1. Ana Sayfa
  2. Finans

Patlayacak İş Fikirleri Sermayesiz 5 İş Fikri

Patlayacak İş Fikirleri Sermayesiz 5 İş Fikri
+ - 0

Patlayacak iş fikirleri ve sermayesiz iş fikirleri hakkın da sizler için 5 iş modelinden hemen bahsediyorum arkadaşlar. Şu anda başlayabileceğiniz ve çok fazla sermaye gerektirmeyen en karlı işler nelerdir? Banka hesabınızda bir milyon dolarınız varsa, elbette birçok seçeneğiniz olacaktır, ama ya yoksa? Sadece birkaç bin dolarınız veya birkaç yüz dolarınız varsa ne yapmalısınız? Birkaç yüz dolarla kârlı bir işe başlayabilir misiniz? Ya da böyle bir işten ne kadar kazanabilirsiniz? Tüm bu soruları ve daha fazlasını hep birlikte cevaplayacağız.

Dijital Pazarlama

Bu okumadan kapatmadan önce lütfen okumaya devam edin. Küçücük bir dijital pazarlama işine başlayarak, nasıl milyonlarca dolar kazanabileceğinizi size açıklayacağım. Bu arada endişelenmeyin, size bir kurs satmayacağım.

Dünyadaki tüm şirketlerin istediği tek şey nedir? Satış yapmak! Herhangi bir işletmenin, satışlarını artırmasına yardımcı olabilecek çözümler sunuyorsanız, size para ödemeye hazırdırlar.

Hatta satışları ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla ödemeye razı olurlar!
Üstelik sektörün önemi yok. İşletmeler bu yüzden, pazarlama faaliyetleri için markalaşmak ve daha fazla müşteri çekmek için mağazalar inşa etmek gibi detaylara çok para harcarlar.

Ancak çoğu küçük işletmeler, dijital bir pazarlama ekibini kurabilmek için, yeterli derecede kaynağa sahip değildir. İşte sizler, tam bu noktada devreye gireceksiniz. Diyelim ki bardak satan köşedeki bir dükkân olduğunu varsayalım.

Satışlarını iki katına çıkarmak için, Facebook, Youtube ve Adsense’e reklam verebilirler. Ancak çoğu kimse, satışa dönüşecek etkili reklam koyamaz. İşte yapmayı öğrenmen gereken de tam olarak bu.

Bu kolay bir şey değildir, bu işte ustalaşman biraz zaman alabilir. Neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını öğrenene kadar geçen süre içerisinde, çeşitli stratejileri test etmek için, birkaç yüz dolar para harcamanız gerekebilir.

Herhangi bir işletme sahibine giderek onlara, satışlarını %30 oranında artırabileceğini söyleyebilirsiniz. Ancak bunun karşılığında, satış karının 3 te 1 ini alacağınızı söyleyebilirsiniz. Akıllı bir işletme sahibi sizinle seve seve çalışacaktır.

Etkili reklamlar koyabileceğinizi kanıtlamak adına, onlara ücretsiz demo reklamlar yapabilirsiniz. Elbette işletme sahipleri, bunu kendileri de öğrenebilir. Ama bir işletme sahibi iseniz, yürütecek koskoca bir işiniz varsa, böyle şeyler için ayıracak zamanınız yoktur. Bu nedenle bu konuda uzman biri ile çalışmanın maliyeti çok daha düşüktür.

Kripto

Kripto dünyası dolandırıcılıklarla dolu. Her yeni gün, kripto ürünlerini tanıtmak üzere, çok sayıda spam mailler alıyorum. Ancak sizleri çok sevdiğim ve saygı duyduğum için, herhangi bir kripto para ürününün reklamını bu platformda yapmıyorum.

Ancak bu durum, bu alanda hiçbir fırsat olmadığı anlamına gelmez. İnternet nasıl dünyamıza girdi ve şimdi çığır açıcı bir noktaya ulaştıysa, “Blockchain” teknolojisinin de, şu an o başlangıç aşamasında olduğuna inanıyorum. Bence bundan 10 yıl sonra, bir çok insan geriye doğru bakıp, keşke bundan 10 yıl önce Blockchain alanında bir iş kursaydım diyecek.

