1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Nasıl Karizmatik Erkek Olurum? Sizi Karizmatik Yapacak 10 Detay

Nasıl Karizmatik Erkek Olurum? Sizi Karizmatik Yapacak 10 Detay
+ - 0

Hem erkeklerin hem kadınların ilgisini çekebileceğini düşündüğüm bir konu, erkekleri karizmatik gösteren detaylar nelerdir? Nasıl Karizmatik erkek olurum diyorsan. Örnekler vereceğim sizlere bu konuda mutlaka Herkesin bir fikri vardır. İster kadın, ister erkek fark etmez. Siz de tek bir kelimeyle yorum kısmına düşüncelerinizi paylaşın Lütfen bu içeriğin kadınlara özel olan da çok yakında geliyor olacak.

Evet şimdi önce karizmanın kelime anlamına bakalım; Kişinin çevresinde büyük bir ilgi oluşturması, niteliği kolay açıklanamaz bir biçimde büyüleyicilik, etkileyicilik anlamına geliyor.

Sıfat olarak baktığımızda ise karizmatik kelimesinin anlamı etkisi büyük olan etkileyici, çevresine çekim oluşturan anlamıyla karşılaşıyoruz. Bir Çeşit alfalık diyebilir miyiz diyenleriniz olacaktır.

Karizma, karizmatiklik kişiden kişiye değişiklik gösterebilen özellikleri barındırıyor oysa alfalık kavramı daha çok herkes tarafından kabul görmüş özellikleri barındırıyor o yüzden alfa erkeğinin karizmatik bulunması mantıklıdır ama her karizma yakıştırmasına alfalı bağlayamayız şimdi sayacağım maddeler kabul görmüş genellemelerden oluşacak, ama dediğim gibi karizmatiklik kişiden kişiye değişiklik göstereceği için bu saydıklarıma katılınmaması da mümkündür.

Şimdi örnek veriyorum sakalı birçok kadın erkeğe yakıştırır ve erkeği karizma kattığı yönünde fikir beyan eder ama kıldır, tüydür nefret eden kesinlikle eşine sevgilisine sakın bırakma diye telkinlerde bulunan çok kadın tanıdım mesela o yüzden bu işin tek bir doğrusu yok. Hadi biz en genelleri ile başlayalım. Katıldığınız ya da katılmadığımız noktaları yorum kısmında belirtirsiniz.

Nasıl Karizmatik Erkek Olurum?

Özgüven

Kendine güveni olan insanlar toplumda çok ciddi fark edilirler Özellikle bunu belli etmeleri ciddi bir karizma katar. Özgüven öyle bir şeydir ki oturuşundan, dik durmandan, konuşmandan, gülümsemeden yani her ayrıntıdan belli olur.

Kendine güvenmeyen insan başkasına güvenilir olduğunu gösteremez, kendisiyle barışık olmayan bir insan başkasının ilgisini çekemez. İşte bu yüzden de defalarca söylediğim gibi önce kendini sevmeli, kendine değer vermeli, kendine güvenmeli tüm kapıların anahtarı burada bu anahtarı bir kere elde ettin mi bir çok kapıda kullanabiliyorsun.

Çok ince bir not düşeyim özgüven ile ukalalık arasındaki çizgiyi tutturamazsan o karizma duruşunu da gösteremezsin önemli bir çizgiler dikkat etmelidir.

Konuştuğu Dile Hakimiyet

Kelimeleri düzgün telaffuz etmesi, cümle yapılarına özen göstermesi erkeği en karizmatik yapan unsurlardan biridir. özellikle sohbet içeriğinin de dolu dolu olması ekstra karizma katar bununla beraber ses tonunu da güzel kullanabilirse işte o zaman en önemli kriterlere sahip olmuş olur.

İstediğin kadar yakışıklı ol, havalı ol, müthiş gözük, bakışın, duruşun, karizman tavan bir başlıyorsun konuşmaya kelimeler net değil, cümleler devrik, konuşmanın içinde argolar havalarda uçuşuyor kime çekici gözükürsün ya da yazıştığını düşün havandan yanına yaklaşılmıyor ama biz soru ekini ayrı yazamıyorsun cümlelerini iki kere okumak zorunda bırakıyorsun dile Hakimiyet karizmatikliğin en önemli detayı.

Bakımlı Olması

Çok klasik bir madde kısacık geçelim uzamış uzamış hepsi birbirine karışmış sakal, iki gündür taranamadığı belli olan saçlar, en son bayram da fırçalandığı çok belli olan dişlerle dünyanın en hızlı spor arabasına sahip olsan da en güzel bakışlara sahip olsan da bu karizmanın hiçbir anlamı kalmaz.

