1. Ana Sayfa
  2. Finans

Ek Gelir Elde Etmenin Yolları – Ek Gelir Kaynakları

Ek Gelir Elde Etmenin Yolları – Ek Gelir Kaynakları
+ - 1

Ek gelir elde etmenin yolları olarak size 5 garip yoldan bahsedeceğim. Ek gelir kaynakları olarak bu sitede yatırım araçlarından bahsediyoruz sürekli sizler de diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz arkadaşlar lafı uzatmadan ek gelir elde etmenin yolları hemen kalemime alıyorum. Kripto paralardan hisse senetlerinden falan ama bazen bazıları para mı var yatırım yapalım diyorlar ki, haklılar. Yazıyı okuyan yatırım yapanlardan çok güzel sonuç alanlar oldu.

Ama şöyle bir şey var yatırım yapmak için para olması gerekiyor. Bazı insanların yatırım yapacak parası olmayabilir. Bu çok normal ama bana inanın ben herkesin para kazanabileceğini düşünüyorum. Demek ki bu tarz yazıları okuyorsanız bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Siteyi açmamamda ki amaç daha fazla insanın finansal özgür olması.

Ek Gelir Elde Etmenin Yolları

İlk önce para kaybetmemizi sonra para kazanmanızı istiyorum bugünkü yazımızın konusu ek gelir elde etmenin yolları 5 garip yol. Youtube’de kanallara göz attım. Reklam izle, anket doldurarak para kazan internetten YouTube’da hep böyle şeyler karşımıza çıkıyor. Bunların bu kadar revaçta olmasının ve herkesin bunun reklamını yapmasının sebebi siz anket doldurduğunuzda ve reklam izlediğinizde başkası sizin üzerinizden para kazanıyor.

Tamam belki ufak miktarlar kazanabilirsiniz ama ben mausa tıklayıp doldurarak sürekli reklam geçerek çok para kazanan birini görmedim ki bu Sürdürülebilir bir şey değil bu yazıda ki tavsiyelerin gerçekten size güzel bir ek gelir kaynakları yaratacağını düşünüyorum.

Glampıng

Glampıng Ek Gelir Elde Etmenin Yolları

Glampıng Ek gelir elde etmenin yolları için gerçekten tutacak bir fikir arayanlar için ideal bir seçim. Aslında bu çadır ama konforlu bir çadır neden birinci sıraya koyduğumdan avantajlarından ve nasıl para kazanabileceğinizden bahsedeceğim. Clamping ben kampa gideyim de konforum bozulmasın diyenler için. Airbnb kullananların sayısı her geçen gün gittikçe artıyor ve tüm dünyada Glampıng moda olmaya başladı. Ülkemizde bunu yapıp para kazananlar var ama daha tam yaygınlaşmadı.

Maliyeti aslında oldukça düşük ve araştırdığım kadarıyla yurtdışında bunu yapanlar çok para kazanıyorlar yapmanız gereken sizin yaşadığınız bölgede insanların en çok seyahat ettikleri insan yoğunluğunun olduğu bölgelere bu Glampıng çadırları kurmak ve Airbnb’ye ilan vermek.

İstanbul’da yaşıyorsanız ağva-şile yakınlarda iğne ada insanların kamp yapmak isteyeceği hafta sonu kaçmak isteyeceği birçok bölge var Ege’de yaşıyorsanız zaten saymama gerek yok Kapadokya, Karadeniz Türkiye’nin dört yanında yapılabilir arazi lazımsa işletme sahibinden veya herhangi bir insandan rica edip ona belli bir miktar ödemek karşılığında oraya çadır kurulabilir veya direk resmi olarak kiralayabilirsiniz.

İnsanların çoğu şehirlerden sıkılmışlar artık doğaya kaçmak istiyorlar. Bu yüzden İstanbul’un nüfusu 20 yıl sonra ilk defa azaldı. Tamamen olmasa da insanlar en azından hafta sonu nefes almak için bir yerlere kaçmaya çalışıyorlar.

Otelleri pahalı bulanlar veya sevmeyenler veya kamp yapmak isteyenler ama onlara çok rahatsız konforsuz gelenler sizin en büyük müşterileriniz daha önceki yazılar da ne demiştik para kazanmanın ve hatta zengin olmanın en kolay yolu insanlara ihtiyacı oldukları ama nasıl alacaklarını bilemedikleri bir şey ver.

Size bir ipucu vereyim ben bu yazı kez ben bu işten güzel para kazananları gördüm. Elbette Mouse tıklayarak para kazanma kadar kolay değil ama getirisi yüksek. Unutmayın para kazanmak kolay değildir basittir. Bence basittir ama farkı anlamanız lazım basit ama kolay değil eğer çok kolay kazanırsanız düşüşünüz de aynı şekilde kolay olur veya biri sizin üzerinizden para kazanıyordur.

