1. Ana Sayfa
  2. Kadın

Erkeğin Aramasını Sağlamak İçin 5 Yol

Erkeğin Aramasını Sağlamak İçin 5 Yol
+ - 0

Bugün bir çok kişinin kanayan yarasına çözüm bulmaya çalışacağız bu makale ile. Erkeğin aramasını sağlamak, seni aramasını nasıl sağlarsın dedik başlıkta ama öyle işimiz büyüdür, totemdir, ritüeldir değil mantık kurarak gideceğiz mantık kurarak nasıl erkeğin araması sağlanır işte ondan bahsedeceğiz. Öyle her istenilen kişinin araması sağlansaydı ben de isterdim ki vakti zamanında Shakira beni arasın ama aramadı gitti elin topçusu ile evlendi.

file 695

O yüzden öyle itopik sizinle yakından uzaktan alakası olmayan birinin aramasını sağlama gibi bir fikriniz varsa bu makale öyle bir makale değil ama şöyledir. Bir ilgi seziyorsunuzdur ama adı bir türlü konmuyordur.

Bir şeyler vardır aranızda bir elektriklenme, bir bakışma ama aramıyordur sormuyordur bir kere görmüşsünüzdür devamı gelmiyordur ve en çok karşılaşılan ayrılmışsınızdır aramıyor dur.

İşte bu makale onun için mantıktan kopmadan anlatacağız bir kez daha söylüyorum var çünkü bunu anlatanlar dakika verene rastladım ya 5 dakikada seni arasın ya canım Kardeşim bu kadar iyi sen yap şovunu, Birleşmiş Milletler barış gücüne katıl kurtar.

Tüm insanlığı platonik aşktan, neyse görünce üzülüyorum gerçekten ciddi ciddi anlatıyor dua falan karıştırıyor oraya. Gerçekçilik ve mantık işte o yüzden çok önemli hadi başlayalım bakalım.

Erkeğin Aramasını Sağlamak İçin 5 Yol

İlgini belli et ama ısrarcı gözükme

Sevgili dostlarım ister ayrıldığınız sevgiliniz olsun, ister flört halinde olduğunuz biri fazla ısrar size puan kaybettirir. Koşulsuz şartsız ait olduğumuzu belli etmekte cepte gözükecek cümleler cepte gözükmek adına yapılması gerekenler diye bir sürü makale hazırladım onlardan notlar çıkarabilirsiniz ayrıca görüyorum bazen ya da anlatılıyor.

Bırakıp gitmiş ısrar üstüne ısrar dur gitme, dur söz düzelteceğim kendimi hatalı falan da değil ha düzelteceğim dediğin şey de senin istediğin kalıba gireceğim demek istiyor. Yapılmaz dostlar yapılmaz ya da işte diğer türlü ilgisini çekiyor. Bir ısrar, görüşme talebi, randevu ısrarı olmaz olsa da hayır gelmez ısrardan uzak durmalı beğendiği belli edebilirsin, hoşuna gittiğini gösterebilirsin, bitmesini istemediğini de söyleyebilirsin ama ısrar etmemelisin.

Kahvaltı yapalım mı hamdican, yok ben kahvaltı etmem tamam direkt kahve içelim o zaman öğlen, öğlen işim var akşam üstü 5 çayına ne dersin, yok derim akşam yemeği o zaman rejim yapıyorum gece yatıya geleyim mi ye kadar gider bu iletişim alsana nur topu gibi tek gecelik ilişki.

Erkek için versiyon daha tehlikeli bir tekliften sonra ısrarın devamı tacize kadar gider ve bu bir suçtur. Bir kere teklifte bulunmak medenice bir şeydir. Ama uzatmanız sizi kesinlikle cepte gösterir.

Aynı zamanda oldu ya başarılı oldunuz çok ihtimal vermiyorum ama hayatınız boyunca sizin arayacağınız bir ilişkiniz olacaktır.

