1. Ana Sayfa
  2. Kadın

Erkek Ayrıldıktan Sonra Ne Zaman Özler?

Erkek Ayrıldıktan Sonra Ne Zaman Özler?
+ - 1

Erkek ayrıldıktan sonra ne zaman özler? Bir erkek özler mi? Bir erkek ne zaman özler? Terk eden erkek ne zaman özler? Gelen sorulardan yapılan yorumlardan gözlemlediğim bir durum var. Bugün size bundan bahsedeceğim. Ön yargılarınız var. Erkekler özlemez, erkek umursamaz, erkek ayrılınca hemen birini bulur gibi yorumlar okuyorum. Erkek ayrıldıktan sonra ne zaman özler? Başlayalım bakalım.

Erkek Ayrıldıktan Sonra Ne Zaman Özler

Erkek Ayrıldıktan Sonra Ne Zaman Özler

Yalnız Kaldığında

Erkek ayrıldıktan sonra ne zaman özler? Erkekler genelde ilişki esnasında bekar hayatlarını özlerler o yüzden ayrılık sonrası hemen erkek erkeğe etkinlikler, kanka ile eski günleri yad etmeler ya da o günleri tekrarlamaya çalışmalar başlar.

Özellikle dikkat edin ayrılık sonrası erkekler böyle özgürlüğü dibine kadar yaşamaya çalışır. Terk edilen olsun ya da terk eden olsun fark etmez her halükarda o ayrılık kasvetini üzerinden atmak için ellerinden geleni yaparlar.

Eşiyle, dostuyla, kuzeniyle belki de yeni tanıştığı kişilerle bir şekilde yeni ortamlar yaratmaya çalışırlar. Eski ortamlarda geri dönmeye çalışırlar belki de. Bu dönemler genelde ayrılık sonrası bir kaç haftadır bazen bir ayı falan da bulabilir. Fakat bu süreç Lale Devri gibidir stabil kalmaz bu arada hayatın kanunu bu hiçbir şey düz bir çizgi gibi ilerlemez inişler çıkışlar muhakkak olur.

O eş dost arkadaş yeni insanlar bir süre sonra erkeğin hayatından çıkar bazen de erkek kendi çıkartır. Ondan sonra da bir yalnızlık başlar bazen kalabalık içinde yalnızlık başlar bazen bilinçli şekilde yaratılmış olan yalnızlık başlar. İşte o yalnızlık başladığında aklına o bitmiş olan ilişkisi gelir.

Çünkü erkek şunu fark etmeye başlar. Eğer ki güzel bir uzun soluklu bir ilişki ise kaybettiği sadece sevgilisi ya da ilişkisi değildir aynı zamanda da en yakın arkadaşını kaybettiğini fark eder işte o zaman da öyle ve özlem duygusu basar ki erkeği o en damar şarkıların dinlendiği zaman dilimine geçiş olur.

En hüzünlü sözler paylaşılır gecenin bir vakti bazen kendine gel oğlum falan deyip siler bazen yazamazlar bile ama o en yakın arkadaşının değeri mutlaka o gecelerde anlaşılır yani sevgili dostlar. Yani bir erkek yalnız kalmaya başladığında ya da sıkılıp yalnız kalmak istemeye başladığında özlem duygusunu yaşamaya başlar.

Tabi bu arada sırf özlemeye başlasın diye ulan Haydar sen görürsün gününü deyip Haydar’ın arkadaşlarına fitne vermeye kalkmayın.

Anılar Aklına Geldiğinde

Sevgili dostlar özellikle bu konuyu çok söylerim ben ilişkilerde biriktirilen anılar çok önemlidir. Hem ilişkinin kalitesi açısından önemlidir hem de ayrıldıktan sonra önemlidir. İlişkide nasıl anı biriktirilir diye bir liste bile hazırlamıştım geçtiğimiz haftalarda bu konuyu orada detaylandırdım. Daha kaliteli bir ilişki yaşamak adına ayrıca o listeyi de öneririm.

