1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Sevgiliyi Kıskandırma Yolları – Abartmadan!

Sevgiliyi Kıskandırma Yolları – Abartmadan!
+ - 1

Flörtü, beraber olduğun sevgiliyi ya da ayrıldığın sevgiliyi nasıl kıskandırırsın? sevgiliyi kıskandırma yolları, kıskandırayım derken soğutmanın önüne nasıl geçersin? Kıskandırırken düşülen hatalara karşı nasıl önlem almalısın işte bu soruların yanıtı olacak bu makalede. Kıskandırıp daha aşkla tutkuyla bağlanmasını sağlar mısın?

O konuyu da konuşacağız, öncelikle şunu söylemek isterim. Kıskandırma olayını bir EGO tatmini olarak yapmak istiyorsan bunu kesinlikle önermem. Çünkü benim gözümde ay şekerim saatimi yeni aldım, son model araba aldım, telefonum bu marka tarzında kıskandırma çabasıyla eşdeğerdir.

Peki başka ne için kıskandırılır diyenler varsa hemen cevabı vereyim. Değerimi göstermiyor, beni cepte görüyor. Onu kaybetmekten korktuğumu düşünüyor, beni oyalıyor, bana karşı duygularından emin olmadığını söylüyor tarzında yaklaşıyorsan işte o zaman kıvamında bir kıskançlık yaratmak mantıklı olabilir.

Bu EGO tatmini değil kendine gel demektir altı tane madde hazırladım sizlere Sevgiliyi Kıskandırma Yolları gerçekten kıvamında abartmadan uygulanabilirse karşınızdaki kişinin de size karşı az ya da fazla miktarda ilgisi varsa faydasını göreceğinizden eminim hadi başlayalım Sevgiliyi Kıskandırma Yolları neler?

Sevgiliyi Kıskandırma Yolları

Sevgiliyi Kıskandırma Yolları

Detay Anlatma

Sevgiliyi Kıskandırma Yolları: Hepimizin zaman zaman yaptığı bir hata arkadaşlar hayatımızla ilgili tüm detayları anlatırız insanlara işyerinde oturduğumuz masanın konumundan tutun kahve içtiğimiz mekanın kasasında duran kişinin cinsiyetine kadar. Tamam siz o kadar detay anlatmıyorsunuz belki ama detaylar anlatılıyor.

Günün yirmi dört saatini nasıl geçtiğinden tutun haftanın hatta ayın nasıl geçtiğini programları her şeyi anlatan rastladım ben mesela. Her zaman da söylerim hayatınız hakkında çok fazla detay vermeyin derim. Bu hem gizem yaratmak adına hem de karşı tarafı sıkmamak adına önemlidir.

O yüzden daha önce ne kadarını anlattınız bilmiyorum ama bundan sonraki süreçlerde hayatınızın tüm detayını bilmesine izin vermeyin kendinize alanlar bırakın. Çünkü bu alanlarda neler yaptığımızı merak etmeye başlayacaklardır ısrarla o detay olmayan alanları öğrenmeye çalışıyorsa da işi başarmaya başladığınızın sinyali demektir.

Pozitif Ol Pozitif Gözük

Beni eskiden beri takip edenler bilirler. Ben dedim ki hangi ruh haliyle olursanız olun pozitif olmayı pozitif görünmeyi hayat felsefesi haline getirirseniz kazanırsınız. Her konuda istisnasız hem de. Çünkü mutluluğun kaynağı işte budur. Sevgiliyi Kıskandırma Yolları; Pozitif gözükmek, mutlu insanlar kıskanılırlar her yönden kıskanırlar bir gülüşünle kıskandırırsın bir ılımlı yaklaşımınla.

Çünkü bugün mutluluk dediğimiz kavram çok az kişi de bulunuyor bu duyguyu hayatınızın merkezine yerleştirmenize öneririm. Şimdi işin diğer kısmına geri dönelim mutlu insanlar merak uyandırırlar, merak zaten bu kıskançlık duygusunun en önemli baş rolüdür etrafta bu kadar mutsuzluk bu kadar negatiflik varken neden bu mutluluk diye merak uyandırır.

Akıllarına gelmez bunu bir yaşam felsefesi haline getirdiğini bir şeyler var diye düşünmeye başlarlar, sebebini merak ederler kafalarında farklı şeyler kurarlar bu kurgularının hepsi de sana artı olarak döner.

Yaşam Alanı Yarat

İster ilişkide ol, ister flort halinde ol, istersen ayrılmış ol hepsi için geçerli. Kendine bir yaşam alanı yaratmak zorundasın bir uğraş bir hobi, bir kurs, bir etkinlik hiçbir şey olmuyorsa kendinle baş başa kaldığın zaman dilimleri ama oturup bunalım yaptın değil kendinle baş başa kaldın kendini dinlediğin bu hem sana iyi gelir hem de başkasına bağımlı yaşam sürdürmediğini gösterir.

