1. Ana Sayfa
  2. Tavsiye

En İyi Fantastik Diziler Kesin İzle

En İyi Fantastik Diziler Kesin İzle
+ - 0

En iyi fantastik diziler tavsiye listemize göz atın. Her biri farklı dünyalara götüren en iyi fantastik diziler yediden yetmişe kadar sevilerek izlenmektedir. Bu liste de izlenmesi gereken en iyi fantastik dizileri sıraladık.

En İyi Fantastik Diziler Kesin İzle

Sıren

İki deniz kızı denizin derinliklerinden yüzeye çıkmaya çalışır. Bu gizemli yaratıklardan bir tanesi bir balıkçının ağına takılır. Deniz kızı balıkçılara saldırmaya başlayınca Amerikan askerleri bu gizemli varlığı incelemek için bilinmeyen bir yere götürür.

Arkadaşını kaybeden diğer deniz kızı onu bulmak için karaya çıkacak ve dilini bile bilmediği bu yerde doğru insanlardan yardım almaya çalışacaktır. Bu dizide yer alan deniz kızları anlatılanın aksine oldukça vahşi ve tehlikelidir.

Heroes

Sıradan hayatlar yaşayan bir grup insan beklenmedik bir zamanda doğa üstü yeteneklere sahip olduklarını keşfederler. Japon bir bilgisayar uzmanı mekanı ve zamanı değiştirir. New York’ta bir ressam ise geleceği resmedebilmektedir.

Bir lisede eğitim gören genç kız hiçbir şekilde yara almadığını fark eder. Hepsinin insanlığın geleceğini kurtarmak için yapması gereken görevler vardır. Sıra dışı yeteneklere sahip olan bu insanların ortak kaderi dünyayı kurtarmaktır. Ama önce kendilerindeki bu yeteneği keşfetmeli ve kontrol altına alabilmelidir. Bunu başardıklarındaysa her biri yapabileceklerinin sınırı olmadığını görecek ve yeni maceralara atılacaklardır.

Ragnarok

Ragnarok dizisi küçük bir Norveç kasabasında yaşanan fantastik olayları konu edinmektedir. Edda, ılık kışlara ve şiddetli yağmurlara maruz kalan bir kasabadır. Bir anne ve çocukları bu kasabaya geri döner. Burada yaşayan insanlar mevsim değişikliğinden dolayı oldukça muzdariptir. Bu felaketler yaşanırken kasabaya dönen genç çocuk doğa üstü güçlere sahip olduğunun farkına varır. Ancak burada yaşayan tek fantastik varlık kendisi değildir.

Sabrina

Küçükken anne ve babasını bir kaza sonucu kaybeden Sabrina’yı halaları yetiştirir. Yarı cadı yarı insan olan sabrinanın iki farklı hayatı vardır. On altı yaşına geldiğinde tam bir cadı olabilmek için şeytanla anlaşma yapması gerekir.

Ancak Sabrina bir şeytana bağlı olmayı reddedip özgür bir cadı olmak ister. Bu dizi, Klasik Sabrina dizilerinin karanlık bir versiyonu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Teen Wolf

Scott adında genç bir çocuk ormanda dolaşırken bir kurtadam tarafından ısırılır. Değişim geçirmeye başlayan bu gence en iyi arkadaşı ve başka bir kurt adam olan Derek yardım eder. Scott bu gerçeğe alışmaya çalışırken yeni güçlerinin tadını çıkaracak ve diğerlerinden saklayarak normal bir hayat sürmeye çalışacaktır. Her sezon farklı maceralara yer veren bu dizi enerjik müzikleriyle de oldukça beğeni topladı.

Wampıre Dıarıes

Elena anne ve babasını kaybettikten sonra kardeşi ile birlikte yaşamaya başlamıştır. İyi bir öğrenci olmasının yanı sıra kasabanın en güzel kızıdır. Damon ve Stefan ise oldukça genç görünen iki vampirdir. Bu iki kardeş birbirinden farklı karakterlere sahiptir.

Kasabaya taşınan vampir kardeşlerden biri olan Stefan Elena ile duygusal bir bağ kurar. Fakat duygularına yenik düşen Damon kısa süre içinde bu aşk üçgenindeki yerini alır. Dizi bu karmaşık ilişkinin yanı sıra doğa üstü varlıklara

ve fantastik olaylara yer vermektedir.

