1. Ana Sayfa
  2. Finans

Yatırım Nasıl Yapılır? Fakir Nasıl Yatırım Yapar?

Yatırım Nasıl Yapılır? Fakir Nasıl Yatırım Yapar?
+ - 1

Yatırım nasıl yapılır? Fakir nasıl yatırım yapar? Zengin nasıl yatırım yapar? Hiç zenginlerin neden zengin olmaya devam ettiğini ve fakirlerin neden fakir olmaya devam ettiğini merak ettiniz mi? Bu soruya basitçe cevap arıyorsanız eğer makalemize hoş geldiniz. Fakir ya da zengini ayıran fark onların yatırım kararlarıdır. O halde fakirlerin nasıl yatırım yaptığını ve zenginlerin nasıl yatırım yaptığını anlamaya başlayalım. Yatırım nasıl yapılır? Hemen açıklıyorum.

Yatırım Nasıl Yapılır?

Yatırım Nasıl Yapılır

Yatırım nasıl yapılır? Sadece gelişmiş pazarlara yatırım yapmayın gelişmekte olan pazarlara da yatırım yapın ancak kendi ülkenizde yatırım yapmak daha fazla güvenli olsa da zengin insanların çoğu ülke sınırları ile kısıtlanmazlar. Araştırmalarını iyi yaparlar ve yatırımlarının güvenli ve emniyetli olduğundan ve iyi getirirler sunacağından emin oldukları diğer ülkelere de yatırım yaparlar.

Peki yoksullar ne yapar yatırım stratejileri ve profilleri içinde yer alan yoksullara korkularından dolayı ülke sınırları dışına yatırım yapmaktan rahatsız olurlar çünkü çoğu yoksul insan risk almaktan kaçınır ve sadece konfor olanlarına rahat ederler ve zorlukla bu konfor alanların da rahat ederler ve zorlukla bu konfor olanlarından dışarı çıkarlar.

Bu sahip olduğun az şeyi elinde tutmakta eş anlamlıdır çünkü onun parmaklarının arasından kayıp gitmesinden korkar. Bu yüzden fakirler de onlar gibi fakir kalmaya eğilimlidir. Eğer zengin olmak istiyorsan zenginlerin yoğunluğu tercih etmeli ve onlar gibi düşünmeye başlamalısın her türlü varlığa yatırım yapın.

Bazı insanlar yalnızca belirli bir tür varlığa yatırım yapabileceklerini inanırlar çoğunlukla maddi varlıklara yatırım yaparlar zengin insan hem maddi hem de maddi olmayan varlıkları çeşitlendirilir ve yatırım yapar tahvil ve hisse senetlerine konut ve ticari yüklerde altın ve arazi saymak gerekirse normalde bir alandaki performans düştüğün de veya olumsuz piyasa güçlerinden etkilendiğinde onları yumuşatan çeşitlendirilmiş bir portre sahiptirler.

Esas olarak gayrimenkul gibi fiziksel varlıklara yatırım yapmaktan geri çekilirler gereken yüksek sermaye yatırımının kullanımı ve ayrıca gayrimenkul varlıklarını tasfiye etmenin her zaman kolay olmadığı gerçeği yoksulların yatırımı kolay ve oldukça likit olan ve tahvil ve hisse senedi varlıklara yatırım yapma olasılıklarının daha yüksek olması 3 özel pazara yatırım yapmak zenginler sizin daha fazla servet elde etmeniz için kaynaklarınızı kamu sektörü yerine özel sektöre yatırmanızı tavsiye edildiği anlayışına sahiptir.

Normalde hükümetlere ait olan kamu varlıklarının düşük kâr elde etmesini sağlayan birçok faktör var çoğu normalde yanlış yönetilir ve karar verme işlemi yavaştır. Bu da Bürokratik yapıları nedeniyle fırsat kaybına neden olur. Diğer yandan özel şirketler daha rekabetçidir ve çoğu durumda net hesap verilebilirlik yönergeleri ile iyi yönetilir ve daha iyi performans gösterir ve ve daha fazla kâr elde etme becerisine sahiptirler.

Zenginler melek yatırımcı olarak yatırım yaptıkları ya da sahip oldukları özel işletmelerden çok şey kazanıyor yoksullar özel bir işletmeye yoğun bir şekilde yatırım yapacak durumda olmayabilir ve elde ettikleri hisseler minimum düzeyde olabilir bu durum yoksul bir kişinin bu tür şirketlere yatırım yapmasını engelleyebilir.

