1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

Etkileyici ve Güzel Görünmenin Yolları

Etkileyici ve Güzel Görünmenin Yolları
+ - 1

Kişisel olarak çok işinize yarayacak bir konuyla karşınızdayım. Etkileyici ve güzel görünmenin yolları yani konumuz. Mutlaka sonuna kadar okuyun! Herkesiz kendince bir tarzı vardır muhakkak kendini iyi hissettiği bir saç modeli, makyaj stili, sakal şekli, giyim tarzı yani kısacası seni sen yapan kendini iyi hissettiğin bir tarzın vardır. Ben ise tarzınıza bazı eklemeler eklemek istiyorum.

Etkileyici ve Güzel Görünmenin Yolları

Bazısı bilindik şeyler bazısı denenecek şeyler ama ne olursa olsun asla senin modunu düşürecek senin karizmanı göçertecek şeyler olmayacak amacımız seni daha daha iyi göstermek. Kadınlar içinde karışık olacak şekilde daha iyi göstermeni sağlayacak daha çekici daha tarz sahibi olmanı sağlayacak belli ipuçları sunacağım sizlere.

Daha iyi olmak için, daha iyi hissetmek için daha çok dikkat çekici olmak için ve etkileyici ve güzel görünmenin yolları nedir? Hemen başlıyorum yazmaya. Unutmadan dikkat çekme yöntemleri için liste hazırlamıştım okumak istersen buradan okuyabilirsin.

Beslenme ve Uyku Düzenine Dikkat Et

Beslenme ve Uyku Düzenine Dikkat Et

Çok basit görünen ama önemi bir türlü fark edilmeyen bir madde ile giriş yapacağım. Etikileyici ve güzel görünmenin yolları ile ne alakası var diyeceksiniz hemen yazıyorum. Uykusuzluğun bir insanı ne kadar kötü gösterdiğinden bahsedebilirim. Sağlıksız ve kötü beslenen birinin görünüş bakımından her geçen gün eksildiğini söyleyebilirim yada arttığını.

Simitle kahvaltı yapıyoruz bunun bize zararı; Git gide vucut tiplerimiz değişiyor ve benzeşiyor. Sonra da standart bir vücut görüp iç çekiyoruz. Hele ki uyku alışkanlığı, sağlık açısından bahsetmiyorum dostlar. Uykusuz gölerin, enerjisi çekilen bir vücudun modu düşük bir surat ifadesini çok rahat gözlemleyebiliyorum onun yarattığı eksileri de.

Eğer ki etkileyici ve güzel görünmenin yolları nedir diyorsanız, eğer ki olduğunuzdan kat ve kat iyi gözükmek istiyorsanız bu ikisine dikkat etmeniz şart üstelik sizi yoracak şeyler de değil, üstelik çok ciddi masraflara girmenizi gerektirecek şeyler değil.

Alışkanlık değiştirmek sadece gece saat 11’de bilemedin 12’de uyu sabah erkenden kalk bu kadar yediğine içtiğine dikkat edeceğin bir hafta 10 güne bakar bir çok şey sonra bir bakarsın her şey düzene giriyor.

Olduğundan daha iyi gözükmeye başlıyorsun o yüzden ilk adımımız bedava olan hiç bir efor sarf etmeyecek olan beslenme ve uyku düzeni oluşturmak. Bir iki hafta sonra değişime hayretle bakacaksınız.

Dik Duruş ve Kendine Güvenen İmaj

Yine çok basit ve hiç bir masrafı olmayan bedava olan bir şeyden bahsedeceğim dostlar. Oturduğun bir ortam da girdiğin bir ortam da özellikle dikkat ediyorum. Kendine güveni olmayan, bir şeylerden utanan, üzüntüsü olan, içine atan kişiler o kadar çok fark ediliyor ki.

Bu sizin çekici gözükmeniz de ciddi bir engel. Silkelenmeli ve acilen bundan kurtulmanız gerekiyor. İlk iş olarak duruşa dikkat etmeli sadece bir süre zamanınızı alacak. Dikkatli oturacağınız, kalkacağınız, yürüyeceğiniz küçücük zamanlara bakacak sonrasın da kendiliğinden oluşacak.

Dik duruş inanılmaz önemli bir detay dostlar. Sizin ruh halinizi, sizin kendinize olan güveninizi hatta sizin hayata bakışınızı gösterecek bir detay bu eğer ki dik duruş sergilerseniz, fiziksel olarak bir dik duruştan bahsediyorum bu arada.

Oturduğunuz yerde, yürüdüğünüz bir ortam da, yaptığınız mimikler de bulunduğunuz yeri kaplarsınız oraya ait gibi gözükürseniz bu sizin daha iyi gözükmenizi daha çekici ve karizmatik durmanızı sağlayacaktır.
Kendinizi o ortama layık görmez silik kalırsanız git gide yerin altına gömülürsünüz.

İşin kötü yanı buna o kadar inanırsınız ki bir daha yer yüzüne çıkamazsınız. Rahat olun herkez ile eş değersiniz o bulunduğunuz ortamı iş yeri mi? Arkadaş ortamı mı? Okul mu? Kafe mi? Bar mı? sizin hiç bir eksiğiniz yok orada bulunmayı oradakilerden daha çok hak ediyorsunuz. Bunu söyleyin içinizden ve o omuzlar biraz daha dik dursun. O başınız biraz daha dik dursun.

