1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Eski Sevgiliyi Tekrar Aşık Etmenin 12 Yolu

Eski Sevgiliyi Tekrar Aşık Etmenin 12 Yolu
+ - 0

Eski sevgilimi tekrar nasıl kazanırım? Eski sevgilim bana tekrar nasıl ak olur? Eski sevgilimi nasıl aşk ederim tekrar gibi sorularınıza 12 madde ile cevap bulacaksınız. Arkadaşlar ben ve arkadaşlarım ve tabi sosyal medya olsun hepsi olumlu sonuçlar veriyor denemesi bedava size kalmış uygulayıp uygulamamanız değerinizin farkına varın.

Eski Sevgiliyi Tekrar Aşık Etmenin 12 Yolu

1- Neden terk edildiğinizi anlayın.

Biliyorum tam istediğiniz gibi biriydi ve bir daha onun gibisini isteseniz de bulamazsınız. Ona karşı harika duygular besliyorsunuz. Ancak sizin hissettiklerinizin hiçbir önemi yok. Önemli olan onun size karşı ne hissettiğidir.

Sizin hakkınızda çok iyi şeyler hissetmiyor değil mi? Onu strese sokan davranışlarınızı kontrol altına alabilmelisiniz. Böylece eski sevgilinizi tekrar aşık etmeniz çok daha kolay olabilir.

2- Geri dönmesi için yalvarmayın.

Doğal olarak eski sevgilimize geri dönmesi için baskı yapmak isteyebiliriz. Ona telefon açarak “Söz veriyorum değişeceğim. Seni bir daha üzmeyeceğim” gibi sözler söylemeyi aklımızdan geçirebiliriz.

Fakat eski sevgilimize geri dönmesi için yalvarmak işe yaramayacaktır. Sadece onu daha da uzaklaştırmanıza neden olacaktır. Kendinize şu soruyu sorun: çaresizliğin dibine vurmuş birisine tekrardan aşık olabilir miydiniz? Tabi ki de hayır.

3- Onu kıskanmayın.

Eski sevgilinizin hemen başka biriyle sevgili olması çok üzücü bir durumdur. Ama bu sandığınız kadar da kötü bir şey olmayabilir. Genellikle insanlar şöyle düşünürler “Şu anda hiçbir şey yapmazsam, bir başkasına aşık olacak ve beni sonsuza dek unutacak.” İçgüdülerinizin ve zihninizin panik moduna girmesine izin vermeyin.

Çünkü bu sizin bir sürü hata yapmanıza neden olabilir. Gerçek şu ki, çoğu insan ayrılıkla başa çıkabilmek ve toparlanabilmek için hemen bir başkası ile sevgili olmaya çalışır. Bu durum sizi unutacağı ve hayatına devam edeceği anlamına gelmez. Tam tersi ilerlemekte zorlandığı ve ayrılık acısından kaçtığı anlamına gelir.

Yani sizden ayrıldıktan sonra içinde oluşan boşluğu yeni biriyle doldurmaya çalışıyor. Kısa süre içinde bu boşluğu onunla dolduramayacağını anlayacak ve yeni ilişkisini sona erdirecektir.

4- Umudunuzu kaybetmeyin.

İlk tanıştığınız zamanları düşünün. Birbirinizden hoşlandınız ve sevgili olmaya karar verdiniz. Bunun için sizi kimse zorlamadı. Çok güzel hatıralar biriktirdiniz. Sizden ayrıldıktan sonra başkalarıyla görüşmeye başlasa bile siz onlardan daha avantajlı olacaksınız.

Çünkü daha öncesinde sizi sevmişti. Ve tekrardan sizi sevmesi o kadar da zor olmayabilir. Bu avantajınızı kullanmalısınız. Sadece ilk seferinde onu nasıl etkilediğinizi bulmanız gerekiyor.

5- Flörtleşin.

Tekrardan duygusal bir bağ kurabilmeniz için ona geçmişte yaşadığınız güzel anları hatırlatmanız gerekiyor. Mesela ayrıldıktan 1 ay sonra beraber yaptığınız bir yemeğin tarifini öğrenmek için onu arayın.

Sen bu yemeği çok güzel yapıyordun hala tadını unutamıyorum gibi şeyler diyerek o günü hatırlamasını sağlayın. Unutmayın insanlar hatıraları ile yaşarlar. Geçmişte annenizin yaptığı o ıslak kekin tadını unuttuğunuzu söylemeyin bana.

6- Onu ulaşılmaz birisi olarak görmeyin.

Birisine aşırı değer verdiğinizde kendi değerinizi düşürüyorsunuz. Ona ne kadar değer verdiğimi gösterirsem belki geri döner diye düşünebilirsiniz. Fakat zaten ilişkiniz boyunca ona defalarca mesaj attınız.

Onu deliler gibi sevdiğinizi bilmiyor mu sanıyorsunuz? Sizin ona karşı neler hissettiğinizin hiçbir önemi yoktur. Boşuna çiçekler gönderip aşk mektupları yazmaya kalkmayın.

7- Sevgisini hak ettiğinizi gösterin.

Onu bir süre yalnız bırakmanız gerekiyor. Ancak bu şekilde onun gözünde değerli olabilirsiniz. Gerçekten sevilmeyi hak eden kişiler bir başkasının onları mutlu etmesine ihtiyaç duymazlar.

