1. Ana Sayfa
  2. Tavsiye

En İyi Gerilim Filmleri İzlemeden Ölme


+ - 0

En iyi gerilim filmleri izlemeden ölmeyin derim izlerken nefesinizi tutacağınız en iyi gerilim filmleri arıyorsanız, doğru yerdesiniz. İzlenmesi gereken gerilim filmlerini listeledik.

En İyi Gerilim Filmleri

The Hitcher

İki sevgili yağmurlu bir gecede yolculuk yaparken gizemli bir otostopçuyu arabaya alırlar. Kısa bir süre sonra onun tehlikeli bir psikopat olduğunu fark ederler. Kurtulduklarını zannederler fakat her şeyin daha yeni başladığının farkına varamamışlardır.

Otostopçu adam kendi yöntemleriyle cinayetlerini işlemeye devam ederken bu cinayetler Jim ve Grace’in üzerine kalır. Genç çift bir yandan bu katili durdurmaya çalışırken bir yandan da suçsuz olduklarını kanıtlamak için polisten kaçmaya çalışırlar.

Gerald’s Game

Jessie ve Gerald bir hafta sonu kötü giden ilişkilerine hareket katmak için ıssız bir göl evine giderler. Gerald Jessie’yi yatağa kelepçeler. Fakat aralarında yaşanan bir tartışma sonucu Gerald aniden kalp krizi geçirir ve yere yığılır. Elleri yatağa kelepçeli halde kalan Jessie saatler ilerledikçe açlık ve susuzlukla yüzleşir. Bununla birlikte zihni ona acımasız oyunlar oynamaya başlar. Geçmişte yaşadığı cinsel taciz ve yüzleşmekten kaçtığı bir çok şeyi tekrar tekrar yaşayacaktır.

Birdbox

Görünmeyen şeytani bir varlık insanlığın büyük bir kısmını intihara sürüklemiştir. Onu görenler aklını kaybederek intihar etmeye başlar. Bu kıyametin ortasında iki çocukla kalan bir kadın hayatta kalma mücadelesi vermektedir. Hayatta kalmanın tek yolu ise dışarıda gözlerini asla açmamaktır.

Bakmakta olan iki çocuğu bu şekilde yetiştiren genç kadın

onları güvenli bölgeye götürmek için, oldukça zor bir yolculuğa çıkacaktır.

Don’t Breathe

Bir grup genç kör bir adamın evine girip hırsızlık yaparak yakalanmadan kurtulabileceklerini düşünmektedir. Planları oldukça basittir. Bu adamın evinde kilitli tuttuğu odaya girerek, evini soymaktır adamın kör olması ise onlar için bir avantajdır. Ancak işler planlandığı gibi gitmez. Hafife aldıkları ev sahibi aslında oldukça tehlikeli bir adamdır ve evine giren küçük hırsızları bulup öldürmeye kararlıdır.

Hush

Maddie çocukluğunda geçirdiği bir kaza sonucu sağır ve dilsiz kalmış bir yazardır. Eserlerini daha rahat bir ortamda hazırlamak için bir süre ailesinden ayrılarak ormandaki müstakil evine gelmiştir. Beklenmedik bir akşam evin dışındaki birinin kendisini izlediğini fark eder. Maddie çok geçmeden maskeli bir adam ile karşılaşır. Sağır ve dilsiz olan yazar eve girmeye çalışan bu psikopattan kurtulmak için zorlu bir mücadele vermek zorundadır.

The Purge

Amerika’da suçlular artmakta ve hapishaneler yetersiz kalmaktadır. Bu yüzden Amerikan hükümeti sıra dışı bir uygulamayı yürürlüğe koyar. Yılın bir gecesi on iki saat boyunca bütün suçlar serbest hâle gelir. O gece işlenen suçlar cezalandırılmayacak ve suçlular yakalanmayacaktır.

Polise başvurulmayacak hastanelerden de yardım istenmeyecektir. Bu on iki saat boyunca suçluların sıradan vatandaşlar tarafından cezalandırılması umulmaktadır. Varlıklı bir aile o geceyi güvenlik sistemiyle donatılmış huzurlu evlerinde geçirmeyi planlamaktadır.

