1. Ana Sayfa
  2. Finans

Zengin Olmanın Yolları – Zenginlerin Okuduğu 7 Kitap

Zengin Olmanın Yolları – Zenginlerin Okuduğu 7 Kitap
+ - 0

Zengin olmanın yolları. Demek Milyonerler kulübüne katılmak istiyorsun ama nasıl yapacağını bilmiyorsun başlamak için en iyi yer zihniyetinizi değiştirebilmeniz ve zihninize bilgi verin fikirlerle beslemek olacak. Peki o şeyi nasıl yapacağız? Yani zengin olmanın yolları? Tabii ki de sadece bir kitap almalısınız. Bildiğiniz gibi tüm harika şeyler nasıl düşündüğünüzle başlar ve bunu değiştirmenin tek yolu zihninizi beslenmekten geçer iyi bir kitabın fakir bir adamın geleceğini değiştirebileceğini söylüyorlar ve bu yüzden bu günün makalesin de sizinle bir değil sizi zengin edebilecek 7 kitabı paylaşacağım. Hadi gelin başlayalım.

Zengin Olmanın Yolları – Zenginlerin Okuduğu 7 Kitap

Düşün ve Zenginleş

Dusun ve Zenginles

Napolyon Hill ünlü bir gazeteci olan Napolyon Hill 500’ün üzerinde başarılı Milyoner ve hayırseverler röportaj yaptı. Milyoner sırlarını keşfetmek için bu görevi üstlendi. 1937’de en çok satan bu kişisel gelişim kitabının yayınlanmasına yol açtı düşün ve zengin ol. Çok önemli bulduğum para ve zihniyet arasındaki ilişkiyi anlamamızı sağlayan en sevdiğim klasik finans kitabı.

Bu kitap psikolojik engelleri aşma sanatını bastırmayı öğrenmemize ve başarıya giden yolu düşünmeye başlamamıza yardımcı oluyor. Kitap ayrıca servet üretimini henüz okumamış olmanız durumunda okumanız ve öğrenmemiz gereken 13 adımı daraltıyor servetinizi paylaşmak istekli olduğunuz sürece aç gözlülüğün iyi olduğunu söylüyor.

Parayı istemeli ve ona sahip olmaya kararlı olmalısın ki paraya sahip olacağına kendini İnandırmalısın ne kadar da güçlü sözler değil mi?

Sağduyulu yatırım Rehberi

Sagduyulu yatirim Rehberi

Sağduyulu yatırımın küçük kitabı. endeks fonlarını takdir edenler bu kitabı da yakından incelemeli. Bu kitap düşük maliyetli endeks fonlarına yatırım yaparak servetinizi biriktirmenin etkili ve kolay yollarını odaklanır.

Kitapta neden düşük maliyeti endeks fonuna yatırım yapmanız ve piyasa balonlarından kaçınmamız gerektiğine dair ikna edici nedenler sunuluyor. Ayrıca bu düşük maliyeti endeks fonlarının çeşitlendirilmiş ve uygun maliyetli olduğunu da bildiriyor.

Düşük maliyetli endeks fonlarına yatırım yapmak hem sizin hem de şirketin kazanması anlamına gelir. Endeksleme yatırım fonlarının çoğunluğunu aşıyor ve bu yüzden bu konuda ısrar ediyor ek olarak pahalı ofisleri veya yöneticileri olmadığı için endeks fonlarında ki ücretlerde diğerlerine göre çok daha düşüktür. Bu düşürülmesi ve denenmesi gereken birşey. O halde kitabı bir göz atın ve kendiniz karar verin.

Otomatik Milyoner

Otomatik Milyoner

yazarın en çok satan kitabı otomatik milyoneri bulan kendi kendini yetiştirmiş bir milyoner finansal danışmandır yazar bütçeleme dışında iyi hazırlanmış bir planla zengin olma fikrin de vurgu yapıyor. Ona göre bir bütçeye hatta çok para kazanma ihtiyacınız yok. Okunması kolay bu çok satan kitapta para ile ilgili bir takım yanlış anlamaları ortaya çıkarıyor.

Otomatik Milyoner size telefon numaraları, Web siteleri ve para kazanma ögeleri dahil zamansız ilkeler sunarak bir saat içinde serbest yaratma yolculuğunuza başlamanızı sağlar. Bu denemeniz gereken olağan üstü bir kitap.

Babil’in En Zengin Adamı

Babilin En Zengin Adami

Babil’de ki en zengin adam. Bu kitap benim favorilerimden biri 1926’da yayınlandı ve ilk popüler kişisel Finans kitabı oldu. Kişisel finans planlama, kişisel Servet ve tasarruf konularında şimdiye kadar yazılmış en ilham verici eserlerden biridir.

Sizi bireysel servete götürecek sistemleri ve sırları ortaya çıkadı. Kişisel finansal sorunları ele alan bir kitap arıyorsanız sizi zenginliğe götürecek pratik çözümleri tartıştığı ve ürettiği için en çok okunanlar listemizde olmalı harcama yerine tasarrufu vurgu yapar paranızı elinizde tutmak değer katmanın yollarını bulmak ve yatırım yaparak daha fazla para kazanmanın öneminden bahseder.

