1. Ana Sayfa
  2. Kadın

Beni Sevmediğini Nasıl Anlarım? 6 İşaret

Beni Sevmediğini Nasıl Anlarım? 6 İşaret
+ - 2

İlişkiler içerisinde en sık hissedilen duygu sevgiden, hoşlantıdan emin olamama durumudur bazen de yakıştıramama durumunu yaşarız. Beni sevmediğini nasıl anlarım? sorusu oluşur hemen. O kadar odaklanmışızdır ki, o kadar istemişimdir ki, küçücük bir işarete dünyanın anlamını yükleriz.

Bu da bizi yanlış yönlendirir. Çok fazla tavsiye de bulundum aşık olduğunu nasıl anlarsın, senden hoşlandığını nasıl anlarsın diye bir de tersten gidelim istedim. Beni sevmediğini nasıl anlarım? Senden hoşlanmadığını, seni istemediğini nasıl anlarsın diyelim biraz can sıkıcı maddeler olacaktır ama kafada oluşan soru işaretlerini yenmeniz bir karara varmanız açısından önemli bir liste olacağını düşünüyorum. Hatta belki de bu maddelerin hiç biri yoksa sevgisinden emin olmanızı sağlamış bile olabiliriz.

Şimdi şöyle geçirenler olacaktır içinden ya Allah aşkına ya sen birinin hoşlanmadığını da anlarsın herhalde değil mi? Beni sevmediğini nasıl anlarım? Muhakkak var aranızdan böyle geçirenler biliyorum tam olarak öyle değil ama, bazen karşılıklı tipleşme den dolayı, bazen çekingenlikten dolayı bu yanlış anlaşılabiliyor.

Bazen de karşıtı ne söylediği yalanlar yaptığı manipülasyonlar dan dolayı anlaşılamayabiliyor biliyor o yüzden biz olayı net bir şekilde ortaya koyalım bugün kadın-erkek ayrımı yapmadan ortak maddeler yerleştirmeye çalıştım ama bazı maddeler kendi içlerinde erkeklere ve kadınlara yönelik olarak da ayrı bir şekilde imalarda bulunabilir.

Beni Sevmediğini Nasıl Anlarım?

Beni Sevmediğini Nasıl Anlarım?

Beni sevmediğini nasıl anlarım? Listemizin belki erkek okuyucularına özel sevmeyen kadın nasıl davranır adlı liste oluşturdum okumak isterseniz link bıraktım sorunun üzerine tıklayabilirsiniz arkadaşlar.

Hayalet Taktiği

Şimdi kafa karıştıran bir bir madde ile başlayalım bazı insanlar hayalet taktiğini kullanırlar genelde amacı insan kullanmak yönünde olan kişiler uyguladığı bir taktiktir bu. Maddi yönden, manevi yönden, cinsel yönden, sosyal yönden her türlü yönden kullanma amaçlıdır, amacı sadece kullanıp kaçmaktır. Bir görünüp, bir kaybolup olarak da adlandırabiliriz bunu hoşlanıyor gözüküp rol yapılır.

Beni sevmediğini nasıl anlarım? Özellikle ilişki ve iletişimin başlarında çok yoğun ilgi ve alaka vardır sonradan bıçak gibi kesilir sadece belirli dönemlerde görüşmeler başlar daha sonra bir görüşme ardından uzun süre haber alınamaz özellikle sevgili hanımların başına yoğun gelen bir durumdur bu, aman bir ilgi ve alaka sanırsın hayatının aşkını buldu sonrasında bir cinsel yakınlaşma, ertesi gün yoldan geçen bir yabancı.

O bir öncesinde ağzında gül ile romantikliğin dibine vuran adam gider, yerine market kasasında iki tane ekmek kredi kartı uzatan müşteriye ters ters bakan market kasiyeri kıvamında bir adam gelir. Şimdi sadece cinsellik olarak görülmesin bu bunu yaşayan erkekler de var maddi manevi istediğini alan kişinin ertesi gün yabancılaşma sorunu, zaten sevmediği hoşlanmadığı ertesi gün yabancılaşmasından belli ediyorsunuz muhtemelen işte o öyle olmuyor. Bir sonraki maddemiz de uzun uzun yazacağım bunun detayını Ama bu maddede şöyle devam edelim.

Birden çıka geliyor hayalet malum yine geliyor kafaları karıştırıyor hoşlanmasa Sevmese tamamen kaybolur bu geliyor sonuçta deniyor ve bir kez daha kafalar karışıyor hayalet taktiği arkadaşlar hoşlanmayan sevmeyen insanların menfaat uğruna size yaklaşırken rol yaptığı bir taktiktir. Bu taktiği uygulayan kişi genelde sevmiyordur, hoşlanmıyordur ama rol icabı hep seviyor ve hoşlanıyor gözüküyordur.

