1. Ana Sayfa
  2. Finans

Zengin Olmanın Kolay Yolları Kimse Bilmiyor!

Zengin Olmanın Kolay Yolları Kimse Bilmiyor!
+ - 0

Zengin olmanın kolay yolları arkadalar biliyorum hayalleriniz var ve zengin olmanın kolay yolları nedir? Diye araştırmaya başlıyorsunuz emin olun bu düşüncelere yıllar önce bende girdim ve çok yanlışlar yaptım ve şuan blogum var ve geçimimi buradan sağlıyorum. Sizi çok iyi anlıyorum insanlar çok güzel hayatlar yaşıyor fakat gerçekten kolay kazanılmıyor ve kolay olsa zaten kimse işçi olmazdı boşuna araştırmalar yapmayın ve gerçek bir veri veriyim size.

Zengin Olmanın Kolay Yolları

Google’de zengin olmanın kolay yolları gibi kelimeleri aratma sayısı 100 kişiden daha az yani bu demek oluyor ki boş düşüncelere kapılan insan sayısı 100 hadi 1000 olsun yada 10 binler ama sadece aratıyorlar buna sizde dahil. Bu makaleyi ilerde hatırlayacaksınız ve emin olun bu gibi düşüncelere 30 yaş üstünde ki insanlar araştırmıyor neden mi hayatı öğrenmiş kişiler topluluğu çünkü buda demek oluyor ki 30 hatta 20 yaş altında olma ihtimaliniz çok yüksek.

Hepimiz küçükken Dünya’yı değiştirmek isterdik, hepimiz lüks arabalar, evler, ve kadınlar hayal ederiz fakat yaşımız ilerledikçe geçinmeyi iş bulmakta zorlandığımızı fark ederiz ve bunu siz de yaşayacaksınız ama ben size nasıl başarılı olduğumu ve zenginlerin gerçekten nasıl kazandığını yazacağım. Şu 5 şey yoksa hayatta bir yere gelemezsiniz. Başarılı olan insanların hayatına baktığım zaman hepsinin hayatında bu 5 maddeyi görüyorum. Bakın bakalım eğer sizde bu 5 madde varsa siz bir yerlere geleceksiniz ama yoksa işiniz zor değil! Neden değil? Çünkü ben bu 5 maddeyi veriyorum. Siz kendinizde bu 5 maddeyi geliştireceksiniz. Zenginliğe yolculuk için bu 5 madde önemli. Tamam mı? Ailenin zengin olması, kayınpederinin zengin olması, arkanda destek olacak bir dayı… Abi ne diyorsun sen? Arkadaşlar bunlar değil… Nedir bu 5 madde ? Hemen veriyorum.

Zengin Olmanın Kolay Yolları

1- Satış Becerisi

Hocam benim satışla ne alakam var? Herkesin satış ile alakası var. Yönetici de olsan… baba da olsan, anne de olsan, öğretmende olsan, Ne olursan ol hayatın içinde herkes aslında satış yapıyor. Satış becerisi kazanmak zorunda. Öğretmen isen ve öğrencini etkilemez isen onlara dersi anlatsan bile dinletemezsin. Babasın çocuğunu etkilemek zorundasın. onun için satış becerisi lazım. Ne iş yaparsan yap mutlaka satış becerisi kazanman lazım. Ben bunu hayatın içinde yaşayarak, tecrübelerim sonucunda fark ettim.

Ben hiç alakam olmamasına rağmen satış üzerine satış ile ilgili kitaplar okumaya başladım. Siz de en az 15 tane satış ile ilgili kitap okuyun. Okunması gereken en iyi satış kitapları hangileridir diye gerekirse ben bununla ilgili makale yazarım.

Mutlaka ama mutlaka satış becerinizi geliştirmeniz lazım. Farkında olalım ya da olmayalım hayatın içinde hepimiz

kendimiz ile ilgili bulunduğumuz ortamda satış yapıyoruz.

Çok iyi bilenler değil maalesef bildiklerini çok iyi pazarlayanlar, satanlar kazanıyor. Onun için ilk madde satış becerisi Mutlaka satış becerisine sahip olmanız lazım.

2- Disiplin

Bütün başarı hikayelerinde başarı eşittir disiplin ve çalışma bakıyorum disiplinsiz hayatı olan insanların başarılı olma şansı yok. Her konuda diyet mesela… İşte kilo verme… Bakıyorsun disiplin yok devam etmiyor. “Hocam pazartesi başlıyorum.” Çarşamba bırakıyorsun egzersizde öyle başlıyorsun 1 hafta sonra bırakıyorsun, pes ediyorsun. Disiplin yok! Dil öğrenme… “Hocam İngilizce öğrenmek istiyorum, İspanyolca öğrenmek istiyorum.”

