1. Ana Sayfa
  2. Finans

Blog Yazarak Para Kazanma Gerçek Bilgiler!

Blog Yazarak Para Kazanma Gerçek Bilgiler!
+ - 0

Blog yazarak para kazanma gerçek fakat bilinmesi gereken bilgiler var işte biz de blog yazarak para kazanma hakkında tüm detayları ile bilgilendireceğiz unutmayın ki bu site de bir blog sitesi. Kimler blog yazarak para kazanabilir öncelikle şunu söyleyebilirim ki sadece para kazanmak için blog açanlar veya sabırsız olan kişiler ilk başlarda bloklarına gelen ziyaretçilerin azlığı sebebiyle daha başlangıçta vaz geçebilirler.

Blog Yazarak Para Kazanma

Onun için bu işe giderken sabırlı, istikrarlı ve zevk alarak bu iş yapmamız gerektiğini bilmek zorundasınız. İnternete sahip olan herkes blog açarak sabırlı ve istikrarlı bir şekilde devam ederse para kazanabilir bu iş yaparken sıkılmamak için en iyi olduğunuz araştırırken ve yazarken zevk alacağınız alanlar da yazmanız gerekiyor. Bu alan da örnek vermek gerekirse; yemek oyun, Film, teknoloji sanat Bilim veya hayata dair herhangi bir şey bu konularda yazarak o konuya dair bir takipçi kitlesine sahip olabilirsiniz.

Blog Yazarak Para Kazanma

Yeni Bir Blogtan Ne Zaman Para Kazanılır

Yeni bir blog kurduğunuzda ne zaman para kazanabilirsiniz. Kaliteli ve insanlara ilgisini çeken bir blog ortaya çıkarmak zahmetli ve zaman alan bir iştir Bu sebeple bu işe giderken günlük 10 dakika bakarım, yatarak para kazanabilirim gibi düşünceler size bu işten çabuk ayıracaktır. İlk başlarda bu işi Hobi haline getirerek her gün bir iki saatinizi ayırarak istikrarlı bir şekilde içerik üretimimiz şarj yaklaşık üç ile altı ay gibi bir sürede bloğunuzun yavaş yavaş internet gibi bir buzdağına küçük de olsa bir yer aldığını göreceksiniz bu süreçte blog yazarak para kazanmak adına aldığınız ilk paralarınızı bankadan yavaş yavaş çekmeye başlayacaksınız.

Bunlar büyük paralar olmayacak Belki de ama blog’dan kazandınız en değerli paralar olacak aynı kalitede devam ettiğinizde bir iki yıl sonra siteden anlamlı paralar kazanmaya başlıyor olmanız muhtemel. Tabii ki bu konuda kesin bir şey söylemek doğru olmaz fakat aklınızda canlanması adına bu zaman aralıklarını verdim tabi istisnalar olmuyor mu dersiniz olabiliyor çok kısa sürede ilgi çekerek veya reklam yaparak güçlü pazarlamalarla bloğununu markalaştıranalar var ancak ilk birkaç ay içinde büyük paraları bekleyerek bu işe girmemiz ileriki zamanlarda sizi pek mutlu etmeyecektir.

Bir Blogtan Ne Kazadar Kazanılır?

Bir blog da ne kadar para kazanabiliriz? Bu soruyu yanıtlamadan önce blogdan para kazanmanın birçok yönteme dayalı olduğunu belirtmemiz gerekir. En klasik olan yöntem ise blogunuza Google adsense reklamları vererek kazanmak zaten az sonra vereceğim rakamlarda bu yöntemi baz alarak olacak bu yöntem dışında özel reklamlar alarak, tanıtım yazıları yazarak, blokta pazarlama yaparak, para kazanmak oldukça mümkün tamamen genelleme yaparak 2019 verileri hakkında konuşursak günde bine yakın ziyaretçi alan birisi de ayda yüzlü rakamlar kazanabilir.

