1. Ana Sayfa
  2. Kadın

Bir Kızla Nasıl Tanışılır? 3 Kez Bakışma Kuralı!

Bir Kızla Nasıl Tanışılır? 3 Kez Bakışma Kuralı!
+ - 1

Bir kızla nasıl tanışılır? Sosyal medya üzerinden. Sosyal medya hayatımıza girdi gireli tanışmalarımız ilişkilerimiz her şeyimiz buradan olmaya başladı. Öyle bir hal aldı ki sosyal bir ortam da kafede, restoranda, barda çok hoşumuza giden tarzını inanılmaz derecede kendimize yakın bulduğunuz insanlarla tanışamaz olduk.

Tabii Instagram’da DM üzerinden yürümek en kolayı gören yok bilen yok sadece iki kişi arasında bir diyalog. Oysa dışarıda öyle mi etrafta bir sürü uyarıcı var etrafta bir görse ne olur terslerse ne hissederim, terslerse başkası görürse ne olur Yani kısaca çok ciddi ve özgüven sorunu ve korkusu mevcut sosyal medyada terslendin mi bas engeli gitsinler de görecek bir daha.

Bir Kızla Nasıl Tanışılır?

Oysa Sosyal ortamda reddedilsen, terslensen belki bir saat daha aynı mekanda aynı ortamda olmak zorundasın. Üstelik onun yanında arkadaşları varsa onların, kendi yanında arkadaşların varsa onların ilgi odağı olarak o yüzden diyeceğim o ki sosyal ortamlarda biriyle tanışmak gerçekten çok zor ama size ben bugün birkaç tane bununla ilgili taktik ten bahsedeceğim.

İşinize yarayacağını ve uzun süre bunları kullanabileceğinizden emin olabilirsiniz hem de bu taktikleri hem kadın hem erkek için veriyorum yani sadece erkekleri olarak düşünmeyin. Kadınların da uygulayabileceği taktikler olacaktır hazırsanız başlıyoruz.

Öncelikle üç kez bakışma kuralı diye bir Kural’dan bahsedeceğim size olmazsa olmazımız. Hatta ilk adımımız, hatta her şeyin başlangıcı üç kez bakışma kuralı. Ben kesinlikle bu kurala uymadan adım dahi atmanızı önermiyorum.

Peki nedir bu üç kez bakışma kuralı şöyle anlatalım Öncelikle bir mekana girdiniz ya da beğendiğiniz kişi mekana girdi yerleştiniz yerleşti oturuldu ilk temas ilk kez bakışımı ama bakın temas demiyorum farkındaysanız yani affedersiniz öküzün trene baktığı gibi bakmak değil sadece temas.

İlk Bakışma

Bir şekilde o temas kuruldu mu? Yani ilk bakış oldu mu? Birinci adım tamamlandı sonrasında devam ediyorsunuz o yok gibi yanındaki kişiyle konuşuyorsunuz, yanınızda kimse yoksa telefonunuza bakıyorsunuz, kitabınız varsa kitabınızı okuyorsunuz, etrafa bakıyorsunuz ama onunla bir süre iletişim kurmuyorsunuz göz iletişimden bahsediyorum aradan biraz zaman geçtikten sonra ikinci kez göz göze gelmek için bakmanız gerekiyor ama belli bir zamanlaması var.

Yani birinci bakışlı ikinci bakışın bir zamanlaması minimum iki dakika maximum beş dakika bu aralık çok önemli neden çok önemli minimum süre mesela benim neden çok önemli bu da ne bakıyor ya geldiğimden beri demesi için önemli, tacizci gibi gözükmeniz için önemli, geldiğinden beri gözlerini bana dikti bakıyor dememesi için önemli, yerini değiştirmemesi hatta oturduğu yerden kalkmaması için önemli ve her şeyden önemlisi ikinci bakışı baktığınız da bu işin gerçekten tesadüf olmadığını göstermek için önemli.