Ancak kaçmakta olan birini eve alırlar. Eve aldıkları bu adamsa tehlikeli bir grubun hedefindedir. Bununla birlikte kendileri de büyük bir tehlikenin içine girerler.

Panic Room

Bir anne ve kızı New York’ta bulunan büyük bir eve taşınırlar. Bu evin içinde yüksek güvenlikli bir panik odası bulunmaktadır. Bu oda yüksek teknolojiyle donatılmış son derece güvenli bir sığınaktır. Dört beton duvardan oluşan panik odasında evin her köşesini gösteren pek çok monitör ve aşılması imkansız bir çelik kapı bulunmaktadır.

Kısa bir süre sonra böyle bir sığınağa ihtiyaçları olacağı akıllarından bile geçmez. Fakat bir gece evlerine silahlı üç erkek girer. Anne ve kızı panik odasına saklanarak beklemeye başlar Ancak hırsızların istediği şey Meg ve kızının saklandığı odada bulunmaktadır.

The Call

Jordan 911 Acil yardım hattında santral görevlisi olarak çalışan bir kadındır. Bir gün genç bir kız merkezi arayarak evine zorla giren biri olduğunu ve hayatının tehlikede olduğunu söyler. Ekipler yardım bekleyen kızın evini tespit edene kadar

Jordan katili oyalamaya çalışır ancak başarısız olur ve genç kız ölür. Birbirini takip eden bu olayların bir seri katilin işi olduğu ortaya çıkar. Bu olaydan dolayı Jordan’ın psikolojisi altüst olmuştur.

Aradan zaman geçer ve 911’e başka bir yardım çağrısı gelir. Çağrıyı devralan Jordan bu kez kurtarılmayı bekleyen kızı kurtarmak için elinden gelen her şeyi yapmaya kararlıdır.

The Invisible Man

2020 yılında vizyona giren bu filmde zengin ve akıllı bir bilim insanıyla yaşadığı ilişkide şiddet gören genç bir kadının mücadelesini anlatmaktadır. Kontrolcü ve baskıcı olan erkek arkadaşına daha fazla dayanamayan genç kadın gecenin bir yarısı kaçmaya çalışır ve yaşadığı evden olabildiğince uzaklaşır.

Eski sevgilisinin kendisini bulmasından endişe ettiği için saklanmaya karar veren genç kadın kız kardeşi ve onun tanıdıklarından yardım alır. Ancak sevgilisi intihar ettiğinde ona, servetinin büyük bir kısmını bırakır.

Genç kadın bu ölümün bir aldatmaca olduğunu düşünmeye başlar ve çevresinde para normal olayların döndüğünü fark eder. Bu ürkütücü olaylar tehlikeli hale gelmeye başladığında genç kadın kimsenin göremediği biri tarafından izlendiğini kanıtlamaya çalışır. Ancak bu süreçte genç kadının akıl sağlığından şüphe etmeye başlarlar.

Others

İkinci Dünya Savaşında eşini kaybeden bir kadın çocuklarıyla birlikte New Jersey’de hayatını sürdürmektedir. Çocukların güneşe alerjisi vardır ve bu yüzden evin perdeleri hep kapalıdır. Bir gün kapılarını çalan bir aile kadından iş ister. Kadın ev işlerinde ve çocukların sorumluluklarında kendisine yardımcı olmaları için bu aileyi işe alır.

Bu sırada küçük kız hayali bir arkadaş edinmiştir. Bir gece yoğun sisten dolayı dış dünya ile tüm iletişimleri kopan aile hiç güvenmedikleri yeni yardımcılarıyla birlikte şehirden uzak evlerinde yalnız kalmışlardır.

A Quiet Place

Distopik bir gelecekte avını sesle bulan gizemli yaratıklar ortaya çıkmıştır. Bu yaratıklar dört kişilik bir ailenin hayatını tehdit edince sessiz bir şekilde yaşamanın yollarını bulurlar. Her şeyi kuralına göre yapsalar da anne hamiledir ve üç çocuk her an hata yapabilir. Bu film gerilim arayanların mutlaka izlemesi gereken yapımlardan.

Yorum Yap