1. Ana Sayfa
  2. Finans

Pasif Gelir Kazanma Yolları – Sermayesiz Pasif Gelir

Pasif Gelir Kazanma Yolları – Sermayesiz Pasif Gelir
+ - 0

Pasif gelir kazanma yolları olarak kolay yoldan kazanamayacağız fakat. Yatırım yapmadan nasıl pasif gelir yolları buluruz diyorsan makalemi okumaya devam et. Pasif gelir bizi büyük oranda rahata eleştirecek çok az veya hiç para gerektirmeyen bir para kazanma yöntemidir. Başka bir deyişle neredeyse hiçbir şey yapmadığımız için para alırsınız. Ne Hiçbir şey yapmadan para kazanmak mı? Sizce de harika değil mi?

Belki bunu yeni duyuyorsunuz ve çok şaşırdınız ama bir çok insanın pasif gelir kaynakları var ve hatta bazıları sadece bununla yaşıyor neredeyse hiçbir şey yapmadan dünyayı dolaşabilir ve hayatın tadını çıkartabilirsiniz.

Aklınıza gelen her şeye sahip olmak işte bu kadar kolay açık söylemek gerekirse buraya ancak muhtemelen aylarca ve yıllarca süren sıkı bir çalışmadan sonra varabilirsiniz yani armut piş ağzıma düş yok. Tamam kolay kazanç dedik ama hiçbir şey yapmadan da olmaz size hiç çalışmadan aylar içinde milyon dolarlık pasif gelir elde edebileceğinizi söyleyen herkes size yalan söylüyordur.

Bu günkü hedefimiz bu yatırım yapmadan 6 ayda nasıl pasif gelir elde edebileceğinizi tam olarak öğretmek olacak. Evet merakla beklediğinizi hisseder gibiyim. Hadi lafı fazla uzatmadan başlayalım. En önemli püf nokta kurallarına göre oynamanız sıkı çalışmanız ve odağınızı kaybetmemeniz.

Pasif gelir geliştirmenin birçok yolu vardır ve bunun için Gayrimenkul ve temettüler pek çözüm değildir. Şimdi size genel tavsiye vermekten kaçınmak için daha çok yönlü olduğuna inandığım bir yöntemden bahsedeceğim.

Herkes yatırımcı olmak zorunda değil ve herkes e-ticarete girmek zorunda da değil oraya ulaşmak için pek çok strateji var ve bugün size bunların birinden bahsetmek istiyorum. Bu pek çok kişinin bahsetmediği ancak kesinlikle göz önünde bulundurmanız gereken farklı bir şey.

Pasif Gelir Kazanma Yolları

Pasif Gelir Kazanma YollarıBeceri

Uzaktan verebileceğiniz bir beceri seçin bu beceri video düzenlemeden tasarıma ve hatta metin yazarlığına kadar her şey olabilir. Hali hazırda bildiğiniz veya en azından belirli bir düzeyde deneyimine sahip olduğunuz bir beceriyi seçmek tamamen size bağlıdır.

Bugün sizlerle metin yazarlığı örneğini kullanacağız ancak uzaktan suna bildiğiniz sürece istediğiniz herhangi bir beceriyi gerçekten kullanabilirsiniz bu sizin tercihiniz. Her hangi biriyle fiziksel olarak tanışmamıza gerek kalmadan müşteri bulmakta nihai ürünü çevrimiçi teslim etmeye kadar her şey yapabilmeniz gerektiği anlamına gelir.

Bu uzaktaki çalışmalarla uzak bir işletme geliştirmenize yardımcı olacak ve nedenini yakında anlayacaksınız bu beceriyi 30 gün boyunca geliştirin becerileri 30 günde düzgün bir şekilde geliştirmelisiniz.

Bu becerinin nasıl çalıştığına ve iyiyle düşük kaliteli ürün arasındaki farkı nasıl yaratacağınıza dair temel bir anlayışa sahip olmanız yeterlidir. Metin yazarlığı söz konusu olduğunda basit ve etkili bir metin yazabilmeli ve düzgün bir kopya oluşturmanın ne anlama geldiğini anlayabilmelisiniz.

Ancak bu konuda uzman olmanız gerekmez buradaki amaç bu beceri giriş veya orta düzeyde sunabilmektir bunu yapmak için yaklaşık 30 gününüz var ve araştırmanızı yapmak istediğiniz sürece kesinlikle ücretsiz olarak çevrimiçi yapabilirsiniz.

Nereden başlayacağız konusunda kafanız karıştıysa o beceri ile ilgili rastgele konuları araştırmaya başlayın ve ardından zamanla daha derine inin bir metin yazarıysanız bazı ürünler oluşturmaya ve onlar için metin yazmaya başlayabilirsiniz ardından tam bir vaka çalışması geliştirebilir ve bunu portföyünüzü ekleyebilirsiniz hiç de zor değil.