Arabasının temizliğine gösterdiği özeni kendisine göstermeyen insan var, telefonuna aldığı kılıf rengine gösterdiği özeni üstüne başına göstermeyen insan var, dengeyi tutturmak çok önemli bakımlı olmak kişisel bakımına özen göstermek bir karizmatik unsuru değil insan olmanın gerekliliğidir.

Bunu neden sokuyoruz peki araya bir çok karizma özelliklerine sahip olup buna sahip olmazsan tüm uğraşın boşa gider bu yüzden sokuyoruz.

Yakışanı Giymek

Bakın dikkat ederseniz maddeyi yakışanı giymek olarak tanımladım marka giymek, modaya uymak, pahalı kıyafetler, renkli giysiler gibi seçeneklerden bahsetmiyorum. Çünkü bunların hepsi kişiye göre değişiklik gösteren zevkler bir kısa pantolon modası çıktı herkes oraya yöneldi sanatçısı futbolcusu sorduğumda on kişiden 9’u erkekle kısa pantolonu itici buldu.

Sebebi de zevklerin göreceli olduğuydu sen sırf modaya uyuyacağım diye ya da ilgi çekeceğim diye tarzın olmayan yakışmayan bir şey giyersen karizmatik olmazsın önce Kendini beğenmeyen yakıştığını hissetmen önemli.

Sen kendine yakıştırıyorsundur kendini iyi hissediyorsan giyindiği o zaman da Kimse umurunda olmamalı bazı insana spor giyinmek yakışır bir tişörtü bile çok iyi taşır onunla karizmatik olur, bazısı klasiktir bir takım elbise içerisinde karizmatik gözükür çünkü kendine yakıştığı bildiği için o özgüvenle taşır kıyafeti içinde kendini iyi hissettiği kıyafetle karizmatik gözükür erkek. Yoksa siz de rastlamışsınızdır muhtemelen rahat edemediği kravatı durup dur gevşetmeye çalışan insanları.

Zeka ve Mizah Kullanımı

Kadınlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanır lafı yıllar yılın her mecrada çıktı karşımıza. Hatta bu olayın ispatı niteliğindeki tiyatrocu komedyenimiz bizim gözümüze gözümüze soktu. Hepimiz anladık mizah yapmak, esprili olmak erkeği hep Birkaç adım öne çıkartıyor ama bence hepimiz şunu da iyi bildik ki espri yapacağım diye kalitesiz bel altı altı cıvık espriler öne çıkarmıyor tam tersi geriye bile düşürüyor.

Buda şunu gösteriyor bize kaliteli mizah zeka ürünü biraz gözleme dikkat ederseniz, biraz zekayı kullanırsanız ortaya karizmanızı artıracak ince ve keyifli espiriler çıkacaktır bunu ayarında yapmanın da önemi büyüktür. Birini etkilemek adına durmaksızın espri yaparsanız ters tepme olasılığı muhtemeldir.

Bunun yanı sıra nelere güldüğünüz nelere tepki verdiğinizde mizah anlayışının hakkında bilgiler verir çok da çekici olmayan bel altı bir espiriye aşırı tepki verirseniz hakkınızda soru işareti oluşmasına sebep olabilirsiniz. Bir de dipnot başka insanların görünüşüne, görüşüne yönelik mizah mizah değildir.

Tok Gözlük ve Cömertlik

Bu kavramların zıtları o kadar çok ki etrafta, gerçekten bu kavrama sahip olan kişilerin karizması far gibi parlıyor. Şimdi işi maddi yönü aklınıza gelmiştir ilk etapta muhtemelen. Tamam o kısım da var ama sadece o yok.

Bak bak bak kızlara bak, hani hani nerede Neden neden erken söylemiyorsunuz tepkisi veren kişinin karizmasıyla dostluk önüne bak bir gün olacak diğer kişinin karizmasın bu gözünüzde canlandırın son bir kutu içeceğimiz kaldı beyler dendiğin de, ben hiç içmedim diye ortamda sıyrılan düşünün, içmeyen varsa ona verin diyen kişinin karizmasını düşünün bunlar ufak Ama ciddi detaylar.

Kariyer

kariyer dendiği zaman aklımıza bir şirketin Seo’su, bir müdür gibi karakterler canlanıyor muhtemelen oysa burada karizma katan şey sadece bir iş yeri taytılı değil. Bir işi iyi yapmak, o işte usta olmak erkek karizmatik gösteren unsurlardan bir tanesidir.

