1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

Doğru Karar Vermek İçin 4 Kesin Yol

Doğru Karar Vermek İçin 4 Kesin Yol
+ - 0

Doğru karar vermek hayatımızı şekillendiren kararlardır. İşte size doğru karar vermek için 4 kesin yoldan bahsettik bunları kesin yapmalısın. Bilimsel bulgular İnternetin her yerinde karar vermek beyninizin enerjisini tüketiyor. Muhtemelen sürekli karar vermenin zihinsel sağlığımıza nasıl mal olduğunu araştırıldığı bir veya iki gönder görmüşsünüzdür. Ancak sadece aşırı sayıda karar alıyor olmanızın yanında karar verme becerilerimizi nasıl geliştireceğimiz de bilmiyoruz daha iyi bir karar verici olabilmek için yapabileceğiniz en büyük şeylerden biri kendinize güvenmektir.

Doğru Karar Vermek İçin 4 Kesin Yol

Bu yeteneği öğrenmek sizin açınızdan biraz cesaret gerektirir. Ancak her şeyin yoluna gireceğini inanmaya hevesli iseniz iyi bir yolda ilerliyorsunuz demektir açıkçası işler genellikle ihtiyaç duyduğumuz şekilde ilerlemez ancak esnek olabilmek daha mutlu olmanız da size yardımcı olabilir. İşte zihninizi dengelemenize ve seçimlerinizi gerçekleştirmeniz yardımcı olarak zihinsel yetenekleriniz konusunda netlik kazanmanıza yardımcı olacak 4 şey.

Doğru Karar Vermek İçin 4 Kesin Yol

Egzersiz

Egzersiz enerjinizin düşük olduğunu fark ettiğinizde bir egzersiz programına ihtiyacınız olduğunu anlamalısınız. 40 kiloluk dambılları havada çevirmenize ya da 400 kilo ile squat yapmanıza gerek yok ama vücudunuzu hareket ettirmeniz gerekiyor. En iyi tavsiye sabahları kahvaltıdan önce esnemeyi kalp ritmini hızlandıracak bir aktiviteyle birleştirmektir. Güne başlamadan önce yapılan 10 dakikalık egzersiz beyninize kan akışını büyük ölçüde etkileyebilir. Buda mizacınızı ruh halinizi iyileştirir ve hızlı kararlar vermenize yardımcı olabilir.

Karmaşık Kararların Sayısını Azaltın

Karmaşık kararların sayısını ve dolayısıyla stresi azaltın annenizin muhtemelen kitaplarınızı ve giysilerinizi bir önceki geceden hazırlamanız için size eğitmeye çalışmasının bir sebebi var. Vereceğiniz karar miktarını azaltmak ve zihinsel enerjiden tasarruf etmek. Aynı şekilde çok sayıda yazarın etkili bir taslak olmadan bir blok veya kitap yazarken zorlanması da benzer bir durumdur.

Ana hatların belirli olması beyni oldukça rahatlatır genel yapı zaten oluşturulmuştur alt bölümlere ayrılmış görevlerin her birini tamamlamak çok daha basittir. Bu aynı zamanda bir kültür olarak iyi düzenlenmiş şeyleri övme ve dağınıklığın kınama sebebinizdir. Öncelikle gündeminizde ki en zor şeye saldırmanız ve bu sayede sonradan daha zahmetli şeylerin üstesinden gelmek için zihinsel kapasitenizi korumanın önerilir.

Meditasyon

giphy.gif?cid=e2a3cbde6q7utw99uj6icnarzmbmpskyce1dscbasag1io3f&rid=giphy

Bu gerçekten de zihinsel netlik kazanırken sakin ve rahat kalmanın en ideal yoludur. Karar vermek çok stresli olabilir ve meditasyon net bir zihin için en iyi hazırlıktır zihinsel gevezeliğinizin sakinleştiği noktada neyin önemli olup olmadığını kavramaya başlarsınız.

Meditasyon yapmak kendi ruhunuzu dinlemenin ve hatta kaçınmak da olduğunuz sorunlarla başa çıkmanın inanılmaz bir yoludur. Aynı şekilde barış şefkat ve durgunluğu teşvik eden bir yaklaşımdır.

Bağlantı Kurmak

Empati ve başkalarına Şefkat Theodor oswald karşılaştırma yapmak hayattan aldığınız keyfi sizden çalar demiştir sorunlarınız veya problemleriniz hakkında daha net olmak istediğinizde diğer insanlara yardım ederek veya birisinin günü güzelleştirmek için neler yapabileceğinizi odaklanarak O anki tutumunuz dan uzaklaşmaya çalışın tek bir olumlu etkileşime sahip olmak gününüz ve günlük planınız hakkında çok daha iyi hissetmenize neden olabilir kesinlikle uyumadan önce izlemek okumak veya tartışmak için ilham verici bir şey keşfetmeniz gerekir.

Sizi tanıyan bir akıl hocası bulun bir akıl hocası önemlidir ancak akıl hocasının sizi hayatınızın farklı aşamalarında tanıması çok daha önemlidir. Bazen bir rehber Neyin doğru olduğuna dair anlamlı tavsiyeler verebilir ancak genellikle sizin için neyin doğru olduğunu bilemez. Çünkü burada bir fark vardır bir insan olduğunuz için sizin neyin destekleyeceğini ve hayatınızın Neyin doğru yönlendireceğini anlayacak birine ihtiyacınız vardır. Karar vermek belki de sahip olduğunuz en önemli güçtür birçoğu karar vermekten korksa da çok keyif verici bir duygu olabilir.

Seçimlerden vazgeçme korkunun üstesinden gelmek için bir yaklaşım kendi başınıza bir yere seyahat etmek ve ne yapmanız gerektiği ve bunun nasıl yapmanız gerektiği konusunda birçok karar vermektir. Belli bir temele sahip bir programınız yoksa kendiniz hakkında bilgi edinmek için olağanüstü bir yöntem olabilir rahatlamayı öğrenin sessiz kalın ve beyninizin ve daha da önemlisi kalbinizin ne yaptığınızı anladığını güvenin.

Yorum Yap