Geri çekil taktik belirle

Eğer ki sizinle iletişime geçmesini sizi aramasını istiyorsanız ilginizi belli ettikten sonra geri çekilmeniz gerekiyor. Eğer ki biten ilişkiden bahsediyorsak sessiz olacağınız bir döneme girmeniz gerekiyor. Bu süre zarfı içinde kafanızı boşaltmanız şart. Eğer ki aklınıza olur olmadık şeyler getirirseniz başarısız olursunuz. Biz Gürkana uyduk geri çekildik ama insan kaynaklarından Banu yazılması bari çocuğa, sessiz duruyoruz ama bizim kızı kapmasalar bari bu ve benzeri tüm düşünceler seni sabırsızlaştırır.

Sabırsızlaşınca da aman dersin hamle yaparsın yine ısrarcı gözükürsün yine cepte olmayı garantilersin. Bu tarz konularda geri çekilmek iletişimsiz kalmak en ideal yöntemlerden biridir.

Mantık kurmadan iş yapmayacağız dostlar, ilgisi vardı, beğenisi vardı, artık ilgilenmiyor da mı yazmıyor, artık vazgeçmiş olabilir mi de iletişime geçmiyor demesini sağlamaya çalışıyoruz.

Ali umursamaz ise ne yapacağız. Sevgili dostlar her insan o ilgiden hoşlanır Egosu şişmeye başlar. Kendine güveni gelir ama birden gidince de sorgulamaya başlar. O Özgüven gitsin istemez ve sebebini düşünmeye başlar bir kere düşünmeye başlaması zaten isteğinize bir adım daha yaklaşmanız demektir.

Tabii ki genellemeden bahsediyorum tabii ki tam böyle olmayabilir ama yine de geri çekilme kuralına hiçbir zaman afife almayın.

Hayatını renklendir

En fazla yapılan hatayı gündeme getirerek başlıyorum maddeye. Ben geri çekil sessiz kal dediğimde bir ölü taklidi yapmaya başlanılıyor. Eğer yeni ayrılık döneminde ise olabilir bu arada birkaç hafta yaz yaşamak kendini dinlemek idealdir. Ben de bunu öneririm zaten ama onun harici iletişimler de flörttür, yakınlaşmadır, yeni tanışmadır kesinlikle çok sakıncalıdır sessizliği ona karşı sessiz durarak yapacaksın.

Onun dışında tam tersi kendi hayatını renklendireceksin renk katmak demek sosyalleşmektir renk katmak demek daha önce yapmadığı şeyleri yapmak demektir ama en önemlisi renk katmak demek kendin için bir şeyler yapmak demektir.

Mantığı yine elden bırakmıyoruz aramasını bekliyorduk Ali neden hayatı renklendirmeye geldi konu. Dostlar oturup aramasını beklersen hem kendine haksızlık edersin hem de ilgi çekici bir olmazsın ilgi çekici olmayan birini kimse aramaz kusura bakmayın. Özellikle rekabetin bu kadar yoğun olduğu bir ortamda öne çıkmak için özgün olmalısın.

Kendine has hobiler, sosyal etkinlikler ve uğraşlar bulmalısın. Bunu da maddiyatla özleştirmeyin lütfen yaşamayı seven, yaşamak için sebepler bulan, yaşamın tadını sonuna kadar almaya çalışan biri olmak maddiyattan geçmez pozitif düşünmekten geçer.

Bir kağıda 20 defa ara beni yazan biri mi aranır sizce, gülmek için mutlu olmak için birden çok sebebi olan sebep yaratan kişi mi aranır size göre ilk is alın kağıdı 20 kere ara beni yazıp bir mezarlığa gömün gelirse zombidir gelmezse hiç ölmemiştir.

Şimdi şakası bir yana kendi hayatının kalitesini arttırmaya çalışmayan kişiler başkasının hayatına hiçbir şey katamazlar bunu da o aramasını beklediği kişiler gayet iyi bilir. İşte bu yüzden de aramazlar.

