İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Nasıl Flört Edilir? Bunları Mutlaka Bilmelisin!

Nasıl Flört Edilir? Bunları Mutlaka Bilmelisin!
+ - 0

Sevgili dostlar sağlıklı bir ilişki için flört çok önemli bir aşamadır, bizler de nasıl flört edilir? Flört ederken nelere dikkat etmeliyiz bunlardan bahsedeceğiz. Aradaki iletişimin olumlu olması, olumsuzlukla sonuçlanması, yarım kalması, ilişkiye başladıktan sonra kaliteli devam etmesi hep flört aşamasına bağlıdır.

Ama nedense bu flört aşamasını insanlar çok önemsemezler bir an önce sonuca gitme çabası vardır. Sabırsız davranırlar hata yaparlar kaybetme korkusu oluşur yanlış yaparlar yani o flört süreci bir şekilde güzel yönetilemez. Şimdi her şey taktik olmuş yorumları gelecek yine biliyorum ama her zamanki cevabı baştan veriyorum.

Nasıl Flört Edilir?

Bugün yazacaklarım taktik falan değil süreci güzel yönetebilmek. Hadi gelin başlayalım nasıl flört edilir? Flört sürecinin nasıl başarılı yönetirsin maddeler halinde anlatalım ilk maddemiz olmazsa olmaz.

Hız Ayarlaması

Hız Ayarlaması Flört ederken dikkat et

Ben bu süreci otobanda giden araca benzetirim son sürat gidersen kaza riskin olur önüne çıkan olası tehlikelere karşı reflekslerin çaresiz kalır yavaş gitmekte tehlike yaratır belli bir hızın altına düşmemek gerekir. O yüzden standart ve uygun bir hız bulup o şekilde ilerlemelidir sabırsız olmamak lazım rekabet de hissetmemek lazım.

En çok burada hata yapılıyor çünkü aman başka bir rakip ortalığı karıştırmadan ben sonuca gideyim başkası kapmadan ben ilgimi belli edeyim olmaz ya da ağırdan alıyorsun karizman da ödün vermeyelim diye uğraşıyorsun. Bir mesaj atıp iki gün ortadan kayboluyorsun kaçırırsın uygun olan hız için iki tane ipucu vereyim.

Düzen ve istikrarlı iletişim: Düzen her gün günaydın mesajı atmak değildir sadece bu mesela flört sayılmaz bir gün görüldü yersin orada kalırsın ama düzen bozulmamalıdır bir gün günaydın derken diğer gün nasıl hissettiği sorulmalıdır.

Bir gün bir gündem hakkında sohbet açarken diğer gün esprili bir şekilde yaklaşmalıdır durup durup komik video yollamak, hahaha diye karşılık vermek flört falan değildir iki tane komik video ilginizi göstermeye yetmez bunu da bir not olarak aktarmış olalım iletişim önemlidir iletişim hızını ayarlamak flört için çok önemlidir.

Çok abartı da olmamalıdır çok yavaş da seyredilmemelidir. Ortalama bir hız yani sakin ve abartıdan uzak bir hız size güzel bir flörtün kapısını açacaktır. Şimdi ikinci maddemiz de bu hız konusu içinde ipuçları bulacaksınız.

Sıralama ve Sessizlik Zamanlaması

Sıralama ve Sessizlik Zamanlaması

Sevgili dostlar flört ederken sıralamanın önemi çok büyüktür. Özellikle kadın için üst üste en fazla iki adım atılmalıdır geniş zamanlarda neyi kastediyorum selam nasıl geçiyor günün dendi tepki yok. Akşam oldu yazıldı: Gün senin için de yorucu muydu dendi yine ses yok. Olmadı arandı.. cevap yok.

Sonra mesaj atıldı soru işareti sonra rahatsız ettim galiba konuşmak istemiyorsan söyle. Ben size söyleyeyim, öldürdünüz o flörtü oradan canlanmaz artık. Zaten bu nokta birinin diğerini engellediği noktadır. Bu duruma getirmemek lazım hızlı olmamak lazım demiştik bir sıralama olmalı attın adımı aradın yazdın karşılık geliyor burada sıkıntı yok zaten hızı ayarlayıp devam edebilirsin.

Ama adım attın tepki gelmedi bekleyeceksin en azından bir sürenin geçmesini bekleyeceksin olmadı mı karşılık alınmadı mı iki Maximum üç gün sonra atılan adım artık senin için son adım olmalıdır. İkiden fazla atılan adım ısrara girer bunu da önermiyoruz zaten.

