1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Bir Kıza Nasıl İltifat Edilir? Zekice İltifatlar!

Bir Kıza Nasıl İltifat Edilir? Zekice İltifatlar!
+ - 2

Duyduğunuz en iyi sizi en mutlu eden iltifat neydi başlıkta gördüğünüz gibi bir kıza nasıl iltifat edilir? İltifat etmenin yeri zamanı, Zekice iltifat etmek ve iltifatın içeriği nasıl olmalıdır? Konusunu işleyeceğiz bugün. İltifatın yeri ve zamanımı olur diyenler olacaktır. Olur efendim her şeyin yeri ve zamanı önemlidir daha anlamlı olması daha seviyeli olması bakımından önemlidir ve daha çok anlam içermesi açısından.

Şimdi biz erkekler bazen ama bazen o kadar da gömmeyelim işin önemini anlayamıyoruz karşımızdaki kadına güzel bir söz söylemenin yerini ve zamanını tam kestiremiyoruz onlarda yaratacağı etkiyi ve tepkiyi de kestiremeyeceğimiz için ne oluyor olaylar gelişiyor sonra vay efendim ben sadece espiri yapmıştım alınganlığı üstünde idi küsüp gitti.

Ne dedin ki diyorum. Kırmızı renk palto giymiş Noel babaya benzemişsin dedim diyor. Sonra da ekliyor, bence komik diye tamam da öyle söylenmez. İşte bu konuya tam da örnek yeri ve zamanı değil o esprinin muhtemelen o aldı paltonun kargodan gelmesini üç gün uykusuz bekledi o kadın giydiğinde inanılmaz mutlu oldu.

Sen ne yaptın bir espri uğruna harcadın kızı ve bir daha o palto giymemesini sağladın çok örnek vereceğiz daha hadi başlayalım bir kıza nasıl iltifat edilir?. Bu arada bir kıza nasıl açılırsın hakkında bir liste oluşturdum belki okumak istersin.

Bir Kıza Nasıl İltifat Edilir? Doğru Zamanlama

Bir Kıza Nasıl İltifat Edilir

Bir Kıza Nasıl İltifat Edilir? İlk Görüşme Anı

Olmazsa olmaz bir zamanlama dan bahsedeceğim arkadaşlar, sevgili beyler. Hiç uzun zamandır birbirini görmemiş iki kadının ilk görüşme anına şahit oldunuz mu ben çok gözlemledim geri çekilip çekip birbirini süzerler gördükleri her detaya da iltifat ederler a kilomu verdin sen çok yakışmış, eteğine bayıldım, kız sen gençleşmişsin sanki, ne yaptın saçlarına inanılmaz parlak duruyor, rujunun markası ne bir sürü örnek verilir. Tamam hadi erkek ve kız arkadaşın ilk görüşme anına gidelim erkeğin espri yapma potansiyelindeki artışa dikkat edelim şimdi.

Bir kıza nasıl iltifat edilir? Kız kilo mu aldın sen popo olmuş 2 oda 1 salon, saçları ne yaptın öyle bir futbolcu vardı kolombiyalı malzeme ona benzemişsin bak bak benzettiği kişiye bak ne yaptın kız cimcime boyunu mu uzattın gelmeden yada uzaktan sen gelirken tahta bacaklı yürüyen adamları benzettim seni. Sen o günkü görüşmeden bir hayır bekliyor musun gerçekten ya da o esprilere katılarak gülen bir kadına rastladın mı seni bozmamak için ilk tebessüm eder ama emin ol içten içe kırılmıştır tabi bütün erkek arkadaşlarımız böyle yapmıyor.

O zaman maddeden çıkacak sonuç şu ilk gördüğünüz anda iltifat etmek hem flörtün gelişimi bakımından hem de karşıdaki kadını mutlu etmek bakımından önemliymiş ben çok aktardım bu düşüncemi kadınlar biz erkekler gibi değil. Biz erkekler çok basit düşünüyoruz randevudan bir iki saat önce bir diş fırçala, bir tıraş ol giyin çık yapıyoruz. Ama kadın öyle değil günler önce giyeceğini planlıyor erkeğin randevu için toplam harcadığı zaman maximum bir saat olsun.

Kadın sadece giyeceğini karar vermeye harcıyor o zamanı ve hepsi görüşeceği kişi için yani sizin için özellikle kadınların yaptırdığı saçtır, yeni aldığı kıyafettir, verdiği kilo gibi ayrıntıların erkekler tarafından dikkat edilmesine çok önem veriyor. Eğer fark edebiliyorsanız bu detayı bununla ilgili güzel bir söz söyle biliyorsanız. Bence o zaman otomatik olarak öne geçiyorsunuz ne söylenmeli nasıl bir cümle kurmalı gibi ayrıntılara girmeyeceğim.

