1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Seni Oyaladığını Gösteren 5 İşaret!

Seni Oyaladığını Gösteren 5 İşaret!
+ - 0

Flörtünüzün, partnerinizin, sevginizin, nişanlınızın sizi oyaladığını gösteren beş tane işaretten bahsedeceğiz. Oyalamak sözünden genelde şu algılanıyor, işte evlenmeye niyeti yok beni oyalıyor. Hayır yazımınız içeriği bu olmayacak. Bu mantıkta anlayabilirsiniz belki ama ben daha geniş açıdan bakmanızı sağlayacağım resme. Oyalamak sadece evlilikle bağdaşmasın ilişkinin Adını koymakta da oyalıyor olabilir, ilişki içerisindeki belirsizliği çözmek yerine oyalıyor olabilir ne sevdiğini sevmediğini belli edip oyalıyor olabilir. Cepte misin başrolde misin netleştirmeyip oyalıyor olabilir yani başka deyişle ilişkideki belirsizliklerin adını koyacağız bugün.

Şimdi genelde bu oyalama kısmı cepte görülme ile karıştırılıyor cepte olmak daha net veriler barındırır size bir misyon yüklemiştir siz ise o misyonu yapar durumda olduğunuzdan cepte gözüküyorsunuzdur. Yani peşinden koşan beklentide olan tarafsınızdır her halükarda oyalama ise daha bir soru işaretleri içerir politik davranışlar, dengesiz tavırlar içerir.

O yüzden cepte gözükmekten çok çok daha önemlidir hadi başlayalım bakalım. Siz yorumlayın ilişkinizde oyalanan taraf mısınız ya da eski ilişkinizde oyalanma ya maruz kalmış olabilir misiniz başlıyoruz.

İlgi ve İletişim Dengesizliği

Oyalanmadan bahsedeceksek isek ilgiden alakadan ve iletişim den bahsetmek gerekir dengesizlik ise ana temamız en belirginliğini burada yaşarsınız o ilgi ve iletişim dengesizdir. Bir gün arar üç gün aramaz sonra üç gün arar bir gün aramaz tam bir muamma yani çünkü arama sorma ilgi olmasa niyet kolay okunur. Aman sevmiyor denir belki vazgeçme ihtimali doğar Hatta belki ayrılınır ama o rutin bozan üst üste ilgiler yok mu içte huzursuzluk yaratır ama gel gelelim tarif edilemez.

Arkadaşa anlatsan şöyle tepkiler olur bak, ya bir şey var ters giden ama tanımlayamıyorum. Nasıl bir şey var? Aramıyor mu? Yo arıyor. Sıkmı aramıyor? Yo düzenli sayılır e sende şımarıyorsun kusura bakma bulmuşsun da bunuyorsun sonra dersin ki e haklı galiba bende sorun var. Ne oldu durduk yere kendinden bir sorun aradın.

Hayır işte olay o değil olay kalitesiz iletişim politik ilgi adı konmaz bir süreç yaşatır sen Hatta bu sorunu kendinde ararsın oysa karşındaki kişi dengesizdir şimdi karakter olarak da dengesiz olabilir ama oyalama kısmı şurada doğar aman arayım da üstünden yük gitsin aradan çıksın ben de atlasın kimde patlarsa patlasın kafası.

İlişki dediği şey de üstünden yük atma aradan çıkarma gibi kavramlar olmamalı merak edersin ararsın ne hissediyor diye sorarsın, ne istiyor, ne düşünüyor ilgini çeker ilgi gösterirsin en en en dahası duygu düşünceni paylaşmak istersin o yüzden iletişime geçmiş olursun bir ilişkide bunlar yoksa iletişim kalitesizdir. Kalitesiz ve dengesiz iletişimler oyalandığınızın göstergesidir.

İyi Gün Sevgilisi

Şimdi yine ilgi konusundan çıkacak bir madde. Her insanın yükseldiği düştüğü dönemler vardır bir insanın devamlı aynı modda olması imkânsızdır insanız sonuçta ilişkide de bu doğrultuda inişler ve çıkışlar olabilir olmalıdır da zaten yani hep aynı düzeyde gitmesini beklemek olmaz. Eğer sen de böyle bir beklentideysen sen de bu beklentiden çıkmalısın karşındaki bekliyor ve ima ediyorsa ona da güzel bir dille anlatmak lazım ama burada konu başka ilişki paylaşmaktır deriz ya her seferinde.

Eğer ki hep iyi anlar kovalanıyorsa keyfi yerindeyken yanındaysa ama keyifsiz zamanlarına baktığında yanında bulamıyorsan o kişiyi iyi gün sevgilisidir diyebiliriz. Bebeğim hafta sonu şöyle sabaha kadar eğlensek diyorum. Sonra da bana geçeriz aman sabahlar olmasın, canım çok keyifsizim işyerinde müdürle kapıştım sakin bir yerde oturup dertleşsek bu hafta olmaz mı oturmak dedim bak nasıl unutmuşum ya Hafta sonu dayımlar oturmaya gelecekti bize iyi ki söyledin.

Ne oldu? Kötü günün farkına vardı hop bir kaçış şimdi diğer örnek biraz kadınlara yönelik olacak ama çok sık karşılaştığım için anlatmak istedim. Telefon görüşmesi esnasında kadın malum dönemlerde olduğunu söylüyor erkek he tamam tamam o zaman diyor ve ortadan kayboluyor ama o dönemler bana bulaşmasın o gerginlikle uğraşmayayım diyor olay geçiyor ortaya çıkıyor neredeydin diye sorunca da ya biraz canım sıkkındı falan diyor yani dostlar ilişkide sadece iyi günlerde ortaya çıkan sevgililer biraz oyalama taktiğindedir.