Ve en önemlisi bu ikinci atılan adım bir önceki adımdan bağımsız olmalıdır. Esra ne yapıyorsun? Neden cevap vermedin dünkü mesajıma görmedin mi? Görmedim Hamdi denir, kalınır öyle. Karıştırmamak lazım. Sen ikinci ve son adımı atıyorsun artık olası bir rahatsızdım o gün iş yerinde biraz sıkıntılıydım gibi bir durum olduysa yani senden kaynaklı bir sorun yoksa şansın devam etsin diye atıyorsun.

Eğer zaten kötü bir durum varsa özürünü diler. Senin o güne karşı bir atıfta bulunmana gerek yok artık ilgisi devam ediyorsa o flört akmaya devam eder ama ikinci adıma da cevap gelmiyorsa kesinlikle devam edilmemelidir.

Flört etkileşimleri bir sıralama içinde olmalıdır bir adım atıp beklenmeli adım gelirse senden bir daha gitmelidir. Hep senin adım attığın senin başlattığın bir iletişim flört değildir bunu tekrarlamakta sağlıklı değildir.

Nasıl Flört Edilir? Sınırlı Bilgi İle

Biz şimdi normal iletişimin aktığı bir flörtten devam edelim. Flört esnasında genel konulardan konuşmak her zaman idealdir gündemden bahsetmek, ilgi alanlarından bahsetmek size avantaj sağlar çok fazla geçmişe sorunlara olumsuzluklara girilmemelidir ya tanımak diyorduk ama geçmişe falan girmezsek nasıl tanıyacağız.

Sevgili dostlar her şeyin zamanı var. Eğer ki geçmişte hangi üniversitede okuduğunu merak ediyorsanız sorun tabii ki ama çocukluk gençlik travmaların Öğrenip ne yapacaksınız psikolog değilsiniz sonuçta kaldı ki psikolog olsanız bile karşınızdaki terapiye gelmemiş flört ediyorsunuz.

Diğer yandan sizde anlatmalısınız şöyle bir diyalog geçiyor düşünün bir anlatsana eski sevgilinle neden ayrıldın? Şerefsizin telefonda yazışmaları yakaladım başımdan kaynar sular döküldü, masada o esnada çay vardı ben bir diktim o çayı gerginlikle nasıl ağlıyorum a canım çok mu üzüldün? Yok ya çay sıcakmış ağzım yandı gibi.

Şimdi gerek yok bu sohbetin devamı bir yere gitmez şu an güzel vakit geçirmek varken eskileri neden gündemimize getiriyoruz yahu de geç ya da bence birbirimizi tanımamız gereken daha güzel ve özel konular var deyip konuyu değiştir sorma annesi babasını sıklıkla kavga ediyor, anlatma çocukken babanın karne gününde sana ettiği küfürleri.

Bunlar hem gereksiz bilgidir hem de olumsuzluklarla flört keyfini bitirir tekrar edelim genel konular gündemden ve bazen de hayalleri konuşmak flört için keyiflidir hem de az önce bahsettiğimiz hız konusunda destekte bulunur ve İbiza da tatil yapmayı çok isterdim gibi bir hayal anlatılırken. A ben de çok merak ediyorum kim bilir belki bir gün beraber gideriz. Gibi bir cümle tebessüm yaratır.

Somut Adımlar

Somut adımlar ile nasıl flört edilir? Günümüzde flört genelde sosyal medya yada WhatsApp üzerinden dönüyor bazen telefon görüşmesi bazen görüntülü görüşmeler eğer ki aynı ortam değilse işyeri gibi okul gibi sanalda dönüyor anlayacağınız bu hem iyi hem kötü iyi yanı heyecan çok yüksek olmuyor el ayak nereye konulacak gerginliği olmuyor yani daha cesur adımlar atılabiliyor ve en önemlisi düşünme payları oluyor.

Kim bilir kaç erkekten mesaj geliyordur sana Özge, vallahi böyle söylemez ben sosyal medyadan gelen mesajlara bakmıyorum bunun gibi yani. Ama belli süre sonra sıkar bunlar o flört sanallıkta kalmamalıdır sanal halde devam ederken oradan ilişkiye döndürmeye çalışılmamalıdır daha somut adımlar gerekiyor görüşmek gibi zaman geçirmek gibi etkinlikte bulunmak gibi özellikle erkekler için söylüyorum.