Erkek ayrıldıktan sonra ne zaman özler? Şimdi maddemiz de bağlantısına gelirsek yaşanan anılar ne kadar fazla ise o özlem’e geçiş süreci o kadar kısa olur yani çiftin bir sürü anısı vardır. Karda yürünmüştür, güneşin doğuşu izlenmiştir, şarkılar söylenmiştir, saçma sapan danslar edilmiştir.

Bu anılar üzerinden özellikle iki üç ay geçtikten sonra çok daha fazla anlam yüklemeye başlanır. Çünkü Ayrılığın vermiş olduğu kasvet yavaştan dağılmaya başlar iyi ve güzel şeyler önce bir tebessümle anılır sonra ise iç burkmaya başlar genelde erkeklerin belli süre sonra anısı olan yerlere gitmeye başladığını bu dönemlerde görebilirsiniz.

Anısı olan bir sözü bir espriyi paylaşması güzel bir günü geçirdiğiniz yerde fotoğraf atması. Hatta belki o andan ufak bir görüntü paylaşılması yine mümkün olur yani dostlar ilişkide birçok anı biriktirildi ise eğer o anılar erkeğin özlem duygusunu bir süre geçtikten sonra tetiklemeye başlar tabi burada şunu söylemeden geçmeyelim.

Eğer kötü anıların sayısı iyi ve güzel anılardan fazla ise maalesef gölgeleme olacaktır yani kötü anılar iyi anıların üste çıkmasına engel olacaktır ve bu da süreyi uzatacaktır. Hatta o kötü anılar fazla can sıkıcı ise belki de tamamen uzaklaşmasına bile sebep olabilir.

Erkeksek Arzu Doğduğunda

Şimdi aslında en çok tahmin edilebilir maddemizden bahsedelim ama lütfen önyargı olmasın çünkü birebir danışmanlıklarım da bu maddeden bahsettiğim de hemen bir karşılık veriliyor aman hocam o da az anasının gözü değildir ihtiyaçları giderir başkasında, benim burada aktaracağım konu bir ihtiyaç değildir.

Çünkü güzel ve kaliteli bir ilişki ise ci***l yaşanmış olsun yaşanmamış olsun fark etmez hormonları yükselen erkek ilk olarak eski sevgilisini ister bu istekler genelde özlem’e dönüşür bir şeyler yaşandıysa hep o anlar aklına gelir bir şeyler yaşanamadıysa ukte kalan şeyler akla gelir. Yaşananlar yaşanamayanlar derken özel bir duygu açığa çıkar.

Tabi burada akıldaki soru şu oluyor. Peki bu arzu ortaya çıktığında başka bir kadınla gideriliyorsa yine geçerli mi bu kişiden kişiye değişir ama tecrübelerin bana şunu göstermiştir uzun süreli bir ilişki sonrası ayrılık geldiyse ve ci**l arzu sonra başka biriyle görüşme varsa, Arzu’nun doğması gecikir ama gelmemesi mümkün değildir.

Kim olursa olsun hem de eninde sonunda o arzu ve arzu’dan kaynaklı özlem erkeği bir yoklar. O yüzden özellikle ci**l arzu erkeğin özlemini en fazla tetikleyen unsurlardan bir tanesidir. Bu maddenin de parantezini açalım. (İlişki esnasında bir soğuma olduysa tatsızlıklar silsilesi yaşandıysa ve tensel bakımdan kötü bir etkileşim varsa burada farklılıklar gözükebilir.)

Hatalarını Anladığında Hak Verdiğinde

Bu maddemiz biraz hassas o yüzden önce şöyle bir açıklamayla başlayayım. Hatalarını anladığında derken erkekler ilişkilerde hata yapar onu da zamanla anlar tadında bir madde değil bu herkes hata yapar kadınla yapar erkekte.

