1. Ana Sayfa
  2. Finans

Ek Gelir Elde Etmenin En İyi 7 Yolu – Saatte 100 Lira Kazanmak!

Ek Gelir Elde Etmenin En İyi 7 Yolu – Saatte 100 Lira Kazanmak!
+ - 0

Belki şu anda bir işte çalışıyorsunuz ama yeterli kadar para kazanamıyorsunuz ve ek gelir elde etme yöntemleri arıyorsunuz yada durun işinizden memnun musunuz ama yine de daha fazla para kazanmak istiyorsunuz. Kim istemez ki zaten bu siteyi takip ediyorsanız her zaman daha fazlasını istemelisiniz durmak yok.

Sizi zengin edecek ilk maddemiz online anketler tabi dalga geçiyorum online anketlerden para kazanan var mı? Ben günde 50 kuruştan fazla kazananı duymadım. Genelde insanlar bir değer olduğu için para kazanırlar yani karşısındakine bir değer sunarlar ve hizmet sunarlar yani yabancı dil bilirsiniz.

Onun için para alırsınız çünkü diğer sunuyorsunuzdur. Eğer biri size söylüyorsa günde ya da saatte 100 lira kazanacaksın sadece durduğun yerden Mausa tıklayarak onu kesinlikle inanmayın. Büyük ihtimal bu tarz oluşumlar kişisel verilerinizi çalacaklar ve şanslıysanız beş kuruş verirler.

Ek Gelir Elde Etmenin En İyi 7 Yolu – Saatte 100 Lira Kazanmak!

Eşya Toplamak

İlk maddemiz çöp ve atık toplamak yani kullanılmış eşyalar toplamak tamam biliyorum herkes laptop başında oturduğu yerden para kazanmak ister ama biraz ellerinizi kirletmeye razıysanız bu işten çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Türkiye’de yapan var mı bilmiyorum ama bunu yurtdışında yapıp Milyonlar kazananlar var. Yurt dışın da bir kişi yılda çöp toplayarak 300 milyon dolardan fazla kazanıyor.

Birçok insanın garajlarında bahçelerinde bodrumlarında kullanmadığı satmayı bile tenezzül etmediği bir sürü eşya var. Yıllardır kullanmadıkları televizyonlar, fırınlar var ufak bir kamyonun veya arabanız varsa çıkın insanların kullanmadığı eşyaları çöpleri toplamaya başlayın isterseniz bu eşyaları geri dönüşüme satın, isterseniz de eşyaları yenileyip satın, dilerseniz de letgo da satın yada sahibinden.com gibi sitelerde satabilirsiniz.

Bence ilginç ve çok yapılmayan bir iş özellikle ülkemizde o yüzden fırsatınız varsa buna da cesaret edebileceksiniz. Bence eminim iyi paralar kazanabilirsiniz cesaret edemeyecekseniz gelin bir sonraki maddede geçelim.

Gayrimenkul Danışmanı

Sıradaki maddemiz gayrimenkul danışmanı olmak. Gayrimenkul yatırım yapmak için yeterli miktarda paranız yoksa ya da bu işlere gayrimenkul alarak başlamak istemiyorsanız yine de Emlak sektöründe çalışabilirsiniz. Amerikalı Robert T. Kiyosaki veya grand son gibi Emlak sektöründeki yatırımcılar her zaman bu işlere gayrimenkul danışmanı olarak başlamış.

Hatta 7000 tane gayrimenkul olan Robert kiyosaki bile bu işe maaş almadan başlamış gitmiş bir emlak firmasına sizde çalışmak istiyorum ama maaş almak istemiyorum danışmanlık yapmak istiyorum demiş. Sadece istediği şey bilgi toplamakmış burada yaptığımız şey basit gayrimenkul danışmanı olmak için üniversite diplomasına gerek yok.

İlk okul mezunuysanız gayrimenkul danışmanı olabilirsiniz. Ancak bu sektörde eğitimler ve sertifikalar alırsanız diğerlerinin arasından sıyrılırsınız. Bazı emlak şirketlerinin müşteri gezdirecek evi pazarlayacak vakitleri olmuyor. Böyle durumlarda da siz bu işi yapabilirsiniz ek gelir olarak güzel bir kazanç elde edersiniz.