Çok Fazla Bahane

Şimdi ilk maddede açıklarken demiştim ya hani öyle kolay anlaşılmaz bazen neden anlaşılmaz. Çünkü gerek hayalet taktiğini uygulayan gerek bağımsız olarak taktik uygulayan kişi bahaneler ardına sığınır ana düşüncesini gizler görüşme talepleri, ilgili istekleri, arama sorma sistemleri hep bahanelerle savuşturulur. İşlerim yoğun, ailesel sorunlarım var, ben nelerle uğraşıyorum senin haberin var mı, lastik patladı, şoför atladı akla gelmeyen bir sürü bahane burada araya gireyim yorum kısmına size söylenen enteresan bahaneler varsa lütfen yazın hiç duymadığımız da oldukça şok eden yorumlar gelebiliyor bazen neyse hemen devam ediyoruz.

Beni sevmediğini nasıl anlarım? Çok fazla bahane sunulması da arkadaşlar sevmeyen kişilerin işaretidir diyebiliriz gerçekten olamaz mı? Tabii ki olur arkadaşlar sağlık, maddiyat, ailesel durumlar elbette olur hepimizde var ama anlarsınız bunu zaten. Ne kadarı doğru, ne kadarı yanlış, samimi mi, değil mi, gerçek mi anlaşılır. Mahmut hafta sonu görüşür müyüz, canım bu hafta önemli bir ihale var ona hazırlanıyorum benim için çok önemli, Mahmut bu cuma bir çay içseydik görüşseydik, tatlım ihalesini aldığımız işin ilk yüklemesi yapılıyor başında durmam lazım.

3’üncü hafta Mahmut görüşüyor muyuz? Canım malları taşıyan gemi battı, kendime dalış malzemesi alıyorum panama kanalına almaya gideceğim bu hafta. Pes yani bu işte bir iş olduğu daha ikinci bahaneden belli o yüzden arkadaşlar bahaneler bu işin başka bir işaretidir. Çünkü hoşlanan ve seven insan bahaneleri sadece görüşmek için kullanılır.

Kullanmıyorum Kullanmayı Sevmiyorum

Bir çeşit bahaneden de bahsedeceğiz aslında burada ikiye ayırdım. Çünkü başlı başına bir içerik. Arkadaşlar çok sık karşılaşıyorum bu tepkiyle mesajlaşmıyoruz. Çünkü mesaj yazmaktan hoşlanmıyor, sosyal medya kullanmayı sevmiyor, aramıyor telefonda konuşmayı sevmiyor.

Olamaz mı olabilir bu arada bende sevmem mesajlaşmayı ama iş şurada ayrılıyor. Tanışırken iletişime başlarken hiç öyle olmamış sosyal medyadan tanışılmış mesajlaşarak yakınlaşılmış e birden Ne oldu ani bir şekilde soğuma mı geldi.

Bakın ilk baştan itibaren bunu size söylüyorsa ya memnun oldum ama bak baştan söyleyeyim ben mesajlaşma özürlüsüyümdür ben telefonu kullanmam eh belki haklıdır denebilir öyle durumlarda ama ilk başlarda kullanıp sonra kullanmayı sevmiyorum deniyorsa burada bir art niyet var gibi durur. Canım ben mesajlaşmayı pek sevmem yalnız. Peki Pelinsu dün gece saat on 30 da sabaha karşı dörde kadar WhatsApp’ta çevrim içiydin sevmeyen insan nasıl çevrimiçi oluyor.

Aynen ben de dün gece anladım zaten sevmediğimi o kadar uzun süre konuşursan sevmemeye başlarsın zaten çok doğal. Fark ettiyseniz anlaması biraz ince çizgilerle mümkün olan bir madde arkadaşlar ama şunu söylemekte fayda var biri size iletişim araçlarından hoşlanmadığını kullanmadığını söylüyorsa burada dikkat edilmesi gereken bir şeyler var demektir ama bakın mesajlaşmaktan hoşlanmıyorum onun yerine sesini duymak istedim kral bir harekettir.

Başkasına Verilen Değer

Kıyas yapmayı hiç önermem arkadaşlar kıyas yaparak tartışma çıkarmayı hiç ama hiç önermem lakin burada bu madde size işaretler sunmakta o yüzden ayrı bir şekilde incelenebilir. Sizinle iletişim yerine, size zaman ayırmak yerine, başka biri ile zaman geçiriyorsa burada yine sizden hoşlanmadığını sinyali veriliyordur çok sık karşılaştığım bir durum.

