1. Ana Sayfa
  2. Finans

Nasıl Çok Para Kazanılır? Dan Lok’dan Tavsiyeler

Nasıl Çok Para Kazanılır? Dan Lok’dan Tavsiyeler
+ - 0

Nasıl çok para kazanılır diyorsan Dan Lok‘dan tavsiye verdiği sözlerini bu kalemimden öğrenebilirsin. Dan Lok sevdiğiniz şeyi yapın para peşinizden gelecek mi? diyor. Lafı fazla uzatmadan nasıl çok para kazanılır? Dan Lok’un dediklerini okumaya başlayabilirsiniz.

Nasıl Çok Para Kazanılır?

Dünyanın her bölgesinden sosyal medya üzerinden, onlara akıl hocalığı yapmamı isteyen insanlardan çok fazla istek alıyorum ve çok erişilebilir biri olmadığımı biliyorum ve bilerek böyle yapıyorum, çünkü kendi deliliğim ve sosyal medya yüzünden o kadar çok insan işimi inceliyor ki günün sonunda ekibimle ben hala tek bir adam olarak kalıyorum.

Günde sadece 24 saatim var, bu yüzden herkese akıl hocalığı yapamam ve her bir yoruma cevap vermem mümkün değil, aksi takdirde zaman konusunda düzgün bir hayatım olmazdı, ama hayatta yaşadıklarımı paylaşmam, benimle birlikte yürüyenler için akıl hocalığı yapabilmemin en güzel yoludur.

Sorularınızın cevaplarını burada bulup, bunlardan faydalanabilirsiniz. Bu yüzden sizin için YouTube kanalı oluşturdum. Eğer insanlar benden bir şeyler öğrenmek istiyorlarsa, bu size sanal olarak rehberlik etmemin bir yoludur, aynı zamanda aynı zamanda daha fazla değer sunabileceğim ve daha fazla insana 7/24 daha fazla etki yaratabileceğim bir yoldur. Bu yüzden benden öğrenmek istediğiniz şeyleri sormak için videolarıma yorum yapabilirsiniz.

Bugün sizlerle beni çılgına çeviren, doğru bilinen yanlışlardan biri hakkında konuşmak istiyorum, “sevdiğin şeyi yap ve para peşinden gelecektir” sözü bu saçmalık. Saçmalığın daniskası.

Başarının sırrının, sevdiğin işi yapmak olduğu fikrini kimin ortaya attığını bilmiyorum, ve ardından paranın geleceğini kimin söylediğini.

Bu duyduğum en saçma şeylerden biri size bir soru sormak istiyorum. Sevdiğiniz şeyi yapıyor musun ve yeteri kadar paranız var mı? Para seni takip ediyor mu? Ya da sevdikleri işi yapan insanlar maddi olarak zorlanmıyor mu?

Etrafınıza bir bakın ve öyle cevap verin sevdiğin şeyi yap ve para seni takip edecek sözü, ne biliyor musun, canın ne istiyorsa onu ye ve kilo vereceksin demek gibidir. Ya da tanıştığınız her kişiyle yatın ve harika bir evliliğiniz olacak.

Bu kadar aptalca, Onunla hiç alakası yok iş başarısı söz konusu olduğunda, konu sevdiğiniz şeyi yapmak değil sadece gerekeni yapmaktır. Yaptığınız şeyi yapmaktan zevk alırsanız daha fazlasını yapacaksınız, bu iyi bir şeydir, yardımı dokunacaktır.

Ama odaklanmanız gereken kısım yapmanız gerekeni yapmanızdır. Başarılı olmak için ne gerekiyorsa yaparsın. Siz de basit bir Metafor vereceğim. Diyelim ki kilo vermek istiyorsunuz.

Sabah erkenden kalkıyorsunuz, yürüyüş yapıyorsunuz, spor salonunda gidiyorsunuz, yediklerinize çok dikkat ediyorsunuz ama şöyle bir şey var. Bu boktan hiçbir şeyi yapmayı sevmiyorsunuz.