Fakat bu teknoloji, yaygın olarak kullanılmaya başlandığında, devasa bir kar sağlayacak yatırımlar yapmak çok güç olacak. 15 yıl önce basit bir e-ticaret sitesi kurmuş olsanız bile, bugün kolayca milyonlarca dolar kazanıyor olabilirdiniz.

Peki blockchain ile ne tür işlere başlayabilirsiniz? Sağlık alanından bir örnek verelim. Sağlık sektöründeki en büyük sorunlardan biri hasta bilgilerinin saklanmasıdır.

Doktorlar, hastalık durumunuzu doğru bir şekilde teşhis edebilmek için, tıbbi geçmişinize ihtiyaç duyar. Ama bu alanda sahte bir çok evrak dönüyor. Yanlış tıbbi kayıtlar ya da hastalıklar olabiliyor.

Eğer hastaya ait tüm bilgileri depolamak için blok zincir ağını kullanırsanız, kimse hastanın izni olmadan bu gizli bilgilere erişemez. Ayrıca bu erişim lokal olmaktan çıkar.

Diyelim ki başka bir ülkede doktora gitseniz bile, bu bilgiler doktorlar tarafından evrensel olarak erişilebilir olacaktır. Blokchain teknolojisi, her bir ilaç blok zincirinde depolandıktan sonra güvenli bir şekilde izlenebildiğinden, piyasadaki sahte uyuşturucuları da önleyebilir.

Herhangi bir ilacın kökenini izlemeyi, güvenli bir şekilde saklamayı, maliyeti düşürmeyi ve tüm sistemi daha etkili hale getirmeyi daha kolay ve güvenli hale getirecektir. Bu sektörde zaten çok sayıda yeni başlamış proje mevcut ama yaygın olarak kullanılmamaktadır.

Bu alanda iş kurmanın şimdi tam zamanıdır. Sağlık ve finans sektörleri, Blockchain teknolojisinin kullanılabileceği sektörlerden sadece ikisidir. Çoğu insan sistemin nasıl çalıştığını anlamadığı için, başlangıçta çok paraya ihtiyacınız yoktur.

Sadece sistemin nasıl çalıştığını anlamak için biraz zaman harcamanız, size diğerlerine göre avantaj sağlayacaktır.

Çevrimiçi Özel Ders

Son 20 yıldır, üniversite diplomalarının ne kadar değersiz olduğundan bahsediliyordu fakat bunu kimse umursamıyordu. Ancak pandemi sürecinde insanlar, bu diplomalılardan aldıkları çevrimiçi özel dersler için astronomik rakamlar ödemeye razı oldular.

Beğenseniz de beğenmeseniz de, artık online eğitime geçiş süreci başladı
ve bu trend giderek büyüyecek. Çoğu insan çevrim içi toplu eğitimde, kalabalık bir sınıf olduğu için, öğretmenle olan bağı hissedemediğinden bu eğitimden haz almaz.

Bu süreç bu nedenle biraz işlevsiz gibi görünebilir. Ancak, bireysel olarak çevrim iç ders veren, ve eğitimci ile öğrenci dışında 3. Bir kimsenin olmadığı dersler şu an yükselişte.

Bu nedenle çevrim içi özel dersten çok kolay bir şekilde güzel paralar kazanabilirsiniz. Matematikte iyi misiniz? Kimya ya da temel bilimler? Yabancı diliniz çok mu iyi? O zaman bunu paraya dönüştürün.

Çocuklarının derslerine yardımcı olması için size para ödemeye hazır, milyonlarca ebeveyn var. Bir öğrenme platformu oluşturmadığınız veya başka öğretmenler tutmadığınız ya da farklı konularda özel ders hizmetleri sunmaya başlamadığınız sürece bu işi büyütmek biraz zor, ancak çok fazla kaynağınız yoksa mükemmel bir seçenek.

Bir Fitness ve Sağlıklı Yaşam Blogu Başlatın.

