1. Ana Sayfa
  2. Tavsiye

En İyi Filmler 2020

En İyi Filmler 2020
+ - 1

En iyi filmler 2020 Film tavsiyeleri vermek istiyorum sizlere. Bu Liste de En iyi filmler 2020 film tavsiyeleri hazırladım, 2020’de izlediğim en iyi 10 filmi sizlerle paylaşmak istiyorum.

En İyi Filmler 2020

Nomadland

Günümüzün en iyi oyuncularından biri olan Frances Mcdormand’ın oynadığı; Modern göçebe hayatı nasıl olur, karavanda yaşamak nasıl bir şey bütün her şeyi terk edip karavanda yaşama fikri aslında nasıl bir şey insan ilişkileri altmışlı yaşlarına gelmiş kadının tek başına yaşama tutunduğu, ekonomik çöküntüler hepsini bulabileceğiniz harika bir film Nomadland ve izleyebileceğiniz en kişisel filmleri istedik.

Berlin Alexanderplatz

Almanya’da mülteci olarak yaşayan 30 yaşlarında ki Afrikalı mülteci hikayesini anlatan Berlin Alexanderplatz pasaportu olmadan, çalışma izni olmadan sürdürdüğü bu hayatta artık bir şeyler başarması gerektiğini fark ettiğinde onun hayatına sürpriz bir şekilde giren Reinhold karakterinin ona bir yol göstermesi ve yolcukuğu izlediğimiz 3 saatlik bir film. Biraz uzun olmasının yanı sıra oyunculukları, görüntü yönetmenliği şle lgş çekici hikayesiyle eminim sizi sonuna kadar sürükleyecektir.

The Hater 2020

Sevdiği kızın gözüne girmek için ailesinin saygısını kazanmak için yapmayacağı şeyi kalmayan bir sosyopatı anlatan her filmi Thomas karakterimizin bir pier ajansında sosyal medyada karalama taktiklerin karanlık dünyasın da bir baları yakalama hikayesi anlatıyor. Hikayenin vardığı noktanın sizi epey şaşırtacağım da Hater benim beğendiğim en heyecanlı en eğlenceli filmlerden bir tanesidir. Soulnetwork birşeylere takıntılı olan insanların hikayelerini izlemeyi sevenlerin özellikle keyif alacağını düşünüyorum.

Invisible Man 2020

2020’nin en iyi korku filmi olduğunu düşündüğüm görünmez adam filmi başrolünde Elisabeth Moss’un oynadığı karakterimizin çaresizce görünmez bir adam tarafından kovalanması, avlanması ve onun bunu kerkese kanıtlamaya çalışmasını ve bizim de bu esnada çok fazla gerildiğimiz 1933 yapımlı aynı isimde klasik filmin yeniden çevrimi dediğim bu seneninbence en iyi korku gerilim filmi olan görünmez adamı mutlaka izlemelisiniz.

Tenet 2020

Günümüzün en iyi yönetmenlerinden biri olan Benim de çok beklediğim filmlerden olan tenet beklediğimizi belki çok karşılamadı ama kesinlikle yaratıcı devrimsel bir aksiyona sahip çok farklı fikirler olan başrolde de Denzel Washington’un oğlu John Kerry Washington’un oynadığı bende 2020’nin en iyi aksiyon filmi Tenet.

Wolfwalkers 2020

Keşke çocukluk dönemine denk gelseydi dediğim harika bir animasyon filmi olan wolfwalkers 7’den 77’ye herkesin izlemesi gereken bir dönem animasyon filmi bana olduğu gibi sizi de çocukluğunuza götürecek bu masalsı öyküyü mutlaka izlemelisiniz.

Mank 2020

Yönetmen koltuğunda usta yönetmen David Fincher’in oturduğu Mank filmi sinama tarihinin en büyük filimlerinden biri olan yurttaş keyn nasıl yazıldığını anlatan harika bir dönem filmi sizi 1930’lara götürecek harika prodüksiyon tasarımı görüntü yönetmenliği ile usta yönetmen bizi yine aşırtmamış diyebilirim. öneme ilgi duyanların mutlaka kaçırmaması gerektiği bir film olduğunu düşünüyorum.

Soul 2020

Bir piksel animasyonu çıkacak ve kötü olacak desem inanırmıydınız? İnanmazdınız çünkü Soul filmi de yılın en iyi filimlerinden bir tanesi olmuş bu sefer bize hayatın kıymatini tekrar hatırlatavak bir öykü ile gelmiş piksel animasyonu ve bu hikayeyi de bir ortaokul müzik öğretmeni colaklı karakter tarafından anlatıyor. Hem Jazz müziklere hem animasyonlara doyacağınız bu filmin mutlaka izlenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Possessor 2020

Önceki bahsettiğim filmin tam tersine bir korku gerilim bilim kurgu filmi olan Possessor diğer insanların bedenlerinde yaamak için beyin implantı yapılması ve şirketin yararına suikast yapmayı iten bir ajanın hikayesini anlatıyor. Özellikler neon ışıkları ile büyüleyen vahşi sahneleri ile size çok gerilim vereceğini düşündiğim harika bir yapım Possessor.

Sound Of Metal 2020

Benim çok etkilendiğim bana çok dokunan film ise Riz Ahmed’in başrol de oynadığı Sound Of Metal filmi oldu. Bir bateristin sabah uyandığı zaman kendini işitme engelli olarak bulması onun bu süreşte yaşatığı travmayı onun bu süreci kabullenmesi sevgilisi ile olan problemleri müzik seven bir insanın sağır kalması ne kadar ciddi bir şey ise bu filmin de verdiği drama bir o kadar güçlü özellikle ses tasarımının son yıllarda en güçlü olduğu hatta beni ağlatacak seviyeye kadar getiren bir yapım Sound Of Metal bana çok dokunan çok etkileyen bir filimdi.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.