1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Nasıl Çekici Olunur? 6 İpucu

Nasıl Çekici Olunur? 6 İpucu
+ - 0

Herhalde birçok kişinin istediği şeylerden bir tanesidir girdiği ortamlarda nasıl çekici olunur? İlgisini çeken ya da sevdiği kişinin ona hayran olması bunun için belki de inanılmaz bir uğraş sergiliyor birçok kişi. Bu his için güzellik salonları, giyimler, ürünler kullanılıyor uğraşlar veriliyor bazen toplumun dayatmaları yüzünden yanlış anlaşılıyor.

Nasıl Çekici Olunur?

Standart bir Fiziksel özellik marka bir kıyafet, kullanılan bir araba, gezilen mekanlar hayranlık duyulacak şeyler arasında algılanıyor bazen geçici hayranlık duyulacak şeylere kalıcılık yükleniyor. Derin dekolteler, kasları gösterecek kıyafetler oysa bu işin altında çok daha önemli noktalar var.

Bunları göremiyor maalesef bazı insanlar, şunu itiraz edip sizi yanlış yönlendirmek istemem tabii ki dış görünüş bakım kadınsılık erkeksi yapı bunlar hayranlık bırakır. Ama bir yere kadardır ve çok görecelidir.

Eğer altı dolu olmazsa çabuk söner. Ben bugün size ortak bir bakıştan bahsedeceğim ister kadın ister erkek fark etmeksizin karşındakinde nasıl çekici olunur? altı tane özelliği maddeleyeceğim ve hemen başlayalım.

Bakımlı Olmak

Nasıl çekici olunur? Sorumuzun ilk maddesi bakımlı olmak. Güzelliğin göreceli kavramını artık herkes biliyor. Zevkler ve renkler tartışılmaz sonuçta bir ortam oluyor bir aktör çıkıyor sahneye ben erkek olarak diyorum ki adam gerçekten yakışıklı, ortamda çok seksi diyen oluyor, gerçekten yakışıklı diyen oluyor, yok ya arkadaşlar ben bu renklere sahip olan insanları sevmiyorum diyor hanfendilerden biri görecelik sonuçta ona hitap etmeye biliyor doğal ama göreceli olmayan herkes tarafından kabul görmüş bir mantığı da yok saymalı o da bakımlı olmak.

Kişisel bakımımı söylemiyorum bile o konuda eksiklik varsa zaten hayranlığı bırak tamamen onun dışında kalıyorsun ama kılın kıyafetin Saçın başın kokun çok ciddi derecede etki bırakabiliyor bir de bunun yanı sıra marka moda takıntısı olmadan kendini İyi hissettiren bakımlı ve özenli gösteren bir tarzı taşıyabiliyorsan ayrılıyorsun ortamlardan. Ben bir çok makale de bu maddeyi söylediğimde şekilci bilmem neyin tekisin diye yorumlar yapılıyor.

Yapılıyor çünkü dinlediklerini anlamıyorlar, çünkü dinlediklerinde farklı yerlere çekiyorlar maddiyatla ölçüyorlar, inanışta destekliyorlar, ayrımcılıkla suçluyorlar. Sevgili dostlar altını çizerek söylüyorum kendini iyi hissettiren diyorum, özenli gösteren diyorum sen istediğin tarzı seçersin Önemli olan özenmiş kendine bakmış olman kendine değer verdiğini göstermen. Neyse gerilmeden devam edelim.

Duruş Tarz

Şimdi diğer bir nokta, insanın bir duruşunun olması bir bakış açısının olması çok önemli deriz her zaman burada karşımıza çıkıyor. Bir fikir sahibi olmak, bir bakış açısına sahip olmak ve en önemlisi tabii ki bir duruş sergilemek nasıl çekici olunur? sorumuzun başka bir etkenidir.

Kendini geliştiren, kendine yatırım yapan, kişilerde yoğun şekilde gözüken tarzdan bahsediyorum ama bakın şu değil ben bu parti harici oy kullananların şöyle görüyorum açıkçası. Ben bu takımı harici takım tutanların futboldan anlamıyor olarak görüyorum, ben şu şekilde yaşayanlar çok basit olarak adlandırıyorum bu şekilde tarzını ortaya koyamazsın hayran bırakayım derken itici olursun bir dava, bir aşk, bir bakış açısı olması önemlidir.

Bu bazen ilgilendiğim bir alan, bu bazen güncel olaylara karşı görüşün, bazen bir konu hakkında bilgi sahibi olması, kendini ifade etmesi, kendine hayran bırakmaya yeterlidir. Burada da ince bir çizgimiz var diğer madde karşımıza çıkıyor.

