1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Aşık İnsanın 12 Belirgin Davranışı! Aşık İnsan Ne Yapar?

Aşık İnsanın 12 Belirgin Davranışı! Aşık İnsan Ne Yapar?
+ - 0

Radyoda çalan bir şarkı da Erhan Güleryüz bir şiir okudu aşık adam ne yapar? Diye bir bölüm vardı. Birden üzerine bir sürü konu canlandı gözümde aşık insan ne yapar? Neler yapılmıyor ki aşk adı altında bazen nasıl saçmalıklar çıkıyor, bazen nasıl iç sızlatan hamleler yapılıyor, birçok kişi soruyor bazen bana bunu bunu yapıyor sizce aşık mıdır diye gelin aşk insana neler yaptırıyor bir bakalım.

Aşık İnsan Ne Yapar? Sergiledikleri 12 Davranış!

Ben gözlemlerimi anlatayım siz de yorum kısmına yaptıklarınızı anlatın ya da size yapılanları anlatın. Bazımız düşünsün bakalım ben aşık mıyım diye ya da hayatımdaki kişi bana aşık mı diye maddelerimiz ilki.

Mesafe Tanımaz, Bahane Bulmaz

Çok uzak ya, inanılmaz yoğunum bugün, gece de mesaim var, arkadaşlarla önceden yapılmış bir programım var gibi bahanelerle aşık insandan duyamazsınız uzak mesafe ilişkileri anlattığım bir makalem var makalenin içeriğinde bir soru sormuştum nereden nereye aşk yaşıyorsunuz diye. Afrika’dan Türkiye’ye aşk yaşayan insanlar varken, İstanbul’un Anadolu yakasından Avrupa yakasını uzak diye tanımlayanlar var.

Canım ne alakası var tabii ki sana aşığım ama şimdi o köprü trafiği de bilemiyorum yani tepkileri muhakkak geliyordur birilerinin önüne aşk mesafe tanımaz aşk bahane bulmaz bir kere uzaktan da olsa görmeliyim diyen çok insan tanıdım ben kilometrelerce yolu gidip görüp haber vermeden tekrar dönen kişilerle akşam trafiğinden dolayı sevdiğinin yanına gitmeyen kişinin aşkını bir tutmalıyız bence.

Sadıktır Gözü Başkasını Görmez

Aşık kişinin gözleri başkasını görmez, aşık biri başka birini istemez, arzulamaz yani çapkınlık yapmaz istemez gerçi ama istese de yapamaz içi el vermez o yüzden aşık olduğuna emin olduğum bir kişiyi başka bir kişi için kıskanmak dünyanın en saçma şeyidir.

Zaten başka biriyle bir şeyler yaşıyorsa arada aşk denen bir şey yoktur. Bir de bu öyle bir şeydir ki aşık bile ayrıldıktan sonra bile uzun süre başkasına dokunamaz aşk bir çeşit büyüdür.

Çocuk Gibi Davranır

Aşık kişiye ilişkideyken ya da ilişki sonrasında inceleyin kendi gibi davranmaz değişir çocuk gibi davranır, mantıklı karar veremez, neredeyse tüm klişe hataları bir çırpıda yapar hata olduğunu bilir bile bile yapar. Aşk da mantığa yer yoktur sözü ve aptal aşık tanımlaması devreye girer en büyük hatalar hep bu davranış sebebiyle gerçekleşir çocuk gibi küser, iletişim kuramaz, kendini güzel ifade edemez.

Siz sanıyorsunuz ki filmlerdeki gibi şair çıkacak ortaya en güzel sözlerle geceleri süsleyecek renk katacak öyle olmuyor işte ufacık bir etkiye peki öyle olsun diye dudak büküp küser konuşmayan bir aşk görürsünüz yada kırılgan bir aşık olursunuz. Her şey filmlerdeki gibi olmayabiliyor bunlar da aşkın içindeki tepkiler.

Kafasında Kurar

Bir tane olumlu ya da olumsuz kelime vardır ortada günlerce saatlerce o kelime üzerine binalar kurulur şehirler yaratılır sonra içinde kaybolunur. Tek bir kelime üzerine hayat toz pembe yapılır yada kapkara bir zindan.

Bir hareket üzerine günlerce gecelerce strateji oluşturulur bir bakış ile yedi katı uzaktaki arkadaşa telefon açılıp dert yanılır aşık insanın kafasında hep bu kurgu vardır. Aşık olan kişinin kurduklarına nasıl düşüncelere varlıklarına aşık olmayan kişi akıl erdiremez.

