1. Ana Sayfa
  2. Kadın

Bir Erkeği Elinde Tutmanın 8 Yolu

Bir Erkeği Elinde Tutmanın 8 Yolu
+ - 0

Kadınların sık sorduğu bir soru. Bir erkeği elinde tutmanın yolu, erkek arkadaşımı nasıl elimde tutarım, eşimi nasıl elimde tutarım, onunla nasıl daha uzun bir ilişki yaşarım, ne yapmalıyım, neleri yapmalıyım, tabi neleri yapmamak özellikle en önemli konu. Çünkü bazen yapmamız gereken şeyleri yaptığımız için kaybediyoruz son maddeye dikkat edin diyerek az önce tüm Saydım soruların yanıtlarını aramaya başlıyoruz başlamadan önce şunu önereceğim, amaç sadece ilişkimi nasıl uzun tutarım olmamalı, ilişkimi uzun ve kaliteli nasıl tutarım olmalı. Bu arada aynı içeriğin erkekler için olanı da sevdiğim kadını nasıl elimde tutarım adlı makalemi de okumanızı tavsiye ederim.

Bir Erkeği Elinde Tutmanın 8 Yolu

Özgüven ve Bakımlı Olmak

Bakımlı olmadan kendimize güvenmeden hiçbir konuda başarılı olamayacağımızı anladık artık az çok klişe bile oldu. Bu durum o kadar önemli ki sadece ilişkilerde değil, iş hayatında da önemli, girdiğin bir ortamda da önemli, arkadaşınız Seninle vakit geçirmesini de etki ediyor, önemli bir toplantıya dair edilmeni de o yüzden kısa kestim bu maddeyi bir kez daha önemli bir şekilde vurgulamak istedim.

Kadın Olduğunu hissettirmek

Çok havada kalan bir konudur bu arkadaşlar birçok kişide yanlış anlıyor bunu tek bir manaya çekip oradan kendinizi elemeyin seksepalite cinsel hayat önemli şeylerdir. Bir erkeği etkisini alan Hatta erkeği bağlayan önemli bir etkendir. Bunu özellikle evli insanlar için bu fakat olayı sadece oraya sınırlamak büyük yanlışlıktır.

Kadın olduğunu hissettirmek daha geniş bir kavram, bakın samimiyet denilen davranış çok tehlikeli bir şey samimiyet davranışını çok yanlış anlayarak büyür Bazı insanlar yapılan bir el şakası samimiyet göstergesidir Mesela biz de, Arabayı üstüne sürmek Ağız dolusu bir küfürle telefon açmak hep samimiyet olarak adlandırılır, yanında gaz çıkarta bildiğin kişiyle samimisindir diye bize özgü bir söz var.

İşte bu samimiyet kavramı kadının önüne geçerse o zaman işler sizin istediğiniz gibi gitmiyor ne gibi dersen şöyle; İki kanka gibi sohbetler etmek aman işte sevgilim benim böyle kabul etsin deyip dün gece uyudun tişörtle görüşmeye gitmek, başkan ne yapıyoruz akşam gibi bir mesaj atmak, sizi kadın imajından sağlam bir Kanka imajına sokar bu da erkeğin kaçmasına sebep olur. İşte o yüzden gerek görünüş, gerek iletişimde kadınlığı elden bırakmamanız gerekiyor söylediklerimi yanlış anlaşılmasın diye bir daha açıklama yapmak istiyorum.

Cinsel bir obje olarak görünmelisiniz demeye çalışmıyorum bu madde demek istediğim erkek gibi gözükmeyin, hissettirmeyin, samimiyet kavramını iyi uygulayın, karşınızdakine narin bir kadın olduğunuzu her fırsatta gösterin, karşınızdaki erkek unuttum sizinle erkek arkadaşıyla Konuşuyor gibi konuşmamalı, küfür ediyorsa alışkanlık mazeretin arkasına sığınıp gereksiz şakalar yapıyorsa da bir kadın ile iletişimde olduğunu güzel bir dille ifade edin.

Düzelmiyorsa da uzatmayın uzatmış olduk maddeyi Ama içimde Ukte kalan bir olayı anlatayım… bir mekanda otururken bir arkadaş grubunun davranışına şahit oldum. Elinde kapağı kapalı bir su şişesine kızın üzerine dökecek gibi yapıyor adam kızla refleks Kaçmaya çalışıyor kaçmaya çalışırken de sandalyeden düşüyor nasıl gülüyor, nasıl eğleniyor Masadaki Diğer kızlar çocuklar bir kadına böyle şaka yapılmaz bu tarz şaka kimse yapılmaz ayrı da kadına hiç yapamazsın. Esas acı kısım masadaki diğer kızların da gülüyor olması hiçbirinin Ne yapıyorsun sen ya karşına bir kadın var demiyor olması. Onlar sevgilidir, arkadaştır, çok samimi kankalardır, olay gülmek içindir, eğlenmek içindir hiç önemli değil. Arkadaşlar siz her zaman kadın gibi davranın yanınızdaki kişiye kadınsılığınızı hissettirin, etrafınızda size kadın gibi davranan insanları tutun tutmayanları da barındırmayın.