O yaşam alanlarında ne düşünüyorsun, ne hissediyorsun, neler yapıyorsun başkasının yine merak konusu olur çünkü hiçbir etkinliği olmayan insan sadece karşı tarafın aramasını bekleyen insan merak edilmez kıskanılmaz dedim ya ister ayrılmış ol ister flört halinde ol. Hafta içi 6’da işten çıkıyorsun eve geliyorsun açıyorsun televizyonu dizini izliyorsun.

Dizi dediğin şey de zaten 3 saat dört saat hafta sonu ailenle alışverişe çıkıyorsun, hafta sonu akrabaların geliyor yemeğe hafta sonu bunun fotokopisi şeklinde yaşanıyor kıskanılmaya imkan yok. En fazla kıskançlık unsuru izlediğin dizideki karakterler olur izlemeyeceksin artık o diziyi bu ne ya Kıvanç aşağı Çağatay yukarı.

Yok yani bu ile yapmacık olur. Sana kendine has yaşam alanı sosyal etkinlikler gerekiyor. Bizim cuma akşamları kız kıza yemeğimiz vardır, pazar günleri bize erkek erkeğe organizasyon yaparız, salı çarşamba benim sporum var benim için önemli, çarşamba günleri el sanatları kursum var, cumartesi sabahları drama kursuna gidiyorum.

Hiç bir organizasyon yoksa beni arkadaşlarımla plak kitap gecelerim vardır. Bunlar senin bağımlı olmadığını gösteren bunlar senin hayatında merak uyandıran küçük dokunuşlardır tabii ilk maddeyi unutup detay vermediğiniz sürece.

Dil kursuna gidiyorum kursta ben dahil 16 tane kız var kızların yaşlar da 16-17 tek yaşı büyük ben kaldım hocamız geldi sonra İngiliz bir kadın, Allah günah yazmasın ama bir İngiliz’in bu kadar çirkin olacağı aklıma gelmez.

70’lerden kalma bol paça pantolonlar yerleri silip süpürüyor bizde dersten çok ona bakıyoruz yok artık bundan sonrası o dil kursunun merak uyandırması mümkün değil. Çünkü o dil kursuna kıskanacak hiçbir durum yok işte bakın o yüzden detay vermemek bir kez daha önemli diyorum.

Sosyal Medya Freni

Herkesin bir sosyal medya kullanım alışkanlığı var gerçekten bir fenomeni aratmayacak derecede yoğun da kullanabilirsin kıvamında düzenli kullanıyor da olabilirsin burada biraz frene basmak gerekiyor özellikle çok aktif ve yoğun kullanıyorsan o fren daha da önem kazanıyor ama bakın ABS fren sistemi misali birden değil, dönemsel frenden bahsediyorum.

Aslında biraz rutin bozmaktan bahsediyorum hiç sosyal medya kullanmayan biri isen de yine aynı şey geçerli kahve içtik kahveye şeker attım. Bak kahvenin yanında çikolata geldi kahvenin arkasındaki manzara dikkatini çekti mi? Ah burada kahve içtikten sonra falıma bakacak arkadaşım var, ah bana yine kabaran bir şey çıktı… Yürek yine detay verme durumu farkındaysanız.

Olamaz mı olur bu şekilde kullanıyorsan devam et sorun orada değil ama arada es ver rutini Boz Allah Allah kahve içerken arka fonlu paylaşırdı bu aralar pek sessiz keyfi yerinde ya da Sohbet koyu herhalde eline telefonu almıyor diye düşündürdü. Tabii bunu da sık yapma. Bu sefer de rutinin bu olur arada yerinde ve uygun zaman dilimlerinde yaparsan o merak duygusunu alevlendirirsin unutma merak oluşursa kıskançlık hissi de oluşur.

Ama şuna dikkat et tüm maddeler için geçerli bu. İma ye ne gerek var koyayım karşımdaki karşı cinsin olduğunu gösteren bir belirti olsun bitsin kıskanır. Hayır bu yanlış amaç karşı cinsle bir şeyler yapıyor dedirtmek değil kıskançlık dediğimiz şey karşı cinse indirilmemeli onsuz gezebiliyorsun, onsuz etkinliklerin var ondan vazgeçme potansiyelin var dedirtmektir. Diğeri itici olur.

