1. Ana Sayfa
  2. Kadın

Bir Erkeğin Ciddi Olduğu Nasıl Anlaşılır? 9 Uzman Tespit!

Bir Erkeğin Ciddi Olduğu Nasıl Anlaşılır? 9 Uzman Tespit!
+ - 0

Günümüz ilişkilerine baktığımız zaman en dikkat edilen konu bir erkeğin ciddi olduğu nasıl anlaşılır? Ciddiyet arayışı ve ciddiyetsizliklerdir. Ciddiyet arayışı diyorsak da evlilik değil yanlış anlaşılmasın. Tabii ki ciddiyet deyince ilk akla evlilik gelecek, fakat diyor ki mesela bir danışanım ya vallahi amacım evlilik falan değil ama sırf goygoyuna da takılmasın ya da iki güzel söz söyledikten sonra ertesi gün ortalardan kaybolmasın.

O kadar haklı bir düşünce ki birçoğunuz böyle düşünüyorsunuz. Çünkü hayat zaten yeterince zor bir de sadece zaman geçirmek, vakit öldürmek, eğlenmek için takılan biri için hayatın daha zor hale gelmesine gerek var mı? O yüzden ben size bugün bazı maddelerle ciddi düşünen bir erkeğin gösterdiği belli başlı davranışlarından bahsedeceğim.

Sadece şu çok önemli, bu saydığım maddeleri baz alarak var olan ilişkinizi hükümler vermeyin. Ben sadece size işin mantığını anlatıp, yorumlamak ve kendi mantığınızla ile karşılaştırmak size kalmış hazırsanız başlayalım.

Bir Erkeğin Ciddi Olduğu Nasıl Anlaşılır?

İlgi Standardı

Nedir standart ilgi, abartı fazla olmayan ya da yok sayılacak derecede az olmayan. Hadi daha da açalım bir örnek verelim. Sabah kalkınca Günaydın prenses kalktın mı yataktan, kahvaltı hazır mı? Ne yiyeceksin bakayım, bindin mi servise, başladı mı mesai, öğlen ne yemek yemiştiniz, bugün ne giydin, toplantı nasıldı, paydos kaçta, Geçtin mi eve bir de komik yanı ne biliyor musunuz?

Bunların hepsi mesaj yoluyla arama ses duyma yok Sadece mesaj sanal ilişki gibi çok sıkıcı değil mi? Sakın bana Ah keşke olsa demeyin kimse bu kadar abartısını istemez. Diğer yandan Günaydın canım yazmışsın senin mesajın aynısı Günaydın canım Fotokopi gibi bari hitap şeklini değiştir değil mi?

Yok birebir aynı nasılsın bugün iyiyim sen nasılsın zorlama iletişim iletişimi geliştirecek hiç bir hamle yok. Bunlar işin yanlış kısımları, standart dendiğinde bir tenis maçı gibi karşılıklı ama kişinin iş hayatına, okul hayatına, günlük hayatına da saygı duyacak düzeyde unutulmadığını hissedeceği düzeyde telefon görüşmesi, mesajlaşma, görüntülü görüşme.

Yani aslında çağın getirdiği tüm faydaları eşit miktarda yerine ve zamanına göre kullanarak bir standart oturtturularak bir iletişim kurulması bu işin en önemli unsurdur. Çok sıkmaya ya da abartı olmayan ilgi ciddi bakılan ilişkiler için önemli kriterdir.

Fakat bu iş aynı zamanda kişiye göre değişiklik de gösterebilir. Yani sen çok ilgi seviyorsundur standart bir ilgi sana yetmiyordur? Orası ayrı konu çok yoğun bir iş hayatın vardır ilgisini bunaltıyordur orası da yine seninle alakalı bir konu bu işin sırrı uzaktan gözlemlemek normal olup olmadığını bencilce değil iki taraf için de orantılı şekilde ölçmek buna bağlı olarak diğer madde.

Görüşme Sıklığı

giphy.gif?cid=e2a3cbde7bulzndc82b9binvylztf8sdh81vpn1kjvvemara&rid=giphy

Sanal bir hayat sürüyoruz çoğu zaman ilişkilerinde bazen yaşanış şekli sanal kalabiliyor. Tıpkı Evet şimdi olduğu gibi görüşmede bir standart oturtturmak gerekiyor. İlla bir adını koymak yersiz tabi her cuma saat 19’da buluşuyoruz ama belli süreleri açmadan görüşmeyi sık tutmak önemlidir.

Bu her şeyden önce beraber olma, beraber zaman geçirme, beraber farklı şeyler yapma isteğini gösterir. Tabi yanlış anlaşılmasın hep karşı tarafın görüşmeyi talep etmesinden de bahsetmiyorum kadın da arada görüşmeyi talep etmeli davette bulunmalı ama bir kadının teklifine gerçekten çok önemli bir işi yoksa hiç bir ilişkide bahane bulunulmamalıdır.

