1. Ana Sayfa
  2. Kadın

Benden Hoşlanıyor mu?

Benden Hoşlanıyor mu?
+ - 2

Benden hoşlanıyor mu? Hoşlanıyor mu benden? Gibi bizi kararsızlığı iten kişileri analiz edeceğiz, yani kararsızlığa iten derken neyi kastediyoruz. Hani bazı durumlar vardır ya karşımızdaki kişi benden hoşlanıyor mu? Hoşlanıyor mu? herkese mi böyle davranıyor? Yoksa bize özel mi böyle, istiyor da cesaret mi edemiyor? Yoksa istemiyor da biz mi kendi kendimize gelin güvey oluyoruz.

İşte bu soruların yanıtını arayacağız bugün yazımız da sizden hoşlandığını ama belli etmemeye çalıştığının 5 tane işaretinden bahsedeceğiz maddelerin sonuna baktığınızda kafanızdaki bir çok soru işaretinin gideceğini düşünüyorum Hadi uzatmadan başlayalım birinin sizden gizliden gizliye hoşlandığının işaretleri.

Benden Hoşlanıyor mu?

Düzenli Düzensiz İletişim

Önemlisi ilk maddeye koyduk çünkü iletişim aslında her şeyin belirleyicisidir ama sosyal medya çıktığı yiğitlik bozuldu. Artık bir çok sosyal medya işareti de iletişim sayılır oldu. O yüzden 2’nci madde de sosyal medya iletişimi ayrıca inceleyeceğiz, önceliği bile bir gerçek iletişime verelim arama sorma mesaj atma gibi etkenlere burada genelde bazen düzenli bazen aralıklı zamanlarda iletişime geçilir araya koyulan zamanlar bilinçlidir. Yani bazen iki gün ard arda arayan ya da mesaj atan kişi bazen bir hafta ortadan kaybolabilir.

Sonra birden yine ortaya çıkıp iletişimi devam ettirmeye çalışır. Bu tarz düzenli düzensiz iletişimler kişinin hoşlandığın bir işaretidir. Tabi sadece bu işaret yeterli midir hayır.

Kurulan iletişimin içeriği de önemlidir sizi tanımaya yönelik sorular fikirlerinizi ve yorumlarınızı almak adına herhangi bir sebepten açılan konular kendini övme çabası yine hoşlantının bir belirtisidir.

Tabi burada kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. İletişim konusunda iyi biri değilse utangaç biri ise o iletişimde gelen sorular çok saçma olabilir. Sizin apartmana mantolama yapıldı mı? Çok sıcak tutuyor diyorlar sıcaklık farkını hissettin mi?

Sanki sen apartman yönetiyorsun da fikir alıp kendi apartmanı da da aynısını yaptıracak ama işte şunu anlayın o konuşmanın gereksizliği aslında karşı tarafın heyecanından olabilir. Yani dostlar kurulan iletişimler birinin size olan hoşlantısını anlamanızı çok rahat sağlar.

Sosyal Medya Belirtisi – Sosyal Medya İletişimleri

giphy.gif?cid=e2a3cbde2d8o8dmi4i9ddro4wmlvi97p3229ywtwr0q0bdvs&rid=giphy

Sosyal medya en çok kafaları karıştıran nokta dostlar. Çünkü bana bu bölümden çok soru geliyor. Beni ekledi, beni sildi, hikayeme bakıyor, göndermeli sözler paylaşıyor, fotoğraflarımı beğeniyor ya da beğenmiyor.

Bunlar ne anlama geliyor? Öncelikle sizden hoşlanan biri bu hoşlantısını gizlemeye çalışıyorsa sosyal medya üzerinden de dengesiz hareketler yapması normaldir ama tepkisiz bir şekilde durması pek mümkün değildir.

Düzenli ya da düzensiz beğeni yapma Instagram üzerinde ise hikayelere tepki verme ve hatta DM’den yürüme şeklinde bile kısa iletişimler kurabilir ama çok fazla sessiz durmaz bakın yürüme dedik yalnız dikkatinizi çekerim.

O sen güzel bir şey misin gelsene yamacıma tarz mesajlar yürüme değil koşmadır karıştırılmasın bunun dışında özellikle Twitter gibi söz paylaşılan sitelere sitemkâr, yalnızlık vurgulayıcı, beni bir tek sen anladın sende yanlış anladın gibi atarlı giderli sözler paylaşılması da muhtemeldir.

Şimdi belki eski sevgilisini özlemiştir ona atar gider yapıyordur diyenler olacaktır. Yada o paylaştığı şarkıyı belki başkası için dinliyordur üstümüze almak saçma olmaz mı? diyenler olacaktır. Hemen cevap vereyim duruma göre olmaz yani şöyle düşünmeniz lazım sizinle arada iletişime geçiyor. Bir hikaye atıyorsunuz hemen bakıyor hemen tepki veriyor E tabii ki böyle bir durumda 100’de 100 bir hayranlık olduğu sayılmaz ama aşikar bir şekilde üstünüze geldiğini anlayabilirsiniz.

O yüzden üstünüze alınabilirsiniz tabi biraz sonra sayacağız şeylerle birleşince de lakin ne hikayeye bakıyor ne mesaj atmış eklemiş eklediği gibi de bırakmış ne beğeni ne bir tepki gidip yazdı efkarlı bir söze A sen bana abayı yakmışsın diye havalara girmen saçma olur tabii ki. O yüzden denklemleri iyi kurmak lazım diyorum ve devam ediyorum.