Zengin kişi çoğu zaman iş stratejilerine odaklanacaktır iş stratejilerini belirlerken komşusunun ne yaptığı değil tüm piyasa faktörleri ele alındığından ve riskleri hafiflettiğinden emin olmak istenir. Fakir bir yatırımcı yeniden inşa etmek için yeniden yatırım yapmak yerine ortaya çıktıkça ve arkadaşlarını gösteriş yaparken karlarının tamamını harcamaya eğilimlidir.

Zenginler genellikle işlerini işletmeden elde edilen fazla kârın isteklerini ve hayallerini satın alacağı noktaya kadar kurarlar portföyünün orantılı olarak tahsis edilmesini sağlamak ve fakir yatırımcının her zaman yapabileceği doğru yatırım karşısında istenen çeşitlendirmeyi sürdürmek önemlidir. Bunun nedeni kısmen yatırımının küçük olması ve çeşitli varlıkları olmamasıdır.

Tasarruf Stratejisi

Yatırım nasıl yapılır? En zengin yatırımcıların servet üretmek için paralarını biriktirmek için kullandıkları bir tasarruf stratejisi vardır. Zenginler kaynaklarını yatırırken bile paralarını da bitirmeleri gerektiğini bilirler bu nakit çıkışının nakit girişinden daha az olduğu durumlarda olasılığı azaltan iyi bir taktiktir.

Kitaplarınız da kırmızı ya da olumsuz tarafta olmak imkânlarınız altında yaşamak ya da kazandığınızdan daha azını kullanmak anlamına gelir bu da sonunda servet hedeflerinize ulaşmak için harcadığınız süreyi kısaltır öte yandan çoğu durumda yoksullar bunu yapamazlar sürekli yatırım seçenekleri arayan zengin insanlar her zaman yeni şeyler ararlar.

Paralarını yatırmadan önce kapsamlı bir araştırma yaparlar ve elde edecekleri birçok gelir akışına sahip olduklarından emin olurlar. Öte yandan yoksul bir kişi birçok kredi kuruluşlarından borç alacak durumda olmayabilir ve kendini yatırım yapmakta tamamen sınırlı olduğu bir yerde bulabilir da fakirleri yatırım yapan zengin kişilere kıyasla dez avantajlı hale getirecektir.

Fakirlerin nasıl yatırım yaptığı konusunda her zaman bir dezavantaj küçük yatırım yapın bugün gördüğümüz zengin insanların çoğu küçük başladı ve zamanla servetlerini büyüttü küçük başladığınızda yatırımlarınızı büyüdüğünü ve karşılığında servetinizi arttırdığınızı görürsünüz.

Yatırım nasıl yapılır? Yeni fırsatlar kararlı ve güçlü hırslı bir kişinin bilinmeyene yatırım yapmasıdır. Tesadüfen bu bazı zenginlerin diğerlerinin sahip olmadığı topraklarda beklediği şeydir tünelin ucunda bir anlık ışık göre bildikleri sürece denemek yeni fırsatlara yatırım yapmak risk almaya hazır birini gerektirir.

Yoksullar genellikle riskten kaçınırlar bu nedenle yatırım yapmayı zor bulurlar ve az para veya kaynakları riske atmaya hazır değiller. Yatırım nasıl yapılır? Zenginlerin yatırımdan arta kalan paralarını kazandıkça yatırma eğilimi vardır ve ancak yatırım yapacakları miktarı bir kenara koyduktan sonra bu şekilde kalanları kullanırlar.

Diğer yandan fakirler paralarını kullanacak ve sadece kalanları yatıracaklar ancak onlarda çoğu durumda para kalmaz yani yatırım yapamazlar zengin insanlar paraları olan ve yatırım yapabilecekleri yoksul insanlardan kesinlikle daha fazla kaynağa sahip olacaklardır ancak yoksullar kaynak söz konusu olduğunda belki de bunlardan bir miktar kazanç sağlamak için kullanabilecekleri tek kaynak olduğundan yatırım yapabilecekleri bazı tasarruflar yapabilir.

Servetlerini oluşturmaya başlayabilirler. Zayıf bir zihniyette ve yanlış tutunma yatırım yaptığınız da başarılı olma şansınız azalır maalesef çoğu yoksul İnsan başaramayacakları bir tutuma sahiptirler. Bu onların odaklarını ve ciddiyetlerini kaybetmelerine neden olur. Zengin kişi yatırımını yaparken çoğu zaman olumlu bir tavır takınır ve yatırımlarının meyvesini alacağından emindir başarısını daha olmadan önce görür.

 

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.