Zaten bahane işin içine giriyor ise o ilişkide cidden bahsetmek çok saçma olur. Görüşmenin sıklığı kadar kalitesi de önemli tabi. Hep aynı etkinlik yapılıyorsa ya da görüşmenin içeriği karşılıklı oturup telefonlarla ilgilenmek ise kimse kendini kandırmasın farklı etkinliklerde bulunmak, sohbet etmek, beraber gülmek, beraber tartışmak bunları yaparken de keyif almak ilişkinin ve karşıdakinin ciddiyeti gösterir zaten.

Yapılan Planlar

Plan dediysem yaza Temmuz’a istesek, Temmuz sonu nişanı yapsak, ağustos da nikah işlemleri bu tarz plandan bahsetmiyorum. Zaten bu tarz planları erkek yapmamalı yani erkek yapmamalı derken beraber yapılmalı karşılıklı fikir alışverişi gidip böyle planlı anlatılması da bana çok sağlıklı gelmez.

Altyapı olmadan hızlı bir şekilde ve sadece erkek yapıyorsa. Belli ki sizin gözünüzü boyuyor altından bir şey çıkacak. Nikah gününü konuşmak için acaba bana mı gitsek hem sana davetiye koleksiyonumu gösteririm bak çok mantıklı evde davetiye koleksiyonu yapıyor kadının can evinden vuruyor.

Neyse yol göstermeyelim şimdi millete aramızda benim kastettiğim plan şu bu örneği çok veriyorum geleceğe ait planlar, şu film gösterime gelecek beraber izleyelim, kar yağdığında şu caddede beraber yürüyelim, yılbaşında biz kuzenlerle toplanırız bu sene beraber gideriz.

Bunların hepsi geleceğin de seni görmek istediğini işarettir hafta sonu balık yiyelim gibi düşünmeyin ama bir hafta sonu Edirne’ye gidelim ciğer yiyelim de bir plandır iştahlı bir adamın planıdır ama fark etmez plan plandır.

Arkadaş Grupları İle Yapılan Organizasyonlar

Arkadaşlar ile tanıştırmak veya arkadaş organizasyonlarına beraber katılmak en önemli ciddiyet ölçülerinden bir tanesidir. Tabi sadece arkadaş grubu demek yanlış yönlendirme olur. Bir de önemli bir detay söyleyeyim size evli ya da çiftlerin bulunduğu arkadaş gruplarına dahil edilmesi önemli ayrıntıdır çok önemli hem de.

Çünkü erkek sadece erkeklerden oluşan bir arkadaş grubuna dahil ediyorsa onun önemi ötekisi kadar yoktur. Sonuçta böbürlene bilir bile her gün farklı kızla katılıyor falan denir. Ama evlerin olduğu arkadaş grubuna iki farklı zamanda iki farklı kız getirsin bakalım bir daha evli arkadaşlar ile görüşebiliyor mu, anın da çapkın damgasını yer uzaklaştırılır gruptan kolay kolay da dahil olmaz bir daha o yüzden bu bu bahsettiğim şekildeki ortamlara kadın dahil ediliyorsa iş bir çeşit görücüye çıkartmaktır.

Arkadaşın eşi veya sevgilisinden ona yanma şeklinde gözükeceği gibi artık biz bu şekilde bir çift olarak görüp aranıza alın diye mesaj vermeye çalışıyordur diğer yengelere.

Doğallık ve Dürüstlük

Ciddi düşünen erkeği yalanına çok fazla göremezsiniz ya da size bir şey yaptığını hissetmezsiniz gözünüzü boyama gibi taktikleri çok fazla olmaz bu şekilde Sevecekse kabul edecekse etsin mantığında göreceksiniz şu yanlış anlaşılmasın umursamazlığımı, vurdum duymazlığımı, ilgisizliğimi, Sevgisizliğimi bu şekilde kabul edecekse etsin Ben buyumcularla karıştırmayın.

Bahsettiğim şey maddi yönden, manevi yönden, aile yapısı, karakter yapısı, olumsuz özelliklerini düzeltmeye çalıştığı huylarını size bir şekilde aktarmaya belli etmeye çalışır. Burada amaç rol yapmak durumunda kalmayıp gerçeklerle sizi yüzleştirme çalışmaktır o yüzden işlerin başında maddiyatlar, mükemmellikler havalarda uçuşur.

Biraz zaman geçince de tüm bu şovun devamı gelmeyebilir. Aniden işlerim bozuluyor oluyor, aile sıkıntılarım var oluyor şu süreç benim Psikolojimi bozdu oluyor. Aslında bazen hiç biri değil sadece girdiği rolden sıkılan devam ettiremeyen erkeğin sözleri olarak karşımıza çıkıyor.

Tartışmalardan Kaçmaz Sessizliğe Bürünmez

Bir başka önemli madde budur arkadaşlar ama çok hassas bir maddedir. Tartışma her ilişkide olur saygı ve seviye korunduğu sürece doğal Yani, tabii Bu tartışmalar belli sonuçlar doğurur.

