1. Ana Sayfa
  2. Finans

Sıfırdan Nasıl Zengin Olunur? Zengin Olmanın Yolları?

Sıfırdan Nasıl Zengin Olunur? Zengin Olmanın Yolları?
+ - 0

Sıfırdan nasıl zengin olunur? Sıfırdan başlayarak zengin olmak mümkün mü? Tabii ki yapabilirsini

z zengin olmak için zengin bir ailede doğmak zorunda değilsiniz. Onun için üstün zekalı olmak bile gerekmez. Milyoner olmak birçok kişinin hayalidir ve ekonomik başarıya ulaşmak sandığınız kadar zor değil çalışmadan ve hiçbir şey yapmadan zengin olmak neredeyse imkansız ama taahhüt kristalleri ve kararlılıkla hayalleriniz gerçek olabilir. İyi fikirleri olan birçok akıllı insan var ama onlar hala fakir. Peki neden? Çünkü fikirleri sadece fikir olarak kalıyor, eylem planı olmayan fikirler sabit fikirlerden başka bir şey değildir.

Zenginlik her şeyden önce bir seçim meselesi olabilir. Eğer bir ayda kazandığınız dan daha fazlasını harcarsınız kredileri yoğun bir şekilde kullanmak ve cüzdanınızı finanse etmek zorunda kalırsınız.

Çok para biriktirme ve tam tersine yatırım yapma yeteneğinizi tehlikeye atan yükümlülükler veya borçlara girmeyin daha ılımlı bir yaşam tarzı benimsemeye karar verirseniz kendinize matematiksel olarak daha rahat yaşam şartları oluşturmuş olursunuz.

Bu şu demek değil. Bir arabaya sahip olmamak veya hiç Tatile çıkmamak anlamına gelmiyor. Bu harcamalarınızı daha akıllıca tartmak ve bütçeniz doğrultusunda abartıya kaçmadan akıllıca harcama yapmak anlamına geliyor.

En lüks şeyler gösterişli eşyalar sizi cezbedebilir. Ancak bunlara kanmaz ihtiyaçlarınızı ve riskleriniz üzerine dengeli harcama yaparsanız kazanırsınız. Öncelikle zengin olmak için zihniyetini değiştirin zihniyetiniz değiştirdiğiniz anda milyoner hayatınız başlar.

Zengin olmanıza izin vermeyen şeyler sadece mevcut durumunuz okul ve işiniz değil her şeyden önce zihniyetinizdir. Eğer bunu asla bilemeyeceğiniz düşünmeye başlarsınız kaybetmeye mahkum olursunuz.

Milyoner olmak imkansız değildir. En önemli adımlardan biri de uygulanabilir bir plan yapmak ve birçok yönden işlemlerinize kağıda dökmek olacak finansal strateji sadece bir projenin başlangıcını temsil etmez. Örneğin bir market açmak istediğinizi varsayalım doğru bir şekilde planlamazsanız başarılı olamazsınız.

İlk başta ne kadar kazanmak istiyorsunuz bunu belirleyin ikinci ve üçüncü yıl bu hedefe ulaşmak için haftada kaç müşteriye ihtiyacınız var bu işleri akışı oluşturmak için ne kadar para yatırmanız gerekiyor ve benzeri soruları kendinize sorun.

Bir diğer önemli durumda kendinize ek gelir kaynakları oluşturmamız olacak. Böylece tek gelir kaynağınızın ortadan kalkması riskine maruz kalırsanız farklı kaynaklardan elde ettiğimiz kazanç sizleri zor durumda kalmaktan kurtarır.

Ayrıca tek maaşla zengin olmak çok zor olacak. Örneğin bir finansal ürüne yatırım yapabilirsiniz, internette eşya satabilirsiniz, internette blog açabilir veya borsaya yatırım yapabilirsiniz.

Doğru insanlarla takılıp finansal veya ihtiyaçlarınıza en uygun planı seçebilmek için kendinizi doğru insanlarla kuşatmalısınız. Bunlar herhangi bir girişimcinin binlerce teknik konu doğru kararları nasıl vereceğini bilen profesyoneller olmalı kazanmaya başlar başlamaz yatırım yapın. İyi bir hayat yaşamaya ve paranızı hemen harcamaya cezbedeceksiniz.

Bunda yanlış bir şey yok ama yeni kazançlarınızı ayrı bir hesap açın onları saymayın ya da sadece yeni yatırımlar için düşünün ama daha sonra yapacağınız tatilleri hemen almayın ya da gereksiz şeyler satın almayın her zaman aklınızda bulundurmanız gereken ilk şey tek bir yatırıma odaklanmamak olmalı altın kural çeşitlendirmektir yani sadece bir hisse senedine değil bir çok hisseye yatırım yapın bu şekilde bir taraf kötüye giderse.

Diğerleri iyi gitmeli ve kayıplarınızı kapatmaya izin vermeli. Tüm hisse senetlerinin kötüye gitmesi çok zor ama kesinlikle imkansız değil. Yeterli paranız olduğunda kendinize yaşamak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlayın gelişiminize zaman ve enerji harcayın sonra yararlı bir şeyler yapın ve diğerlerinin bahanelerini bir kenara bırakıp çalışmaya başlayın hayatınızı değiştirin, unutmayın her şey sizin elinizde sıfırdan zengin olmanın yollarından bahsettiğimiz bu makaleyi beğendiyseniz paylaşmayı ve bizi takip etmeyi unutmayın.

Yorum Yap