Çünkü Bunlar sizin sözleriniz olmalı ama gözünüzde büyütmeyin samimi ses tonu ile söyleyeceğiniz güzel olmuş Çok beğendim, sana çok yakışmış gibi sıradan kelimeler bile çok anlam ifade edecektir ses tonu önemli tabi ağızda geveleyen hı güzel olmuş güzel da aynı etkiyi yaratmayacaktır.

Bir de önemli uyarı da bu iltifat olayını güzel sözü abartı süslü cümlelerle dile getirmeniz de yapmacık duracaktır. Dalga geçtiğiniz düşüncesiyle etkisini kaybetmesine sebep olacaktır. Bir kıza nasıl iltifat edilir? Saçlarını mı yaptırdın ben de gecenin bu saati sokağı aydınlatan bu güneşin nereden çıktığını düşünüyordum kendi kendime biraz abartı olur sanki.

Sosyal Medya Üzerinden

Herkesin sosyal medya kullanım sıklığı farklıdır bazı kişi günde 10 tane fotoğraf atar durum bildirir düşüncesini yazar bazısı ayda yılda bir ama sosyal medyanın bence lokomotif unsuru beğeni her durumda ön plana çıkar. İnsanlar beğeni sayılarına göre mutlu ya da mutsuz olur durumda beğeni denen şey.

Herkes için bir motivasyon kaynağı bugün biz bile bir makale paylaşıyoruz bakıyoruz beğeni sayısına göre başarısını ölçüyoruz tabi sosyal medya üzerinden bir de ilgi duyduğun kişinin beğenisi ise ya da önem verdiği kişinin beğenisini belli etmesi çok daha önemli halde gelgelelim ateşli emoji çıktı yiğitlik bozuldu.

Eğer bir espri unsuru olarak kullanılacaksa yollayın gitsin ama flört etmeye çalıştın flört ettiğin ya da ilişkide olduğun bir kadına bu Emoji hiçbir etki etmez benden söylemesi o da karşılığında o Emoji kadar önemli bir tepki verir o yolladığını beğenir oldu bitti ya da görüldü yedin kaldın. Daha yaratıcı olmak gerekiyor.

Mesela flört etmeye ya da ilgi çekmeye çalıştığın biriyse o paylaşım sonrası listesindeki erkeklerin yüzde yetmişinin ona ateşi yolladığından emin ol sen onlardan farklı olarak güzel bir söz söyledin mi o ateşlerden daha ön plana çıkarsın ya da ilişkide olduğun bir kişi paylaşırsa herkes gibi sıradan bir beğeni yetmez güzel bir söz ile süslenen gerekiyor gerekiyor ki farkını belli et, orada olduğunu belli et, ilişkinin altını çiz. O ne biçim fotoğraf sil hemen benim asabımı bozma gibi tepki verenlerdensen bu konuda bir yorum yapmak istemiyorum.

Bir Kıza Nasıl İltifat Edilir? Özel Anlarda

Özel bir akşam yemeği, baş başa özel bir zaman dilimi, doğum günü, tanışma yıldönümü, evlilik yıldönümü gibi çoğaltılabilecek örneklerin olduğu günlerde yani etkileşimi her zamankinden daha yoğun olduğu zaman diliminde söylenecek sözler önemlidir. Söylenecek her söz önemlidir.

Bir kıza nasıl iltifat edilir? Erkeği özellikle bu zaman diliminde her zamankinden daha ince daha düşünceli olması gerekir şimdi baş başa iki sevgili karı koca her neyse güzel bir zaman dilimi geçirecek herhalde yani o kadar da değil diyenler olacaktır. Aldığı bir gecelik ile eşinin sevgilisinin karşısına geçince bu ne ya hediye paketi gibi olmuşsun cümlesini Kuran erkek de var.

Duygusal bir yakınlaşma anında ya tatlım ne parfüm sıkmışsın boğulacağım valla diyen erkek de var tatlım çok güzel gözüküyorsun bu gece sana bakmaya kıyamıyorum ama saat 12.00 1.00 da halı saha maçımız var yemekten sonra kaçsam ayıp olmaz değil mi diyen erkek de var. Böyle anlatınca da nereden biliyorsun diyenler oluyor yahu işim bu benim bunları bilmek.