Bazen hata fark edilir, bazen hak verilir, bazen uzlaşmaya çalışılır. Ama bazen de küsülür kaçılır ayrılınır bahane olarak kullanılır, işte burada ciddi düşünen erkeği ayırt etmek kolaylaşır.

Eğer ki kaçmak yerine sonuca ulaşmaya çalışıyorsa, küsmek yerine pozitif adımlar atıyorsa, uzatmamak adına tartışmayı bitirmek için uzlaşmacı davranıyorsa karşınızdaki kişinin ciddiyetini, sevgisini, saygısını, ilgisini anlamanız mümkün hale geliyor fakat karıştırılan bir kavramı da bu madde Dipnot olarak verelim.

Bazen bilinçli, Bazen bilinçsiz karşınızdakinin bize karşı bağını ölçmek adına zorlamalar yapabiliyoruz, kavga çıkarabiliyoruz.

O yüzden bu maddeyi ölçü mekanizması olarak görmemeye özen göstermeniz gerekiyor karşınızdaki kişiyi rahatsız edecek, bam teline basacak bir hareket yapıp çıkan tartışma sonrasında bakalım nasıl davranacak diye bir ölçüm yapmalısınız aksi takdirde ciddi bir şekilde yüzüstü kalabilirsiniz.

Çünkü birbirini tekrar eden tartışmaların sıklığı en ciddi düşünen insanları bile uzaklaştırabilir.

Değiştirmeye Çalışmaz

Şöyle bir gerçek var ki kimse kimseyi değiştiremez değiştirmeye hakkı yoktur zaten o yüzden insanları olduğu gibi kabul etmek olgun bir davranıştır. Konumuza indirgersek bu davranışı ciddi olan erkek size olduğumuz gibi kabul eder. Devamlı bir eleştiri halinde bulunmaz, devamlı böyle olmalısın, şöyle olmasın diye yönlendirmeler yapmaz. Bu da sizi olduğunuz gibi kabul ettiğini gösterir.

Koruma Dürtüsü

Erkeklere has dürtüler vardır. Bunlardan bir tanesi de kadınını korumadır tehlikelere karşı yada dış dünyaya karşı koruyup kollama isteği erkeğin ciddiyetini gösteren önemli bir etkendir.

Gittiğiniz bir organizasyonda son metroyu kaçırdınız karşılığında ne işin vardı o saatte hiç mi saate bakmak aklına gelmedi sözleriyle karşılaşma ihtimaliniz de var, ben hemen geliyorum kıpırdama bir yere sözleriyle de bu örneğin yanı sıra karnınızın acıkması, yorulmanız, üzülmeniz gibi etkilere de gösterdiği tepki yine ciddiyet konusunda güzel mesajlar verecektir.

Bu arada koruma dürtüsünü kıskançlıkla karıştırmamız gerekir. Kıskançlık sebebi atılan adımlar ciddiyet göstergesi değildir.

Sosyal Medya Kullanımı

Sosyal medya hayatımızın içinde malum insanların kişilik analizlerini bir çırpı da sosyal medyasına bakıp yapabilir durumdayız. Önümüzdeki günlerde çok eğlenceli bir liste gelecek ilişkilerde sosyal medya kullanımı adında orada aktardığım örneği burada vereyim bazı çift sevgili paylaşımları vardır.

Bir yere gidilir romantik bir ortamdır belli bir çift kadeh, bir çift tabak paylaşılır. Şimdi kadının paylaşmak istememesine anlarım Türk aile yapısı gereği normal reklam etmek istemez ilişkisini ya da kendini.

Ama son derece romantik bir ortam mum ışığı falan var abi tek başına bardağını paylaşıyor ya kardeş hayırdır tek başına romantik romantik ne yapıyorsun orada ya da kimi gizliyorsun kimden gizliyorsun.

İşin özü şudur ciddi erkek sosyal medyasında beraber olduğu kişiyi saklamaz bahane bulmaz hadi ifşa etmek istemiyordur ama oraya biriyle beraber gittiğini biriyle olduğunu daha doğrusu hayatını birinin olduğunu bir şekilde belli eder son olarak aile ile tanışma isteği ya da ailesiyle tanıştırması var ki bunu gündem bile yapmayalım zaten onu yapmıyorsa artık ciddiyet tartışılmaz durumdadır.

Evet sevgili dostlar bir erkeğin ciddi olduğunu belli eden 9 tane maddeyi sıraladık bu maddeler haricinde başka belirtiler de olabilir herkes bilgisini, sevgisini, ciddiyetini gösterme şekli farklı olabilir. Ben genel olarak size işin mantığını anlatmaya çalıştım ölçüp biçmek ve tartmak size kalmış son olarak yorum kısmında bizlerle paylaşın lütfen size göre erkeğin ciddi olduğunu gösteren en önemli madde nedir?

Yorum Yap