İstiyorsun ama düzenli, disiplinli çalışmadığın için başaramıyorsun. Disiplini hayatına oturtamayan hiç kimsenin başarılı olabileceğine inanmıyorum. Disiplin kararlılıkla devam etme durumu ama çoğu insan kararlılık yerine neyi tercih ediyor? Tembellik… Tembelliğin olduğu yerde disiplinli bir şekilde sonuca gitmek mümkün değil. Kararlılık mı? Tembellik mi? Siz de disiplin var mı yok mu? Bakın kendinize.

3- Sorumluluk

Sürekli olarak her şeyden şikayet eden sorumsuz insanlar bir yere gelemez. Mümkün değil Suçunu üstlenmeyen, mazeret üreten insan başarılı olamaz. Aslında sorumlu olmak seçimlerin bende olduğunu gösteriyor. Sorumlu olmak seçimlerimizin ne kadar önemli ve değerli olduğunu gösteriyor. Sorumlu olmak bugün ne yaptığımızın geleceğimizi belirlediğini gösteriyor.

Eğer ben “başarılarımın nedeni benim ama başarısızlıklarımın nedeni sizsiniz diyorsam bir yere gelemem.” “Yaptıklarımdan yapmadıklarımdan, aldığım kararlardan her şeyden ben sorumluyum.” Benim bugün yaptıklarım ya da yapmadıklarım aslında benim geleceğimi belirliyor. Başarılı olup olmayacağımı belirliyor. Bunun farkında varmayan insanlar bir yere gelemezler.

4- Hedef

Ne istediğiniz konusunda emin olun. Bir yerlere gelmek istiyorsun ne istediğini bilmiyorsun. Nereye gideceğini bilmeden o yere varamazsın. Önce net hedefin olmalı. Kendini nerede görmek istiyorsun? Sorular şuradan başlamalı aslında… Kimsin? Ne istiyorsun? Nereye gitmeyi arzuluyorsun? Kendini nerede görmek istiyorsun? Bu hayatta gerçekten ne yapmak istiyorsun? Bu soruların net bir şekilde cevabını veremiyorsan bir yere gelme şansın yok. Kim olduğunu, nereye gittiğini bil! Oraya ulaşana kadar hedefine kilitlen. Bak bakalım başarı nasıl geliyor.

5- Sabır

Sabır dendiğinde aklıma dayanmak ve mücadele etmek geliyor. Uyuz uyuz oturmak ve beklemek değil. Oturmuş uyuz, yaptığı hiçbir şey yok…”Ne yapıyorsun?” “Sabrediyorum, bekliyorum…” “Bir şeyler gelecek…” “Hayatım düzelecek…” Çok beklersin.

Sabır… Hedefini belirlemişsin ne yapacağın belli çıkan zorluklar, sıkıntılar, problemler var. Asla vazgeçmeme durumu pes etmeme durumu, sabretme durumu Sabredip yoldan sapmadan yürüme durumu. Aslında sabır; acı ya da sorunla karşılaştığında kaçmak yerine onlardan öğrenip daha güçlü çıkmak.

Sabırda bunu görmeyenler sabır dendiğinde bunu fark etmeyenler bir yere gelemezler. Şunu unutmayın… Zor anlar biter ama güçlü insanların enerjileri bitmez. Eğer hayatınızda bu 5 madde varsa bir yerlere gelebilirsiniz. Dayınız olmasa da

Zengin bir kayın pederiniz olmasa da, Aileniz zengin olmasa da bir yerlere gelebilirsiniz. Bunlar yok ise; bir yerlere gelemezsiniz. Kendi kazanmadığını elinde tutamazsın. Çünkü para kuş gibidir.

Bugün bende yarın sende… Ne güzel olurdu… Dursaydı hep bende… ama durmaz. Kendisi kazanmayan bu maddelere sahip olup da kendi elinde tutmayı beceremeyen insanlar onu kaybederler. Hayat bunun böyle olduğunu gösteriyor. Diyeceğim o ki kendinizi ve yıllarınızı harcarsınız yol yakınken vazgeçin yada bir iş belirleyin bu maddeleri yapmaya başlayın.

Yorum Yap