1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Soğuyan Eski Sevgiliyi Geri Döndürmenin 10 Yolu

Soğuyan Eski Sevgiliyi Geri Döndürmenin 10 Yolu
+ - 0

Bu liste de neden sevgilinizin ayrıldıktan sonra soğuk davranmaya başladığını ve onu nasıl geri getirebileceğinizi anlatacağım. Hazırsanız başlıyoruz.

Soğuyan Eski Sevgiliyi Geri Döndürme

1- Hatalarınızdan ders alın.

İlişkiler hakkında bilmeniz gereken ilk şey: “ilişkinizde asla geriye doğru ilerleyemezsiniz.” Eski sevgilimizin bize dönmesini istemememizin sebebi bize tanıdık gelen güvenli hayatımızı geri istememizdir. Tahmin edin bu neden yanlıştır?

Çünkü eski konforlu hayatımıza geri dönmemiz bizi geliştirmeyecektir. Eski sevgilinize geri dönerek kişiliğinizi, ruhsal, fiziksel veya finansal durumunuzu geliştiremezsiniz. Anlıyorum uzun süreli bir ilişki yaşamış kişiler için bu dediklerimi kabul etmek kolay olmayacaktır.

Fakat yaptığımız hataları düzelterek yolumuza devam etmemiz çok önemlidir. Ancak bu şekilde olgunlaşıp bir yetişkin bir insan gibi düşünebiliriz. Böylece eski halimizden 10 kat daha güçlü olabiliriz.

2- Onu geri döndürmeye çalışmayın.

Bu zihin yapısı sizi zayıf bir konuma sokacaktır. Adeta bir dilenci gibi gözükmenize neden olacaktır. Geri dönebilseniz bile egosunu tatmin etmeye ve onu mutlu etmeye çalışacaksınız. Bir daha sizi terk etmesin diye dualar edeceksiniz.

Böylece ona gereğinden fazla değer vermeye başlayacaksınız. Mantığınızı çalıştırmayı bırakarak bir zombi gibi sadece onunla sevgili kalmak için çabalayacaksınız. Şunu unutmayın. Aslında karşınızdakini istemiyorsunuz sadece eski rutininize ve rahat alanınıza tutunmaya çalışıyorsunuz.

Çünkü hayatınızda o olmadan ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Eliniz ayağınıza dolanıyor. İşte bu yüzden onu terk edip hayatınıza devam etmelisiniz.

3- Başkaları için yaşamayın.

Terk edilmenizin nedeni şu anda onun dönmesini istemenizle aynıdır. Onsuz yapamadığınız için terk edildiğinizin farkında mısınız? Kendi yolunuzdan saptınız ve onu tek çıkış yolu olarak onu görmeye başladınız. Kendinizi mutlu etmek yerine onu mutlu etmeye odaklandınız.

Ve sonuç olarak onu kaybettiniz. Çevremdeki çoğu kişinin bu büyük hataya düştüğünü görüyorum. Öz güveni yüksek ve ilişkilerinde kontrol sahibi olduğunu düşünen kişiler bile bu hataya düşebiliyorlar. Bu yüzden hayattaki amacınızı bulun ve bir başkası için kendi yolunuzdan sapmayın.

4- Değerinizi bilin

Eski sevgiliniz bir şekilde size geri dönmeye karar verebilir. Bazen size acıdığı için, bazen istediği zaman size geri dönebileceğini kanıtlamak için ve bazen de sadece sizin hayatınızı alt üst etmek için.

Eğer zayıf biriyseniz geri dönmesine sevineceksiniz ve “yaşasın her şey eskisi gibi olacak. Onun hep istediği gibi bir sevgili olacağım. Ona hak ettiği bütün ilgiyi vereceğim.” Diyeceksiniz. Daha da kötüsü şöyle düşüneceksiniz: “Youtube da tavsiye verenleri boş ver. Artık onları dinlemeyeceğim. Sevgilimin mesajlarına anında cevap vereceğim.

Ona hediyeler alacağım. Dünyadaki en iyi sevgili olacağım.” Üzgünüm, fakat aşkın dinamikleri hiçbir zaman değişmedi ve değişmeyecektir. Ona iyi davranmanızın hiçbir önemli yoktur. Önemli olan onun gözünde değerli olup olmadığınızdır.

Ancak hayatta bir amacınız varsa ve başkaları tarafından etkilenmiyorsanız değerli olabilirsiniz. Bu yüzden eski sevgilisini hayatına sokmayı tek amaç olarak edinen bir zavallı olmamalısınız.

5- Sizi etkilemesine izin vermeyin.

Daha önce hayatımda deliler gibi aşık olduğum kadınlar oldu. Eğer çapkın bir erkek olmayı bırakmazsam beni terk edeceklerini söylediler. Fakat zaten ilişkinin başlangıcında çapkın olduğum için benden etkilenmişlerdi. Bu ilişkinin bu şekilde devam edeceğini biliyorlardı.