Aşık İnsan Duygularını Saklayamaz

Erkek olsun, kadın olsun fark etmez duyguların dışa vurumu çok daha belirgindir. Bir hüzünlü şarkıda özlemi, ayrılığı, aşkı aklına gelir hüngür hüngür ağlar. Bir olayı ima edersin gözlerinin içi güler aşık insan hiçbir sırrını saklayamaz işte o yüzden aşk genelde gizli kalamaz. Bir insan ya sarhoşken ya aşık iken sır saklayamaz derler. Aşık olmak bir nevi sarhoşluktur duyuların aktif çalışmamasıdır.

Aşık İnsan Aşkını Gösterir

Aşık insan aşkını haykırmak için fırsat kollar eşine, dostuna bazen alakası olmayan ortamlara anlatır aşkını. Aşkını göstermek onun için bir övünç kaynağıdır işte bu yüzden günümüzde aşkını köşe bucak saklayan beraber çekilen bir fotoğrafı sosyal medyada yayınlamaktan kaçınan kişilerin aşkından şüphe duyulur.

Bir dost sohbetinde ne yapar ne eder aşkını anlatır en ufak bir fırsatta beraber fotoğraflar gösterilir aşık insan için aşk saklanacak bir şey değil yaşamak için olmazsa olmaz bir nefestir.

Hayatının Önceliği Yapar

Aşık kişinin işinin, arkadaşının, akrabasının, ailesinin önceliği yoktur. Geçiş hakkı sadece aşık olduğu kişiye verilir aşık işi ben kimseyle kıyaslamaz, başkasını kıyaslarına da kulak asmaz. Kendi hayatından bir önde tutmaya başlar ki bu aslında kendine yaptığı en büyük zarardır, fark etmez aşk kendinden ödün vermemektir.

Aşık İnsan Gurur Yapmaz

Bazen yakınır bazı kişiler çok gururludur adım atmaz der, çok kuruludur söylemez der, aşık insanda bu söz konusu bile değildir gururunu ayaklar altına alır yine de adımını atar kimseden utanmaz, kimseye aldırış etmez, etrafına kulak asmaz aşık insanın gururu yoktur çünkü gururun olduğu yerde aşk ızdırap olur.

Hayalperesttir

Aşık insan devamlı hayal aleminde yaşar ilişkide olsun ya da ayrılmış olsun fark etmez devamlı sevdiğiyle hayalleri vardır. Saatlerce hayal kurabilir hatta maalesef bu hayaller onun gerçekten uzaklaşmasına bile sebep olabilir. Hayallerin ayağı yere bassın basmasın fark etmez aşık insan en ucuz hayali bile gerçekleştirebileceğini düşünür.

Kusur Bulmaz

Aşık insana göre aşık olduğu kişi kusursuzdur, onu bir lütuf olarak görür, hiçbir kötü özelliği ona yakıştırmaz hiçbir kusurunu kayla almaz bu aslında güzel bir şeydir fakat ayrılık sonrası bu kusursuzluk yakıştırmaları ondan asla kopmasına sebep olur.

Zaman Kavramı Şaşar

Aşık insanların zaman kavramı şaşmaya başlar beraber olduğu zaman diliminde zaman su gibi akıp gider, ayrılık halinde ise zaman geçmek bilmez geceler gündüz olur, gündüzler gece, beraberken bir gün ayrı kalmaya tahammülü yoktur, ayrıyken onsuz geçen bir gün bir yıl gibi gelir, takvimi şaşıran günlerden bir haber olan kişi aşkın zamanı yaşayan kişidir.

Ayrılık En Büyük Kabustur

Çünkü ayrılık da sevdaya dahil şarkısı gelir aklıma aşıkların en büyük kabusu ayrılıktır ayrılık dendiği zaman buz keser ortalık ayrılık lafına şakasına tahammülü olmaz ama bazen kaçınılmaz o ayrılıktan.

Aşık insan en büyük kabusun içine düşer insanların yaşadığı en acı tecrübeler o dönemlere aittir aşık insanın elindeki her şeyi alın aşkını almayın çünkü aşık insan nefes alamaz aşk olmadan maddelerin sonuna gelirken özellikle söyleyelim genel olarak aşık insanların yaşadıklarını anlatmaya çalıştım sen bunları yaşamıyorsundur ya da sevdiğin kişi bu belirtileri göstermiyordur durduk yere ilişkine de zarar verme herkesin aşkı yaşama tarzı ya da gösterme şekli bir olmayabilir.

Sen farklı bir dilde aşkı yaşıyorsan başka dilde konuşan insanlara kulak asmamalısın. Önceden de söylediğim gibi yorum kısmında bizlerle paylaşın lütfen sizin yaptığınız ya da size yapılan aşk hamlesi neydi, neleri göz aldınız, neleri kulak arkası ettiniz paylaşmak isteyen paylaşsın lütfen.

Yorum Yap