Tiktok + Shopıfy

Tiktok + Shopıfy

Sadece oturduğumuz yerden yapabileceğiniz bir ek gelir elde etmenin yollarından biri. Bu maddeyi bir arkadaşımız yapıyor güzel para kazanıyor. İhtiyacınız olan birinci şey TikTok hesabı merak etmeyin dans edip etrafı göstermeyeceksiniz adım bir TikTok hesabı aç. Çünkü organik olarak en kolay bir şekilde insanlara ulaşmanın yolu bu platform Tiktok’u hiç seviyorsanız YouTube shorts da olabilir.

2. ilginizi çeken beğendiğimiz bir ürünü buluyoruz ister pazara git gez, ister toptancıları gez, ister AliExpress‘ten bak. Orası beni ilgilendirmez ilgili çeken güzel insanları ihtiyacı olduğu veya trend olan bir ürün bul.

3. Bu ürünle 30 altmış saniyelik ilgi çekici bir video hazırlıyoruz ve yüklüyoruz bazen karşınıza çıkıyordur birilerin elinde garip bir alet var patates soyuyor. Kimisi bir harç hazırlıyor bir yeri sürüyor taş gibi oluyor bu tarz şeyler aslında pazarlama tabi insanlar bu video izlerken de eğlendikleri için daha çok şey gösteriliyor ve satın alıyorlar.

4. Videoyu çektikten sonra açıklamaya veya biyografimize ürünün linkini koyuyoruz ister Shopıfy’dan satın ister e ticaret sitelerinden çok da fark etmez.

E ticaret sitelerinden satarsanız sizin ürününüze benzer ürünler görecekleri için başkalarına kayabilirler. Video

insanların ilgisini çektikçe daha fazla insana gösterecek ve daha fazla kişi satın alacak. Bazen bazı içerikler ve bazı ürünler trend oluyor işte trendle ürünü birleştirebilirsiniz ortaya güzel videolar çıkarırsanız videolar patlar yüz binlerce kişiye gösterilir ve manyak satış yaparsınız.

Şunu söyleyebilirim ürün alırken 3 şey dikkat edin hepsi olmak zorunda değil ama bu üç kriterden en az biri olsun mutlaka bir ürün eşsiz olsun veya iki insanların ihtiyacı olsun veya üç ürün Trend olsun bu üç maddeden biri olursa insanların ürünü alması çok kolaylaşır. Ben her zaman kolay yoldan para kazanmanın mümkün olmadığını söylerim.

Oyun Oyna – Play2Earn

Oyun Oyna - Play2Earn

Üçüncü sıraya oyun oynayarak para kazanmayı koyuyorum çünkü bence oyun oynayarak para kazanma Efor ve zaman gerektiren bir para kazanma yolu.

Metaverse sektörüne büyük bir ilgi var. Para kazandıran oyunlara Play2Earn deniyor İngilizce’de bu da gittikçe moda olmaya başladı decentraland var sandbox, Axie Infinity var bu oyunları oynayarak Metaverse projelerinde Kripto para kazanabilirsiniz bundan 10-20 yıl önce insanlara oyun oynayarak para kazanacaksın ve eğer kamerayı karşına alacaksın gitarla para kazanacaksın deseydik hadi oradan derlerdi.

Ama insanlar dijitale geçiyor gittikçe internette daha fazla vakit harcamaya başlıyoruz. Bu da daha fazla fırsatlar yaratıyor tüm dünya ortalamayı 7 saat internette vakit geçiriyor bu çok büyük bir süre bu kadar vakit geçirdiğimiz için sürekli heryerden yeni fırsatlar çıkıyor oyun oynayarak bile para kazanabiliyoruz.

Ben hiç bilgisayarda oyun oynamıyorum uzun süredir oynamadım ama oyun sektörünü küçümsemiyorum bence sizde küçümsemeyin çünkü devasa bir sektör.

AL – Sat Yapmak

AL - Sat Yapmak

Dördüncü garip ek gelir elde etme yollarından biri de al sat yapmak. Evet al sat yapmak grip değil ama ilginç ürünleri al sat yapanlar var. Bir önceki para kazanma yazımız da bir arkadaşımız yazmış yorumlarda görebilirsiniz sadece akvaryumlara odaklanmış sadece akvaryum alıp satarak para kazanıyormuş ve kendine güzel bir ek gelir kaynağı yaratmış.

Bence al sat sektörü Türkiye’de en iyi para kazandıran ve kolay kolay bitmeyecek alanlardan biri Galericiler, emlakçılar diğer al sat yapan gruplar çok kazanıyorlar gelin bunda da adım adım gidelim.

1. Sadece bir tane spesifik bir ürün seçiyorsunuz Ben hem televizyon satarım hem bilgisayar satarım hem elektrikli testere satarım Ben her şeyi satarım derseniz bu şekilde her şeyi azar azar biliyor oluyorsunuz ama hiçbir şeyi tam olarak bilmiyor oluyorsunuz.

Bir ürün seçiyoruz ve bunun her şeyine hakim oluyoruz diyelim ki PlayStation ikinci el fiyatları piyasası her şeyine hakim oluyorsunuz ve kafanızda bir fiyat belirliyorsunuz.