Kaç yüz olacağı tamamen değişebiliyor bir blok 200 TL kazanırken diğer blok 500 TL kazanabilir bu fark ise Google reklamlarının konuları reklamlara tıklanmalar vesaire birçok etken bulunmakta da aynı oranda günde 10 bin kişinin ziyaret ettiği bir blog Ay da binli rakamları bulabilir bu rakamlarla yeni çok esnek bir şekilde 3 ila 5 bin TL civarı değişebilir. Az önce dediğimiz gibi verdiğimiz bu veriler Google adsense üzerinden kazanabileceğiniz ve esnek rakamlar.

Google adsense dışında markalaşmış bloglar yaptıkları özel işbirlikleri ile on binler Hatta en üst düzeylerde yüzbinler kazanabiliyor Örnek vermek gerekirse siz yemek tarifleri yayınladığınız bir bloğu sahipsiniz ve blok gün içerisinde binlerce ziyaretçi alıyor bir baharat firması veya bir bakliyat firması tariflerinizi ürünler reklamını yapmanız şartıyla size iyi teklifler önerebilir.

Para Kazanan Bir Blog İçin Püf Noktalar

Para kazanan bir blok için püf noktalar İstikrar her şeyden önce gelir bir internette içerik yayınlarken Çoğu kişi Google algoritmasını uygun olmak içinse Seo’ya önem vermektedir seo kadar önemli olan istikrarlı bir şekilde içerik yayınlamak Google algoritmasını güncel bir blok olduğunuzu göstermek ve üst sıralara çıkarmak için önemlidir. Blog yazarak para kazanmak sabır ister ilk baştan beri bahsettiğimiz gibi ilk aylarda büyük paralar kazanmak için yola çıkarsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Çünkü Muhtemelen ilk aylarda ziyaretimizin az olması nedeniyle Muhtemelen hiç para kazanamayacaksınız yazarlık tecrübenizi olması şart değil zaten istikrarlı bir şekilde içerik yayınlayarak bir süre sonra deneyiminiz artacak ve bu daha güzel çiçekler çıkarmaya başlayacaksınız. Blogunuz için Seçtiğiniz konuya ilgi duymalısınız iler ki zamanlarda sıkılmamanız ve yazdığınız yazınızdan zevk almanız sizin için çok önemli bu sayede kendinizi ve blogunuzu paralel bir şekilde geliştirmiş olacaksınız.

Son olarak okul beklentileri çok önemlidir bir ilk başlarda istediğiniz yazıları yazabilirsiniz bir süre sonra sizi takip eden bir kitleye sahip olduğunuzda onların beklentilerine göre yazılarınızı şekillendirmeniz onların sizi takip ve devam etmesi için çok önemlidir onların beklentilerini anlayıp onlarla iletişime geçmeniz hem blogunuzun kalitesi bakımından hem de ziyaretçi sayınız bakımından oldukça yararlı olacaktır.

Ücretsiz Blog İçin Web Siteler

Blog açmak için önerdiğimiz ücretsiz web siteler ilk olarak blogger.com alanın da köklü programlardan biridir tamamen kullanıcı dostu olan bu program bize tam anlamıyla tepe tepe kullan diyor. Kullanışlı basit ara yüzüyle sitenin şablonuna oluştururken ve yazı yayınlarken zorlanmayacaksınız size blogspot.com alan adını ücretsiz tanıyan programda isterseniz ileriki zamanlarda kendi özel alan adınızı satın alarak bu size ekleyebilirsiniz.

Wordpress.com birçoğunuzun bildiği çok ünlü bir platformdur profesyonel anlamda da web sitesi açmak için kullanılan bu platformun ücretsiz bir blog açmak için de kullanabilirsiniz ücretsiz bir şablon seçin wordpress.com alan adıyla hemen bir burada açabilirsiniz. Temel özellikleri ücretsiz kullanabilirsiniz fakat işleriniz ilerlediğinde para kazanabilecek seviyeye geldiğinizde elinizi biraz cebinize atıp kendi mal varlığınızı olan bu siteye yatırım yapmanız gerekebilir.

Weebly.com Hızlıca fazla teknik bilgiye sahip olmadan blog açabileceğiniz bir platform blogunuzu weebly.com uzantılı bir alan adıyla açabilir dilerseniz kendi alan adınızı da kullanabilirsiniz. Bu platformda ücretsiz temalar da gayet hoş sade ve estetik yapıdaki temaları kullanabilirsiniz.

Yorum Yap