Eşiyle, sevgilisiyle ya da flört ettiği kişiyle görüşmeden köşe bucak kaçıyor. Ama bir bakıyorsun en yakın arkadaşı ile kahve keyfi diye fotoğraflar paylaşmış sosyal medyada bunu artık diyecek bir şey yok ama ne olur bu tarz durumları görünce tepki vermeyin. Tabi tabi kankan daha kıymetli git onunla kahve iç; deme ya da engelleme sinirlerine Hakim ol tepki o an verme küçük bir taktikten sonra maddeye devam ediyoruz.

Karıştırılmaması gereken şeyler de var şimdi başkasına ve başka bir şey verilen değer size verilen değerden fazla ise bu yine hoşlanmama sinyalleri veriyor demektir ama bazı istisnalar vardır mesela bir evcil hayvana, bir çocuğu varsa çocuğuna, fanatik bir taraftar ise tuttuğu takıma karşı kıyas karıştırma yapılmamalıdır. Çünkü oradaki maneviyat biraz farklıdır yanlış yönlenme yapmış olursunuz ama dediğim gibi siz de görüşmek yerine kankam ile TikTok denemeleri fotoğrafı koyuyorsa. Bu bir mesajdır ve bu mesaj çok açıktır.

Üslup Sözlü Şiddet

Şimdi biraz daha net maddelerden devam edelim arkadaşlar üslup çok önemlidir derim her zaman. Hatta birçok makalem de üslubunuzu güzel ayarlayamazsınız vezirken rezil olursunuz da derim. Aynı şey karşımızdaki kişiler için de geçerlidir, size karşı üstümü bozuk olan kişiler size değer vermiyordur. Ya Öyle de ağzı çok bozuk şimdi bununla kıyaslamayım ben ya haklısın Gürkan da herkese küfürlü konuşuyor, şimdi bana neden farklı davransın.

Şimdi onun mottosu sevgidir ama küfür de yanında bir enstrüman gibi kullanabilir, şaka amaçlı kullanılır, sinirlenince üstü bozulur bildiğiniz tüm bahaneleri unutun İnsan sevdiği kişiye sözlü şiddet, argo, hakaret, bozuk bir üslup kullanmaz, kullanmamalı kullanıyorsa burada hoşlantıdan sevgiden bahsetmek çok saçmadır size karşı kötü bir üslup varsa kaba davranışlar, hakaretler artık burada hoşlanmanın en net işaretleri veriliyor diyebiliriz ama çok önemli bir hatadan bahsedelim bir şekilde bu kötü üsluba ve iletişime sizde ortak olduysanız ne yapıyorsun lan totoş, iyi yerden bitme sen ne yapıyorsun gibi espriye vurduysanız ya da siz başladıysanız burada suçu yarı yarıya bölüşmüşsünüz demektir.

Aşk Tesadüflerden Kaçmaz

Aşk tesadüfleri sever filminin isminden türeyen bir madde arkadaşlar aşk tesadüfleri sever mi ve bilmem ama tesadüflerden kaçmadığını yemin edebilirim bir yerde denk geliyorsanız ortamdan kaçar gibi uzaklaşıyorsa, orada olacağınızı bildiği bir ortama bir şekilde gelmiyorsa, karşılaşma denk gelme ihtimalini sıfıra indirdi ise, Çevrimiçi olduğunu gördüğünüzde yazar yazmaz çevrimdışı olduysa yani anlayacağınız sizden köşe bucak kaçmak adına çaba sarf ediyorsa artık aşikar şekilde hoşlanmadığını ilgilenmediğini sevmediğini anlamalısınız.

E zaten bunu yapıyorsunuz ama artık çok belli değil mi? Sen de hep bildiğimiz şeyler anlatıyorsun yorumunu yapanlara bir örnek vereceğim. Aynı işyerinde çalışıp yemekhaneye inip karşılıklı gelmemek adına masasında yemek yiyen biri var. Flörtü de şöyle yorumluyor çok çalışıyor garibim yemek yiyecek zamanı yok benimle nasıl ilgilensin diyor.

Yoğunluğundan en yakın arkadaşının doğum gününe gelemedi diye ekliyor mesela senden kaçıyor derken hala toz kondurmuyor. Yok hocam sen yanlış anlıyorsun diyor sevgi aşk böyle bir şey işte arkadaşlar bazen bildiğini görememe durumu o yüzden o kadar da anlarsın deme başına gelmeden anlamazsın. Karşılıksız sevgi hiçbir zaman yanınıza yaklaşmasın hoş cakalın.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.