Laf Sokmayın İletişim Kurun

Erkeklerin en rahatsız olduğu konulardan bir tanesi de laf sokulması da bir sohbette şöyle bir yorum duymuştum o kadar hırslanıyorum laf sokuyorum anlamıyor soktuğum lafı laf soktuğumun açıklamasını yaptırıyor bana daha çok hırslanıyorum diyor. Farkındaysan kendi kendine yapıyorsun kendi kendini sinir ediyorsun Gerek var mı iletişim kurmak varken rahatsız olduğunu, beklentini konuşarak anlatmaya çalışmak varken Neden çağdışı bir hamleyle hem kendini üzüyor hem de karşındakini geriyorsun. Görüşmeyecek miyiz, dün gece halı saha maçı yaptığın arkadaşlarınla görüş onlar daha değerli, akşam arabanla yatarsın artık malum onunla daha çok vakit geçiriyorsun evet tamam bunu söyledin ne olacağını düşünüyorsun.

O an itibarıyla alışkanlıkları bir kenara bırakıp artık seninle ilgileneceğinimi yapmayacak sen de sinir olduğunla kalacaksın beklentini, istemediklerini, kırgınlığını, mutluluklarını laf sokarak değil iletişim kurarak yapın. Başka bir hatalı davranış öküzüm benim diye seviyor sevgilisini dünyanın en ucuz ama en tatlı sevgilisi yazıyor paylaşımında. Vallahi söze bakıyorsun hakaret var sevecenlik var herkes şunu düşünür. Öküzüm ama seviyor beni öküzlüğü ilgi çekiyor olarak şartlıyor kendini çapkın erkeğim biraz benimle ilgilensene diyor. Ayıcığım benim diye seviyor erkekte homurdanıyor kadını onaylar derecede.

Ondan sonra da böyle hitap ettiği erkeklerden incelik bekliyor, Sadakat bekliyor. Ayrıca hayvan sevgisi önemli bir kriterdir ama çoğunlukla bu tarz benzetmeler hakaret olarak da kullanılır senin sevimli bir ses tonuyla bunu vurguluyor olman durumu değiştirmez. Gün gelir bu tarz durumdaki kişi elinde tutmak bile istemezsiz buna bağlı bir madde ise 4’üncü listemiz de.

Özel Hayatına Saygı Duyun

Herkesin kendine ait bir hayatı olmalı derim ben seninle olmalı, Onun da olmalı ama yapılan en büyük yanlış ne iki kişi bir araya gelince iki hayat tek hayat haline geliyor. Bu çok yanlış Tabii ki iki kişilik düşünülecek, iki kişi yaşanılacak ama kendi hayatını bir yere bırakırsan ya da bıraktırırsan boğulursun, boğarsın saygı duyman lazım.

Hobisine saygı duyman lazım, ilgi alanına, zevklerine, hayranlıklarına vardı ya şu klasik laf ya ne anlıyorsun 22 kişi birden bir topun peşinde koşuyor, çocuk musun ya ne biçim dizi izliyorsun, saatlerde tutamayacağın balığı beklemekten ne anlıyorsun gibi sözler rencide edicidir. Belli zaman sonra bu itici eleştiriler erkeğin kaçmasına sebep olur.

Arkadaşları Ailesi ve Çevresiyle Arayı Açmayın

Genelde yapılan bir hatadan bahsedeceğim hemen bazen insan haksızlığa gelemiyor, bazen kıskançlığa yenik düşüyor, bazen hırsının kurbanı oluyor ve beraber olduğu kişinin yıllardır hayatın da olan kişilere müdahale ediyor, etmeye çalışıyor. Sen sülalenin şoför müsün, o şerefsiz arkadaşın ne zaman boşta kalsa seni ayartmaya çalışıyor zaten, o arkadaş grubunun her içine koşuyorsun ya Senin ihtiyacın olsa bir kere yardımına gelmezler. Bak bunlar ölümcül yorumlar, hele görüşmelerine engel olmaya çalışırsan ya da görüştüğünüz de soğuk davranmak gibi hatalar yaparsan bitti.

Neden biliyor musun? Sen yokken onların yorumları çok önemli. Düşünsene senin arkandan yapılacak yorumları ve soğuk kız ya Eski sevgilin Özge daha hoş kızdı Vallahi ağabey getirme o kızı bizim yanımıza hoşlanıyoruz. Tabii ki sen sevgilinin yanın da şimdi kızlar bizden bilmesin abi nasıl tahammül ediyorsunuz o kıza ya.

Bu yorumlar sizi eğlendirmeyebilir, hatta güç bir erkekse bu yorumları dinlemeyedebilir ama siz işi sağlama alın. Gidip kimseye kendinizi sevdirmeye çalışmayın onu da kastetmiyorum ama bu kişiler hakkında olumsuz yorum yapmayın erkek arkadaşınıza haksızlık yapıldığını düşünüyorsanız uygun bir dille uyarın ama bırakın çevresiyle ne yapıyorsa kendi yapsın çevresine sosyal ortamında müdahale etmeyeyim ki Sizin ilişkinizi dışarıdan müdahale etmesinler. İnsanlar dolduruşa kolay gelirler, dolduruşa gelen birini elde tutmanız imkânsızdırdır.