Diğer yandan abartıyorsun bu kadardı bu diyenler oluyor gerçekten bunları anlatırken ağlayan kadınları gördüm ben en özel anları sadece bir cümlesiyle berbat eden erkekler yüzünden işin özü bazen kadının yerine düşünmek önemli bu cümle kurarsan ne tepki verir diye önceden tartmak önemli her şey bir yana burun karşısında karşımdaki kadına nasıl bir şey jest yapsam nasıl bir söz söylesem de kendini daha iyi hissetse diye düşünmek önemli. Çünkü kadın motive edildiği zaman seni motive eder. Üzüldüğü zaman da sana hayatı zindan eder.

Fiziki Özellikler Haricinde İltifat

İltifat güzel sözlerince genelde aklımıza ilk olarak fiziksel özellikleri yapılan iltifatlar geliyor özellikle kadınların duyunca mutlu olduğunu bildiğiniz iltifatlar. Bir kıza nasıl iltifat edilir?

Zayıflamışsın, saçların çok güzel olmuş, aldığın kıyafet çok yakışmış, güzel gözüküyorsun gibi ama bu iltifatlar haricinde de arada sırada kadına bir vücuttan fazlası olduğunun farkında olduğunuzu gösterecek iltifatlarda önemlidir. Bu da günlük hayatta her zaman kullanabileceğiniz iltifat çeşididir.

Bu liste de sizin kendi cümlelerinizin önemli olduğunu belli etmek ve etki altında bırakmamak adına örnekler vermemeye çalışıyorum ama yine çeşit bakımından daha net olması açısından küçük bir örneklendirme yapalım pratik bir çözüm bulur zekâsına hayran olduğunuzu söylersiniz.

Bir sokak hayvanına bakışını görürsünüz merhametinden etkilendiğinizi söylersiniz bir konu hakkında duruşunu gözlemlersiniz düşünce yapısına ne kadar doğru olduğunu söylersiniz örnekleri çoğaltmak mümkün yine. Maddenin özeti kadın sadece fiziksel özelliklerden oluşmaz bir insanın bütün olarak görmeniz söyleyeceğiniz güzel sözleri buna göre seçmeniz size değer katacaktır.

Özellikle bu ayrıntıyı fark ediyor olmanız da size birçok işlem farklı bir konuma getirecektir. Yapılmaması gereken iltifatlar çok seksisin bu söz eğer ki ilişkide olduğunuz bir kişi söyleniyorsa olabilir söylenebilir artık kadını motive edebilir.

Ama tabii yeri ve zamanı önemli olmadığı yerlerde söylenirse rahatsız edici olabilir fakat flört etmeye çalıştığın flört ettiğin beğendiğin iletişime geçmeye çalıştığın kişiye bu söz söylenmez söylese de kadın için hiçbir anlam ifade etmez. Aynı zamanda şu çok önemli sıradanlıktan bahsediyoruz ya hani bu sözü söyleyen çok kişi var.

Sokakta densizler laf atıyor düşünen ne kadar ya düşmüş durumda arada bir farkının olmayacağını düşünmen lazım o insanlardan farklı olduğunu göstermen lazım. “Sana güveniyorum” Bu motive edici bir söz değildir bu gösterilmesi gereken bir harekettir bunu söylediğiniz takdirde karşı tarafa büyük hediye ediyorsunuz bak güveniyorum ha sakın bak ama sana güveniyorum demek ki eşdeğerdir bence. Güven söylenecek bir durum değil gösterilecek bir harekettir.

Bir kıza nasıl iltifat edilir? Ben seni böyle beğeniyorum bu sözün içinde olumsuzluk yatar sen kilolusun ama olsun ben seni böyle beğeniyorum şöylesin ama olsun. Ben böyle seviyorum senin zevkin senin ilginin tabii ki önemi vardır ama karşı tarafında kendine olan güveni zedelersin bilinçaltına incelen mesaj gönderirsin.

Benim haricimde kimse seni beğenmez standartlara göre aslında o kadar da iyi değilsin gibi kaş yapayım derken göz çıkartmış olursunuz. Seni benim kadar kimse sevemez iltifat dediğimiz şey söylenen kişiye özel olmalıdır işin içine kendinizi yada başkasını dahil ederseniz anlamını bozarsınız. Sen sevilirsin de benim kadar birini sevmesi zor yani burada aslında övdüğünüz kişi tamamen kendinizdir.

Evet Sevgili dostlar videonun sonuna gelirken başlarda da söylediğim gibi aldığınız en iyi iltifat neydi aldığınız en kötü iltifat neydi yorum kısmında bizlerle paylaşın lütfen ve sevgili beyler sizler de kendinize has yaptığınız ve etkili olduğunu düşündüğünüz ya da sevmediğiniz iltifatlar nelerdir.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.