1. Ana Sayfa
  2. Finans

Extra Para Kazanma Yolları 7 İş Fikri

Extra Para Kazanma Yolları 7 İş Fikri
+ - 1

Extra para kazanma yolları hakkında bahsediyor. Dan Lok lafı fazla uzatmadan farklı para kazanma çeşitleri yada yollarından bahseden Dan Lok’un sözlerini sizlerle paylaştım işte extra para kazanma yolları.

Merhaba, Bugün sizlere bir soru sormak istiyorum ana gelir kaynağınız, faturalarınızı ve tüm aylık giderlerinizi karşılamaya yetiyor mu? Çoğu insan için, birincil gelir kaynağı, fatura ve diğer temel ihtiyaçlarını karşılamaya yetmiyor.

Kuzey Amerika başta olmak üzere, dünyanın her bölgesinde, insanların kazandıkları paralar, Fatura ya da temel giderlerini karşılamaya yetmiyor. Bu nedenledir ki, birçok insan borç batağında. İşte bu yüzden batık krediler ya da patlamış kredi kartlarına sahibiz.

Aslında bunu yadırgamıyorum en temel ihtiyaçlarını bile borçsuz karşılayamayan bireyler, çocuklarının okul masrafları için bile altından kalkamayacakları borçlara giriyorlar. Tek bir gelir kaynağınız olması, yüksek getirisi olan bir mesleğe sahip değilseniz ya da bir iş kurmadıysanız, çoğu insan için rahat bir yaşam sürmeye ne yazık ki yetmiyor.

Dünyadaki insanların çoğu bu sorunla karşı karşıyadır. Bugün sizlerle, birincil gelir kaynağınızın yanı sıra, extradan para kazanmanın yedi farklı yolundan bahsedeceğim. Herkesin kolaylıkla başlatabileceği bir gelir akışının kapılarını birlikte aralayacağız.

Yalnız bu konuya başlamadan önce size öğreteceğim bu ikincil gelir kaynaklarının sizin mevcut işinizin önüne geçmemek için tasarlanmadığını, sadece ana gelir kaynağınıza destek amaçlı olduğunu unutmayınız

Yani öncelikli odanızda her zaman birincil işiniz olmalı.
tüm bu öğretiler ise, akşamları ya da hafta sonları, boş zamanlarınızda yapabileceğiniz işlerdir. Diyelim ki size ayda 1.000 dolar kazandıran bir işiniz var.

Bu part time işinizden beklentiniz size, ayda 200 ya da 300 dolar daha kazandırmasıdır. Belki konut ya da taşıt kredinizi belki de evinizin market ihtiyaçlarını karşılamanıza yardımcı olması yeterli olacaktır. Ne olduğu önemli değil, bunlar mevcut işinize ek olarak geliştirebileceğiniz yetenekler ve ek kaynaklardır.

Extra Para Kazanma Yolları

Extra Para Kazanma Yollarıİnternet Satışı

Erken dönemde başladığım ilk işlerden birisi de, internet üzerinden satış yapmaktı. Hong Kong’dan bir şeyler alıyordum ve bunları Amazon ve E-bay gibi sitelerde satıyordum.

İnsanlar bit pazarı ve benzeri ucuz pazarlara gitmek yerine artık Ali Express gibi platformlardan ucuza satın aldıkları ile övünüyorlar.

Aşka ülkelerden, başka yerlerden bir şeyler alıyor ve sonra onları küresel bir pazar platformunda, bir pazaryerinde satıyorsunuz, sadece fark yaratmak için değil, amacınız biraz para kazanmak.

Ya da şunu düşünün evinizde bir süredir orada duran bazı şeyler var. Kendinize şu soruyu sorun, bu çöpleri nasıl paraya çevirebilirsiniz?

Sizin için çöp olabilir, ama belki bir başkası için çok değerli olabilir. Düşünün ki, Aile büyüklerinizden kalan antika şeyler var ve evde öylece duruyorlar, bunların sizin için bir maddi değeri olmayabilir.

Ama internet üzerinden satışa çıkardığınızda bir kolleksiyoner için çok değerli bir şey olabilir. Evde atıl vaziyette bekleyen şeyleri gelir akışına dönüştürmenin kolay bir yoludur ama uzun vadede yapılabilecek bir şey değildir. Sadece başlamanın en iyi yollarından biridir.

Online Taksi Hizmetleri İçin Sürücü Olmak

Özellikle pandeminin erken dönemlerinde, insanlar çok az sokağa çıkmaktaydı. Genelde evde kalan insanlar için, evlere paket servisi yapan sıcak işletmelerden bir şeyler sipariş etmek, çok popüler hale geldi.

Ve pandeminin etkileri azalsa bile bu kültür bize yerleşti. Bu durumda, yemek ve market ihtiyaçlarını evlere yönlendirmek için çok fazla teslimat yapılması gerekti.

İşte bu ihtiyacın zorunlu yarattığı yeni meslek ise, Kendi aracınla taksicilik yapmak oldu. Amerika’da Uber öncülüğünde başlayan bu yeni iş kolu sayesinde, aracı olan insanlar kendi araçları ile teslimat yapabiliyor..

