1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Eski Sevgilimin Geri Dönmesini Nasıl Sağlarım Diyenlere 12 Kesin Yol

Eski Sevgilimin Geri Dönmesini Nasıl Sağlarım Diyenlere 12 Kesin Yol
+ - 0

Bu liste de 12 yol ile eski sevgilimin geri dönmesini nasıl sağlarım konusunu yazacağım. Listenin sonunda ise terk eden sevgilinizin sizi deliler gibi arzulamasını nasıl sağlayabileceğinizi öğreneceksiniz.

Eski Sevgilimin Geri Dönmesini Nasıl Sağlarım?

Eski Sevgilimin Geri Dönmesini Nasıl Sağlarım

Mutlu Olduğunuzu Ona Gösterin

Düşünce yapınız şöyle olmalı şu anda mutluyum ama hayatımda sen olmasaydın da aynı miktarda mutlu olurdum. İstersen git bir başkası ile sevgili ol Senin kararların benim hayatımı etkileyemez. Bu şekilde düşünerek eski sevgilinizin gözünde tekrardan çekici bir hale geleceksiniz.

Terk Eden Sevgilinizi Sakın Aramayın

Onu arayıp, neden sizden ayrıldığını veya neyin yanlış gittiğini filan sormayın. Sizi terk eden Birinin peşinden koşmamalısınız. Sadece şunu söyleyin: “Seninle arkadaş olmak gibi bir niyetim yok.” “Fikrini değiştirir ve tekrar sevgili olmak istersen beni arayabilirsin.” Bu şekilde açık kapı bırakmış olacaksınız. Aksi takdirde karşı taraf size tekrar ulaşmak için yeterli cesareti bulamayabilir. Ayrıca onunla asla arkadaş olarak görüşmeyi kabul etmeyin. Çünkü arkadaş bölgesine bir kere girerseniz bir daha çıkmanız mümkün olmayacaktır.

Doğru Pazarlık Yapmayı Öğrenin

Eski sevgilinizi geri döndürmeye ikna etmek için pazarlık yapabilme becerisine sahip olmalısınız. Bu aynı bir arabayı satın almak için pazarlık yapmaya benzer. Eğer satın almak istediğiniz bir fiyatta anlaşamıyorsanız arkanızı dönüp gidersiniz.

Giderken de “Fikrinizi değiştirir iseniz; beni arayın” dersiniz. Eğer pazarlık yaptığınız kişi başka bir alıcı bulamazsa zaten sizi aramak zorundadır. Israrcı olmak yerine arkanızı dönüp gidebilmek hayatınızın her alanında size yardımcı olacaktır.

Yokluğunuzu Hissettirin

Sizden bir haber alamadıklarında eğer hala sizinle ilgileniyorlar ise; bir şey yapmak zorunda hissedeceklerdir. Fakat günler geçtikçe ona ulaşma isteğiniz artacaktır. Bu zor dönemden geçerken güçlü olup, iletişime geçmeniz gerekiyor.

Örneğin bir kediyle oyun oynadığınızı düşünün kediler bazen sebepsiz yere sizden uzaklaşıp giderler. Eğer kedinin peşinden giderseniz sizden kaçacaktır. En iyi yöntem kedinin tekrar size gelip kendini sevdirmesini beklemektir.

İlişkilerde de bazen taraflardan biri nedensiz yere uzaklaşmak isteyebilir. Bırakın nefes alıp tekrar geri gelsinler. Eski sevgiliniz sizinle iletişime geçmediği sürece kesinlikle onu aramamalı mesaj atmalı ve Instagram resimlerini beğenmemelisiniz.

Bu konuda tek istisna yakınlarından birini kaybetmesi veya doğum günüdür. Fakat kısa bir mesajdan fazlasını atmayın Örneğin; “Kaybın için üzgünüm senin için çok şey ifade ettiğini biliyorum” ya da “Doğum günün kutlu olsun.

Umarım her şey yolundadır” mesaj atabilirsiniz. Ama karşı taraf cevap yazdığında karşılık vermemelisiniz. Konuşmayı sürdürmeye çalışmak onun size tekrar geri gelmesine engel olacaktır. Güçlü olun ve ona mesaj atma isteğinizi bastırın.