Nasıl Çekici Olunur? Üslup

Kendini, bilgisini, fikrini güzel ifade eden insan ilgi çekicidir. kendine her daim hayran bırakır. Özellikle günümüzde çok ciddi derecede sorun yaşanan eksikliği gözüken bu maddeyi tamamlayan kişi işi çözmüş demektir ya yürü git aileye danışmadan bir halt beceremeyen kişiye ben erkek demem, demek var. Aile kavramına önem verilmesi gerçekten saygıyı hak ediyor ama Bazı kararları kendi verebilme olgunluğun da olan insan ailesini gururlandırır diye düşünüyorum Demek var. Bitti eleştiri yok, aşağılama Yok, iticilik yok, Güzel bir üslup ile fikir belirtmek var.

Bir şaka yapılsın mesela A ben izin vermem sevgilimin bensizken arkadaşlara görüşmesine böyle şaka olmaz da neyse hadi espri katılıyorlar sayalım ortama. Sevginin arkadaşlarına karışmak ne geri kafalı bir düşünce bu yüzyılda kaldı mı böyle yobazlık demek var, bu konuda karşındaki insanın düşüncelerine karışmaktan ziyade destekleyecek olgunlukta olduğunu görebiliyorum, ben senin ben burada küçük bir alay sevdim demek var. Birinde kanlı bıçaklı olur insan, diğerin de tebessümle karşılanır üslubu iyi kullanmak sadece hayranlık duymasına sebep olmaz kalite çıtasın da üste çıkarmaya sebep olur.

Beden Dili

Özellikle kullanırken dikkat edilmesi gereken bir şey de beden dilidir. Bu başlı başına bir konu ne ne anlama gelir ilerleyen zamanda paylaşmış oluruz ama burada birkaç tane önemden bahsedelim, birkaç tane yapılan hatadan bahsedelim daha doğrusu. Bir randevu olsun erkek kimliği ile anlatalım karşılıklı oturuluyor o an orada değil erkek arabayı da vale ye verdik ama inşallah el frenini çekip dönmüyordur, ruhsatı da arabada bıraktık iki saat sürse yemek adam istese gider Taksim’e yer içer döner haberimiz olmaz oturuldu masaya ama hala masada değil akıl farklı yerde vücut deli sinyaller veriyor.

Tedirgin elini konuları koyacağını şaşırıyor, bu gömleği giydik ama acaba ceket ile mi giyseydim Millette çok havalı ama sırıtık mı acaba bu ortamda. Karşıdaki kişi laf atıyor arada e nasıl geçti günü iyi yoğundu bugün işler iyiydi senin nasıldı odaklanamıyor sohbete kıpır kıpır, etrafta ona bakan var mı diye kesiyor, arabayı düşünüyor ne Hesap gelecek onu düşünüyor, vücut diliyle hepsini belli ediyor.

Kadın için de benzer aman işte adamla pek kültürlü ama bir hata yapmayayım acaba daha mi resmi giyinse idim çok mu spor durdu mekanda, of bizim komşu haydar amca da böyle bir yerde çalışıyordu denk gelmezsek bari bir tedirginlik, bir huzursuzluk. Bunların hepsi anlaşılıyor arkadaşlar kaygıları stresi kenara bırakmalısın bu böyle söylememle olmaz kabul ama kendini sakinleştirecek cümleleriyle bunu yapabilirsin. İlk iş kafadaki soru işaretlerini kendine güvenir şekilde silmek.

Nasıl gözüküyorum? kıyafetim iyimi? saçım başım bozulmuş mu? Ben bu ortama aykırımı duruyorum, hemen sil soruları. Gayet iyi duruyorsun kıyafetin de hiçbir şey yok çıkarken evde baktın zaten defalarca senin bakımın senin ışığın yeter ayrı sen kendin iyi olduğumu biliyorsun şu an için diğer kişilerin düşündüklerinin hiçbir önemi yok başrol sensin ve diğer herkes figüran arkana yaslan ortama ait hisset kendini dik dur, omuzlarını düzelt, eğilmiş sıkılmış ezilmiş gözükme elini kolunu nereye koyacağını düşünme hiçbir önemi yok sen onları nereye koyacağım diye düşünürken kaygılarını belli ediyorsun.