İkinci Bakışma

Peki maximum beş dakika niye önemli O da bir kere baktı bir daha bakmadı dememesi için önemli, sizin ilginizi çekemediğini düşünmemesi için önemli ve ilgisinin başkasına kaymaması için çok önemli ikinci bakışı yakalamak adına uzun uzun bakışlar değil kısa kısa bakışlar atmaya devam etmelisiniz ama olur ya göz teması kurduğunuzda bir öncekine nazaran biraz daha uzun bir bakış olmalı maksimum iki üç saniye gibi göz göze geldiği zaman bakıp çekmemek önemli ama yahu bir kızla nasıl tanışılır? İşin mühendisliğine geçtik resmen demeyin.

Gerçekten çok basit ama işe yarayan taktikler bunlar ikinci kez bakışıldı mı artık tamam artık karşılıklı ilişkiler belli edildi bence. Kaldı son adım yani üçüncü bakış, üçüncü ve son adım ilk iki bakışma da artık ilgiler kesinleşti ilk bakışma belki tesadüf denilebilirdi ama ikinci bakışla bu teyit edildi.

Harekete Geçme

3’üncü bakışınız artık harekete geçme bakışı olacak bakın arkadaşlar ister kadın olun ister erkek birisine bakıyorsanız da iki kere göz göze geldiyseniz artık üçüncüde bir adım atmak zorundasınız. 3’üncü bakışta da bir şey yapmazsanız o artık 33 de olur 43 de olur ve iç bir sonuca varmaz.

O yüzden üçüncü kez göz göze gelindi mi? Artık karşı tarafa mesajı vermeniz gerekiyor en güzeli, en samimisi ve en popüleri tebessüm etmek göz göze geldiniz ve tebessüm ettiniz. Bu kadar artık top karşıda O da size karşılık verdi mi işte hemen adım atabilirsiniz. Yanına gidebilirsiniz İşte üç kez bakışma kuralı buna deniyor.

Şimdi diğer bir konu insanların en çok çekindiği konu karşı tarafın yanına gitme yanındaki kişilerden çekinirsiniz, kendi yanınızda da olan kişilerden çekinirsiniz yada ortamdaki diğer kişilerden çekinirsiniz. Ama şunu unutmayın siz üç kez bakışma kuralını geçtiniz artık yapacağınız hiçbir şey karşı taraftan anormal karşılanmayacaktır.

Öncelikle bunun güveniyle hareket etmeniz gerekiyor. Tabi illa yanında birileri varsa bunu da başka bir kuralı var karşı tarafı yalnızlaştırmak bu da nasıl olur tebessüm ettiniz ve yavaşça kalktınız tuvalete gittiniz tebessüm ettiniz ve onu sigaraya davet ettiniz dışarıya herhangi bir işaretiyle.

Yani rahat edebileceğiniz bir yer bulup onu oraya sürüklemeniz öneriyorum peki ya sonrası giriş cümlen çok önemli laubali olmaman lazım ama çok ciddi Devlet meselesini tartışmaya Oraya gitmişsin gibi davranmaman gerekiyor. Samimi bir cümle yeterli ama klişe değil normalde böyle tanışmak hiç tarzım değildir ama sizi görünce yanınıza gelip tanışmadan yapamadım güzel, şey dersen kaybedersin.

Samimiyet ses tonundan belli olur da klişe cümleler kurmadan samimi olmaktan bahsediyorum. Çok utandım yanına gelirken ama ve eğer tanışmadan buradan ayrılsaydık eminim ki çok pişman olacaktım ama nasıl adım atılır bilmiyorum ne olur sen bana yardım et şimdi ben sana ne demeliyim gibi.

Karşı tarafı muhakkak cevap vereceği bir top atmam gerekiyor yani cümlen bittikten sonra e dememesi adına ona bir soru yöneltmen gerekiyor karşı tarafa top attın mı zaten Sen ilk başta bahsettiğimiz üç kez bakışımı kurulumu uyduğu için o da sana muhakkak topu karşılıklı pas olarak atacaktır.

