1. Ana Sayfa
  2. Finans

Para Kazanma Yöntemi Kanıtlanmış 4 Yöntem

Para Kazanma Yöntemi Kanıtlanmış 4 Yöntem
+ - 1

Para kazanma yöntemi Dünya’da kanıtlanmış 4 yöntemden bahsedeceğim arkadaşlar Dan Lok‘un bizzat azından çıkanları sizler için Türkçeye çevirdim umarım beğenirsiniz para kazanma yöntemlerini. Dünya üzerindeki herkes, temelde en fazla kullanılan bu 4 para kazanma yöntemi ile ile para kazanıyor. Birçok varyasyon olmasına rağmen en temelde sadece 4 yol kullanılır.

Para Kazanma Yöntemi Kanıtlanmış

Çalışarak Para Kazanabilirsiniz.

İster birinin emri altında, isterseniz kendi işinizde dilerseniz de serbest bir mesleği yapmak suretiyle olsun, her zaman para kazanmak için zamanınızı takas edersiniz.

Bu durum, doktor ve avukat gibi yüksek gelir getiren mesleklere mensup kişiler için de geçerlidir. Bir çalışan olarak kazandığınız para miktarını artırmanın yalnızca iki yolu vardır. Bunlardan ilki daha fazla saat çalışmaktır.

İkincisi ise, yeni beceriler geliştirerek aranan kişi olmak. Eğitim, yabancı dil ya da kişisel yetenekler konusundaki gelişimlerden bahsediyoruz. Makineleri yöneten yetenekli insanlar insanları da yönetebilir. Bunu yapabilirsiniz.

Satış Yapmak

Para kazanmanın ikinci yolu satış yapmaktır. Bir şeyler satarak da para kazanabilirsiniz. Bir metin yazarı olarak ya da bir dijital pazarlamacı olarak ürünlerinizi satabilirsiniz.

Bu tip işlerde kazanacağınız para, o işe harcadığınız zamanla doğru orantılı değildir. İşe çok fazla özen gösterip günlerce bir şey kazanamayabileceğiniz gibi, bir saat içerisinde 5000 dolarlık satışta yapabilirsiniz.

Evet dijital pazarlamacılık işlerinde kazancınız bir anda değişebilir. Satış yapma konusunda odaklanmanız gereken sadece 3 şey vardır.

1- Satışları kapatma konusunda ustalaşmak.

2- Satışlardan elde edeceğiniz kar oranı.

3- Satılan ürün ve hizmetin fiyatı.

Önemli bir gelir elde etmek istiyorsanız pahalı ürünlere odaklanmalısınız. Çok daha az işlemle daha fazla gelir elde edebilecek ve kar marjı yüksek olan ürünlere bakmalısınız. Ancak bu şekilde pazardaki diğer rakiplerinizden sıyrılıp, Mavi okyanus dediğimiz alana doğru geçersiniz.

Varlık Sahibi Olmak

Bir şeylere sahip olarak para kazanabilirsiniz. Peki nedir bu şeyler?
Gelir getiren varlıklar. Örnek olarak, kira geliri getiren bir ev gibi bir varlığa sahip olup bundan kazanç sağlayabilirsiniz.

Paranızı İşletme

Eğer aktif bir iş sahibiyseniz, işinizi nasıl yöneteceğinizi ve liderlik edebileceğinizi biliyorsanız, o işinizin kazancı ile para kazanabilirsiniz. Çünkü bir işletmeden kazandığınız para sizin için gelir niteliğinde değildir.

Bilirsiniz şirketinizin kar ve zarar tablosu var. Bu nedenle paranızı işleterek para kazanabilirsiniz. Bunun için yüksek getirili beceriler elde edinmek ya da daha fazla çalışmak zorunda değilsiniz. İşletmenizdeki personellerin maaşlarını bile ödünç verdiğiniz para ile ödeyebilirsiniz.

Burada paranın işletilmesinden kastımız “Faiz’dir”. Bankalar, girişim sermayeleri ve benzeri kuruluşlar aracılığıyla paranızı işletebilirsiniz.

Size saydığım dört yöntemden en etkili ve ulaşılması gereken aslında bu 4. Yöntem olmalıdır. İşçilikten, satış elemanı olmaktan ya da varlık alımı yapmaktan da daha önemlisi borç veren olmaya geçmektir.

Bir nevi kendi bankanızı kurmuş olursunuz, paranız size para kazandırır. Gerçek zenginlik işte budur ve o kadar da karmaşık değildir.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Yazımızı beğendiyseniz beğene basmayı ve sevdiklerinizle paylaşmayı diğer yazılarımızdan haberdar olmak mail abonemiz olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.