Sevgiliyi Kıskandırma Yolları: Stalk Freni

Yine bir önceki maddemiz de aynı mantık arkadaşlar stalklamaktan yani gizli gizli ya da aşikar bir şekilde takip etmekten vazgeçmeniz gerekiyor. Sosyal medyada bir hikaye paylaşılıyor ilk bakan sensin… He demek elin de telefon aferin çocuğum oradan ayrılma bunu dedirtirsin. Mesela diyor ki bana ya tüm gece çevrim içiydi WhatsApp’ta gece ikiye kadar açıktı…

Diyorum o zaman sen de açıktın onu gördüğüne göre e daha önceleri o saatte açık olmayan sen ayrılır ayrılmaz birden online olmaya başlayınca sana bakıyorum diyorsun bir şekilde yok diyor belki o da beni biriyle konuştuğumu düşünür daha ayrıldığının ilk zamanlarında düşünmez arkadaşlar.

Eğer flört ettiğin ya da sevgilinse de yanlış düşünür gereksiz yere yanlış hamle yapmış olursun. İşte bu da başka bir hata o yüzden sevgili dostlar durup durup WhatsApp’ta çevrimiçi mi diye baktınız kişiyi kız kandıramazsınız sosyal medya paylaşımlarında dakikasında baktınız kişiyi kıskandıramazsınız o kontrol etme gizli gizli takip etme rahatsızlığından kurtulmanız lazım.

Bununla ilgili de makalemiz var okuyabilirsiniz. Çünkü o zaman neden beni takip etmiyor dedirtirsin neden ortalarda görünmüyor diye düşünmesine sebep olursun Gürkan ben bakıyorum ama fake profilden bakarım anlamasına imkan yok. Sevgili dostlar işin içine gönül işi gidiyorsa insan ajan kesiliverir oturur senin açtığın o fake profilin takip ettiği ünlü kişinin fotoğraflarındaki beğenilere kadar kontrol eder yine de açığa çıkarıverir seni o yüzden bu konuda kendinize güvenmeyin kıskandırmak istiyorsanız takip etmeyin.

Yapılmaması Gerekenler

Sevgiliyi Kıskandırma Yolları: Şimdi bir de yapmamanız gereken ufak tefek notlar. Sosyal medyaya yeni kişiler ya da eski sevgilileri eklemek. Arkadaşlar bu çok riskli bir durum bu anlık kıskançlık yaratsa da itici bulunmanıza hatta soğumalara sebep olur ve çok yüksek ihtimalle misillemelere kadar gider bunun sonu kaş yapayım derken göz çıkarırsınız karşı cinsten biriyle yakın fotoğraflar paylaşmak. Bu da çok riskli ve hoş olmayan bir denemedir arkadaşlar ah iyi ki görüştük özlemişiz.

Bunların hepsi bir uğraş içerisinde olduğunuzu gösterecektir yine antipatik gözüktürür insanı çiçek, böcek hediye paylaşımları. Ah isimsiz çiçek kimden geldi acaba, ah canım ya nasıl da canımın tatlı istediğini bilmiş bilmiş hemen çikolata yollamış.

Ben şöyle bir paylaşım görmüştüm kendi sosyal medyam da a kimden geldi acaba bu çiçekler diye iki tane farklı çiçeği yan yana koymuş bir tanesinin yanındaki yazıyı gizlemeyi unutmuş. Hamdi baba oto tamircisi yeni yılda beraber çalışmak dileğiyle. Bu tarz yakalanmalar sizi git gide hedefinizden uzaklaştırır. Her halükarda bu tavsiyelere girişmeyin çiçek gelmiş olsa da girişmeyin.

Son olarak kurgusal paylaşımlardan uzak durun. Of sen kimsin ya Her gün düzenli mesaj atıyorsun diye çakma mesajlar yayınlamayın of yine arabamın üzerine yakışıklı sen yıkamayacaksan ben bikinimi giyip yıkayım arabanı yazmışlar bıktım ya bir sürü hatalı kurgu örneği anlatabilirim size.

Bunlar da yine karşı tarafın hissetmesi ile karizmanızı dağıtacak hatalar olacaktır. O yüzden sevgili dostlar bunlardan da uzak durmanızı öneririm makaleyi bitirmeden önce şunu söylemekte fayda görüyorum.

Eğer düzgün bir ilişkiniz varsa ya da güzel bir flortun başındaysanız bu tarz kıskandırma çabalarına girip iletişiminizi zedelemeyen derim ben ama makalenin başında da yazdığım gibi hak ettiğiniz değeri göstermiyordur, sizi cepte görüyordur, rekabetsiz bir ortamda olduğunu düşünüp başka arayışlara girişiyordur.

İşte o zaman bu tarz ince dokunuşlarla ilişkiyi yönlendirebilirsiniz ama ben şunu da söylemek isterim ki bu tarz hareketleri yapan kişileri kıskandırmaya çalışmadan önce gerçekten onunla olup olmayacağını size hak edip hak etmediğini de düşünmenizi öneririm hayat kurgular yapmak için çok kısa çünkü.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.