Bir örnek verelim bir tatil için şehir dışına gittiğimizde arabadan sesler geliyor en yakın tamirciye gidiyoruz birkaç kişi bakıyor sorunu çözemiyor uzaktan bir usta geliyor yağlı tulumlar içerisinde gaza bas bakayım diyor biraz dinliyor hiç de anlamam ama bilmem ne kapakçıkları tıkanmış bir sök-tak düzelir diyor ve geri dönüyor adamdaki karizma karşısında hepimiz sönük kalıyoruz.

Belki o işi bilmediğimizdendir belki o an yardıma ihtiyacımız olmasındandır bilinmez ama şu tartışılmaz yaptığın işte iyiysen yaptığın işin hakkını veriyorsan ne iş yaptığını bir önemi yok oldukça karizmatik gözükebilirsin tam tersini gözünüzde canlandırın bir de müşteri geldi söylendi söylendi gitti lanet olsun bırakacağım bu işi ya ben çekemiyorum artık insanları gibi söylemleri sahipseniz isterseniz Kazancınız en üst seviyede olsun karizmatik gözükmezsiniz.

Sinirlerine Hakim Olmak

Bu madde oldukça ince bir detaydır. Ah bu gözler karizma karizma takılıp da işler ters gidince bunu nasıl yaparsınız diye bas bas bağıran ne adamlar gördüm, çay soğuk geldi diye garsona küfür edilmiş gibi tepkiler gösteren ne karizma geçiren kişilere şahit oldum, telefonu açılmadı ya da geç cevap verildi diye o salon beyefendi imajını mahalle kabadayısı imajına döndüren ne adamlar gösterdi hayat bize anlatamam. Çok ince bir detaydır dediğim gibi çizgiyi bozmadan olgunluğunu, ağır başladığını, tarzını kaybetmeyen adam karizmadır hatta karizmanın kitabını yazmıştır.

Hafızayı İyi Kullanmak

Yine güzel bir detaydır arkadaşlar şimdi yazacağım. İnsanlar hakkında ince bilgileri hafızanızda tutmak sizin dikkat çekmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda da karşınızdaki kişi değer verdiğinizi gösterecektir. Sen siyasal mezunu değil misin bilirsin bu konuyu diye bir cümle etrafta sizi karizmatik bir haline getirebilir.

Bunun yanında güncel gündem olmuş olayları da hafızaya not almak ve yeri geldiği zaman kullanmak oldukça etkili olacaktır altın bundan üç yıl önce de böyle bir ciddi yükseliş göstermişti on gün geçtikten sonra normal seyrine düşmüştü gibi bir bilgilendirme yapmak size karizma katacaktır. Bu arada altın olayı sadece bir örnekti bana güvenip yatırım falan yapmayın sakın.

Pozitif Olmak & Gülümsemek

Son maddemiz benim çok sık dile getirdiğim bir yaşam tarzı arkadaşlar, pozitif olmak etrafa Neşe saçmak sizi Herkese farklılaştığı gibi ayrı bir hava Katar ve insanların size yaklaşmasını sağlar karizmanın kelime anlamından zaten çekicilik olarak bahsetmiştik bu özellik insanları kendinize mıknatıs misali çekmenizi sağlayan bir özelliktir.

Bu özelliğe sahip değilseniz kendinize kısa bir deneme yapabilirsiniz ispatı en kolay özellikle tanımadığınız birine gülümseyerek günaydın demek, gazeteni kahveni aldığın kişi gülümseyerek teşekkür etmek, her zaman alışveriş yaptığın marketteki kasiyere gülümseyerek hatır sormak. Seni dünyanın en karizmatik erkeği yapar.

Şimdi erkeği anlattığımız için otomatik olarak kadınlar görmeyecek bu tarz iletişimleri diyenler olacaktır onu da şöyle bir açıklama getirelim karizma sadece kadının üzerine gösterilebilen ya da Sadece erkeklerin dikkat ettiği bir kavram değildir. Madem bunu bir hayat tarzı olarak benimsiyorsun bunu tüm hayatına yaymak zorundasın ancak o zaman karizmatik olmaktan bahsedebiliriz.

Sıra Sizde ister kadın ister erkek fark etmez yorum kısmına erkeği karizmatik gösteren bir unsur, bir nesne, bir hareket aklınıza gelirse yazın lütfen. En geçerli olanlarını beğenelim ve sonuçlarını izleyelim.

Yorum Yap