2. Sürekli kovalıyorsunuz aklınızda artık belirli bir fiyat olduğu için piyasanın altındaki PlayStation buluyorsunuz. Artık bunlar kaça alınır kaça satılır ne kadar gider bunların hepsini biliyorsunuz.

3. Piyasanın altında aldığımız PlayStation veya siz ne seçtiyseniz başka bir şeyi alıp satıyorsunuz ama burada önemli olan şey şu her şeye odaklanmayın sadece bir şey odaklanın onu çok iyi yapın böylelikle bana inanın çok kazanırsınız.

Bir şeye odaklandıktan sonra onunla ilgili her şeyi bilirseniz fiyatına hakim olursanız çok daha kolay kazanırsınız hem de bu sizin hobiniz olabilir hem hobi hem ek gelir.

Stok Video ve Fotoğrafçılık

Stok Video ve Fotoğrafçılık

Evet çok klasik ama bununla ilgili size güzel çok para kazandıran bir ipucu vereceğim birazdan değineceğim. Öncelikle bilmeyenler için stok video ve stok Fotoğrafçılık nedir. Kameramızın olmasına gerek yok olsa daha iyi olur. Ama telefonumuz full HD çekiyorsa yeterli gidiyoruz fotoğraflar ve videolar çekiyoruz. İstock gibi platformlara yüklüyoruz.

Bu tam bir pasif gelir. Siz sadece videoyu fotoğrafı internet yüklüyorsunuz arkanıza yaslanıyorsunuz siz gece uyurken bile satıldıkça para kazanıyorsunuz ama elbette sıradan bilgisayar lamba ağaç fotoğrafları çekerseniz kimse almaz.

İşin sırrı şurada gelin adım adım gidelim adım bir bir şey yapan insanı çekeceksiniz ister arkadaşınız olsun, Rica edin ister ücretini verin çekin mesela hamburger yiyor olabilir, uçağa biniyor olabilir, ATM’den para çekiyor olabilir.

Bunları kurgulayıp kısa videolar halinde çekersiniz değilim ki ben Amerika da yaşayan biriyim hamburger dükkanı açtım çekmek için birini bulacağım da kamera veya iyi bir telefon makinesi bulacağım ki ben bu işlerden hiç anlamam nasıl bu kadar şeyle uğraşacağım demek yerine gidiyorum web sitesine hali hazırda bir sürü videolar var hepsi birbirinden güzel.

Onlardan birine para verip alıyorum ve sonra internette reklam yaptığım zaman bu videoyu kullanıyorum altında logosunu hemen ekliyorum. Bu kadar basit konumuzdan sapmayalım.

2. Bu çektiğimiz birbirinden güzel videoları fotoğrafları stok fotoğraf video sitelerine yüklüyoruz etiketlerin açıklamasını falan da güzel yazıyoruz ki insanlar arama yapıyoruz ki aradıkları zaman direkt karşılarına o çıksın.

3. Arkanıza yaslanın satılmasını bekliyoruz bir ipucu daha vereyim ne kadar ekmek o kadar köfte yani ne kadar çok içeriğiniz olursa keşfedilme şansınız ve satın alma şansı o kadar artar unutmayın ne yapıyorduk bir şeyler yapan insanları çekerseniz satılma ihtimali çok daha artıyor ama elbette yabancıları çekmeyi çok büyük rakamlar kazanamayabilirsiniz de ama çok ilginç içerikleriniz olur binlerce videonuz Fotoğraflarınız olur kapış kapış satılır hayatınızda kazanamayacağınız parayı kazanabilirsiniz de tamamen size bağlı.

Bunların dışında NFT’i satarak ek gelir yaratabilirsiniz. Hatta pasif gelir kazanabilirsiniz ki bundan son zamanlarda çok büyük paralar kazananlar oldu ama bunun için büyük bir pazarlama bütçesi gerekiyor veya çok güzel bir şey ortaya çıkarmanız gerekiyor ki kendi reklamını kendi yapsın. Bu yüzden bunu maddeler arasında koymadım ama bir seçenek olarak düşünebilirsiniz.

Bunların yanında Cash Back yani ödeme yaptığımızda bize bir kısmını iade eden platformlar kredi kartları falan var harcama yaparken bunları kullanmanızı tavsiye ederim mesela o kredi kartı veya uygulamayı kullanıyorsunuz faturanızın yüzde onunu size iade ediyor veya dışarıda yemek yediğiniz zaman yüzde yirmisini size iade ediyor zaten yaptığınız harcamaları o şekilde yapmak daha mantıklı.

Girin Google’a Cash Back yazın karşımıza çıkar hangisini beğeniyorsanız kullanırsınız. Bu günkü bu kadar umarım yazıyı faydalı duymuşsunuzdur. Umarım yazıda kayda değer bir şeyler bulmuşsunuz dur bulduysanız beğeni bırakmayı unutmayın.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.