Çünkü ilişkinin getirmiş olduğu iyi günde kötü günde konusunu işine geldiği gibi anlamış olduğunu fark ediyoruz paylaşımsa olayımız her anı paylaşmak gerekir sadece iyi anları paylaşanları barındırırsanız hayatınızda kötü anların yükü daha ağır olur.

Zaman Ayırma Öncelik Sıralaması

İlişkilerde ben herkesin kendine ait alanı olmalı diye söylerim her dakika her sosyallikle beraber olunmayabilir arada nefes almalı derim. Fakat burada öncelik sıralaması yapıldığında sıranın çok çok altındaysanız yine oyalanma içerisinde olduğunuzu düşünebilirsiniz karıştırılmaması adına birkaç örnek vereceğim. Çünkü bazen çok abartıla biliyor.

İnsanın ailesi Öncelikli olabilir. İnsanın işi belli oranda öncelikle olabilir sonuçta hayatta kalma mücadelesindeyiz normal, beslediği evcil hayvan, yaptığı bir spor ilgi alanı vesaire hepsine de öncelik olabilir buralarda sorun çıkarmamak lazım. Önemli olan sizi sıralamanın neresine koyduğudur hem ilişki öncesinde hem ilişki esnasında flört esnasında aman başlarım şampiyonlar ligi maçına senin gözlerine baktığım bir dakika ya bütün maçları değişmem ben derken ilişkinin ikinci ayında, kızım manyak mısın Paris Madrid maçı var bu akşam beni Kainat şey etse bu maçı kaçırmam diyorsa orada sıkıntı var demektir.

Şimdi maçtan örnek verdik ama kadınların erkeklere yaptığı bir durum bu canım sen de beni anla benim de bir hayatım var cuma bakım günüm, akşam kızlarla fal saati, hafta sonu Refiyi yürüyüşe çıkarma, hafta içi leylaların evinde pijama partisi sana da bu yoğunluğun arasında yazıyorum işte sen de hala laf sokuyorsun bana aman lütfettiniz hanfendi diyesi geliyor insanın değil mi? Bunlar da oluyor.

Olmaz dostlar tabii ki öncelikler vardır ama o öncelikler listesi alıp başına gidiyorsa. Siz aralara derelere sıkıştırılıyorsanız ya da sıkışmak için çaba sarf eder durumdaysanız olmuyordur bu iş oyalanıyorsunuzdur ve çok yakında maalesef bu listenin dışında kalma ihtimaliniz de var demektir.

İcraat

Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz diye güzel bir söz vardır eskilerden. Çünkü verilen sözler bir şekilde uçar gider yapılanlar ise hafızada yer alır. Yoo ne alakası var benim önceliğim sensin kimse umurumda olmaz der üç gün sonra senin için önemli bir günde kanka bu içeriye çıkar.

Tabii ki senin zevkin çok önemli hafta sonu beraber çıkalım alışverişe dedikten üç gün sonra ya ablamla çıktık alışverişe hem başka işlerimiz vardı onları hallettik cümlesi ile karşı karşıya kalırsın o yüzden her zaman şunu derim bırakın sözleri vaatleri icraata bakın icraat yerine bol söz bol vaat varsa bir ilişkide sizi oyalıyordur.

Ben şunu söylerim danışanlarıma bana şunu söyledi böyle gitmem dedi böyle bitmez dedi. Boş ver onu ne yaptı sana neler yaptı seni mutlu edecek sana güven verecek, seni değerli hissettirecek ne yaptı. Bak ufak tefek de olsa söz yerine icraat varsa ayrı, istikrarlı şekilde ama en son üç yıl önce içinden geldi aferin kız dedi öptü beni. Sayılmıyor ama söz varsa icraat yoksa tartışmaya bile kapalıdır bu konu.

Günümüzün en büyük sorunu değil mi zaten iş yerinde, aşk hayatında, günlük hayatta, ortada dolaşan sözler bir de karşılaşılan gerçekler. İşte buna izin vermemek lazım sadece sözler hava da uçuşurken bunları konuşmayalım sonucu görelim demek lazım icraat Bir ilişkide en önemli konu.

Bahaneler

İcraat yoksa bir ilişkide bahane vardır arkadaşlar işler yoğundu durumlar karışıktı öyle oldu, böyle oldu, Lastik patladı, şoför atladı niye aramadın böyle bir günde Mehmet beni Telefon suya düştü pirince yatırdık sabaha kadar bekledik sabah nohutlu pilav yedik of baya da güzel olmuştu. :) Ne anlatıyordum ben.

Şimdi bahane olmayabilir. Bahane değil gerçek olabilir orası fark etmez ama bunların sayısı fazlalaşıyorsa anlayın ki bir oyalama faslı başlamıştır. Çünkü bahane demek netliğin kaybolması demektir bahane demek araya yalanın ufak ufak sıkıştırma çabası demektir. Netlik kaybolursa o ilişkinin Ahengi bozulur bahaneler oyalamanın gün yüzüne çıkma aşamasıdır.

Şimdi dostlar yazının başında okuduğunuz gibi oyalaması sadece bir ilişkide sonuca gitmek olarak görmemek lazım. Sizin bir karar almanıza engel olmak adına oyalama da olabilir, sizin ilişkiyi bitirmeniz adına oyalamak da olabilir, yedeğe almak adına da oyalamak olabilir ama en çok da aradaki bağı ve sevgiyi netleştirmemek adına oyalamak olabilir.

Bir yerler de birisinin size oyaladığını hissediyorsanız şayet kendinize bir zaman belirleyin kendinize ve ilişkinize bir süre belirleyin daha doğrusu o sürede de sözlere vaatlere bahanelere değil sadece icraata bakın bunlar size çıkış için karar için ve adım atmak için yeterince sebep verecektir.

Yorum Yap