla ilgili bir film önersin de bulunayım. İşletim sistemine aşık olan bir adamın hikayesi Her isimli film Türkiye’de aşk olarak geçiyor.

Film aslında tam benim anlatmak istediğim adam gerçek olmayan sanal bilgisayar işletim sistemine aşık oluyor sonuçta işletim sistemine Aşık olmuyoruz ne sakıncası var dersen bak bakalım flört ettiğin kişi fiziksel olarak da karakter olarak da senin hoşlanabileceğin birimi, sanal alemde rol yapmak çok kolaydır Arkadaşlar her konuda bilgi olarak gözükebilirsin Mesela Google sağ olsun.

Gerçekte konuşurken durup Google’a bakmasına müsaade edelim dersen senin bileceğin iş ya da Fotoğraflarında gördüğün kişiden çok farklı bitip çıkarsa karşına Sonuçta filtreler sağ olsun seni 10 yaş küçültüp bebekler gibi bir surata sahip gösterebiliyor. O yüzden o duyguları yaşamadan önce bir gerçek hayatta Görün o elektriği alın sonrasında aşık olun.

Abartma – Sabırsız Olma

Abartmadan sabırsız olmadan sosyal medyada flört kurallarını öğrenemezsiniz. Ne demiştik, flört bir oyundur demiştik. Bu oyun keyfidir, insanı motive eder, mutlu eder ama abartırsan elinden kaçar. Sanal flört dediğin şey bilgisayar ile telefon ile olur sonuçta abarttığın takdirde Elinde telefon ya da bilgisayarla beraber yaşamaya başlarsın.

Gittiğin yerde prize en yakın koltuğu ararsın başka bir hayatın kalmaz aynı şekilde bu flört ettiğin kişi de yaşama durumu var ki herkes bu durumdan hoşlanmaya bilir. Telefonun başından kalkmayan bir olarak gözükmemek adına karşı tarafı sıkıp bunaltmamak adına bu oyunu daha uzun ve keyifli sürmesi adına Normalde hayatınızın ve hayatının olduğunu unutmayın.

Sonuçta her şeyin fazlası zarardır sabır her konuda olduğu gibi bunda da önemli her şeyin bir an önce olsun diye beklersen hiçbir şey olmaz. İki saat yazıştın sonra pat dedin görüntülü aradın 10 dakika geçti Normal aradın kapattın sonra mesaj attın yarın görüşüyor muyuz dedin.

Işık hızı ile kaçırırsın karşı tarafı. Ah çattık bir manyağı der yapılan yanlış birkaç tane daha not aktarmış olayım kısa kısa emojiler ile iletişim kurulmaz arada cümlede kurmanız önerilir, çetleşirken destan gibi mesajlar yazmayın önemli bir konu varsa konuşun sadece yazışmak sıkıcıdır karşı tarafın sesini duyma her zaman renk katar.

Sinir bozucu alışkanlıklarınız varsa onlardan kurtulun kelime kelime tek tek yazmak sizi itici yapacaktır listenin başında da söylediğim gibi sanal da olsa flört keyifli bir şeydir. Ama bu tarzın en önemli kısası şudur sana bağlı kalırsanız gerçek hayattan koparsınız. Sıra Sizde yorum kısmına yazın lütfen sanal bir flört yaşadınız mı yaşamışsınızdır şimdi hiç öyle yaşamadık diye havalı cümleler yazmayın yaşadıysanız yaptığınız hata ya da hatalar nelerdi yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.