Merlın

Dizi Kral Arthur efsanelerin ve gizemli büyücü Merlin’in Prens Arthur ile başlayan arkadaşlığına dayanmaktadır. Merlin doğuştan sıradışı bir büyü yeteneğine sahiptir.

Fakat bu yeteneğini kontrol etmeyi henüz öğrenememiştir. Annesi onu eğitmesi için Camelot’taki yaşlı bir doktora gönderir. Ancak bunu gizli yapmak zorundadır çünkü bu ülkede büyü yasaktır ve tüm cadılar ölüm ile cezalandırılır.

Lucıfer

Cehennemin lordu olan ve tüm hayatını cehennemde geçiren Lucifer

bundan oldukça sıkılarak Dünya’ya inmeye karar verir. Bir fani olarak sürdürmek istediği bu hayatın ilk durağı Los Angeles’a yerleşmektir. Cehennemdeki yardımcısı Mazikeen ile beraber büyük bir bar işletmeye başlarlar. Bu sırada karşısına Los Angeles Polis Departmanı’nda çalışan bir dedektif çıkar. Zihnini kontrol edemediği için bu kadına daha yakın olmak ister ve onunla birlikte suçluları yakalamaya karar verir.

Bu dizi polisiye ve fantastik öğeler içermektedir.

The Orıgınals

En yaşlı ve en güçlü vampirler olarak bilinen ilk vampirler uzun bir süre sonra New Orleans’a geri döner. Bir zamanlar kuruluşunda varoldukları bu şehirden

ve kindar babalarından kaçmak zorunda kalmışlardır. Onların yokluğunda şehrin yönetimi Marsel’e geçer. Klaus onu alt ederek bir zamanlar sahip olduğu bu şehri geri almayı kafasına koymuştur. Bir kurtkadın olan Hayley ailenin asi çocuğu olan Klaus’dan hamile kalmıştır. Klaus’un çocuğunu ve Hayley’yi, onların çevresindeki

tehlikelere karşı koruması gerekmektedir. Bunu yaparken vampirler, kurt adamlar ve cadılar arasında çıkması muhtemel bir savaşı da önlemek zorundadır.

The Wıtcher

Canavarlar ve sihirle dolu ortaçağ dünyasında geçen bu dizi bir canavar avcısının maceralarını anlatmaktadır. Geralt paralı bir canavar avcısı olarak bilinen eğitimli bir cadıdır. Yüzyılı aşkın süredir bir arada yaşayan insanlar, cüceler ve elfler arasındaki barış sona erer ve yeni bir ırklar arası savaş patlak verir. The Witcher olarak nam salan acımasız mutant vaadedilen bir çocuğun doğumunu beklemektedir. Bu çocuk dünyanın tüm dengesini değiştirecek güce sahiptir.

Super Natural

İki kardeş henüz çok küçükken anneleri

bilinmeyen bir varlık tarafından yakılarak öldürülür.

babasıyla birlikte avcılık yapmaya başlayan kardeşlerden biri olan Sam normal bir hayat sürmek için üniversiteye gider. Ancak bir gün babaları ortadan kaybolur.

Yıllarca ailesinden ayrı yaşayan Sam abisinden aldığı bu haberden sonra hemen eve döner. Kardeşler bir yandan ülkeyi dolaşırken bir yandan da esrarengiz ve tehlikeli güçlerle savaşır. Supernatural doğa üstü varlıkların yer aldığı

izleyenleri koltuğuna çivileyecek kadar başarılı bir fantastik dizi olarak karşımıza çıkıyor.

Stranger Thıngs

Will adında küçük bir çocuk aniden ortadan kaybolur. Bütün aramalara rağmen çocuğa dair bir iz bulunamaz. Annesi çocuğunu bulmaya çalışırken bir takım paranormal olaylara tanıklık eder. Bu sırada gizemli bir kız ortaya çıkar.

Sıradışı güçlere sahip olan bu kız devlet eliyle yapılan gizli deneylerden kaçmaya çalışmaktadır. Aynı zamanda küçük çocuğun bulunması için yardım edecek

ve yeni arkadaşlarıyla birlikte gizemli maceralara ortak olacaktır. Daha fazla dizi önerisi ve eğlenceli içerikler için kanala abone olmayı unutmayın.

Yorum Yap