1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Benden Hoşlandığını Nasıl Anlarım 4 Kesin İşaret

Benden Hoşlandığını Nasıl Anlarım 4 Kesin İşaret
+ - 0

Her ilişkinin başlangıcında çiftler birbirlerinden hoşlandığını gösteren davranışlarda bulunur. Eğer sevdiğiniz kişinin davranışlarından sizinle ilgilendiğini doğru analiz edemezseniz; duvara toslaya bilirsiniz. Bu makale de sizlere benden hoşlandığını nasıl anlarım başlığın 4 Altın sırrını paylaşacağım. Bunlar vücut dili, yakınlık, itaat ve ilişki seviyesidir. Hazırsanız başlıyoruz.

Benden Hoşlandığını Nasıl Anlarım 4 İşaret

Vücut Dilini Anlamak

Kendine Çeki Düzen Vermesi: Kişiler hoşlandıkları birisinin yanındayken daha çekici görünmek ve onların dikkatini çekebilmek için sürekli kıyafetleriyle oynarlar.

Saçlarını Düzeltmesi: Özellikle kadınlar birinden hoşlanıyorlarsa saçlarıyla oynamaya başlarlar. Çünkü çok uzakta bile olsanız bu davranışı fark edebilirsiniz.

Kıyafetini Düzeltmesi: Erkeğin, Gömleğinin yakasını düzeltmesi veya hayali tozları yakasından silkmeye çalışması hoşlandığını gösterebilir.

Kadının ise; kıyafetini vücudunun daha çok görülmesini sağlayacak şekilde düzeltmesi önemli bir işaret olabilir. Örneğin, taytını sürekli yukarı çekmesi veya sütyenini düzeltmesini düşünün Tabii ki, bu davranışlar daha çekici olmak için yapılır.

Duruşunu Düzeltmesi: Kişiler daha dik durarak veya daha dikkatli yürüyerek ilginizi çekmeye çalışabilirler hem kadınlar hem de erkekler hoşlandıkları kişinin yanında omuzlarını geriye atarak göğüslerini ön plana çıkartırlar. Böylece daha seksi görüneceklerini düşünürler.

Nesneler İle Oynamak: Elinizdeki bardak, pipet veya Çakmak ile oynamak karşı taraftan hoşlandığınız anlamına gelebilir. Hoşlanan kişi bir erkek ise sakallarıyla oynadığını gözlemleyebilirsiniz. Özellikle bar veya restaurant gibi yerlerde bu hareketleri yapmak aradaki çekimi arttıracaktır.

Ten Uyumu: Bunun için karşımızdaki ile aramızda bir duygusal bağ oluşturmamız gerekir. Bunu yapmanın en kolay yolu ise; göz teması kurmaktır. Sizinle gerçekten ilgilenen birisi odanın diğer ucundan bile sizinle göz teması kurmaya çalışacaktır.

Kaçamak bakışlar ise; en önemli sinyallerdir. Fakat ilk bakışma kaza ile de olabilir. Bu yüzden ilk bakışmadan sonra birkaç saniye başka bir yere odaklanıp tekrardan o kişiye bakmalısınız. İkinci bakışmayı biraz daha uzun tutarak sizin de ondan etkilendiğiniz göstermeyi unutmayın!

Uzun Süreli Bakışmak: Bazı kadınlar erkeklere göre daha utangaç olup uzun süreli bakışmak tan kaçınabilirler. Bakışma sırasında karşınızdakinin göz bebeklerinin büyümesini takip etmelisiniz. Bu gibi şeyler sizi sevdiğine dair işaretler olabilir. Fakat, alkol veya yorgunluk gibi nedenler sizi yanıltmasın!

Kalabalık Bir Ortamda Göz Teması Kurması: Ortamda komik bir şaka yapıldığı zaman insanlar psikolojik olarak sevdikleri kişiye bakarak gülümserler. Bir daha ki sefere ortamda komik bir şaka yapıldığında etrafınıza bakıp size gülümseyenleri bulmaya çalışabilirsiniz.

Rahat Davranması: Direkt olarak sizden hoşlandığı anlamına gelmese de sizin yanınızda rahat davranması her zaman iyi bir işarettir. Eğer yeni tanıştığınız birisi sizin yanınızdayken rahat bir beden dili kullanıyor ise; bu açık bir şekilde sizden hoşlandığını gösterebilir.