Genelde yaptığınız iş üzerinden para kazanıyorsunuz pirim ile çalışıyorsunuz ama tam detayları bilmiyorum bu elinizin altında Google var istediğiniz her şeyi Google arayıp bulabilirsiniz. Ben Tabii bu işin uzmanı değilim birçok büyük emlak şirketi gayrimenkul danışmanı arıyor bunun için bazen tecrübe şartı da istemiyorlar.

Diploma sertifika şartı da istemiyorlar ilginizi çektiyse Google de arayın araştırın yapın isterseniz bir sonraki maddede geçelim.

Arsa Bölüp Satmak

Bu maddemiz çok yaygın değil ama yurt dışında da ülkemizde de yapanlar var bu maddeyi bir arsayı toptan alıp perakende satmak gibi düşünebilirsiniz çok basite indirgersek Migros ürünlerini alacağı zaman mesela tırlarla toptan olarak alıyor toptan parası veriyor perakende olarak parça parça satıyor bu şekilde daha fazla para kazanıyorlar.

Peki bunun arsa için olanı nasıl Bazı insanlar arsaları parça parça alıp öyle Satırlar daha fazla kazanıyorlar diyelim ki bir arsayı 50.000 liraya aldınız ona böldünüz hepsini de 2000 liradan satarsanız paranızı Kaplamış olursunuz tabi diyeceksiniz bu işler o kadar kolay değil senin söylediğin gibi değil zor işler rakamlar da değişir ama ne kolay ki yani bir şeyler başarmak istiyorsanız başlamak ve çalışmak zorundasınız.

Bakın eğer bunu yapmak için paranız yoksa bir önceki maddede dediğim gibi bunu Danışmanlık olarak yapabilirsiniz bir çok insan var parası olan ama vakti olmayan bununla ilgilenmeyen sağa sola gidemeyen. Siz ortaya zamanınızı koyacaksınız diğer tarafta parasını koyacak Evet şimdi bahsedeceğim madde yarı zamanlı bir işte en ziyade tam bir ek gelir kaynağı.

Hakemlik

Hakemlik Ben de futbol hakemiyim ama pandemi den dolayı maçlara gidemedim seminerlere gidemedim maç alamadım o yüzden büyük ihtimal devam edemeyeceğim hakem arkadaşlarım var birkaç tane üst klasmanda. İyi para kazanıyorlar yani iyi para dediğim tabi 10000 20000 30000 beklemeyin ama kendi işlerini yanında iyi bir ek gelir oluyor.

Maç başı en son en az en alt klasmanında 50 lira alıyorsunuz diye hatırlıyorum Tabii bu klasman arttıkça ortak hakem oldukça değişiyor. Ortalama bir maçta 80 lira bile alsanız haftada en az üç dört maç veriyorlar yani ayda bin liradan fazla kazanabilirsiniz sadece hafta sonları maç yöneterek.

İş çıkışı hafta sonları veya işinizin olmadığı bir gün maç alabilirsiniz. Benim bildiğim kadarıyla günleri de kendiniz seçiyorsunuz yani bizim sistemde öyleydi. Tabi sadece futbol olmak zorunda değil basketbol olur, voleybol olur, satranç olur, masa tenisi olur. Neye ilginiz varsa artık.

Domain Broker Olmak

Evet bir sonraki madde domain brokeri olmak. Yani domain alıp satmak domain ne diye soracak olursanız alan adı yani sitelere girerken yukarı yazdığımız link diyoruz ya Mesela google.com gibi kesfeet.com gibi yada youtube.com gibi domain işinde iyi para kazanan var benim yaklaşık beş-altı ay öncesine kadar.

30-40 tane domainim vardı. Şu anda 10 15 tane var iyi satışlar yaptım domain içinden para kazanmak isteyenler bu işi öğrenmek isteyenler google de araştırma yapabilirler.

Nasıl daha ucuza domain alınır, domain nasıl alınır, nasıl satılır ya da nasıl değerli olduğu anlaşılır, bu işten nasıl iyi para kazanılır diye merak ediyorsanız.

Alan adı fiyatları uzantısına göre ortalama 20 ile 50 lira arasında değişiyor bu fiyatı ödediğiniz de domain size bir yıl ait oluyor. Domainden aylık 1000 lira da kazanabilirsiniz aylık bir milyon dolar da fb.com Facebook’a sekiz buçuk milyon dolara satıldı.

Yanlış hatırlamıyorsam yakınlarda e haber.com 340 bin liraya satıldı. Kelepir.com da 300 bin liraya satıldı. Tabi bazı domainler sahiplerine çok kazandırdılar yani şu an yedi sülalesini edecek kadar paraları vardır yani money.com casino.com bu tarz şeyler aşırı para kazandırdılar milyonlara satıldılar.