Müşterilerinizin riskini azaltmanın bir başka yolu da sosyal kanıttır bu ne kadar iyi olduğunuzdan ve ne kadar sonuç üretebileceğinizden bahseden gerçek geçmiş müşterilerden gelen gerçek geri bildirimlerdir şimdi muhtemelen kendinize evet anlıyorum ama bu ilk müşterileri nasıl elde edeceğim diye soruyorsunuz?

Bu da çok basit, müşterinin riskini azaltması stratejisini kullanarak fiyatı düşürmek bu ifadeyi tam anlamıyla kullanabilirsiniz genellikle rakiplerinizin size daha yüksek oranlar vereceğini biliyorum ama olay şu sonuç verebileceğimden tamamen eminim ve örnek çalışmamdan da gördüğünüz gibi gerekli deneyime sahibim şu anda müşterileri geri bildirimi ve referansları arıyorum.

Bu yüzden eğer hak edersem projemin sonunda bana muhteşem gelebildim den yapmamız için sizi davet etmek için fiyata düşürdüm demeniz lazım. İlk iki veya üç müşteriniz de amacınızın para kazanmak olmadığını unutmayın mesele şu ki çoğu insan bunu yapmaya istekli değil çünkü büyük egoları var.

Ancak gerçek şu ki gerçek değerinizin ne olduğunu piyasa karar verir. Kimse size güvenmiyorsa bunu bir nedeni vardır yani neden yapsınlar deneyiminiz, geçmiş geri bildiriminiz, gösterilecek hiçbir şeyiniz yok. Bu nedenle başlangıçta biraz fedakarlık yapmanız ve elinizden geldiğince fazla yayınlamanız gerekir.

Satışlarda soğuk ve sıcak arasındaki fark oldukça basittir. Sıcak potansiyel müşteriler sizin kim olduğunuzu ne yaptığımızı ve ne sattığınızı zaten bilen kişilerdir. Satın almaya neredeyse hazırlar ancak satışa devam etmeden önce çözmeniz gereken bir miktar şüpheleri var soğuk müşteri adayları kim olduğunuzu ve ne sattığınızı bilmeyen insanlardır.

Belki de ürününüze ihtiyaçları olduğunu bilmiyorlardır. Bu nedenle soğuk sosyal yardım temelde en agresif ve tartışmalı stratejilerden biridir ve temel olarak bir satış senaryonunuz ve çok fazla motivasyonunuz olduğu sürece herkes bunu yapabilir. Muhtemelen önerdiğimiz en basit strateji serbest çalışmaktır.

İlk müşterilerinizi edindikten ve biraz para kazanmaya başladığınızda sıra genişlemeye gelir fiziksel olarak idare edebileceğinizden daha fazla müşteri ediniz arz ve talep yasasını biliyor musunuz? Finans ve ekonomide tüm ekonomiyi hatta borsaları gayrimenkulleri ve temelde aklınıza gelebilecek hemen hemen her ürünü yöneten bir ilkedir kural oldukça basittir bir şey çok talep edilirse fiyatı yükselir.

Örneğin metin yazarlığı hizmetlerinizi satıyorsanız ve bir günde ilgilenebileceğinizden daha fazla müşteriniz varsa fiyatı yükselteceksiniz bunu yaparak kararlılığınızı arttırırsınız aslında daha düşük bütçeli müşterileri filtreleyebilir ve daha yüksek fiyata sahip olanları elinizle tutabilirsiniz.

Çoğu iş insanı ve serbest çalışan yalnızca umutsuzluğa ihtiyaç duyduklarında müşteri arar. Hayat böyle yürümez, bir şey için ne kadar çaresizseniz onu elde etmek o kadar zor olacaktır bunu çözmek için programınız dolu olsa bile her zaman yeni müşteriler aramanız yeterlidir.

Peki bunu neden yapmalısınız? Çünkü arz ve talep kanunu yüzünden. Şimdi pasif yolculuklar başlıyor yaklaşık beş ay geçti. Çok müşteriniz var ve biraz paranız var. Şimdi sizin için çalışacak bir ekip kiralayacaksınız amacınız işi ekibinize devretmek ve karın belirli bir yüzdesini elinizde tutmaktır.

Bu noktadan sonra tek yapmanız gereken ilerlemeyi takip etmek ve kimin ne üzerinde çalışacağına karar vermek bir süre sonra ekibi yöneten birini bile işe alabilirsiniz ekibinizi harekete geçirdikten sonra hiçbir sınırınız yoktur ne zaman çok fazla müşteriniz olursa yeni bir serbest çalışan tutarsınız.

İşi devredersiniz ve işiniz biter ilk yatırım olmadan gelir elde etmenin yollarını yazdığımız bu makaleyi paylaşmayı ve bizi takip etmeyi unutmayın.

Yorum Yap