Normalde insanlar tanımadıkları kişilerin yanında gergin olurlar. Kollarını birleştirmediğine ayaklarının ve omuzlarının size dönük olduğuna ve size doğru eğilerek konuştuğuna dikkat etmelisiniz.

Çekingen Olması: Özellikle genç kızlar hoşlandıkları kişilerin yanında çok gergin olurlar. Çekingen kişilerde dikkat etmeniz gereken şeyler ise Kıpır kıpır olması, yüzünün kızarması, göz teması kuramaması ve en önemlisi sizinle konuşurken kekelemesi dir.

Yakınlık Kurmaya Çalışmak

Eğer sizden hoşlanıyor ise yakın olmak için her şeyi yapacaktır kim sevdiği birinin yanında olmak istemez ki. İlk yakınlaşma belirtisi sizinle tekrar iletişim kurmaya çalışmasıdır. Çoğu zaman WhatsApp mesajları çıkmaz sokağa girer veya garip sessizlikler oluşur.

Eğer size tekrardan bir şeyler yazmaya çalışıyor ise; sizden hoşlanıyordur ve mesajlaşmayı devam ettirmek istiyordur. Sizin onun etrafında olmanızdan keyif alıyordur. Eğer siz de ondan hoşlanıyorsanız ucu açık sorular sorup konuşmayı ilerletebilirsiniz.

Böylece aranızdaki bağ daha da güçlenecektir. Fakat sıkıcı konulardan bahsetmek yerine karşınızdakinin hoşlandığı şeyler hakkında konuşmalısınız.

Fiziksel Yakınlaşma: Bir partide veya gece kulübünde iseniz; sizden hoşlanan kişiler etrafınızda toplanmaya başlayacaklardır. Böylece Sizin de onlar ile ilgilenmenizi bekleyeceklerdir. Eğer bir partideyken birisi sürekli sizin yanınızda bulunuyor ise seninle konuşmaya çabalıyordur.

Buluşmak İçin Bahaneler Üretmek: Çok açık bir şekilde sizden hoşlandığını gösterir Beraber ders çalışmak, alışverişe gitmek veya bir partiye gitmek için bahaneler uydurmak sizin varlığınız dan keyif aldığı anlamına gelir. Bazı kadınlar sanki Yardıma ihtiyaçları varmış gibi yaparak hoşlandıkları erkeklerden yardım isterler “Kavanozun kapağını açamıyorum” veya “Dolabın yerini değiştirmeme yardım eder misin?” gibi bahaneler üreterek kendilerinin de yapabilecekleri şeyler için yardım isterler.

Böylece erkeklerin korumacı içgüdüleri harekete geçer ve kadına yardım ederler. Bir erkeğin kadını gerçekten sevdiğini anlamanın en önemli yolu ise; kadını korumak için her şeyini feda edebilecek olmasıdır. Eğer bir erkek en ufak bir tehlikede bile ortadan kayboluyor ise Kadını Sevmiyor ve onu sadece kullanıyor demektir.

Kendinize şunu sorun: Bir erkek sizinle dolaşırken binaların olduğu güvenli taraftan mı yürüyor? yoksa Arabaların sürekli geçtiği tarafta yürüyerek sizi korumaya mı çalışıyor?

Size Dokunması: Flört etmenin en önemli yolu dokunmaktır. Birisi size dokunuyorsa bu sizden fena halde hoşlandığını gösterir. Yanında rahat olamadığınız birisine dokunamazsınız. Dokunmak ilişkiyi bir üst noktaya taşıyacaktır. Fakat, birçok farklı dokunma şekli ve dokunuşların farklı anlamları da vardır.

Sadece sarılmak sizden hoşlandığı anlamına gelmez bu arkadaşça bir sarılma da olabilir Aradığımız Dokunma şekli: Kolumuza, elimize, yüzümüze dokunması veya itme çekme gibi dokunuşlardır. Ama en önemlisi komik bir şey söylediğimizde kolumuza elini koymasıdır.

İtaat Etmek

Eğer her dediğinize itaat ediyorsa o kişi cebinizdedir. İtaatin anlamı sizin her önerinizi itiraz etmeden kabullenmesidir. Sizin fikirlerinize, espri anlayışınıza, duruşunuza ve en önemlisi ona yaptıklarınıza karşı gelmemesi gerekir.