Ben domainleri bulurken çok vakit harcıyordum tabi sistemi bilmiyordum o zaman ince ayrıntıları O yüzden bu iş yapacaksınız iyice çalışmaya kovalama ihtiyacınız var hala çok iyi domainler bulabilirsiniz. Şimdi bulduğunuz bir domain ismi ile seni bir şirket açılabilir bu şirkette domain almak için size yüzbinlerce lira verebilir.

Bu sadece domain olmak zorunda değil r10 gibi formlar da görüyorum instagram adlarını bile satıyorlar bir sonraki büyüyecek sosyal medya listesini bulun ve değerli kullanıcı adlarını alın işte futbol haberler dolar gibi bunlar çok aranan şeyler yani Instagram’ı bırakın şu an telegram da bile kullanıcı adları iyi paralara satılıyorlar.

Mesela mustafa@gmail.com mailini almayı çok isterdim kaldı iki maddemiz buraya kadar daha ilginç şeylerden bahsetmeye çalıştım şimdiki maddenin biraz daha sıradan olacak ama para kazanmak daha garanti.

Özel Ders Vermek

Özel ders vererek para kazanabilirsiniz şu son 10 yılda sistem öyle değişti ki her şeyi Online’a kaymaya başladı. Özel ders dediğim sadece yüz yüze olarak algılamayın online derslerde verebilirsiniz. Baksanıza sanki Dünya kendi ekseni etrafında değil de paranın etrafında dönüyormuş gibi insanlar sadece 7 gün tatil yapabilmek için bir yıl boyunca çalışıyorlar.

Başınızı çevirdiğiniz her yerde paranın olumlu ve olumsuz bir sonucunu görüyorsunuz. Çünkü her şey paraya Endeksli pandemi ile beraber özel dersler ve olan derslerin önemi bence daha da çok artacak özel ders vermek bence çok iyi bir gelir kaynağı.

Sonuçta kazancınızı çalışma saatlerinizi tatilinizi siz belirliyorsunuz bu her şey olabilir matematik, keman, gitar, fitness. Yani aklınıza ne geliyorsa özel ders verebilirsiniz sizin uzmanlığınız ne ye varsa eğer uzmanlığınız da bir şey yoksa bakın kendinize yatırım yapmak için bir sebep çıktı ortaya kendinize üç ay altı ay verin ve bir beceri edinin.

Stok Fotoğraf, Video, Müzik

Fotoğrafçı olmamıza gerek yok, Fotoğraf makinenizin olmasına gerek yok bu işi yapmak istiyorsanız telefonunuzun eğitici çekmesi yeterli. Eğer telefonunuz full HD video da çekiyorsa harika tek yapmanız gereken telefonunuzu alıp dışarı çıkmak her şeyi çekin önünüze ne geliyorsa ağaçları, çiçekleri, böcekleri ve sokakları, trafiği her şeyi çekin.

Peki nasıl para kazanacağız çektiğiniz fotoğrafları stok fotoğraf sitelerine yükleyeceksiniz insanlar fotoğraflarınızı aldıkça Fotoğraflarınızı genelde ticari amaçla kullanıyorlar aldıkça size para verecekler.

Ve siz de hiçbir şekilde alıcıyla yüz yüze gelmiyorsunuz Adobe Stock iSStock gibi birçok site var. Bunlara fotoğrafları, videoları yüklüyorsunuz fotoğraflarınız indirildikçe para kazanıyorsunuz bu kadar basit müzikte de aynı şey geçerli enstrümanınız olmasına gerek yok.

Artık müziklerin çoğu zaten bilgisayardan yapılıyor birkaç kurs izleyerek müzik yapmayı öğrenebilirsiniz. Bunları satarak para kazanabilirsiniz. YouTube ye koyarak para kazanabilirsiniz. Spotify koyarak da para kazanabilirsiniz birçok yolu var. Spotify’da da dinleme başına da para kazanıyorsunuz.

İsterseniz de lisanslamayın YouTube’a kullanıma açık olarak yükleyin yani lol free copyright free Bu demek oluyor ki bir telif hakkı yok video İstediğiniz bir ticari amaçlı kullanabilirsiniz bu tarz videolar da daha çok dinleniyor yani YouTube video bu tıklanır daha çok para kazanabilirsiniz.

Yorum Yap