Gizemli ol Merak ettir

Hayatını renklendirken sosyal medyanı bol bol kullan çevrende paylaş pozitifliğini ilan et ama gizemi de elden bırakma belli etme her şeyi merak ettir biraz her makale de söylüyorum merak insanları tetikleyen bir unsurdur. Tüm bilgileri verme kendinle ilgili oturup sabaha kadar onlıne mı acaba diye WhatsApp’tan bakarsan gizemini kaybedersin bunu anlayın artık o bir hikaye attın da bir fotoğraf paylaştığında ilk tepki veren sen olursan gizemini koruyamazsın.

Merak ettir ne yapıyor, kiminle görüşüyor, nereye gidiyor, kiminle gidiyor, ne kadar kalıyor, ne izliyorsun, ne seviyor merak ettir. Güzel giyinmişsin bir hafta sonu kılın kıyafetin, saçın başın her şey yerli yerinde fotoğraf paylaşmışsın, gülümsüyorsun, keyfin yerinde. Buraya kadar herşey güzel.

Bırak orada merak edilsin neden bu gülümseyiş, nereye böyle şık bir şekilde, neler oluyor orada diye bir merak edilsin ama yok yetmiyor bazen işte bakın ne kadar iyi duruyorum değil mi? Süperim, bakın beni almaya gelen araba, bakın arabayı kullanan arkadaşım, Evet kuzenimin nişanında olacağı MaçkaParkı’ndan yukarı giderken sağ tarafta kalan otelin 3. katının B salonuna giriş yapıyorum.

Evet nişan bitti şimdi eğlence zamanı. Taksim’de falanca gece kulübünün cam kenarı masasının 3. sandalyesinde yerimi aldım, Şimdi çıktık evimize 300 metre kala yeni açılan işkembecideyiz dedin ve aramasını mı bekledin ve aramasını mıbekledin gerçekten öyle deme ALi sarımsak yemeyeceğim diye mesaj yazdım orada.

Acaba birini mi öpecekdiye merak etmiştir o şimdi hadi oradan olmaz dostlar bu kadar ayrıntı verilmez bu kadar ayrıntıya hakim bir zaten sizi aramaz. Gizemi kurmak önemli gizemli kalmak önemli, merak aramanızı sağlar, merak ettirmeyi ihmal etmeyin Dostlar.

Duruşunu bozma

Bu tarz arama beklenen durumlarda gizemdir, kendine bakmadır, keyifli yaşanan hayatı da gözler önüne sürmedir derken karşı taraftan bir etkileşim her an gelebilir arama olmaz da ne bileyim bir alev atılır, engelliyse engel kalkar Mrb Nbr gibi ukela ve kötü bir iletişim ile adım bile atılabilir ya da aranır fark etmez.

Ne olursa olsun böyle bir durumda kesinlikle duruşunu bozma malısın. Birden yah işte bu be sonunda aradın bir an hiç aramayacaksın sanmıştım gibi bir tavra gidersen koşarak uzaklaşır ya da seni kendi ceketinin cebine iç kısmına sokabilir ukelalık da yapmalısın arayacaksın Tabi sen kim köpek tarzı ilkel tepkilere de girilmemeli sen ne isen o olmalısın.

Trip yok, sevinç yok, coşku yok, nefret yok işte o zaman aranmaktan daha önemli bir başarı elde etmiş olursun. Diyelim ki aramadı başarılı olamadın, Oysa bu söylediklerini harfiyen yaptıysan aramasından daha önemli bir başarı elde ettin demektir. Bunu da anca ileriki yıllarda farkına varacaksın diyebiliriz ama diye panik halinde yanlış hamleler yapmaktansa duruşu koruma sana çok daha fazla şey katar.

En önemlisi kimseye muhtaç olmadığını kendi başına ayakta durduğunu göstermiş olursun. Nazım’ın dizelerinde söylediği gibi. Ben sensiz de yaşarım ama seninle bir başka yaşarım duruşunu göstermiş olursun.

Dipnot: Sen kendine saygı göstermezsen, sen kendine değer vermezsen, sen kendini sevmezsen tüm bu değerleri karşındakine verirsen o kişi seni asla aramaz. Tabi ki karşındakine değer ver, saygı göster, sev ama bunları önce kendine yap ki aramasını beklediğin kişi bunların sende olduğunu ve kendisiyle paylaşacağını anlasın.

Yorum Yap