Uyumlu Olun Rahat Hissettirin

Maddenin anlatmak istediği aslında erkeğin kendini rahat hissetmesidir. Kasılmamasını sağlamaktır. Çünkü şöyle bir olay var ilişkisine sahip çıkan doğru erkek kız arkadaşının mutlu etmek için çaba sarf eder, Doğru bir erkek tabi. Nereye gitsek, ne yesek, nereyi görsek, ne konuşsak bunlar hep erkeğin kasılma sebepleridir. Paylaşmaya çalıştığı sosyal hayatına uyum sağlamak yerine eleştirirseniz yanınızda rahat hissedemez yanınızda rahat hissedemezse de eninde sonunda yanınızdan kaçar. Şimdi genelde erkeklerin düşüncesizliklerine göre örnekler veriyoruz malum bir de farklı bir pencereden bakalım.

Bir hafta boyunca demiş ki güzel bir yere götüreceğim seni, hiç tatmadığın bir yemeği tadacağız götürüyor bir yere buraya mı geldik bunu bahsettiğin yemek ya gerçekten düşüne düşüne bunu mu düşündün böyle bir yaklaşım yaparsanız o adam hayal kırıklığına uğrar, bir sonraki yer için plan yapmaya korkar, içinden gelmez ya da hadi sosyal ortam olmasın bir konu hakkında görüş belirtiyor.

Ya ne saçma düşünce Bunlar adam bitti Bir daha sana hiçbir konu açmaz korkusundan, illa onunla aynı fikirde olun demiyorum tabii ama uyumlu olmaya özen gösterin, sert çıkışlar yapmayın. Ana tema şu yanınızda Rahat hissetsin konuşabilirsin tabii şimdi bunun da bir sınırı var vejeteryan biriyseniz Sizi zorla kebapçıya götürüyorsa da bunu kabul etmeyin tabi ama üslup önemli unutmayın.

Güçlü Olduğunu Hissettirin

Evdeki kavanozu açamamış gibi yapın kavanozu açtın klişesini yapmayacağım burada herkes bu örneği veriyor. Hatta bizde eğitim alırken ilk önce bu örnekle başlarlardı arkadaşlar insanlığın ilk yaradılışından itibaren erkeğin bir misyonu var. İşte avlanıyor eşine getiriyor, çalışıyor ailesine bakıyor ama hep bir şeyler yapmaya çalışıyor artık Tabi Devir değişti kadınlar var erkeklerden daha çok çalışan bu madde bu kazanan kısmı şöyle örnek verelim. Az önce verdiğimiz örneğe benzer beni getire getire Buraya mı getirdin, Mesela işte adam araba alıyor Kadın arabaya biniyor gülüyor yahu ne bileyim ben de araba aldım deyince şey beklemiştim diyor. Ne beklemiştin Herkesin bir Jeepimi olmasınımı, işini anlatıyor yoruculuğundan bahsediyor, stresinden bahsediyor.

Aman işte sonuçta evrak işi diyor bunlar her ki hor gören şeylerdir, yetersiz hissettiren duygulardır, istediği kadar özgüvenli olsun 4 5 6 kere üst üste söyleyin kadınından bunu duyunca yıkılmaya çökmeye başlar etkilenmeye başlar… Bunu yapmamalısınız onun emeğine, onun gösterdiği çabaya saygı duymalısınız, takdir etmelisiniz. Çünkü çabası aslında kadınına bir şey ispatlamaktadır. İşte sen keyif al diye seni buraya getirdim seni rahat ettirebilmek için Benim arabam var beraber harca bilmek için para kazanıyorum sen bunu alkışlamalı desteklemelisin ki erkek egosunu tatmin etsin daha çok motive olsun ezdiğin hor gördüğün adamı yanında tutamazsın kaçırırsın.

İki Tarafında Gidebileceğini Hissettirin

En önemli maddeye geldik arkadaşlar. Çok net bir durum var Birisi cepte görürse o ilişki Eninde sonunda biter aynı şekilde siz birini cepte görürseniz o cepten çıkmak için çaba halinde olur. O da eninde sonunda gider gidemezse de siz sıkılırsın zaten o yüzden ilişkide sorumluluklarını yerine getirilmediği zaman gidebileceğinizi istemiyorsa gidebileceğini karşınızdakine hissettirmeniz lazım, kimse vazgeçilmez değildir.

Birine vazgeçilmez olduğunu hissettirdiğinizde anda ilk sizden vazgeçer. Biliyorsunuz artık bu durumu Tabii ki Duygularınızı saklayın hakim olun göstermeyin demiyorum ama birini elinde tutmak istiyorsanız en önemli madde bu ona vazgeçilmez bir gibi davranmayın sizi cepte görmesine izin vermeyin.

Yorum Yap