Kitap aynı zamanda iyi niyetli bulduğum hayır sever bağışların önemini de tartışıyor. Kitabın derinliklerine daldığımızda zenginlerin paralarını biriktirmek de iyi oldukları borçlardan kaçındıkları ve paralarını doğru şekilde nasıl harcayacaklarını bildikleri için zengin kaldıklarını öğreniyorsunuz. Bu kitap kendiniz ve finansal refahımız açısından çok şey keşfetmenizi sağlayacaktır.

Zengin İnsanlar Nasıl Düşünür

Kitap herkes servet elde etmek için aynı fırsatı sahip diyor. Peki neden bazıları diğerlerine kıyasla bu kadar zengin değil. Zengin ve fakir ayrımı her gün büyüyor yazar Milyonerler ve milyarderle onları daha az şeye sahip olanlardan farklı kılan şeyleri görmek için binden fazla röportaj yaptı.

Kitapta zenginlerin düşüncelerine ve alışkanlıklarına nüfuz etti ve servetlerini inşa etmek için izlenebilecek somut adımları attı. Hırslı biriyseniz bu kitabı ilginç bulacaksınız ve daha fazla servet elde etmek için nasıl farklı düşüneceğiniz ve tutumunuzu nasıl değiştireceğiniz konusunda size rehberlik edecek.

Milyoner Hızlı Geçit

Milyoner Hizli Gecit

Milyoner hızlı geçit okurken dikkatimi çeken şey yapabileceğiniz ve yapamayacağınız arasındaki farktı burada tanımlanan iki şerit vardır yavaş şerit yolu ve hızlı şerit yolu. Geleneksel tavsiyeleri göz ardı etmeyi zenginlik ve Finansal sağlamlığa ulaşmak için alışılmışın dışında bir yola yerleşmeye önerir daha sonra geleneksel yollar çalışmadığı için bazı insanların milyoner statüsünü elde edemediğini fark etti.

Eğer küçümsediğiniz bir işte sıkışıp kalmış hissediyorsanız veya yapmanız gereken bir şey yaparak çok fazla zaman harcıyormuş gibi hissediyorsanız. Milyoner olmaya kararlıysanız ve nereden ve nasıl başlayacağınızı hakkında hiçbir fikriniz yoksa bu kitap tam size göre.

Akıllı yatırımcı

Akilli yatirimci

Hisse senedi yatırım yolculuğuna başlamak istediğim de babam bana bu kitabı tavsiye etti ve bugüne kadar çok şey öğrendiğimi açıkça söyleyebilirim. Akıllı yatırımcı kutsal yatırım kitabı gibidir her şeyi kaybetme olasılığı olmadan akıllıca yatırım yapmanızı sağlayan Çağdaş finansal varsayımların sağlam bir şekilde anlaşılmasını sağlar.

Bu kitabın yazarı 1949’da Borsa’da uzun vadeli riskten kaçınan yatırım yaklaşımını özetledi. Bu kavramlar bu günün yatırım dünyasında hala geçerli kitap bir şirketin içsel değerini ve büyüme kapasitesini derinlemesine analiz ediyor.

Akıllı yatırımcı ayrıca insanların farklı yatırım stratejileri olduğu için bireysel hisse senetlerine yatırım yapmanın sizin için olup olmadığını anlamanızı sağlayacaktır. Finansman konusunda derin bir tutkunuz varsa şiddetle tavsiye ederim.

Zengin Baba Yoksul Baba

Zengin Baba Yoksul Baba

Bu kitap yukarıda bahsedilen diğer tüm kitapları keşfetme mi sağlayan okuduğum ilk finansal kitap olduğu için bu listede yer almalıydı. Hangi yaşta olursanız olun zenginliğe ulaşmanın sonraki adımlarını atmaya başlamak istiyorsanız mutlaka okumanız gereken bir kitap.

Zengin baba fakir baba kazandığından daha az harcayan ve bir üniversite profesöründen daha zeki olan ancak iki yakasını bir araya getiremeyen 8’inci sınıftan bir öğrenciyi anlatıyor. Çalışmanın ve sabit bir maaş çekin sizi başlayabileceğini özetliyor finansal özgürlüğü elde etmek için paranızı ve zamanınızı mülk satın almak veya bir iş kurmak için yatırmalısınız.

pasif bir gelir kaynağına veya çeşitli bir yatırım portföyüne sahip olmak servetinizi büyütmek ve milyoner olmak için bir başlangıçtır. Şahsen bunların zengin bir geleceğe harika bir başlangıç olabilecek 7 kitap olduğuna inanıyorum.
Başlamak için şimdiden daha iyi bir zaman yok. Zengin olma yolunda ve doğru finansal kararlar almak adına sizlerle paylaştığımız bu çok önemli 7 kitap üzerinde yaptığımız makaleyi beğendiyseniz paylaşmayı ve bizi takip etmeyi unutmayın. ÖLMEDEN ÖNCE OKUMAN GEREKEN 20 KİTAP Adlı listemi de belki okumak istersiniz kendinize iyi bakın.

Yorum Yap