1. Ana Sayfa
  2. Finans

En Çok Kazandıran Sektörler | Dan Lok

En Çok Kazandıran Sektörler | Dan Lok
+ - 1

En çok kazandıran sektörler den bahsedeceğim arkadaşlar konumuz çok kazandıran sektörler lafı uzatmadan sizleri zengin yapacak sektörleri hemen listeliyorum. Dan Lok ne diyor? Henüz 10 yaşlarında küçük bir çocukken, babam ve ben balığa giderdik. Küçük bir tekneye biner ve tekneyi şehirden yaklaşık 30 dakika uzağa götürürdük, o zamanlar Hong Kong’da yaşıyorduk ve o bölgede balık tutardık.

O zamanlar babama sorardım, neden balık tutmak için, bu tekneye binip bulunduğumuz bölgeden uzaklaşıyoruz? Olduğumuz yerde tutak olmaz mı? Ve babam bana, ” oğlum, çünkü balık orda” derdi. Bunu hep kendime ders olarak aldım Tıpkı bir muhabirin ünlü bir banka soyguncusuna sorduğu gibi, “neden bankayı soydun”? “Çünkü para orada”. Doğru aynı fikir. Bir girişimci olarak doğru sektörü seçmek çok ama çok kritiktir. Ve girebileceğimiz birçok sektör var, değil mi?

En Çok Kazandıran Sektörler

Bazen bir girişimci olarak aşırı özgüvenli olarak görüyorum. Çünkü herhangi bir sektöre kolayca girebileceğinizi, herhangi bir ürünü satabileceğinizi, herhangi bir hizmet sunabileceğinizi ya da çözümler üretebileceğinizi söylüyorsunuz. Ben Bunun doğru olmadığını düşünüyorum. Bu yüzden bugün sizinle sizi milyoner yapma olasılığı en yüksek olan dokuz endüstriyi en çok kazandıran sektörlerden paylaşacağım.

Ve eğer hedefiniz buysa, girebileceğiniz birçok sektör var. Şimdi, kripto paralardan veya piyangoyu kazanmak gibi hilelerden ve numaralardan bahsetmiyorum, milyonerler ve milyarderler yaratan meşru, kanıtlanmış endüstrilerden bahsediyorum. Sizi milyoner yapma olasılığı en yüksek olan sektör, finansal hizmetlerdir.

Finans Hizmetleri

Finans Hizmetleri

Finans hizmetleri dendiğinde para akla geliyor yani en çok kazandıran sektörler. Şimdi finansal hizmetler dediğimde paranın yönetimi, leasing veya varlıkların yönetiminden bahsediyorum. Kredilendirme kuruluşlarından, bankalardan, finans şirketlerinden, sigorta şirketlerinden ve aracı kurumlardan bahsediyorum. Bu firmaların çoğu gerçekten çok zengindir. Çünkü para ile uğraşmak size çok para kazandırır.

Akıl hocalarımdan birinden öğrendiğim şeylerden biri de bana, “Dan, asla unutma, “para, paranın içindedir” sözüydü. Sadece yöneterek, idare ederek, yatırım yaparak kazanılacak çok para var. New York’un eski belediye başkanı Michael Bloomberg, finans sektörüne finansal veriler sağlayarak milyarder oldu.

Teknoloji Sektörü

Teknoloji Sektörü

İki numaralı en çok kazandıran sektörlerden biri de teknolojidir. Artık Google’ı, Facebook’u, Apple’ı biliyorsunuz ama biz bunun ötesinde konuşuyoruz. Belki teknolojiyi kullanarak girebileceğiniz geleneksel endüstrileri, o endüstriyi sekteye uğratmak için neler yapabileceğinizi düşünün.

İşleri daha verimli hale getirmek için teknolojiyi nasıl kullanabilirsiniz? Robot teknolojisi hakkında konuşuyoruz, Yapay zeka hakkında konuşuyoruz, otomasyon hakkında konuşuyoruz, bu teknoloji ürünlerinin imalatından ve hatta teknolojiyi hizmet olarak sunmaktan bahsediyoruz. Bu sektörde milyarlarca dolar değerinde değer yaratılacak.