Sürekli Gülümsemesi: Bu duruma hala etkisi denen bir olgu neden olur. Birisinden hoşlandığımız da hatalarını görmezden geliriz. Bizim için onlar birer Melek gibidir. Bu yüzden söylediği şeyler komik olmasa da gülümseriz. Bazı araştırmalar kadınların kendilerini güldürebilen erkeklerden hoşlandığını söylemektedir.

Aslında kadınlar sadece hoşlandıkları erkekleri komik bulurlar. Eğer bir kadın söylediğiniz aptalca şeylere bile gülümsüyor ise; sizden hoşlanma ihtimali çok yüksektir.

Her Şeye Evet Demesi: İtaatin en önemli faktörü karşınızdakinin bütün isteklerinize evet demesidir. Ne zaman ki bir partiye gitmek istediğinizde veya beraber akşam yemeği yemek istediğinizde size hiç düşünmeden itaat ediyor ise; Sizden hoşlanıyor demektir.

Eğer buluşmaya gerçekten gelemiyor ise; “Çok özür dilerim. Bir sonraki sefere söz veriyorum.” cümlesini söylediğine dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde ondan uzaklaşmanın vakti gelmiştir.

İlişki Seviyelerini Doğru Analiz Etmek

Son madde ise diğerlerine göre biraz daha farklı olacaktır. Çünkü mu maddede sadece gözlem yapmanız yeterli değildir. Aynı zamanda hamleler de yapmanız gerekiyor.

Arkadaş seviyesi: Bu aşamada en sıkışmalar, sarılmalar ve sırta vurmalar gibi çok yakın olmayan dokunuşlar yaparız. Bu seviyede yapılan bütün dokunuşlar arkadaşçadır. Bir üst seviyede flörtleşmeye başlamışızdır. Bacağa ufak dokunuşlar; hafifçe kola dokunmak Belinden tutmak, küpelerine veya kolyesine dokunmak artık normalleşmiştir.

Artık bu seviyede öpüşmeye ve aynı yatağı paylaşmaya başlamışızdır. Hoşlandığınız biriyle tanıştığınız zaman bu aşamaları test etmeniz gerekiyor. İlk olarak arkadaş seviyesiyle başlayın.

Sarılın, el sıkışın ve onu daha çok tanımaya çalışın sonrasında ise bir üst seviyeye çıkıp flörtleşmeye başlayın. Ona dokunun ve onun da size karşılık vermesini bekleyin. Eğer dokunuşlarınıza karşılıksız kalıyor ise; asla zorlamayın.

Bu durum karşınızdakinin bir ilişkiye daha hazır olmadığını gösterecektir. Özellikle erkeklerin durması gereken yeri bilmesi çok önemlidir. Çünkü karşılığı olmayan bir hamleyi devam ettirmek taciz anlamına gelebilir.

Doğru sinyalleri aldıktan sonra hamle yapmanız gerekiyor. Eğer hamle yapmaktan korkarsanız inanın ki karşınızdaki size olan ilgisini zamanla kaybedecektir. Böylece sizden umudu kesip başka birisine ilgi duymaya başlayacaktır.

İstediklerinizde net ve kararlı olun. Çünkü yeterince Cesur olamayanlar bu hayatta hep kaybetmeye mahkumlardır. Bugüne kadar hiçbir ilişkimde çıkma teklifi etmedim. Sadece basamaklarını çıkarken karşı tarafı iyi gözlemledim ve buna göre hamleler yaptım.

Fakat karşı taraftan istediğim mesajları alamadığımda ise; o kişide takılı kalmayıp başka birisine yöneldim. Siz de bu adımları izlerseniz daha karşınızdaki ne olduğunu anlamadan sevgili seviyesine gelebilirsiniz.

Unutmayın! Hayat çok kısa! Bu yüzden kimsenin sizin için hazır olmasını bekleyemezsiniz. Sizinle sevgili olmaya hazır olmayan birisiyle iletişiminizi tamamen kesin. Böylece onun gözündeki değeriniz artacaktır. Merak etmeyin! O hazır olduğunda sizi bir şekilde bulacaktır. Belki de bu sefer siz onu istemezsiniz.

Yorum Yap