1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Nasıl Flört Edilir? Flört Ederken Yapılan Hatalar Nelerdir

Nasıl Flört Edilir? Flört Ederken Yapılan Hatalar Nelerdir
+ - 0

Size flört etmekten bahsedeceğim, nasıl flort edilmeli? Flört ederken nelere dikkat edilmeli? Flört ederken nelerden uzak durmalı listemizin başlıca konuları olacak. Bazen makalelerim de yorumlar kısmında şöyle mesajlar görüyorum. Çok basit şeyler anlatıyorsun bunları bilmeyen var mı? Cevabı veriyorum benim anlattığım şeylerin bazen çoğunu siz de biliyorsunuz. Ben sadece yanlış bilme ihtimalimiz olan şeylerden bahsediyorum bazen de bildiğiniz ama uygulayamazsınız kısımları aktarıyorum.

Tabii ki işin içine alınan eğitimler, gözlemler, tecrübeler de girmiş oluyor yani sözün özü burada yapılmışı var diye karşınıza bazı örneklemler çıkarıyorum konumuza dönelim önce terimlerden başlayalım flört ve flörtöz nedir? Flört karşındakine beyninde hissettirmek adına oynanan bir çeşit oyun ilişkiden önceki bir adım, fakat Önemli olan konuyu İşin başında aktarmış olayım karşılıklı oynanan bir oyun.

Eğer ki karşındaki de herhangi bir tepki ya da bu oyun için her ben onu görmüyorsan yaptığın flörtleşmek değil tacize girer unutmamak lazım ve bir Kamu Spotu arkadaşlar bir insan hayır diyorsa o hayırdır. farklı bir anlam yüklememek gerekiyor özellikle günümüzde bir kadın Hayır diyorsa anlayın ki o hayırdır, hayır dedi ama naz yapıyor kafası geri kalmış bir kafadır bunu unutmayın.

Kamu Spotu geçtikten sonra flortöz kime denir? Karşı cinsi heyecanlandırıp ilgiyi çeken ve bundan haz duyan kişilere flörtöz denir. Özellikle flortözlerin bunları hayat tarzı haline getirdiklerine söylemek gerekir. Terimleri aktardıktan sonra maddelerimize geçelim.

Nasıl Flört Edilir?

Flört Ettiğini Belli Et Ama Bunaltma

Eğer ki biriyle flörtleşmek istiyorsanız ona karşı ilginizi hamleler halinde göstermeniz gerekir. Karşı tarafta kişi müneccim değil yaptığınız ya da yaptığınız zannettiniz birkaç hamle ile onunla flörtleşmeye çalıştığınızda anlamayabilir bunun için yapmanız gereken bazı ufak tefek flört ayrıntıları var en popüleri göz teması kurmak…

Flört etmeye başlamak için yapılacak en iyi ve en kolay yöntemdir bu Karşınızdaki kişinin gözlerinin derin derin bakarak bu ilgi belli edilebilir. Tabi hassas olan nokta meşhur tabir var ya trene bakar gibi değil, Rahatsız edecek boyutlarda değil beni eskiden bir takip edenler bilir benim üç kez bakışma kuralım vardır bu kuralı yazdığım makaleyi okuyabilirsiniz.

Tekrarlamış olmayalım ama bir özet geçelim kısa bakışlar, ilgilendiğini belli edecek bakışlar, bakışların tesadüf olmadığını anlayacak tarzda bakışlar göz teması diyoruz. Gözlerin temasından bahsediyoruz ya bakışta bakıştık bakıştık kısa kısa baktım ben nereye baktım kalçasına Baktım ya da omuzlarından gözlerimi ayıramadım bakışlarından bahsetmiyorum.

Ben bahsettiğim şey birebir göz göze gelmek yine başka bir etkili taktik Gülümsemek… bakışların yakalanması halin de ya da baktığınızı gördüğü anda tebessüm etmek en güzel yöntemlerden bir tanesidir, sıcak bir tebessümün yarattığı etkiyi hiçbir şey yaratamaz ister yeni tanıştığınız biri olsun, ister tanışmaya çalıştığınız bir olsun isterse tanıştığınız ama flörtleşmeye çalıştığınız biri olsun gülümsemek her kapıyı açar burada abartılması gereken konu şu Kahkahalar eşliğinde imalı imalı gülmek değil, bu da kavgaya ya da itici olmaya sebep olacak harekettir.

Sosyal Medyayı Dikkatli Kullanmak

Bunu kısa geçeceğim çünkü ilerleyen günlerde sosyal medya üzerinden nasıl flörtleşilir diye bir makale yayınlayacağım çok yakın zamanda sizlerle olmuş olacak çünkü bu konu başlı başına incelenmesi gereken bir konu. Ama size Dikkat edilmesi gereken bir kaç tane noktadan bahsedeyim.