Bir an önce görüşme teklifi gelmelidir uzak mesafe etkileşimi değilse kaldı ki uzak mesafe bile olsa bir şekilde denk getirilmelidir kısa zamanda bu sohbete artık bir kahve eşliğinde yapmalıyız gibi örnek veriyorum bir tatlıdan bahsediliyor sohbet içinde ayarlayalım bu hafta çok güzel bildiğim bir tatlıcı var orada bir tatlı ısmarlayayım gibi.

Bak bu konu çok önemli yüz yüze konuşulsa daha keyifli olur demek gibi flört belli süre sonra mutlaka gerçek hayatta taşınmalıdır hızı hatırlatırım ama konuşuyorsun daha yeni başlamışsın merhaba ben Ali nasılsın? Dur söyleme nasıl olduğunu yüz yüze duymayı çok isterim saat 2’de Beşiktaş iskelesinde yaparsan olmaz. Biraz olgunlaşmasını beklemeli o flörtün.

Görüşme Ortamı

Görüşme Ortamı

Özellikle ilk görüşmede, ikinci görüşmede, üçüncü görüşmede neler yapmalı neler konuşulmalı diye çok liste yazdık burada kısa geçeceğim dikkat etmeniz gereken hassas konulara değineceğim. Öncelikle görüşme ortamı doğal seçilmeli karşı tarafı büyüleyeceğim diye çok kasıntı bir yerde olursanız flörtünüzün önüne geçer o mekan gece kulübüdür, aşırı müzik çalan bir bardır, inanılmaz kalabalık sıra beklenerek oturulan bir yerdir, sinemadır, konserdir.

İlk görüşme için kesinlikle önermem sonraki görüşmelerde olabilir ama ilk görüşmenin ana teması sohbet olmalıdır. Bunun yanı sıra baş başa sohbet edeceğiniz bir yer olmalıdır genelde ay hande ben tek başıma çekinirim sen de gelsene, Hakan ben şimdi tıkanırım kızla konuşurken sen bir iki espri yaparsın ortam rahatlar bu gibi mantıklardan kesinlikle uzak durulmalıdır.

Flört görüşmesine arkadaşlarla gidilmez ilk görüşmede flörtle baş başa olmanız önemlidir. Bu arada baş başa dedik ama Özlem istersen bana gidelim hem sessiz hem rahat ederiz, kesinlikle uzak durulması gereken bakış açısıdır çağıran içinde giden içinde. Unutmayın altın kural ilk flört buluşmasının teması sohbet olmalıdır.

Doğallıktan Uzaklaşma

Geldik en önemlisine, doğallık ile nasıl flört edilir? Sevgili dostlar flört esnasında karşımızdaki kişi bizi beğensin diye işi biraz şova dökebiliyoruz bazen, etkilemek adına olmadığımız bir gibi davranabiliyoruz kaçırmamak adına tarzımız olmayan hayatları yaşadığımızı iddia edebiliyoruz.

Bunlar yapılan en büyük hataları oluşturuyor çünkü rol yapıp o rolü devam ettirmek zorunda kalınıyor yeri geldiğinde yalancı durumuna düşülüyor ve en önemlisi kişi kendi gibi olamıyor kendi gibi olmadığı için de özgüvenini kaybediyor karşı tarafa karşı sonra geldi o ilişkiden medet um o yüzden ne olursa olsun flört ederken doğallıktan uzaklaşmamalı yapılması yapılmaması gereken şeyleri yazdık zaten az önce.

Bunlara ek olarak bir şeyler yapmaya çalışmamalı. Ben her zaman şunu söylerim belki flört ettiğiniz kişi sizin doğal halinizden daha çok etkilenecek belki o girdiğiniz rolü itici bulacak gerek var mı böyle bir risk almaya flört ederken kendi eksiklerinizi asla düşünmeyin dostlar, doğal olun doğal davranın size doğal halinizde istemeyecek kişi zaten sizinle ilişki yaşamayı hak etmiyordur ve bunun tam tersi sizi doğal halinizle kabullenecek kişiyle yaşayacağınız ilişki her şeyden güze olacaktır. Hep sonu ilişkiye dönem flörtleriniz olsun, tekrar görüşene kadar kendinize iyi bakın.

Yorum Yap