Olumsuz Ruh halini Bırak

Dik duruş dedik, kendine güven dedik, iyi hissetmek dedik bunları yapmak için ilk önceliğin içinde ki olumsuzluğu bir kenara fırlatmak olmalı. Çünkü insanların içinde bulunduğu stres yüzüne yansır. Yüze yansıyan stres seni kötü gösterir. İstediğin kadar gülümse arka fon da eski sevgilinin yeni sevgilisini düşündüğünü çok belli edersin.

Özellikle sosyalleşirken bir kenara bırak yaşadığın acıları, sadece sen değil herkes yaşıyor bunları. İş yerin de pazartesi günü patrona vereceğin hesabı düşünme o pazartesinin işi, sen bu günü yaşa bugün çok değerli. Bugün sana ait sağlığına, sevdiklerine yararı olmayacak şeyler için modunu düşürme.

Çünkü tekrar yazıyım senin daha çekici gözükmene daha etkileyici olmana engel bu modun düşüklüğü onu yüksel ki her zamankinden daha iyi gözük bunu yapmak içinde o kötü ruh halini bir kenara bırak, o düşündüğün olumsuzlukları aklına getirmemeye çalış. En azından belli zamanlar da.

Değişik Tarzlar Dene

Etkileyici ve Güzel görünmenin yolları: Yeniliğe açık olmak çok önemlidir dostlar. Her şey değişiyor, her şey gelişiyor sende bu değişime ve gelişime ayak uydurmalısın çok radikal şeylerden de bahsetmiyorum. Kendince değişiklikler yapmalısın sakalında, saçında, makyajın da her gün yaptığının dışına çıkmalısın en azından denemelisin.

Gidip saçını kazıtıp sana uydum deme bana, kastettiğim daha standart şeyler. Hiç denemediğin bir tarz kıyafeti denemek gibi, hiç giymediğin bir rengi giymek gibi belki her gün giydiğin şatafatlı çok ilgi çekici kıyafet yerine düz beyaz tişört ile sade bir pantolon giymek mesela.

Önemli olan denemediğin ön yargılı olduğun şeyi denemek. Basit olmuş, markasız olmuş, sıradan olmuş… Önemli değil, farklı gözükmen en azından arada sırada farklar yaratman seni olduğundan daha çekici yapacaktır. Ufak tarz değişikliklerini ihmal etmeyin dostlar. Çünkü yeniliklere açık olan rutinlerinin dışına çıkmaya hazır gözüken herkes olduğundan çekici gözükür.

Kokunun Önemini Unutma

Dostlar herkes için ortak bir görüş varsa oda güzel kokunun herkesi etkilediğidir. Kokunun fiyatının hiç bir önemi yok, önemli olan güzel kokudur şampuan kokusu bile mest eder insanları. Daha etkileyici olmak adına daha iyi gözükmek adına kokunun önemini atlamamak lazım. Ama bakın parfümle yıkanın demek değil bu oda sizi bir anda itici yapabilir bu.

Hızınızı Ayarlamayı Bilin

Sevgili dostlar hız felakettir. Hızlı yaşa genç öl felsefesini yaşatmaya çalışan nice insanlar telef olmuştur. Kişisel yorumum hızı yerinde ve zamanın da kullanırsan hayatın tadını çok daha iyi çıkartırsın. Burada bahsedeceğim şey genel anlamda hızlı hareket etmek:

Hızlı hareket etmek, hızlı konuşmak, bir işi hızlı hızlı yapmak sizi panik halinde gösterecektir. Çok dile getirilmese de bu çoğu zaman insanları itici haline getiren bir özelliktir. O panik havası kendinize güveninizin olmadığı yorumlara bile sebep olabilir.

Hatta şöyle söylemek lazım genelde hızlı hareket etmenin sonucu sakarlıkların çıkması daha etkili gözükeyim derken daha sakar gözükmenize sebep olur. Diğer bir ayrıntı da konuşma hızı:

Konuşma hızını güzel ayarlamak sizi daha etkileyici gösterecektir. Gerek konuştuğunuz sohbet ettiğiniz ortam da, gerek sizin üzerinize dikilen kaçak bir kaç bakışta ciddi bir etki oluşturabilir. Ama bakın ağır konuşun demiyorum sadece çok hızlı olun demiyorum tam tersi itici gösteren bir detay olacaktır.

Yani dostlar hızlı hareket etmek, hızlı konuşmak, hızlı hareket etmek görüntümüze etki eden önemli bir detaydır. Hızınızı iyi ayarlamak kat ve kat etkili ve çekici gösterecektir.

Aksesuar Kullanımın Dengesi

Aksesuar kullanımı gerçekten çekiciliği arttıran detayların başında gelir. Eskiden sadece kadınların kullandığı detay olsa da artık kadını erkeği yoğun bir şekilde kullanıyor. Çok hoş olanlarda var çok abartmamışsın ya diye içinden geçirtenler de var.

O yüzden burada aksesuar kullanımını dengeli kullanmak sizi olduğunuzdan daha karizmatik ve çekici göstermeye yetecektir. Çantadır, bilekliktir, saattir, kıravattır, şaldır, atkıdır kendine yakışan neyse onu kullanabilirsin.

Birden fazla yüzük, kolye vb. Aksesuar kullanayım derken kişiye göre çekici olayım derken itici olmanıza sebep olabilir. Tabi sevkler ve renkler tartışılmaz o yüzden kişiye özel diyorum.

Denge her şeyden önemli. Abartıya kaçmak daha çekici olayım derken daha kötü olmanıza sebep olabilir. Sevgili dostlar bir çok insanın belki de bildiği ama dikkat etmediği detayları etkileyici ve güzel görünmenin yolları başlıklı listem de size aktarmak istedim.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.