1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Nasıl Gizemli Olursun? Merak Edilen Biri Ol

Nasıl Gizemli Olursun? Merak Edilen Biri Ol
+ - 1

Gerek ilişki içerisinde gerek tüm sosyal ortamlarda nasıl gizemli görünürsün? Nasıl gizemli olursun ve merak edilen biri olmak için bahsedeceğim bu gizem olayın önemini ilk anda çok algılamıyor insanlar. Aman gizem neresi çekici gizemli olmanın diyen de var, gizemli olayım derken elindekini kaçırırsın diye yorum yapan da var yani her türlü düşünen ama işin sırrı şu arkadaşlar merak insanın ilgisini çeken önemli bir kavramdır.

O yüzden her şeyin temelinde bu merak unsuru vardır. Merak edilirsen ilgi çekersin, merak edilirsen farklılaşırsın sıradanlıktan kurtulursun, merak edilirsen etrafı tarafından ilgi çeken bir haline gelirsin. İşte o yüzden merak ettirmek için de gizemli olmak şart hemen başlıyorum maddelerimize birinci sırada.

Merak Edilen Biri Olmanın 6 Sırrı

Nasıl Gizemli Olursun

Sosyal Medya Kullanımını Abartma

Sosyal medya sağ olsun yediğimiz içtiğimiz her şey ortada. Akşam yemeğine ne kadar tuz attık? Yemekten sonra ne içtik? Çaya kaç şeker attık ya da atmadık? Çayın yanında ne yedik? Bisküviyi ne kadar çayda tuttuk hepsini paylaşıyoruz yani bunları hepimiz yapıyoruz. Eleştiri değil bu. Bunun gibi şeyler hayatımızın bir parçası oldu kimsede eleştirmeli bunlara keyif oluyorsak yapmalıyız.

Ama bunu çok abartırsan gizemini kaybedersin her dakika ne yedin? Ne içtin? Nereye gittin? Kiminle gittin? Kime sinirlendin? Neye sevindin? Hangi şarkıyı seviyorsun? Hangi filmi izliyorsun tüm zevkler renkler ortada.

Tamam kendini hatırlatıyorsun çevrene belki ilgi de çekiyorsun ama gizem nerede kaldı merak ediyorsa hiçbir çaba harcamadan gözler önüne serdin yine kullan sosyal medyanı yine paylaşımlar yap zaten ortadan kaybolmanı hiç önermem ama biraz azaltabilirsen biraz gizleyebilirsen işte o zaman o gizemini katabilirsin hayatına. Sosyal medya da flort ederken dikkat adlı listeme de belki göz atmak isteyebilirsin.

Hayatı Monotonlaştırma

Bazı insanlar yapı gereği değişikliğe kapalıdır, bazıları üşengeçtir, bazıları alışkanlıklarına bağlıdır bunların hepsini topladığımız zaman monotonluk çıkar ortaya ne olursa olsun gizemli olunacaksa eğer otomatik pilota kesinlikle bağlanmamalı monoton bir hayat süre insanlar merak uyandırmazlar.

Gizem yaratmazlar sabah işe gidiyorsun işten çıkıyorsun eve gidiyorsun hafta sonu en sevdiğin arkadaşınla çaya gidiyorsun akşam 8’de dizin başlıyor gece 12’de uykun geliyor bu tarz bir hayat sürüyorsan senin hayatında herkes bilir. Yarın ne yapacağını eski sevgilin de bilir yeni flörtün de herkes biliyor yani şu an şu saat ne yaptığını zaten arada paylaşım da yapıyorsun sosyal medyadan en fazla çay değil de soda siparişi vermişsin.

Vay hande yine yaşıyorsun bu hayatı hep çay içerdi oysa neden soda söyledi acep. Yok yani kimse merak etmez sabah yedin açmadır poğaçadır onlar midesini yaktı diye düşündürür onda bile tahminde bulunurlar yani buna izin vermemelisin. Her gün farklı bir şey de yapma tabi kastettiğim o değil bir gün spor, bir gün dans, çarşamba akşamları konken partisi, cuma geceleri yat gezisi böyle bir şey değil bahsettiğim. Sadece otomatik pilota almama hayatını renklendirme örneği de diğer madde verelim.

Farklı Ortamların Olmalı

Tek bir dostunun olması bir tane sırdaşının olması bunlar güzel ve özel şeyler ama değişik ortamlarının olması sana enerji katar çünkü belli zaman sonra her gün görüştüğün arkadaşının şeklini almaya başlarsın. Yeni ortamların olması farklı İnsanların hayatında olması önemlidir. Bunlar senin hayatına renk katar belki ne alaka diyeceksin monoton olmayacağım farklı ortamlarda farklı mekanlarda gezeceğim bunun gizemli ne alakası olacak?

Şöyle özetleyeyim; seni merak etmesini istediğin kişinin algısıyla oynayacaksın seninle ilgilenen kişinin tek bir yöne bakmasına engel olacaksın. Hep aynı mekana aynı kişiyle giden, aynı etkinlikleri yapan bir kişinin kalıbından çıkmış olacaksın. Farklı zamanlarda, farklı mekanlarda, farklı karakterlerle, farklı etkinliklerle olabilen kişi kendini merak ettirir.