Evet kadınla yapar erkekte ama erkek daha fazla yapar. Tamamen yanlış bilgi! İnsanız dostlar hepimiz hata yapıyoruz benim sayısını bilmediğim bir sürü hatam var. Erkeksin ya ondandır demeyin sakın.

Hata insana mahsus, neyse maddemiz de vurgulamak istediğimiz şey şu ilişkilerde hatalar olur. Ayrılık esnasında, ayrıldıktan kısa süre önce hatta ilişki içerisinde iki tarafta defalarca dile getirir ama pek anlaşılmak istenmez o dönemler fakat zaman geçer bazen haftalar bazen aylar belki de bazen yıllar o hatalar akla gelir kendiliğinden gelir ama ya ben bunu nasıl yapmışım der insan kendi kendine.

Erkek ayrıldıktan sonra ne zaman özler? Bunun erkeği kadını yok ama erkekte belli zaman sonra bu hataları fark etmeye başlar kendini eleştirir karşı tarafa da hak verir işte o zaman erkeğin karnına öyle bir saplanır ki bu özlem duygusu. Vicdan duygusu ve kendine kızgınlıkları da birleşince inanılmaz bir karışım çıkar ortaya ne zaman hak verir o hata ne zaman kabullenilir bilmem ama gerçek özlem’in bu dönemlerde çıkacağı çok aşikârdır.

Tabi burada karakterden karaktere de değişiklik gösterebilir. Narsist biridir, umursamaz biridir Dünya yansa sigarasına ateş alacak biridir o kişiden böyle bir hassasiyet beklenmemelidir.

Elinden Gittiğini Anladığı Anda

Erkek ayrıldıktan sonra ne zaman özler? Cepten çıktığı anda. Şöyle bir durum vardır dostlar bunun kadın erkeği yok yine. Nasılsa beni seviyor, nasılsa beni istiyor, nasılsa istediğim an beni tekrar kabul eder düşüncesi olduğu sürece o özlem duygusu çok yoğun yaşanmaz.
Çünkü içten içe cepte olduğunu bilir bu duygu kişiye rehaveti de peşinden getirir ama ne zaman ki baktığı yerde bulamaz kendine ait bir iz bulamaz yani unuttuğunu vazgeçtiğini yani artık ona ait olmadığını görür.

İşte o zaman pişmanlık duygusu, özlem duygusu, kendine kızma duygusu, tekrar isteme duygusu bir çok duygu otomatik olarak ortaya çıkar. O yüzden zaten tüm listelerim de diyorum. Cepte gözükmekten kurtulun biraz hayatınızda odaklanın diye en büyük sebeplerinden biri de işte bu.

Şok etkisi yaratır resmen hatta laf aramızda erkeği bitiren en çok zora sokan süreçlerdir bunlar. O yüzden Sevgili dostlar artık elinde olmadığını gören cepte durmadığını fark eden erkek özlemeye ve hatta tekrar istemeye başlar.

Şimdi sevgili dostlar listenin başındaki soruları sorarak özetleyecek olursak. Erkek özler mi? Öyle bir özler ki en büyük özlem duygusunun esamesi okunmaz. Peki ne zaman özler bunun net bir zamanı yoktur. Çünkü birçok kritere bağlıdır. Yaşanılan anılara, ilişkinin süresine, ayrılırken olanlara, ayrıldıktan sonra olanlara kadar bir sürü denkleme bağlıdır.

Evet erkekler de öyle hemen bir etkileşim olmaz o özlem duygusu pat diye ortaya çıkmaz. Ama gerçek bir aşk olduysa günü birlikte ilişki değilse karşılıklı ciddi bir duygu transferi yaşandıysa o süreçler. Çok da uzun sürmez.

Erkeklerin duyguları yokmuş gibi konuşanlara bakmayın erkekte bir insandır ve bazen bir kadından çok ama çok daha fazla aşk acısı ve özlemini yaşayabilir sizi özleyecek insanlara sahip olmanız dileğimle tekrar görüşene kadar kendinize göz kulak olun.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.