Sabit dur kendinden emin cümleler kur mırıldanarak ya da bağırarak değil net ve orta düzey bir ses tonu ile karşındakinin gözünün içine baka baka konuş kendine güvenmen gerektiğini hatırla, filmin başrolünü sen olduğunu hisseder sen kendine güveni artar içinden bunu söyle ve uygulamaya çalış hayranlık bıraktığın insanlar vücut dilini ses tonunu iyi ayarlayan insanlardır.

Başarı

Sevgili dostlar başarılı insanlar her zaman çevreden ilgi gören insanlardır, nasıl çekici olunur? Diyorsanız da bu başarılar size ciddi bir fırsat sağlayacaktır. Gözünüzde büyütmeyin olimpiyat madalyası kazanmanızdan, okulu birincilikle bitirmenizden, vergi rekortmeni olmanızdan bahsetmiyorum. Herkesin kendine has başarıları olabilir okuduğu kitap sayısı da başarıdır, genç yaşta iş hayatına atılmak da, zorlanılan bir spor yapmakta başarıdır, çoğu kişinin aklına gelmeyen bir hobi sahibi olmakta.

Bunlar sizi ilgili çekici biri yapar bunlar size karizma katar ama çizgileri dikkat etmezseniz ya da gaza gelirsiniz felaketiniz olabilir. Dalışla ilgileniyorum serbest dalışta madalyaların rekorların var geçen yaz serbest dalışta 400 metre daldım, serbest dalış rekoru 202 metre yalnız bende ilgilenirim de yok ya bizim Ege biraz tuzlu ya ondan yanlış ölçmüş tatlıya Geçelim mi? Yapma dürüstlükten uzaklaşma. Yada başarı diye kendi kendine element uydurma.

Ben denizin üzerinde attığı taşı tam 16 kere sektire biliyorum, taş sektirmek bizde atalarımızdan gelen bir spor, bir oturuşta tam 32 tane hamburger yiyorum biliyor musun. Bir keresinde su şişesini başıma koyup tam 20 dakika boyunca top sektire bilmiştim gibi başarılardan bahsetmen komik olabilir ama hayranlık etkisi bırakmayacaktır.

Etkiyi Gizlemek

Sevgili dostlar bunu bazen çok aşikar şekilde yapıyoruz maalesef karşınızdaki insana hayranlığımızı, beğenmemizi çok aşikar belli ediyoruz özellikle ilk tanışmalarda bu yapıldığı zaman o büyü bozuluyor. Her zaman şunu söyleriz karşımızdaki insan bizim için uğraş vermeli, emek harcamalı o zaman değerlendiririz o zaman anlam yüklenmeye başlar. Ama teslim olunca hemen duygular açılınca hemen o hayranlık beğeni dile getirilince ve belli edince maalesef cepte olmaya başlanıyor maalesef hayranlık duyulmamaya sebep oluyor o yüzden nasıl çekici olunur? kendine hayran bırakmak istiyorsan biraz etkiyi gizlemen gerekiyor.

Seni görmek çok güzel Şu an çok mutluyum İnanamıyorum ya benle yemek yiyorsun gerçek misin sen Allah’ım ben seni hak edecek ne yaptım; ya ne yapıyorsun oturma karşısında, gir cebine oradan sana kırıntı atsın arada, bu şekilde olmaz. Gizem yaratmalı, merak ettirmeli ne düşünüyorsun onun hakkında beğendin mi? İstedin mi? tekrar görmek isteyecek misin bunların hepsini merak etmeli o yüzden etkiyi gizlemeli ancak o zaman hayranlık barındırırsın insanların kolay elde edebileceği şeylere ilgi duymazlar.

Tabi bu maddenin bir de parantezi olsun burnu Kaf Dağı’nda egolu kendini beğenmiş gibi de durmamalı, ilgili gizleyeceksin diye surat beş karış oturursan tersler Sen de olmaz çok ince bir çizgidir çizgileri karıştırmalı sevgili dostlar çok fazla gelen bir yorumlar deniyor ki ben ben olmadıktan sonra ne kıymeti var. Hep rol mü yapacağım, hep taktik mi uygulayacağım. Kesinlikle hayır ben her zaman söyledim. Bunlar birer taktik değil bunların hepsi sana değer katacak şeyler karşınızdaki hayran kalmasa bile kaybetmezsiniz.

Çünkü her bir saydım madde insanın olması gereken çıtayı yukarı çıkarması gereken maddeler ve en önemlisi karşındaki için değil kendin için yapman gerekenler bu şekilde bakıp bu şekilde hareket ederseniz çok daha başarılı olursunuz tekrar görüşene kadar kendinize göz kulak olun.

Yorum Yap