1. Ana Sayfa
  2. Finans

CEEK VR Coin Analiz | CEEK VR Nasıl Alınır | CEEK Nedir?

CEEK VR Coin Analiz | CEEK VR Nasıl Alınır | CEEK Nedir?
+ - 0

Bu yazımız da ceek vr coin analizi yapacağız. Ceek vr nasıl alınır? Ceek nedir? Gibi soruları hemen lafı uzatmadan yazıyorum. Ankette en fazla oy alıp incelenmesi istenen kripto para CEEK VR oldu. En azından 1000 oy aldığında CEEK öndeydi. Ancak oy sayısı artınca Solana öne geçti. İleriki aşamalarda eğer sonuç hala bu şekilde kalmaya devam ederse, Solana ile ilgili de bir yazı içeriği bu sitede yayınlanacaktır. CEEK VR, kullanıcıların ortak sosyal alanlarda birlikte oynayabilecekleri, öğrenebilecekleri, birlikte yaşayabilecekleri ve aynı zamanda test sürüşlerinden ev satın almaya, konserlerden spor oyunlarına kadar her şeye katılabilecekleri sanal bir dünya sunuyor diyebiliriz.

Evet gerçekten dünya farklı bir noktaya gidiyor ve metaverse giderek genişliyor. Murk Zuckerberg’ten Bill Gates’e kadar herkes metaverse ya da bu sanal evrenin ileriki zamanlarda hayatımızda daha fazla yer alacağını belirtiyor. Tabi burada coinler, tokenler işin içinde olacak mı ya da hangi kripto paralar başrolde olacak konusu biraz daha karmaşık.

Bu yönüyle bir metaverse kripto projesi diyebileceğimiz CEEK VR benim de radarımda olan bir kripto paraydı aslında. CEEK tokenini, kendi alanında daha somut adımlar atan bir gem coin olarak görüyorum. Burada da gem coin ifadesini kullandık. Umarım RACA yazısın da kullandığımız meme coin ifadesi için aldığımız tepkiyi burada da almayız.

Farkındaysanız RACA için scam coindir demedim ve meme kelimesinin bir diğer anlamı çabuk popülerlik kazanandır. Bu arada bir kripto paranın scam coin olup olmadığını öğrenmek için https://isthiscoinascam.com/ sitesinden inceleme yapabilirsiniz. Gem coini de değerli, henüz kıymeti bilinmeyen coin olarak tanımlayabiliriz.

Türkçe’yi özenle kullanma gayretim olsa da maalesef kripto piyasasında anlaşılabilmek ve Türkçe ifade karşılıklarının yetersiz olduklarını düşündüğüm için bazı terimlerin İngilizce olarak ifade edilmesini daha doğru buluyorum. Eğer Türkçe literatüre geçen bir kripto terimi olursa da onu kullanmaya gayret edeceğimi bilmenizi isterim.

Aynı zamanda kripto jargonuna aşina değilseniz ve bu yazıları daha kolay anlamak istiyorsanız kripto terimleri yazımızı da okumanız faydalı olacaktır. Şimdi gelelim bu CEEK VR cevher kripto paramızın detaylarına. Detaya geçmeden önce şunu hatırlatmamda fayda var. Bu sitede borsa, kişisel gelişim ve kripto para içerikleri yer almaktadır.

Tabi en basit ve en anlaşılır haliyle. En azından hedefimiz budur. Bu anlamda hem finansal okuryazarlığımızın hem de kişisel hayatlarımızın gelişimine katkıda bulunmak hedeflenmektedir. Arzu edenler takip ederek bu yolculukta bize eşlik edebilirler.

Ve bu yazı finansal tavsiye içermez. Bir araştırma ve eğitim içeriğidir. Yatırım kararı almadan önce oynaklığın bir hayli yüksek olduğu bu piyasada kendi araştırmanızı yapmanız büyük önem arz eder. Hadi biraz derinlere inelim. CEEK VR kripto parasının tokeni CEEK. CEEK, bu platformda işlemler ve etkileşimler için ağ genelinde kullanılacak bir tokendir. Ethereum blok zinciriüzerine inşa edilmiş bir ERC-20 tokenidir.

Aynı zamanda BSC’ye yani Binance Smart Chain’e geçiş sürecini tamamlamış olup bu altyapıyı da kullanmaktadır. CEEK VR tokenin fiyatı bu yazının hazırlandığı 31 Aralık 2021 tarihinde 0,67 dolar seviyesindeydi. ATH’ı yani bugüne kadar gördüğü en yüksek seviyesi 1,19 Dolar. Yani bu seviyelerden tekrar görülen en yüksek seviyeye ulaşırsa %7 yükselecek demektir.

Tabi tüm zamanların en yükseği verisi sabit değil değişmesi muhtemel. Özellikle Murk Zuckerberg’in facebook’un ismini meta olarak değiştirdiği büyük lansmandan sonra ceek vr inanılmaz bir yükseliş gerçekleştiriyor. Yükselişe geçmeden önce bu tarihlerde fiyatı 0,04 dolar seviyesindeymiş. CEEK VR’ın piyasa değeri 495 milyon dolar.

