1. Ana Sayfa
  2. Finans

En Çok Kazandıran İşler | Dan Lok

En Çok Kazandıran İşler | Dan Lok
+ - 0

En çok kazandıran işler hakkında Dan Lok’a sorulan sorulara cevap verdiği cevapları sizler için derledim arkadaşlar konumuz en çok kazandıran işler. Birçok insan bana soruyor. Dan, kendimi geliştirebileceğim, beni maddi sıkıntılardan ve endişelerden kurtaracak yüksek getirili beceriler nelerdir?

En Çok Kazandıran İşler

Şimdi, yüksek getirili bir becerinin ne olduğunu bilmiyorsanız, yüksek getirili beceriyi, kısa sürede geliştirebileceğiniz ve size ayda en az 10.000 $ kazandıracak bir beceri olarak tanımlayabilirim. Temelde yıllık altı rakamlı bir gelir elde edebileceğiniz şeylerdir.

Yüksek getirili beceriyi böyle tanımlıyorum. Şuna özellikle dikkat edin, yüksek getirili bir iş demedim. Yüksek getirili bir işten bahsetmiyorum. Para karşılığında, piyasaya değer katabileceğiniz belirli bir yetenek setinden bahsediyorum.

Metin Yazarlığı

Metin Yazarlığı

En çok kazandıran işler olarak metin yazarlığı kesinlikle. Size biraz kendi yolculuğumdan bahsedeyim… Tüm yüksek getirili becerilerimi nasıl geliştirdim. Ve her bir yüksek getirili beceriyi üst üste koyarak, imparatorluğumu nasıl kurdum. Geliştirdiğim ilk yüksek getirili beceri metin yazarlığıdır. Şimdi, metin yazarlığının ne olduğunu bilmiyorsanız, metin yazarlığı, basılı satıştan başka bir şey değildir.

Metin yazarlığı baskıda iknadır, reklamlar ve satış konuşmaları hazırlamaktır. O zamanlar tam sayfa reklamlar, Sarı Sayfalar, eski güze kağıtlar, zarflar, pullar gibi doğrudan postalar için yazıyordum. Bu işe ta o zamanlarda başladım. Yani metin yazarlığını, Pazarlama şirketleri ya da girişimcileri için yapıyordum. Ve bunun için iyi para ödüyorlardı.

İlk başta bana birkaç yüz dolar ödediler, sonunda 1.000, 2.000, 4.000 dolar. Sonra metin yazarlığı kariyerimin zirvesinde ayda yaklaşık 10.000 dolar kazanıyordum. 20’li yaşlarında genç bir metin yazarı olarak. Şimdi bu bazı insanlar için çok para olabilir veya olmayabilir ama o zamanlar bana bir milyon dolar gibi geliyordu. Zengin olduğumu sanıyordum.

O zamanlar bu işi sonsuza kadar yapabileceğimi düşünüyordum, bu harikaydı. Bu işi yaparken girişimciler tarafından bunu nasıl yapmalıyım, hangi listeye hangi kitleye hitap etmeliyim tarzında sorulara maruz kalıyordum. Zamanla anladım ki aslında onlar için danışmanlık yapmaya geçiş yapıyordum. Bu yüzden metin yazarlığı işimi bıraktım.

Danışmanlık

Danışmanlık

Alet kemerime bir başka yüksek getirili beceri olan “Danışmanlığı” ekledim. İlk önce onlara saatlik olarak danışmanlık yapıyordum ki bu korkunç bir fikirdi. Daha sonra akıllandım ve proje bazlı hizmet vermeye başladım. Bunun getirisi çok daha iyiydi. Her ay düzenli olarak maaş almak bana iyi gelmişti Bu yüzden yaptığım şeye altı haneli bir gelir daha ekledim. Bu benim ikinci yüksek getirili becerimdi.

Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama kesinlikle büyük en çok kazandıran işler arasında bende sonra oradan dijital pazarlamaya geçtim. İnternete girdim Amazon’da bir şeyler satıyor ve işimi büyütüyordum. Bu yüzden üçüncü iyi yüksek getirili beceriye inanıyorum özellikle genç yaşlardaysanız, geliştirebileceğiniz en kolay şey dijital pazarlamadır. İnsanların Facebook ve Instagram sayfalarını büyütmeye yardımcı oluyorsunuz.