Pandeminin etkisiyle büyük bir çoğunluk işsiz kaldı, üstelik büyük bir kısmı beyaz yakalı. Ve haberlerden izlediğim kadarıyla Hong Kong’da bu sürücü olma işine rağbet çok fazla.

Hiç deneyiminiz olmasına gerek yok, sadece size verilen yemeği yine size verilen adreslere, yağmur çamur demeden teslim etmelisiniz. Eğer kendinize ait bir arabanız varsa bu işi düşünün derim.

Serbest Çalışabileceğiniz Meslekler Bulmak

Serbest diye nitelendirebileceğim mesleklerin başında; Grafik tasarımcılığı, video edit ve düzenleme işleri, youtube içerik üreticiliği olabilir.

Metin yazarlığı da bunlara ek olarak verilebilir. İnternette ufak bir araştırma yaparak tüm bu bahsettiğim işlere nasıl da çok bir talebin olduğunu görebilirsiniz.

Üstelik bir işyerine gitme koşulu olmadan. Bunu herkes öğrenebilir, bunun için online kurslar bile var. Bir Web sitesini nasıl tasarlayabileceğiniz, yada Youtube için nasıl içerik üretebileceğinize dair çok fazla kaynak var. Bunları öğrenebilirsiniz.

Hepsinden önemlisi ise, bu işi ister part time ister de full time yapabilirsiniz, bu tamamen size kalmış. Akşamları ya da hafta sonları rahatça yapabileceğiniz bir iştir.

Dil Öğretmek

Pandemi koşullarına kadar, insanlar yeni bir dil öğrenmeyi pek düşünüyorlardı. Fakat eve tıkılıp kalmak yeni arayışları beraberinde getirdi.

İnsanlar yeni bir dil konusunda becerilerini geliştirmek istiyorlar. İngilizce bilen biriyseniz kolayca çevrim içi İngilizce öğretmeni olabilirsiniz.

Diğer insanlara özel ders verebilirsiniz bunu yapabileceğiniz güzel platformlar var, Zoom ve Skype bunların başında gelmektedir.

Saat başına gelir elde edebilirsiniz, ancak size tavsiyem, saat başına ücret almaktansa bir paket şeklinde ürünlerinizi satmanızdır. Beş saatlik ya da 10 saatlik paketler halinde sunabilirsiniz. Getirisi daha iyi olacaktır

Tek yapmanız gereken insanlarla konuşmak. İletişiminiz iyiyse bunu başarabilirsiniz. İnsanlar konuşmayı seviyor, ve konuşarak para kazanmakta gerçekten güzel bir yoldur.

Özel Yeteneğinize Dair Eğitimler Vermek

Hayat boyu edindiğiniz bazı deneyimler ve tecrübeler ya da doğuştan gelen bazı yetenekleriniz olabilir. Hiç bunları değerlendirmeyi düşündünüz mü?

Birileri sizin piyano yada gitar becerileriniz için ya da hayat tecrübeleriniz için para ödeyebilir. Enstrüman dersleri, yoga ve egzersiz dersleri verebilirsiniz. Limitiniz yoktur,

Limitiniz yoktur. insanlar öğrenmek istiyor ve bunun için oldukça fazla boş zaman yaratabiliyorlar. İster online ister yüz yüze yapabilirsiniz hatta size en çok getiriyi sağlayacak olan şekliyle bir grup halinde bile yapabilirsiniz.

Dünyada sizden birkaç şey öğrenmeniz için size para ödemeye razı olan, sizden ders almaya istekli kaç kişi olduğunu bir düşünün.

Sanal Asistanlık

Son zamanlarda çok popüler olan mesleklerden biridir. Bir yönetici asistanının şirketlere maliyeti yükse olabiliyor.
Bunun yerine kendi ülkesinden uzaktan çalışabilecek asistanlar bakmaya başladılar.

Bu, Flipinler’de oldukça popüler. Daha gelişmiş ülkelerdeki işletme sahiplerine sanal asistanlık yapmaktalar. Bu işe sizi yönlendirecek bir sürü internet sitesi var, kaydolması çok basit, Kolayca gidip bir hesap oluşturabilirsiniz

Düzenli iseniz, biraz yardımcı beceriniz varsa bu işi yapabilirsiniz. Bunlar herkesin öğrenebileceği basit becerilerdir Özellikle evdeyseniz ve çok boş zamanınız varsa bunu yapabilir, sanal asistan olabilirsiniz.

Soruları Cevaplamak

Evet yanlış duymadınız soruları cevaplamak. İnsanların sorularını yanıtlayarak para kazanabileceğinize inanabiliyor musunuz?

justanswer.com adında bir web sitesi var. Tıpta, hukukta, bilgi teknolojisinde uzmanlığınız varsa, onlara cevaplar vermeniz için size para ödemeye hazırlar. Bunlar, ekstra para kazanmanız için sadece birkaç basit yoldur.

Extra para kazanmak hakkında Dan lok’un ağzından Türkçe’ye çevirdiğim bu tavsiyeleri paylaşmayı ve bizi takip etmeyi unutmayın.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.