Maximum arz 1 milyar ve dolaşımdaki arz 744 milyon. Kripto paralarda maximum arzın olması fiyatında genellikle pozitif bir etki oluşturmaktadır. Piyasa değerine göre sıralaması #144. Coinmarketcap watchlist üzerinden takibine alan kişi sayısı 82.000. Görece biraz düşük. Ancak diğer yazılarda da bahsettiğim gibi bu veri tek başına bir kriter olamaz, bir fikir vermesi açısından ise incelemeye değerdir.

Binance’de bu kripto para henüz listelenmemiştir, bence bu durum bir avantaj. Şu anda gateio ve MEXC gibi borsalarda mevcut. MEXC borsasından bu kripto parayı almak isterseniz https://isthiscoinascam.com/ linkten kayıt olarak komisyon indirimlerinden faydalanabilirsiniz.

CEEK projesi ne vadediyor ve ne yapıyor gelin biraz da buna bakalım. CEEK VR’ın kendi ürettiği sanal gerçeklik gözlüğü var ve tasarımları çok iyi gerçekten. Yani işin hem fiziksel hem dijital boyutunda yer alıyorlar diyebiliriz. Patentli̇ VR başlıkları, Amerika’da büyük perakendelerde satılmaktadır.

Facebook’un 2014 yılında satın aldığı ve VR alanında çalışmalarını yürüttüğü alt markası Oculus ile rekabeti önemli rol oynayacak. CEEK VR gözlükleri ile Lady GAGA, Bon Jovi ve U2 gibi sanatçıların canlı konserlerin katılım sağlayabiliyorsunuz. Böylece dünyaca ünlü sanatçıların muhteşem gösterilerine, konserlerine evinizde oturarak sanki gerçekte oradaymışsınız gibi katılabilirsiniz.

CEEK VR, sadece müzik sanatçılarını değil, sporcuları ve diğer dijital içerik yaratıcılarını da doğrudan sanal dünyalardaki hayranlarına bağlıyor. Partnerleri arasında Apple, T-Mobile ve Universal gibi büyük firmalar var. Sonuç olarak toparlamak gerekirse, Bu projede, VR sanal gerçeklik gözlükleriyle; konserler, tiyatrolar ve spor müsabakalarına sanki oradaymışsınız gibi dahil olabiliyorsunuz. Şu anda CEEK VR bunu başarmış durumda.

WEB sitesine giderek yapılan bu etkinliklere katılabilirsiniz. Elbette bunun için üye olmak ve ilgili uygulamaları indirmek gerekiyor. Aynı zamanda dünyanın en büyük müzik yapım şirketlerinden Universal Music ile ortaklık yapmasını çok önemli buluyorum. Bir diğer konu da kurulacak NFT pazar yerleri ile sanatçılar, dijital eserlerini sergileyip satışlarını gerçekleştirebilecek.

CEEK VR’da beni en çok heyecanlandıran konu şu. Metaverse ya da bu sanal gerçeklik konusunda şu ana kadar inceleme yaptığım kripto projelerde en somut adımı atanlardan birisi bence CEEK VR. Bu alanda CEEK VR’dan daha iyi olduğunu düşündüğünüz gözümden kaçan veya yeni çıkan coin varsa onu da yorumlar kısmında paylaşırsanız bu projeyle kıyaslama yapabiliriz.

Kripto para sayısı çok fazla. Sırf bu hata payından ötürü çok da iddialı konuşmak istemem. Ancak şunu ifade edebilirim. Ne bazı metaverse oyunları veya dünyaları gibi çok basit kalıyor ne de olağanüstü vaatler sunan ancak ortalıkta kayda değer bir ürün olmayan kripto projeler gibi uçuk hedeflere sarılıyor.

Projede negatif olabilecek olan unsur, metaverse’in geniş kitlelere ulaşıp ulaşmayacağı meselesi. Yani insanlar bu sanal konserleri veya gösterileri bu şekilde izlemek ister mi? Sanal gerçeklik gözlükleri hayatımıza girmeyi başarabilir mi? Esasında sanal gerçeklik gözlükleri uzun süredir var, ancak ne kadar yaygınlık gösterdiği konusu biraz tartışmalı.

Bu geçiş ya da yaygınlaşması belki yıllar belki de haftalar alacak, bunu öngörmek zor açıkçası. Tabi bir taraftan facebook gibi bir dünya devi firmanın bu konuya bu kadar inanması ve şirketinin ismini bile meta olarak değiştirmesi, önünde sonunda bu geleceğin var olacağı konusunda güçlü deliller sunuyor.

Artık bu konuda tercih sizlerin. Bir projeye yatırım yapmadan önce avantajları ve dezavantajlarıyla birlikte değerlendirmek gerekiyor. Hiçbir kripto projesi dört dörtlük değil. Zaten var olan bu riskler sayesinde olağanüstü getiriler söz konusu oluyor. Son olarak yatırım tavsiyem şudur: Araştırın, öğrenin ve hata payınızı da bırakarak risk almaktan çekinmeyin. Haa bu arada araştırmaya, öğrenmeye devam ettiğimiz bu yolculukta bize eşlik edebilirsiniz.

Yorum Yap