Emin ol topu taca atmaz eğer dengesiz bir varlık değilse şimdi bunları söylüyoruz ama gerçekten o kadar dengesiz varlıklarda var ki ego tatmin etmek için terslemek için bu tarz fırsatlar bekleyen insanlar da yok değil ama siz içinizi rahatlatıyorsunuz. Siz pişman olmamak adına bir adım atıyorsunuz öyle düşünün ve kazanacağınız şey düşünün bu tarz konuşmalar da en önemlisi ilk izlenim, güçlü gözükmek eskiden olsa karşı tarafa güçlü gözükmek için git iki tane ceylan vur gel denirdi belki ama artık devir değişti güçlü olduğunuz alanları Siz zaten biliyorsunuz.

İlla tipim böyle, kıyafetim şöyle diye düşünmenize gerek yok Muhtemelen sizin de çok güçlü olduğunuz yerleriniz vardır. Gülüşünüz, bakışınız, ses tonunuz, yaptığınız espriler, fikirleriniz, hoş sohbet olmanız her şey olabilir işte konuşurken bunlardan esinlenmeniz bunları öne çıkarmanız gerekiyor. Tanışma esnasında klişelerden uzak durun dediğim gibi, nerede oturuyorsun, ne iş yapıyorsun buraya kaç vesaitle geldin gibi iş görüşmesi sorularını bir yana bırakın.

Yaratıcı olun ve o güne o ana özel bir konu bulun zaten hepsi topu bir iki dakika gerekiyor sana çok uzatmamak lazım oradaki iletişimi bir an önce hedefini bulman gerekiyor telefon numarasını istiyorsun, sosyal medya adresini mi istiyorsun belli bir süre geçtikten sonra uzatmadan Hemen onu iste onu orada çok fazla tutmamaya çalış.

Sonuçta sosyal ortamından kopartıyorsun çok fazla vaktini almadan oradan bir an önce ayrılmaya çalış kısaca istediğini aldın mı? Artık senden mutlusu yok, emin ol o gün artık çok daha güzelleşecek. Peki bu tanışma işlerin de yapmanız gereken söylememeniz gereken şeyler neler yani bir kızla nasıl tanışılır?

Tanışma Hataları

Sizi birine benzettim en yanlış adımdır yok o ben değilim dedi ve bitti nasıl ilerleyeceksin Cem Yılmaz’ın repliği gibi aşağı ayrancımı yukarı ayrancımı diye konuşamayacağına sohbeti devam ettiremeyeceğine göre başka bir yöntem bulmam lazım eğer bir ortamda sanız masasına bir şey göndermek gibi bir şey yapmayın o da başka demode olan klişelerden.

Ayrıca buna peçete içerisinde telefon numarası ya da sosyal medya adresi yazıp yollamak da dahil ya da oturduğunuz yerden bardağınızı ona kaldırıp şerefe de yapmayın Bu da itici olanlardan bir tanesi diyeceğim şu sevgili dostlar ister kadın olun ister erkek birinde etkilendiyseniz adım atmalısınız kaybetmekten korkmayın.

Kazanma duygusu çok daha keyifli bir duygudur her zaman bunu düşünmelisiniz özellikle kadınlar için söyleyeceğim şeylerden bir tanesi ilk adımı karşıdan beklemeyin artık. Artık devir değişti kaldı ki eskiden de kadınlar bazı adımlar atıyormuş bu yeni bir şey değil Eski filmlerde görmüşsünüzdür.

En kötü ihtimalle kadın mendilini bırakıyor karşı tarafa mesaj olarak o yüzden erkek ilk adımı aslın diye beklemek kadar yanlış bir hareket yoktur. Çünkü erkeğin üzerinde çok ciddi bir baskı var böyle düşünün adım atın. Dünyanın en kötü duygusudur pişmanlık yıllar geçse de unutulmaz pişman olmamak için adım atın konuyla ilgili başınıza gelmiş anılar varsa lütfen yorum kısmında bizimle paylaşın diğer ziyaretçilerimiz de ilham alsın.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.