Gerçek Duygularınızı Anlamasına İzin Vermeyin

Anlıyorum kalbiniz kırıldı ayrılıklar her zaman zor olmuştur. Fakat yapabileceğiniz en kötü şey; eski sevgilinize kalbinizin kırık ve üzüntülü olduğunuzu göstermenizdir.

Bunlar sizin tekrardan çekici olmanızı engelleyecektir. İşin daha kötüsü ise; karşı tarafın sizi düşük standartta biri olarak görmesine ve ayrılma kararında ne kadar da haklı olduğunu düşünmesine neden olacaktır.

Bu şekilde gözüken biriyle sevgili olmak ister miydiniz? Hiç sanmıyorum Toparlamak gerekirse sizi üzgün olarak görmesine izin vermeyin. Tam tersi yüzünüzde kocaman bir gülümseme olsun.

Sizin Onu Geri Kazanmaya Çalıştığınızı Asla Bilmemelidir

Sırf eski sevgiliniz görsün diye sosyal medyada ona ithafen ya da onu kast eden sözler paylaşmayın. Evet Mutlu gözükün. Ama bunu ondan ayrıldığınız için yaptığınız anlaşılmasın.

Saman altından su yürütmeniz gerekiyor. Kısacası rahat gözünün hiçbir şey umurunuzda değilmiş gibi normalde sosyal medyada neler paylaşıyorsanız aynı şekilde paylaşmaya devam edin.

Evden Çık, Sosyalleş ve Başka Şeyler ile Meşgul Ol

Hiçbir şey ayrılık acısını bir anda ortadan kaldıramaz. Sadece zaman kırılan kalbinizi tekrardan onarabilir Fakat, zaman yaralarınızı sararken uygulayabileceğiniz geçici çözümler de vardır. Arkadaşlarınız ve ailenizle zaman geçirin. Yeni insanlar ile tanışın Kendinizi hobileriniz ile meşgul edin.

Bir çoğunuz “Saçmalama! bu tavsiyeyi annem bile bana verebilirdi” diye düşünebilirsiniz. Sadece şunu bilin: Bu madde ayrılığı atlatmanın ve eski sevgilinizin size dönmesini sağlamanın en önemli yoludur. Sosyal olmak ve kendinizi meşgul tutmak işe yarıyor. Lütfen yapın!

Kendi Kafanıza Göre İşler Yapmayın

Size mantıklı gibi gözükse de ayrılık acısı çekerken yaptığınız şeylerin çoğu yanlış olacaktır. Şöyle düşüneceksiniz: “Eğer onu geri getirmek istiyorsam onu ne kadar çok sevdiğimi söylemem gerekiyor” Gayet de mantıklı gibi gözüküyor değil mi?

Sakın ama sakın! böyle bir şey yapmayın. Konu Eski sevgiliyi geri getirmek olduğunda size mantıklı gibi gözüken şeyler; sadece yalnız ve sıkıcı bir hayata sahip olmanıza neden olacaktır.

Bir Kaplumbağa Gibi Yavaş Olun

Kaplumbağalar bize ilişkiler hakkında çok önemli bir ders verebilir. Tavşan ile Kaplumbağa yarışını hatırlayın. Yavaş ama istikrarlı olan her zaman yarışı kazanır. Her şeyi çok ağırdan almanız gerekiyor. Onu geri kazanmak için ufak adımlarla yavaşça ilerlemelisiniz. Eğer bu listeyi okuduktan sonra eski sevgilinizi mesaj yağmuruna tutup sürekli ararsanız. Bu kuralı çiğnemiş olacaksınız. Böylece onu sonsuza kadar kaybedeceksiniz.

Kendi ayağınıza kurşun sıkmadan önce şöyle düşünün: “Eğer karşı tarafı haddinden fazla zorlayıp rahatsız edersem beni bir daha aramak istemeyecektir.” Unutmayın! Hızlı hareket etmek kaza yapmanıza neden olacaktır. Sizi aradıklarında veya mesaj attıklarında hemen cevap vermeyin Kaplumbağa gibi olun. İki gün sonra bile cevap verebilirsiniz Acele etmenize gerek yok.

İstekleriniz Hakkında Net Olun

Diyelim ki sizi aradı. Lafı uzatmadan direk buluşmak için ne zaman müsait olduğunu sorun. Söyle bir konuşma yaşanmasın: “Nasılsın?” “İyiyim. Sen nasılsın?” “İyiyim. Ne yapıyorsun?” “Hiç. Televizyon izliyorum. Sen?” “Ben de televizyon izliyorum.” Sakın! Böyle muhabbetler eden sıkıcı ve geri zekalı çiftlerden olmayın.

