1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Uzun Sohbet Konuları – Samimi Bir Ortam Sağla!

Uzun Sohbet Konuları – Samimi Bir Ortam Sağla!
+ - 0

Uzun sohbet konuları Bu makale de fazla samimi olmayan sohbetleri nasıl idare edebiliriz. Size uzun sohbet konularından bahsedeceğim. Ayaküstü konuşmalar, gereksiz ve yüzeysel algılandığı için kötü bir üne sahiptir. Ancak gerçekte çok önemli bir sosyal beceridir. Bu tarz sohbetler, biriyle konuşmak isteyip, çok derin veya karmaşık bir sohbete girmek istemediğinizde yaptığınız türden bir sohbetlerdir.

Uzun Sohbet Konuları

Uzun Sohbet Konuları

Bu muhabbetler, sessizlikleri doldurmaya ve hem kendinizi hem de karşınızdaki kişiyi daha rahat ve arkadaşça hissettirmeye yarar. Bu ufak konuşmalar, yabancılarla, bir arkadaşın arkadaşlarıyla veya meslektaşlarınızla iletişimi sürdürmenize ve buzları kırmanıza yardımcı olur. Ancak çoğu kişi için bu sohbetler zordur. İşte bu konuda gerçekten iyi olmanın yolları.

Ortak noktalarınız hakkında konuşun

Zıt kutupların birbirini çektiği öne sürülse de, gerçekte bize benzeyen insanları tercih etme eğilimindeyiz. Küçük konuşmanın ilk kurallarından biri, ortak noktaları belirlemektir. Bir sırada beklerken biriyle konuşmaya başlarsanız, neyi beklediğiniz hakkında konuşabilirsiniz. Ortak bir arkadaşınız varsa, onun hakkında konuşabilirsiniz. Bir sohbet için ilk fikirlerden biri, ikinizin de içinde bulunduğu bir konum veya durumdur.

Bu ortak nokta, bir yabancıyla bir konuşma başlatmanın çoğu zaman en kolay yoludur. İkinci olarak, ikinizi de bir araya getirebilecek ortak bir ilgi alanı veya konu düşünebilirsiniz. Son olarak, bu kişiyle ilk kez tanışmıyorsanız, ortak bir anıdan bahsedebilirsiniz.

Duraksamalarda rahat olun

Konuşma içindeki sessizlikler tuhaftır. Garip hissetmemek için sessizliği herhangi bir şeyle doldurma baskısı hissedebilirsiniz. Ancak sonuçlar genellikle en iyisi değildir.

Bunun yerine sessizliğin uzamasına izin verip, derin bir nefes alarak ve konuşmadan önce rahatlamak faydalıdır. Diğer kişinin bir adım öne geçmesine izin verin ve iyi gitmeyen bir konuşmayı zorlamayın.

Cevaplara dikkat edin

Bu önemli noktalardan bir diğeridir. Bir sohbete girer ve hemen kendi anılarınız, düşünceleriniz ve açıklamalarınızla ona hükmetmeye başlarsanız, diğer kişi ilgisiz kalabilir. Bunun yerine, mümkün olduğunca karşınızdakine odaklanmaya çalışın.

Sıkça sorular sormak, bu konuda iyi bir stratejidir. Konuşmanın temposunun azaldığını fark ederseniz veya konuştuğunuz kişi sorulara iyi yanıtlar vermezse, odağı kendinize kaydırmaktan çekinmeyin. Eğlenceli bir hikaye ya da kişisel bir hikaye anlatın bu tam olarak konuşmanın devam etmesi için gereken şey olabilir.

Sıkça soru sorun

Uzun sohbet konuları: Sohbetin rahat ilerlemesini istiyorsanız, konuyu değiştirmenize neden olacak herhangi bir fırsat aramalısınız. Aniden vites değiştirip ve derin veya önemli bir şey hakkında konuşmaya çalışmayın; bunun yerine sabırla, soru fırsatlarının kendini göstermelerini bekleyin.

Sorular konuşmaları akıcı hale getirir. Sohbete elinizden geldiğince dikkatinizi verin ve onu ilerletmek için fırsat kollayın. Karşınızdaki kişiyi açacak fırsatlar için tüm sohbeti izliyor olmalısınız. Potansiyel soruları aklınızın bir köşesinde tutun. Mümkün olduğunca net ve meraklı olmaya çalışın.

Hararetli konularından kaçının

Bazı konular çok tartışmalı olabilir. Her iki kişi de aynı fikirde olduğunda sohbeti ilerletmeye yardımcı olsalar da hararetli tartışmalara ve hatta kavgalara da yol açabilir. Küçük sohbetler söz konusu olduğunda, güncel siyaset, cinsel sorunlar, spor müsabakaları, din ve bunlar gibi tartışmalı konulardan uzak durmak en iyisidir.

Böyle bir konu gündeme gelirse, fikrinizi diplomatik bir şekilde ifade edebilir ve tepkiyi ölçebilirsiniz. Bir tartışmayı körüklemek bu durumda kötü bir fikir olabilir, bu nedenle diğer kişinin bizim fikrimizi paylaştığını veya paylaşması gerektiğini varsaymamak ve kibar olmak en iyisidir.

Özgün olun

Ayaküstü sohbetler, zorunlu bir sohbet türü olarak algılanır, ancak sahte ya da zorlama olması için hiçbir neden yoktur. Elinizden geldiğince özgün olmaya çalışmalısınız. Kendinizi beğenmediğiniz bir şeye iltifat etmeye zorlamayın daha iyi bir strateji, ilginizi çeken bir konu bulmak ve onla devam etmektir.

En özel arzularınızı ve korkularınızı ifade etmenize gerek yok, ancak nezaket sınırlarını aşmadan, özgün olmalısınız. Hem samimi hem de düşünceli olduğunuzda, ufak sohbetler çok daha kolay hale gelir ve çok daha doğal bir şekilde akar.

Bu ipuçları pratik bir bakış açısıyla oluşturuldu. Bu nedenle profesyonel bir ağ oluşturma etkinliğinden bir restorana kadar neredeyse her ortamda kullanılabilirler. Burada kilit nokta, önyargılı fikirlerinizi ve tereddütlerinizi aşmak ve ayaküstü konuşmaların gerekli olduğunu kabullenmektir. Biraz pratik ve daha fazla özgüvenle, herhangi bir yerde, herhangi biriyle bir konuşma başlatabilirsiniz.

Yorum Yap