Şahsen başlamak istediğim işlerden biri bu ama diğer işlerimi yürütmekle meşgul olduğum için buna zaman bulamıyorum. Küresel salgının artmasıyla. İnsanlar sağlıklarına çok daha fazla dikkat eder oldu.

Bu nedenle, fitness ya da sağlıklı yaşam alanında konuşan insanlar bir hayli arttı. Haftada en az üç kez egzersiz yaparak, diyetimin mümkün olduğunca sağlıklı olduğundan emin olarak ve her sabah koşu yaparak sağlığıma kişisel olarak çok yatırım yapıyorum.

Bir gün, nasıl çalıştığımı sizinle paylaşmak için YouTube’da fitness videoları yapacağım. Bu endüstri o kadar hızlı büyüyor ki Apple bile özel fitness uygulamaları başlattı. Apple bir sektöre girdiğinde o sektör için işler ciddileşiyor.

Bu işe girmeden önce birkaç yıl çalışmanıza gerek yok. Forma girme yolculuğunuza başlayın ve bunu dünyayla paylaşın. İnsanlar ilişki kurabilecekleri insanları takip etmeyi severler.

Başkalarına spor yapmaya başlamaları veya sağlıklarıyla ilgilenmeleri için ilham verirseniz, sonsuza dek minnettar kalacaklar ve gönderdiğiniz her şeyi izleyecekler. O zaman bu kitleden para kazanabilirsiniz.

Maddemiz Amazon’da Ticaret

Size basit bir soru sormak istiyorum. Herhangi bir işletmenin varoluş amacı nedir? Satış Yapmak! Doğru? Herhangi bir işletme, belirli bir ürün veya hizmeti satmak için vardır. Bazı şirketler ürünlerini üretirken, bazı işletmelerin, örneğin mahallenizdeki dükkanların, bir tedarikçisi vardır.

Dükkanın işi satmaktır! Aslında, herhangi bir işletmenin işi sadece satmaktır.
Ve Amazon, istediğiniz her şeyi satabileceğiniz bir platformdur. Aslında, envanterinizi yönetmek zorunda bile değilsiniz. Tüm bu işlemler Amazon tarafından yapılmaktadır.

Ama Amazon‘da ne satacağını bilmiyorsan? Bu sorunun cevabı da çok basit.
“Ali Baba’yı” duymuşsunuzdur. Çin menşeli bir online alışveriş sitesi. Ürünlerin çoğu Çin’de üretildiği için, üretim maliyetleri diğer ülkelere göre çok düşük
ve bu nedenle fiyatlar inanılmaz uygun.

Alibaba’dan alıp Amazon’da ya da ülkenize uygun online alışveriş platformlarında satacaksınız. Elektronik ürün ve aksesuarlardan, oto yedek parçalarına, oyuncaktan giysiye, her şeyi ucuza almak ve diğer platformlarda kar ederek satmak

İnsanların neyi talep ettiğini bilmediğiniz için, bu satışı yapmak çok kolay değil,
ancak biraz pazar araştırması yaptıktan sonra bunu anlayabilirsiniz. Her işletmenin yaptığı budur. Piyasayı incelerler ve talep gören bir ürün üretmeye çalışırlar.

Doğru ürünü doğru fiyata bulmak için sonsuz sayıda saat harcamanız gerekecek. İnsanlar Amazon ile böyle servet kazanıyor, her yıl eskisi kadar kolay değil, rekabet daha da güçleniyor ama yine de birçok fırsat var.

Konuştuğumuz tüm işler pratiktir. Başlamak için bir dahi olmanız veya milyonlarca dolarınız olması gerekmez. Ancak bunun gerçekleşmesi için her gün kendinizi zorlamak için disipline ve özveriye ihtiyacınız var.

Hepsini aynı anda denemeyin, bu size başarısızlık getirir. Bunlardan birini seç ve elinden gelenin en iyisini yap. Tam zamanlı bir işiniz olsa bile işinizden sonra birkaç saat zaman ayırarak başlayın.

İşi faturaları ödeyebilecek ve geçiminizi sağlayabilecek noktaya kadar büyüttüğünüzde, isterseniz işinizden ayrılmaya ve işi daha da büyütmeye karar verebilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Yorum Yap