Sağlık Hizmetleri Sektörü

Sağlık Hizmetleri Sektörü

3 numaralı endüstri ise ; Sağlık hizmetleridir. Akıl hocam 50 milyar dolarlık adam, Dan Pena, bundan sıklıkla söz eder. Sağlık hizmetleri, çünkü insanlar daha uzun yaşamak için çok para harcamaya istekli. Yani, bahsettiğim sağlık hizmetleri, insanların daha uzun yaşamasına ve daha sağlıklı kalmasına yardımcı olacak herhangi bir ürün veya hizmete, yaşlı bakım evlerine, ilaçlara vb. şeylere hitap eder.

Emlak ve İnşaat Sektörü

Emlak ve İnşaat Sektörü

Dört numaralı endüstri, emlak ve inşaat. Birleşmiş Milletler tahmini, 2025 yılına kadar dünya nüfusunun neredeyse sekiz milyar kişiye, 2050 yılına kadar ise neredeyse 10 milyar kişiye ulaşacağını tahmin ediyor. 2050 yılına kadar bu küçük gezegende 10 milyar insan olacak. Şimdi, bu ne anlama geliyor? Fırsat bunun neresinde?

Hepimizin uyumak, oynamak, eğlenmek, alışveriş yapmak için bir yerlere ihtiyacı var. İşte Emlak ve inşaat burada devreye giriyor.

En Çok Kazandıran Sektör Eğitim

En Çok Kazandıran Sektör Eğitim

Beş numaralı endüstri, “Eğitim” Tüm değişimlerle, meydana gelen tüm teknolojik değişimlerle birlikte bilgi çok ama çok kritik hale geliyor. İnsanlar öğrenmek istiyor, kendilerini beceri setleriyle donatmak istiyorlar ve benim içinde bulunduğum alan bu, eğitim ve yazılım alanı, çünkü bireyleri, iş insanlarını ve profesyonelleri, 21. yüzyıl becerilerine ve iş fırsatlarına bağlama fırsatının şu anda önümüzde gerçekleştiğini görebiliyorum.

Artık eğitim içinde, insanlara birçok yönden yardımcı olan ürün ve hizmetlere ve yazılımlara da sahip olabilirsiniz. Yani geleneksel eğitimimiz var ama alternatif eğitim sistemimize de var, okul sistemlerinin dışında eğitim, değil mi? Ve her zaman akademik olmak zorunda değil, insanların daha iyi bir yaşam sürmelerine yardımcı olabilecek diğer eğitim türleri olabilir. Eğitim, en çok kazandıran sektörlerden büyük bir sektör.

Eğlence ve Rekreasyon

Eğlence ve Rekreasyon

Altı numaralı Endüstrisi “Eğlence ve Rekreasyon” dur Eğitimin ötesinde, insanlar eğlenmek istiyor. Aslında insanlar eğlence ister ve tüm bu büyük şirketlerin eğlence endüstrisine girmelerinin nedeni budur. Şimdi, neden bahsediyorum? Filmler, animasyonlar, prodüksiyonlar, özel efektler.

Bu sektöre giren çok firma var. Amazon Prime, Netflix bunlardan sadece bir kaçı. Çünkü gideceğimiz yer burası Şimdi diğer yandan, bu sektöre yardımcı olan ve kolaylaştıran sektörleri düşünürsek, aynı zamanda influencer’lardan, YouTuber’lardan, Instagrammer’lardan bahsediyoruz, değil mi? Şimdi ilk kez, o sektörde çalışanlarınız var.

Stand-up yapanlar, bunu yaparak milyonlar kazanabiliyor, çünkü artık insanların eğlenmek istediği çağdayız. Dolayısıyla, bu sektöre hizmet etmek veya bu talebe hizmet etmek için bunun etrafında bir ürün veya hizmet veya şirket yaratmanın bir yolunu bulabilirseniz, milyonlar da kazanabilirsiniz.