Herhangi bir sosyal medya platformu için şirketler ve girişimcilerin o kadar çok talebi var ki bunu yapmaya yetişemiyorlar. Onlara yardımcı olabilirsiniz. Ve bu şeyleri yapmanın karşılığında iyi bir miktar para talep edebilirsiniz Zaten her gün kullandığınız şeyler, yani bunları yaparak para kazanabilirsiniz.

Bu tür yüksek gelirli becerilerin en güzel yanı, şu ana kadar bahsettiğim her şey, metin yazarlığı, danışmanlık ve dijital pazarlama, girişimcilerin ve şirketlerin daha fazla para kazanmasına yardımcı oluyorsunuz. Ve yinelenen bir gelir modeli üzerinden ücret almak daha kolaydır.

Bunu yapmak için onlardan ayda bin, ayda iki bin, ayda üç bin ücret alabilirsiniz. Bu, ayda on bin kazanmak için o kadar çok müşteriye ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir. Bu işte gerçekten çok iyi olursanız, ayda 10 bin dolar kazanmak için sadece birkaç müşteriye ihtiyacınız olabilir.

Üstelik sadece evden ve boş zamanlarınızda bu işi yaparak Çok, çok güçlü olduğuna inandığım dört numaralı yüksek gelirli beceri ve bunu daha önce bilmiyordum ama şimdi bunu yaparken, bunun gücünü biliyorum ve bu…

YouTube

YouTube

YouTuber olmanın gücü. Bu harika bir yüksek gelirli beceridir. Başarması biraz zaman alıyor ama bir kere başlayınca sadece esas geliri değil, belki ilerde bundan bahsederim ama ne yaptığını bilirsen çok iyi bir hayat kurabilirsin. Bir YouTuber olarak tutkunuzu paylaşabilirsiniz. Hobilerinizi paylaşabilirsiniz.

Seyahat edebilir ve sadece bir tür video çekebilirsiniz ve bunu yaparak iyi para kazanabilirsiniz. Şimdi, YouTube’dan ne kazandığımı bilmiyorum. Küçük bi para gibi duruyor, ama çoğu insan için geçimini sağlaması için oldukça iyi bir yol. Bu çok güçlü bir yüksek gelirli beceridir ve insanları etkilersiniz. İnsanlara yardım edeceksin.

Ayrıca videolarınızın, mesajınızın, hikayenizin dünyanın dört bir yanındaki insanların asıl etkilediğini de görebilirsiniz.

Yüksek Bilet Kapanışı

En güçlü yüksek gelirli yetenek olduğuna inandığım şey. Aynı zamanda tüm bu diğer yüksek gelirli becerilerin daha iyi çalışmasını sağlayan kapanıştır. Benim durumumda, yüksek bilet kapanışı. Satışları kapatma yeteneği Kapanış becerisine sahipseniz, konu metin yazarlığı olduğunda, daha fazla para talep edebileceksiniz.

Daha iyi müşteriler, daha iyi sözleşmeler kapatabileceksiniz. Danışmanlık, kapanış becerisine ihtiyacınız var. Dijital pazarlama, kapanış becerisine ihtiyacınız var. YouTube’de video çekerken iletişim kurabilmeniz gerekir. Kapanış becerisine ihtiyacınız var. Bu yüzden, diğer tüm becerilerin çalışmasını sağlayan şeyin, kapanış becerisi olduğuna inanıyorum. Tüm bunların bunların özetlediği şey, iletişim kurma yeteneğidir.

Bunu bir yere yaz. İletişim = Zenginlik. Makaleme yorum yapabilirsiniz, bu konudaki fikirlerinizi merak ediyorum. İletişim = Zenginlik. İyi bir iletişimci olmadan zenginlik yaratamazsınız. Yani her zaman iletişim beceriniz üzerinde çalışmak istersiniz.

Yani bunlar, inandığım en iyi beş yüksek gelirli beceriler, çünkü bunlar kişisel olarak, diplomasız biri olarak yaptığım şeylerdir. Evet diplomam yok, hikayemi biliyorsanız üniversite terk olduğumu bilirsiniz. Şirketlerimi milyonlarca, milyonlarca ve milyarlarca dolarlık gelir elde etmek için bu beceri setlerini kullanıyorum. İşte yaptığım tek şey bu 5 yüksek getirili beceriyi kullanmak.

Yorum Yap