Belki de bunları yapmaktan nefret ediyorsunuz, spor salonuna gitmeyi, o ağırlıkları kaldırmayı, istediğiniz yemeği yememeyi sevmiyorsunuz. Bunun hiçbir yönünü sevmiyorsunuz. O lanet burgeri yemek istiyorsun, O bifteği yemek istiyorsun. O birayı içmek istiyorsun.

Hiçbirini sevmiyorsun ama ne gerekiyorsa yapıyorsun. Sabahları kalkıyor yürüyüş yapıyor, akşamları spor salonuna gidiyor ve sebze ağırlıklı hafif yemekler yiyorsun. Bunları tutarlı bir şekilde yaparsan alacağın sonuç başarıdır.

İş hayatında farklı değil. Gerekeni yapıyorsun. Yaptığınız işi seviyorsanız, sevdiğiniz şeyi yaptığınız için size iyi gelecektir.

Çünkü burada işle ilgili bir şey var. İş dünyası umursamıyor. Dünya umurlarında değil. Sevdiğin şeyi yapman ya da yapmaman, umurlarında değil.

Sadece bir tüketici olarak, param karşılığında bir müşteri olarak bana ne kadar değer verdiğinizi umursuyorlar. Benim ihtiyaçlarımı anlıyor musun? Benim için bir problem mi çözüyorsun? Benim için bir ihtiyacı karşılıyor musun?

Eğer bunu yapabilirsen sana güveniyorum, o zaman sana para verebilirim. Hepsi bu kadar. Bunun sevdiğin işi yapmakla alakası yok. Ne gerekiyorsa onu yapıyorsun.

İşim hakkında size söyleyebileceğim bir çok şey var, ben de onu yapmayı bazen sevmiyorum. Bir pazarlama kampanyası hazırlamam gerektiğinde, insanlarla ilgilenmem gerektiğinde, yeni birini işe almam gerektiğinde.

Biliyorsunuz, müşteriler ve çalışanlarla uğraşmak zorunda kalmazsanız işiniz çok daha kolay olurdu. Bu doğru müşteri ve çalışan olmadan çok daha kolay olurdu. Keşke böyle olsaydı ama durum bu şekilde değil.

Keşke böyle olsaydı ama durum böyle değil, değil mi? İşimde sevmediğim çok şey var ama işi büyütmek, işi sürdürmek için bunları yapmam gerekiyor, ne gerekiyorsa yapmalıyım, değil mi? Bundan hoşlandığımı mı düşünüyorsun?

Kamerayı açıyorum, soruları cevaplıyorum, bundan zevk alıyorum. İşe hazırlanmaktan hoşlanmıyorum. Tüm kamera ekipmanlarını almaktan hoşlanmıyorum, değil mi? Müziğe ve diğer şeylere bakmaktan zevk almıyorum. Bu boktan hiçbir şeyden zevk almıyorum.

Sadece kamerayı açıyorum, konuşuyoruz, o kısımdan zevk alıyorum. Ama sevdiğim şeyleri onlarsız yapamam – o şeyler olmadan yapılmaz.

Herkes zafere ulaşmak ister fakat kimse onun için çalışmak istemez, Zafere ulaşmak istiyorsanız, insanları etkilemek istiyorsanız bir takipçi kitleniz olsun.

Mesajınızı dünyayla paylaşmak istiyorsanız, bu işi yapmalısın. Bazı günler var, bilirsiniz, içimden video çekmek gelmiyor. Öyle günlerim oluyor inanın bana.

Ama kendimi her gün bir video çekmeye adadığım için buradayım. Elimden geldiğince ortaya çıkıyorum ve taahhüt ediyorum. Gereken şey bu. Ne gerekiyorsa yapmalısın; sevdiğin şey yapılmaz sen oraya gelene kadar ne gerekiyorsa o yapılır.

İşinizde bir tutku bulmayı bekliyorsanız bunu unutun ve dediğim gibi sadece ne gerekiyorsa onu yapın. Tutku size para kazandırmayacaktır, 20 sene sonra bir bakmışsınız tutkuyla baş başa kalmışsınız ama para kazanamamışsınız ve başarılı olamamışsınız.

Yorum Yap