Evrendeki her şey enerji yoluyla birbirine bağlıdır. Yaydığınız enerjiye göre ya insanları kendinize çekersiniz ya da onları uzaklaştırırsınız. Pozitif düşünerek içinizdeki bu enerjiyi canlandırın. İçiniz kıpır kıpır olsun.

Sabah kalktığınızda durduk yere gülümseyebilmelisiniz. Unutmayın mutluluk mutluluğu çekecektir. Eski sevgiliniz size baktığında “Bir dakika yaa. Biz ayrıldık ama o hala mutlu” diye düşünecektir. Böylece kafası karışacak ve sizi tekrar arzulamaya başlayacaktır.

8- Bir süre iletişime geçmeyin.

Eski sevgilinizin sizi terk ettiği zamanı hatırlıyor musunuz? Gerçek şu ki, sizi değersiz gördüğü için terk etti. Sizi tekrardan değerli olarak görmesi ve özlemeye başlaması için biraz zamana ihtiyacı var. İletişimi kestiğinizde bunun nedenini merak edecektir. Böylece sizi daha çok düşünmeye başlayacaktır.

Bu süre içerisinde iletişim kurmamak için kendinize hakim olmanız gerekiyor. Sizinle bir süre iletişim kurmadıktan sonra, sizde çekici buldukları şeyleri hatırlamaya başlayacaktır. Unutmayın! Ayrılık, sevdiğin birini kaybetmek demektir. Eğer sizi gerçekten kaybettiğini hissetmezse, asla geri dönmeyecektir.

9- Doğru zamanı bekleyin.

Eski sevgiliyle iletişim kurmanın doğru zamanı; hazır olduğunuz zamandır. İlk önce eski sevgilinize geri dönmenin iyi bir karar olduğundan kesinlikle emin olmalısınız. Ayrılığı kabullenin. Eski sevgilinizi geri döndüremeseniz bile, iyi olacağınızı düşünün. Çünkü dünyada sevgiyi ve mutluluğu bulmak için sonsuz fırsatlar vardır.

Bu düşünce yapısına sahip olmak çok önemlidir. İnanın bana, birçok erkek ve kadın, hazır olmadan eski sevgilileriyle iletişim kurduğu için ilişkilerini batırıyorlar. Ancak hazır hissettiğinizde tekrar iletişim kurabilirsiniz. Örneğin: “geçen gün radyoda beraber dinlediğimiz bir şarkı çaldı.

Bir an aklıma geldin.” “Belki eski günlerimize dönemeyeceğiz ama ben her zaman seni hayatımda bir arkadaş olarak görmek istiyorum.” şeklinde bir mesaj atın. Gelen cevaba göre bir buluşma ayarlayabilirsiniz. Ama sakın çıkma teklifi etmeyin. Sadece arkadaş olarak buluşmak istediğinizi söylemelisiniz.

10- Farklı davranarak onu heyecanlandırın.

Tekrar buluştuğunuzda daha rahat davranın. Artık daha özgüvenli birisi olduğunuzu ona gösterin. Kaçıp saklanarak onu geri döndüremezsiniz. Sizi test etmek için “neden seninle görüştüğümü bilmiyorum.

Artık eskisi gibi olamayız.” Gibi şeyler söyleyebilir. Sakın “Tekrar mutlu olabiliriz. Hiçbir şey için geç değil.” Diyerek onu ikna etmeye çalışmayın. Bunun yerine şöyle cevap vermelisiniz: “Beni özlediğini biliyorsun.

Boşuna numara yapma. İstediğin kadar uğraş, bunu benden saklayamazsın.” Farklı davranarak aranızda yeniden bir çekim başlatacaksınız.

11- Yeni bir ilişkiye başlamışsınız gibi düşünün.

Aynı şeyleri tekrar edip farklı sonuçlar bekleyemezsiniz. Bu sefer ona daha iyi duygular hissettirmelisiniz. Ona karşı çok mu sert davranıyordunuz? Bu sefer daha anlayışlı olun.

Aşırı kıskanç mı davranıyordunuz? Başının etini yemeği bırakın. Beraberken farklı müzikler dinleyin, farklı mekanlara gidin ve farklı yemekler yiyin. Yoksa onu tekrar kaybedebilirsiniz.

12- Gurur duyduğunuz bir hayatı yaşayın.

Onu tekrar aşık etmek için bütün teknikleri unutun. Sıfır iletişim kurmak, onu kıskandırmak veya geri dönmesi için planlar yapmak çoğu zaman eski sevgilinizin umurunda bile olmayabilir. Ama sizi heyecanlandıran şeylerin peşinde koşmanız kesinlikle onun dikkatini çekecektir.

Gurur duyacağınız bir gelecek inşa etmeye başlamalısınız. Böylece etrafınıza yaydığınız enerji değişecektir. İnsanlar sizin etrafınızda olmak için sıraya gireceklerdir. Eski sevgilinizi ikna etmenize bile gerek kalmayacak. Çünkü Köpek gibi peşinizde koşturacaktır.

Sonuç olarak “Artık ona ihtiyacım kalmadı. İster gelir, ister gelmez. Ben zaten hayatımda mutluyum” diyebildiğinizde onu size tekrar aşık olarak bulacaksınız.

Yorum Yap