Sosyal medya üzerinden flörtün çok hassas bir çizgisi vardır fazla yazışmak ya da emojilerle iletişim kurmaya çalışmak sizi itici kılmaya sebep olabilir olayı bir an önce reel hayata taşıyıp orada tanışma çabası da yanlış bir harekettir yazışmaktan sıkıldım, konuşmaktan sıkıldım, fotoğraflarını beğenmekten sıkıldım diye diye olayı sabırsızlık boyutuna taşımamak gerekir.

Arasını bulmak dozajı ayarlamak çok önemli karşı tarafı sıkmadın ilgiyi belli edecek küçük adımlar atılmalıdır neden küçük adımlar. Çünkü flörtün ana amacı iki tarafın karşılıklı olarak birbirlerine ısınmasıdır bu ısınmaya fazla yüklenirse sakatlık doğabilir.

Klişelerden Uzak Dur

Bunları da küçük başlıklar altın da toplayalım mesela kanka gibi yaklaşma önce arkadaş olarak kanka olarak yaklaşım sonra buna aşkım sevgilime bağlarım böyle düşünüyorsan bu çok yanlış bir yöntemdir. Pardon ben seni arkadaş olarak görüyorum tepkisi ile karşılaşmanız çok olasıdır sonra bir de o imajı silmeye çalışırsınız.

Hayatında başka biri varmış gibi davranma… Kıskansın harekete geçsin diye yapılmış yanlış flört hareketleridir ya ilişkim var ama bitmek üzere ilişkim var mı yok mu ben de bilmiyorum galiba bitmek üzere olan bir ilişkim var gibi ağızda gevelenen cümleler karşı tarafı çok rahatsız eder.

Eğer bu tarz hareketler işin kızacağını ve karşı tarafın flört etmeye başlayacağını Umut ediyorsanız yanılıyorsunuz demektir. Hayatında biri varken işi sağlama alıyor o yüzden benle flörtleşiyor diye düşündürür daha hayatımda biri varken benimle flört yaşıyorsa benleyken kim bilir neler yapar diye düşündürür. Her şeyden önce amacı acaba gerçekten flörtleşmek mi dalga geçmek mi diye düşündürür o yüzden sakıncalıdır.

Saldırgan olmak… En büyük aşklar nefretle başlar klişesi artık eskisi kadar popüler değil bir yaz dizisi klasiği, birbirlerine devamlı sataşan bir çift, önce laf sokmalar sonra nefret eder bakışlar, en büyük aşklar nefretle başlar diye ortalığı gaza getiren bir arkadaş ay ne münasebet canım ne işim olur benim onunla tarzı kurulan saldırgan cümleler bunlar tam bir klişedir arkadaşlar, bakmayın yaz dizilerin de işe yarıyor olabilir ama gerçek hayatta hiç de öyle tutulan taktiklerden değildir.

İnsanlar kabalıktan, şiddetten, hayatı zorlaştıran insanlardan bıkmış durumda bu şekilde yaklaşarak bir ile flört etmeye çalışmak size yorucu insan imajına sahip olmanıza sebep olur.

Akıcı bir iletişim sağlamak

Güzel bir flört akıcı sohbetli olur ortak zevkleri bulma çabası, bir sonraki hamlede açılacak konunun kafada oluşması size her zaman artı puan kazandırır artık birinin tarzını, ilgi odağını, zevklerini anlamak çok kolay o zevk ya da ilgi alanı hakkında bilgi toplamak çok çok daha kolay beğendiğiniz kişinin ilgi alanı hakkında konuşmak sohbetin daha ilgi çekici hale gelmesini sağlar sizden sıkılma ihtimalini azaltır tabi her şeyde olduğu gibi bunda da abartıya kaçmamak lazım.

Sırf ilgi alanı diye sırf sempatisini kazanmak adına ortadaki arzu ve isteği kaybedecek hamleler yapmamak lazım. Demek sende perde spor tutuyorsun ne olacak başkan ya bu yüzden bu santrafor eksiği dersen eğer aradaki arzuyu ve ilgiyi öldürmüş olursun.

İltifatları Eksik Etme

Karşınızdaki kişi ister kadın olsun ister erkek olsun iltifat duymak herkesin hoşuna gider. Herkesin bir yükselmesine sebep olur. Flörtün tanımında bahsetmiştik beyni belli eder oyunlardır demiştik iltifatlar bu oyunun en önemli parçasıdır kurduğunuz iletişim de iltifat eksik etmeyin bu sayede karşınızdaki kişi kendini Sizinle konuşurken daha özel daha güzel daha ilgi çekici hissedecektir. Böyle hissettiği için de sizinle daha fazla zaman geçirmek isteyecektir.