Sanayi ve Ulaşım Sektörü

Sanayi ve Ulaşım Sektörü

Yedi numaralı sektör, sanayi ve ulaşım Şimdi, biz insanlar seyahat etmeyi severiz. Artık internette olduğu gibi, ne kadar çok görürsek o kadar çok istiyoruz. Sürekli bir eve tıkılıp kalmak istemiyoruz, dışarı çıkıp bir şeyler görmek istiyoruz. Yani hava taşımacılığı, havacılık, büyük fırsatlardandır. Ama aynı zamanda artık internetten alışveriş yapan insanları da düşünün.

Sizce fırsat nerede olabilir? Nakliye paketlerinin işlenmesi. Sadece UPS veya DHL’e odaklanmayın. Uber Eats gibi bir şey düşünün. İnsanlar artık daha fazla çevrimiçi alışveriş yaptığı için, kendilerine bir şeylerin teslim edilmesini seviyor. Bu çok büyük bir endüstri.

Sadece hizmet veya ürün sağlamaya çalışan bu şirketlere, envanterlerini daha iyi yönetmeleri için yardımcı olacak bir yazılım sağlamak harika bir iş kapısı açabilir değil mi? Veya nakliye işlemi daha iyi olabilir, bu kolayca milyonlarca dolar kazanabileceğiniz bir iş sektörü haline gelebilir.

Enerji Sektörü

Enerji en çok kazandıran Sektörü

Sekiz numaralı endüstri, Enerji Özellikle yenilenebilir enerji Yani, sadece petrol ve gazın ötesine geçerek, şimdi güneş veya rüzgar hakkında konuşuyoruz, değil mi? Yani milyarlarca insan varken hepimizin güce ihtiyacı var, cihazlarımızı ve teknolojimizi güçlendirmek için daha fazla güce ihtiyacımız var Yani bu çok büyük bir endüstri.

Bu sorunu çözebilecek yaratıcı çözümler bulabilseydiniz, milyonlarca dolar değil, milyarlarca dolar kazanabilirdiniz. Ama belirli bir ekibiniz olmalı, tüm bunların nasıl çalıştığını ise çok iyi anlamalısınız ve bunun nasıl düzgün bir şekilde yürütüleceği konusunda hükümetlerle birlikte çalışabilmelisiniz, ancak enerjiden kazanılacak çok para var.

Yemek Sektörü

Yemek Sektörü

9 numaralı Endüstri ise “Yemek sektörüdür” Şimdi, milyarlarca insanla, sadece güce ihtiyacımız yok, değil mi? Hem yaşayacak bir yere hem de yemek yemeye ihtiyacımız var. Yani gıda endüstrisinde bu ortadan kalkmayacak. Gezegende bu kadar çok insan varken, daha uygun maliyetli, daha verimli bir şekilde üretmenin, yiyecek yaratmanın yolunu bulabilirsiniz.

Peki ne yapmamız gerekiyor Yine, belki çözümler üretebilirsiniz ve bu belirli endüstrilerle birlikte girebilir. Ve sadece fast food’dan bahsetmiyorum çünkü bu kadar çok seçenek varken insanlar daha sağlıklı seçimler de istiyorlar. Ve bana göre takviyeler, sağlık ürünleri, tüm bu ürünler bu kategoriye giriyor.

İnsanlar onu yiyorsa ve onu daha sağlıklı bir yaşam istemek için alıyorsa, evet, bu da buna giriyor. Bunlar, sizi milyoner yapma olasılığı en yüksek olduğuna inandığım dokuz sektör. Ancak bunu becerileriniz, geçmişiniz ve bilgi birikiminizle de birleştirmeniz gerekir. Doğru sektöre girmek bir şeydir, ancak onu büyütmek için doğru sektörde doğru kişi olmanız da gerekir.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.