Yine nerelerde diye merak ettirir ne geniş çevresi var diye gıpta ettirir ne geniş yelpazede zevkleri var diye düşündürür, her ortama ayak uydurabilir olarak gördürür. O yüzden farklı ortamların olması size yine bu yolda değer katacaktır yine aynı mantık da olan bir madde.

Değişik Uğraşın Olsun

Çok teşfik ediyorum makalelerim de bu konuyu bu liste de çok uzatmayacağım ama kısa keseceğim farklı hobi, uğraş, spor, sanat dalları insana çok şey katar. Enerji yükseltir, motivasyon sağlar, yerine göre sosyallik katar bazen de ilgi çekici hale getirir.

Özellikle alışıla gelmişin dışında kalan uğraşlar sabunlar kişiliğinle, ilgi alanlarınla, bakış açına merak uyandırsın. Amacımız zaten merak uyandırmaksa alışıla gelmişin dışında olan uğraşlar sana büyük gizem katacaktır.

İletişimi Azalt – Geri Çekil

Biraz da ikili ilişkiler üzerinden bir maddemiz olsun iki anlama gelen bir maddeden bahsedeceğim burada iletişimi azalt derken ilk önce şundan bahsediyorum sizi aramayanı sizi sormayanı sizde zorunlu olmadıkça aramayın çok zor durumdaydım aradım nedir zor durum özlemiştim çok mantıklı şimdi buna bir şey diyemem ama işte madem gizemli olmak amacındayız bir azaltmalı iletişimleri, duyguları gizlemeli.

Tabii ki karşınızdaki sizle ilgilenene kadar o zaman normale dön. Özleyince ara sor belli et ama o vakte kadar merak ettir iletişimi azalt ikinci adımını öyleyeyim bir de; iletişimler de yani mesaj olur, arama olur, sorma olur çok aktif rol oynamayın soğuk da davranmayın ama size nasılsın diyene metabolizmanın nasıl işlediğini uzun uzun anlatmayın.

Ya işte nasıl olalım. Dün ayıptır söylemesi mantı yaptım bir de lezzetli yapmışım ki yoğurdudur sosu derken ben bir ye bir ye bir ye sonra otur mideme işte sabahtan beri tuvaletteyim. Sen ne yapıyorsun? Şimdi çoğu kişi yok canım bu kadar da yapmıyoruzdur diyorsunuzdur ama yapılıyor yani metabolizma anlatılmıyor da yediğin yemekten, gittiğin alışverişe, aldığın kıyafetten siparişinin geç gelmesine kadar anlatıyorsun.

Ben verdiği siparişten girip siparişi getiren kargocunun dedikodusuna kadar yapan birini tanımıştım mesela kulakları çınlasın. İşte o yüzden biraz iletişimi azaltın özellikle bahsi geçen gizemli olmak istediğiniz kişi ise bırakın bilgi almaya merakını gidermeye o uğrarsın. Duygularınızı öğrenmek için de aynı şekilde çaba harcasın. Bak gizemli olacağım diye sessiz olmayın soğuk da olmayın o da geri teper haberiniz olsun. Çünkü diğer maddemiz 6 numara.

Sevecenliğini Kaybetme

Çünkü itici olursun cool gözükeyim derken ukela gözükürsün insanların uğraş vermesi lazım senin hayatına girebilmek için dedik bunu uğraşı ne için vermeli ne için uğraşıyor? Seni daha iyi tanımak, seni anlamak, seninle zaman geçirmek için. Eğer ki soğuk ukala, kendini beğenmiş gibi davranırsan ya da öyleysen cool olmak adına o zaman kimse bu uğraşa girmez.

Sevecenliğini kaybetmelisin insanların çabasını takdir etmelisin. Sevgisini gösterme yeteneğini kaybetmiş insanlar istediği kadar gizemli olsun, istediği kadar merak edilsin fark etmez bir yere kadar merak edilirler bir yere kadar ilgi de çekerler fiziğiyle sosyal ortamı ile parası pulu ile.

Ama eninde sonunda işin içinde sevgi yoksa hepsinin altının boş olduğunu görürler. O yüzden her şey yapma sevecenliğini enerjini ve insanlara karşı adalet duygunu asla kaybetme. Çünkü bir insanı insan yapan özellikler aslında bunlardır. Evet sevgili dostlar gizemli olmayı hiç öyle boş bir şey gibi görmeyin gizemli olmak, gizem yaratmak her zaman ilgi çeken bir şeydir insanı çekici kılan bir özelliktir kadını erkeği yok bunun her iki taraf için de geçerli.

Kafanızda bir düşünün gizemli gözüken insanları cool görünmenin bir yapı taşıdır bu çok ilgi çeker emin olun her zaman yaptığımız denge olayında aktarmadan geçmeyelim ama dengeyi tutturamazsanız biraz arttırırsanız bu gizemli imajından uzaklaşırsınız, yalnız kalırsınız denge her şeyde olduğu gibi burada da önemli.

Listenin sonuna gelirken yorum yapan yazıları beğenen güzel düşünen bu sözleriyle motive eden herkese tekrar teşekkür ederim.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.