Zaten sizi aramış ise buluşmak ve ilişkinize bir şans daha vermek istiyordur. Sıkıcı konuşarak bu şahsı geri tepmeyin. Bu konuşma en fazla iki veya üç dakika sürmelidir. Baş başa bir buluşma ayarlayın ve telefonu kapatın.

Görüştüğünüzde İlk Defa Buluşuyormuşsunuz Gibi Davranın

Eski ilişkiniz hakkında konuşmayın. Geçmişi geride bırakın. Tekrar sevgili olmaya çalışmak ve ona gelecek ile ilgili sözler vermekten de kaçının. Sizinle tekrardan sevgili olma fikri karşınızdakinden gelmelidir. Eğer Sizin de sevgili olmaya çalışmıyor ise; bir daha görüşmeyin. Onun uydusu olarak etrafında dolaşmaktan ise; bir başkasıyla sevgili olmak. Sizin için çok daha faydalı olacaktır.

Tekrar Sevgili Olduğunuzda Aynı Hataları Yapmayın

İnsanlar sosyal canlılardır. Biyolojik olarak birbirleri ile iletişim kurup duygusal olarak birbirlerine bağlanmak isterler. Bu bağlanma genellikle iki neden ile sona erer bir fazla ilgiden boğulmak iki yetersiz ilgi yüzünden terkedilmiş gibi hissetmek.

Partnerimize karşı ihtiyaç sahibi, baskıcı veya aşırı kıskanç davranırsak onları boğmuş oluruz. Kapana kısılmış gibi hissedeceklerdir. Bunları yaptığımız zaman bizden uzaklaşacaklardır.

Genellikle de terk ediliriz. İhtiyaç duyduğumuz biriyle bağlarımızın kopması ise bizde kaygı bozukluğuna neden olabilir. Sürekli kaygılarla yaşayan biri sevdiğini kaybetmemek için daha çok baskı kurmak isteyecektir. Farkında olmadan ayrılığa neden olan hataları daha fazla yapmaya başlayacaktır.

Örneğin; “Sana çok ihtiyacım var. “Üç gündür WhatsApp‘ta çevrimiçi olup olmadığını kontrol etmekten uyuyamıyorum.” Gibi şeyler söylemek ayrılığın üzerine tüy dikmektir. Şunu her zaman hatırlamanız gerekiyor zaten kapana kısılmış gibi hissettikleri için terk edildiniz. Kaygılarınız yüzünden tekrar karşınızdakini kaybetmeyin.

Sonuç olarak biri sizi terk ettiğinde ayrılığı kabullenin “Bu hoşunuza gitsin” demiyorum. Ama mantığınız şöyle olsun: “Ayrılmamız benim için bir sorun değil. Seni anlıyorum. Fikrini değiştirirsen beni arayabilirsin.” Gerçekten de böyle düşünmek zorunda değilsiniz. Fakat karşınızdakinin böyle düşündüğünüzü sanması gerekiyor. Sakın korkmayın.

Bunun yalan olduğunu sadece SİZ bileceksiniz. YouTube‘da bir sürü kanal size aptalca şeyler yapmaya yönlendirecektir. Onların dediklerini yaparak ancak eski sevginizi daha da uzaklaştıracaksınız. Hiçbir şekilde iletişim kurmaya çalışmayın.

Bırakın karşı taraf ayrılık kaygısı yaşasın. Kaygıları arttıkça sizi daha çok arzulayacaklardır. Örneğin, küçüklüğünüzde aileniz finansal sorunlar yaşayıp fakirleşir ise; sizde parayı karşı kaygılar oluşacaktır. Bu kaygılar büyüdüğünüzde ise; daha çok para kazanmayı arzulamanın neden olacaktır.

Kaygı ve Arzu Yazı Tura gibidir. Biri olmadan diğeri de olmayacaktır. Bu yüzden iletişim izinsiz onları ayrılık kaygılarıyla baş başa bırakmalısınız. Böylece sizi deliler gibi Arzulayacaklar. Ve eskisinden bile daha büyük bir aşkla geri döneceklerdir.

Yorum Yap