Hatta karşılıklı iltifatlar da hep buradan doğmaya başlar. Her maddede olduğu gibi bunda da uyuyacağım abartıya ve yanlış Kullanıma dikkat etmek gerekiyor. Senin de maşallahın var tosun gibisin dersen olmaz o iş ya ben çok güçlü kuvvetli duruyordu o bakımdan demiştim gibi bir savunma duymuşluğum var benim.

Bu işin sırrı karşınızdaki kişi duyduğu zaman kendini iyi hissedecek, hoşuna gidecek sen kilo versen var ya taş gibi olursun aslında bir iltifat değildir Mesela. Bunu duyan kişi kendini iyi hissetmez. Bir de küçük not, iltifat ederken ses tonunu güzel kullanmak çok önemlidir. Ses tonunu yumuşatmak ve hafif kısmak her zaman etkiyi arttırır tabi romantizma artırayım derken sesi fazla kısarsan karşındaki insanın duymamasına ve tekrar ettirmesine sebep olabilirsin.

Yüksek sesle bağıra bağıra yapılan iltifatlarda genelde tribün de tuttuğun takıma karşı olur renklerinin güzelliğine yıllarımı vermişim ben diye başlarsan karşı tarafta seni sevmeyen ölsün diye devam eder. O yüzden de bu tarz yaklaşımlara girmezsen faydalı olur.

Cinsellik İmanlarına Tepkini Ayarla

Şimdi bu kısmı erkekler ve kadınlar olarak ayıracağım flörtün en hassas bölümü cinsellik imalarıdır. Hatta birçok flörtün son bulma sebebidir. Erkek bazen o romatizma yenik düşer ve cinsellik üzerine imalarda bulunur.

Kadın Hop orada dur bakalım aslanım der ya da kadın cinselliği çok sıcak bir imada bulunur.. Erkek de orada açılan kapıyı görür zorlamaya başlar. Bu da olayların farklı yerlere gitmesine sebep olur işin sırrı ne peki flörtün başlarında cinsel çekimi olmasın son derece doğal bir şeydir.

Hatta imaların olması, çağrışımlarda bulunulması, şaka ile evrilmesi flörtün daha keyifli bir oyun hale gelmesine sebep olur nereye kadar sınırları koruyana kadar, abartmayana kadar Hanımlar karşınızdaki avcı bir erkek de olabilir, size gerçekten samimi duygularla yaklaşan hoşlanan biri de olabilir.

Bu tarz bir imaya ne diyorsun sen be sapık diye yaklaşmaktansa evet kesinlikle doğru ama şanslı erkeği daha çok emek harcaması gerekir gibi tepkiler çok daha havalıdır. Karşı tarafa verilmesi gereken mesaj her şey okey ama o iş o kadar kolay değildir. Erkek Arkadaşlarım içinde söylenmesi gereken bir konu bu tarz konularda ısrarcı davranmak Tansa anlayışlı davranmanın her zaman artı puan kazandırdığıdır.

Sabırsız Olma Süreci Uzatma

Sabırsız olunmamalı, flörtleşme ilişki öncesinde mutlaka olması gereken hatta güzel yönetilirse ilişki çok daha keyifli hale getiren bir süreçtir bu süreci bir an önce sonucu odaklanarak geçirmeye çalışan kişi bütün süreci mahveder. Üstelik ilişki evresine geçmemeye bile sebep olabilir o yüzden zamanlama kısmına takılı kalıp anın keyfini kaçırmayın derim.

Tabi işi bir de diğer yanı var flört sürecinden bir türlü ilişki sürecine geçilememesi bunun üzerine de çok sık soru geliyor flörtleşme ayları yılları bulan süreçler değildir arkadaşlar o sürecin fazla uzamasında sağlıklı değildir. 8 9 aydır flörtleşiyoruz diyorsanız yanlış yaptınız bir şeyler var demektir o yüzden her zaman olduğu gibi bunda da arayı tutturmak dozajı iyi ayarlamak gerekir.

Listemizin sonuna gelirken Size iki tane soru soracağım birinci soru ideal flörtleşme sizce ne kadar olmalıdır? İkinci soru ise flörtleşme esnasında yapılan en büyük yanlışlar sizce nelerdir? Önümüzdeki günlerde flörtleşme den ilişkiye geçme süreçleri adı altında bir tane makale yayınlamış olacağım onun hazırlıkları için yapacağınız yorumlar çok önemli.

Yorum Yap