Extra Bakım

Özellikle günlük hayatta ölçülebilecek bir durumdan bahsedeceğim ister kadın olsun ister erkek fark etmez hoşlanan kişide sizinle temas kurabilecek durumlar da ekstra bakım görebilirsiniz. Ekstra bakım nasıl anlaşılır? Aynı ortamda olma ihtimali olduğu zaman dilimlerinde tazelenmiş bir makyaj, yeni sıkılmış bir parfüm, düzeltilmiş ya da şekle sokulmuş saçlar özellikle erkekler için yeni ıslatılmış ya da bir şeyler sürülmüş saçlar anlık olarak anlayabileceğiniz ipuçlarıdır.

Saç yoksa da olabilir tabii ki kellerde insan hepimizin gideceği yer orası o zaman da keli gizleyici şekillendirmeler şapkalar bir işaret sayılabilir daha önce giymediği kıyafetlerin o denk gelme gününde giymesini gözlemekle gizlice senin hoşlandığın birisi olarak algılayabilirsiniz. Ama yine tabi verileri kontrol etmeyi doğru denklemleri kurmayı unutmamak lazım sabah kalkmış evde ekmek yok.

Yataktan kalktığı gibi saç baş dağılmış gözünde çapak duruyor bakkala giderken asansör de denk geldiniz. A bu benden hoşlanmıyor şu haline bak gibi düşünmekte haksızlık olur hadi devam edelim.

Gergin Davranışlar, Beden Dili

Hoşlanan ve gizlemeye çalışan kişi sizinle aynı ortamda ise ya da ne bileyim telefon konuşması yapıyorsa WhatsApp’tan yazıyorsa iletişim halinde ise yani bir gerginlik sezersiniz. Bu gerginliği heyecanla karıştırmayın ama tamam heyecanda hoşlanma sinyalidir ama o heyecan aşikârdır. Filmlerde falan işlerler o heyecan temasını eli ayağına dolanıp sakarlık yapan bir oyuncu tam buna örnektir ama biz heyecanı kenara bırakıp gerginlik gözlemliyoruz, gerginlik şu şekilde olur.

Sırf muhalefet olmak adına düşüncenize karşı çıkılması, ilginizi çekmek için eleştirel cümleler, karşılık alındığında sertleşen üsluplar Bir de bilirsiniz ki çok eleştiri gizli hayranlıktır sizinle beraberken sıkılmış görüntüsü.

Başka şeylerle ilgilenmesi özellikle cep telefonu ya da çevre görsellerle bu tarz durumlar yine gizli hoşlantı olarak algılanabilir Ama tabii Burada şu var geçmişsin karşısına bir başlamışsın Ben Amerika’dayken zırt pırt Miami’ye giderdim.

Vegas arka bahçemde çok mu sıkıldık hop hafta sonu Meksika acı sosu eşliğinde gerçekleri hatırlayıp tekrar New York’taki gökdelen de bulurduk kendimizi gibi cümleler ağzınızdan dökülürken karşınızdaki telefonla oynuyorsa o bir hoşlantı değildir tabi. Ziya sıktın artık beden dilidir. O yüzden bir kez daha tekrar edelim delillerin birbirleriyle örtüşmesi gerekir.

Peki neden sıkılır gibi davranır? Neden gerginleşir? Çünkü hoşlantı gizlemeye çalışırken kendi ile çarpışma olur bunun en büyük sebepleri ilk adımı karşıdan beklemesi ilişkinin olma ihtimalini düşük görmesi hoşlandığını belli ederse cepte gözükeceği korkusundan olabilir.

Sonuç itibariyle gerginliğinden bir kişinin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamanız mümkündür ama diğer kriterleri de dahil ederek.

Tesadüfler

Benden Hoşlanıyor mu? Tesadüfler yine hoşlanan kişiyi anlamanız açısından çok sağlam ipuçları verecektir size çünkü sizden hoşlanan kişi sizi analiz etmeye çalışacaktır. Hakkınızda araştırmalar yapacaktır ne seversin, nereye gidersin, ne giyersin, ne içersin birçok bilgiyi zamanda toplamaya çalışır.

Bilgi öyle bir şeydir ki bir süre sonra kullanılmak ister. Burada bazen bilinçli bazen yanlışlıkla karşınıza çıkar bu toplanan bilgiler gittiğiniz bir mekanda çıkar karşınıza. Bazen denk gelirsiniz birebir, bazen siz yokken orada olduğunu gösterir sevdiğiniz bir şarkının paylaşımında çıkar bazen mırıldanırken bazen sosyal medyasında paylaşırken.

Sevdiğiniz bir kitaptan alıntı yapar ortak nokta yakalamak adına sevdiğiniz rengi kullanırken görürsünüz konuşurken ilginizi çekecek bir detayı yakalamanıza fırsat verir. Yani bazen bilinçli bazen bilinçsiz tesadüflerle karşınızda belirir.

Yoğun tesadüfler bir kişinin sizden gizlice hoşlandığın en belirgi özellikleridir sonra ne göreyim kanka bir baktım gömleğinde küçük kırmızı şeritler var benim kırmızıyı ne kadar sevdiğimi çözmüş dersen beni hiç anlamamışsın derim.

Sevgili dostum önemli olan şudur. Sevgi hoşlantı gösterilmelidir bir bulmaca bir oyun haline döndürülmemelidir. Bir insan hayranlık duyuyorsa en popüler iki ihtimal akla gelir.

Birincisi çekingenlik 2’incisi o ilişkinin olmama ihtimali, çekingenlikse sorun yok teşvik ederek bunu çözebilirsiniz ama arada olmazlar varsa işte o zaman olması için uğraşmalı mı bunu çok iyi analiz etmek gerekir. Çünkü hayat olmazları ekip olurları beklemek için çok kısadır. Tekrar görüşene kadar kendinize göz kulak olun hoşça kalın.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.