Beni terk ederek test etmeye çalıştılar. Bazıları birkaç gün , bazıları ise sadece birkaç saat içerisinde geri döndü. Peki, sizce ben bu durumda ne yaptım? Üzgünce sandalyemde oturup ağladım mı? Ya da telefonumu alıp hemen başka bir kadın bulmalıyım mı dedim? Tabi ki de hiçbirini yapmadım. Sevgili olarak devam etseydik nasıl davranacaksam aynı şekilde hayatıma devam ettim.

Sırf bir kadın beni sinirlendirdi diye “ona kimin patron olduğunu göstereceğim beni terk ettiğine çok pişman olacak” diyerek triplere girmedim. Bunları yapmadım. Çünkü eski sevgilimin hayatımı etkilemesine izin veremem. Siz de eski sevgiliniz ne kadar yakışıklı veya güzel olursa olsun hayatınızı etkilemesine asla izin vermeyin.

6- Ona kim olduğunuzu hatırlatın.

Eski sevgilinizi geri döndürmek için sadece ilk tanıştığınız zamanlardaki halinize geri dönmeniz yeterlidir. Çünkü bu halinizle size âşık oldu. Macera peşinde koşan, hiçbir şeyi kafaya takmayan, başkalarının onayını aramayan, eğlenceli ve hayatında bir amaca doğru ilerleyen kişiliğinize geri dönmelisiniz.

Eskiden kim olduğunuzu ona hatırlattığınızda işiniz çok kolay olacaktır. Ama bir gecede size geri dönmesini beklemeyin. Fakat bir süre sonra sizi arayacaktır.

Burada yapmacık davranarak onu geri getirebilmek için davranışlarınızı değiştirmediğinizden emin olmalısınız. Çünkü bu durumda etrafınıza yaydığınız enerji de yapmacık olacaktır. Ve eski sevgiliniz bunu bir şekilde hissedecektir.

7- Zamanın yaralarınızı sarmasına izin verin.

Eğer samimi bir şekilde eski halinize geri dönebilirseniz büyük bir sürpriz ile karşılaşacaksınız. Burada okumayı bırakıp tahmin etmeye çalışın.

Onun geri dönmesini istemeyeceksiniz. Çünkü eski halinize dönebilmeniz için onu kafanızdan atmanız ve tamamen unutmanız gerekiyor. Çok acılı bir dönemden geçeceksiniz. Yaralarınızın iyileşmesi için belirli bir süreye ihtiyacınız olacak.

Örneğin bir yıllık ilişki sonrasında en az iki ayda kendinizi toparlayabileceksiniz. Ama ne zaman ki toparlanacaksınız ve tamamen iyileşeceksiniz; o kişiyi bir daha hayatınızda istemeyeceksiniz.

8- Tuzağa düşmeyin.

Ayrılığı atlatıp normale döndüğünüzde bunu hissedecektir. Artık onsuz da yaşayabilmenizi egosu kabul etmeyecek ve sizi arayacaktır. Muhtemelen konuşma gerçekleşecek: “Selam, seni özledim.

Beni hala düşünüyor musun? Görüşebilir miyiz?” Sizin için değiştiğini mi düşünüyorsunuz? Belki bir iki hafta numara yapıp değişmiş gibi gözükebilir.

Fakat bu bir tuzaktır. Ne zaman ki sizi elde ettiğini düşünürse sizi tekrardan terk edip gidecektir. Aynı şeyleri en baştan yaşayacaksınız. Kendinizi böyle bir duruma sokmayın. Çünkü buna değmeyecek.

9- Size yaşattığı acıları unutmayın.

Eğer eski sevgilinizin hayaletiyle yaşamaya devam ederseniz yeni sevgilinizle de tanışamayacaksınız. Eski sevgilinizin kapısında beklerken hayatınızda güzel şeylerin olması imkansızdır. Anlıyorum.

Psikolojik olarak sizi terk eden sevgilinizin bir melek olduğunu düşünüyorsunuz. Size yaptığı hiçbir kötülük aklınıza gelmiyor. Çünkü gerçek kişiliklerini göremiyorsunuz. Her zaman kendinize onun size yaptığı kötü şeyleri hatırlatın.

Size yaşattığı acıları düşünün. Büyük ihtimalle sizi terk etti ve gidip başkalarıyla sevgili oldu. Onu geri kabul edecek kadar omurgasız olmayın. Eski sevgilinizden kurtulun ve yeni sevgilinizle tanışın.

10- Seçiminizi yapın.

Sonuç olarak eski sevgilinizi geri döndürmeniz çok kolaydır. Sadece ona biraz zaman tanıyın. Ve onunla iletişiminizi kesin. Onu aramayın. Mesaj atmayın. Sadece ayrılığı atlatmaya ve iyileşmeye odaklanın.

Kısacası bütün gün onu düşünmeyi bırakın. Böylece size geri dönmek isteyecektir. Artık elinizde iki seçeneğiniz var. Ya onunla devam eder ve tekrardan terk edilirsiniz.

Ya da eski ilişkinizden edindiğiniz tecrübeler ile yeni bir ilişkiye başlarsınız. Bu sefer ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Yeni ilişkinizi bir önceki gibi berbat etmeyeceksiniz.

Yorum Yap