1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Birinden Vazgeçtiğini Nasıl Gösterirsin? Cepte Gözükmekten Kurtul

Birinden Vazgeçtiğini Nasıl Gösterirsin? Cepte Gözükmekten Kurtul
+ - 0

Birinden vazgeçtiğini nasıl gösterirsin? Bir çok makalem de hatta görüşmelerimde söylediğim bir konu var. Bazen karşınızdakine ondan baz geçebileceğinizi yada vazgeçtiğinizi göstermeniz gerekir diye. Çünkü cepte görmekten vaz geçer, kaybetmenin duygusunu Yaşar, intikam almak istiyorsanız ki çok da bence önemli olan budur. İntikam almanızı içinizi soğumasını sağlar, çünkü bir insanı umursamamak değer vermemek alınacak en büyük intikamdır.

Bugün size birinden vazgeçmek adına atmanız gereken adımlardan bahsedeceğim. Bunları uygularsanız emin olun karşınızdakine çok net bir şekilde senden vazgeçtim artık benim için önemli değilsin mesajını vermiş olacaksınız. Şunu yazmadan geçmeyeyim maddelerimize yorum kısmın da görüyorum bazen bunları bunları yaparsam tamamen kaybederim, bunları yaparsam benden gider bir daha hiç gelmez falan böyle yazılar yazılıyor.

Sevgili dostlar eğer ki güzel bir ilişkide bunları yapıyorsanız zaten hata yapıyorsunuz bu tarz taktikler sizin bitmiş gitmiş yada bitmek üzere olan değersizleştirdiğiniz ilişkiler için geçerli burada amaç sizin dik durmanız dışarıya bakıldığında Ben kaybetmedim O beni kaybetti dedirte bilmeniz. O yüzden makaleyi okurken bu düşünce ile izlemenizi öneririm başlayalım hadi.

Birinden Vazgeçtiğini Nasıl Gösterirsin?

Gerçeği Gör Bilincini Artır

Şimdi arkadaşlar bu işin başlangıç noktası şu, eğer ki birine vazgeçtiğinizi göstermek istiyorsanız o zaman vazgeçmeniz gerektiğini fark etmeniz gerekiyor. Çünkü belli ki olmamış bir şeyler, belli ki yolunda gitmiyor gitmemiş o yüzden bir şeyleri gösterirken önce bunu gerçek olması adına da adımlar atmalısınız. Tabii ki sonuç itibari ile öyle kolay bir şey değildir.

Hep derim birden bıçak gibi kestim diyen yalan söyler zaten bir de bitmez hiçbir şey ama gerçeği görmek önemli, gerçeği görüp bunun bilincinde olmak önemli ben vazgeçtim göstermek istiyorum diye hamleler yaparken akşam acaba vazgeçtiğimi anladı mı diye sosyal medyasını stolklarsan olmaz bu iş, bu biraz da enerji işidir vazgeçtiğini hissettirirsin o enerji gider o kişiye merak etmeyin. Sonuç itibariyle tabii ki hemen olmayacaktır ama bunun bilincinde olursanız bir yerden başlamış olursunuz.

Acele Etme, Engelleme, Hırsını Çıkarma

Çok büyük bir hata var arkadaşlar mesela tartışma çıkar, ayrılık yaşanır ya da küslük olur hemen engellenir zannedilir ki engelleyince vazgeçti anlaşılacak ya da tartışma çıkmıştır ağza gelen söylenir kapı hızla kapatılır ki bir daha o kapıdan girmek istemeyeceğini anlasın ister. Yok böyle bir şey İkisi de büyük yanılgıdır, vazgeçmek öyle olmaz bu bir hırs almaktır, can acıtmaya çalışmaktır. O yüzden kesinlikle hırsı yapmayın, engellemeyin.

Burada yapmaya çalıştığımız vaz geçebileceğinizi göstermek vazgeçtiğinizi hissettirmek engelleyerek bunu hissettiremezsiniz. Ayrıca ayrıldıktan sonra sosyal medya nasıl kullanılmalıdır diye bir makale yazmıştım orada üstüne basa basa anlattım bir durum var bu bir kez daha dile getiriyorum. Engellemek ardından dayanamayıp engelli açmak çok ciddi derecede cepte gözükmektedir. İşte o yüzden hırsınıza yeni düşmeyin. Şimdi iki madde aslında birbirlerine bitişik o yüzden dikkat diyorum.

Rol Yapma

Şöyle bir hata oluyor bu vazgeçtiğini gösterme işlerinde istikrar olmuyor bir öyle bir böyle davranılıyor dengesiz bir görüntü çıkıyor ortaya kararsızmış gibi gözüküyor sonuç itibariyle amacına ulaşılamıyor mutlu pozlar, sosyal medyada sabahları pamuk gibi uyandırlar, akşam arkadaşlarla sahil keyifleri, hafta sonu işte hayat Sensiz de Yaşanıyor hareketleri, üçüncü gün karamsarlık bir yılgınlık dertler derya olmuş bende bir sandal paylaşımları ya iki gün önce deniz kum güneş yaşamak ne güzeldir fotoğraflar paylaşıyordun hangi ara dertler deryasında Sandal oldun bu neyi gösterir, bir taktik içerisinde olduğumuzu o üç günü tamamen karşı taraf için yaşadığınızı onu düşünerek paylaşımlar yaptığınızı gösterir.

Bu size puan kaybettirir kendinizi ele verirsiniz ayrılmışsın İki gün geçmiş süper hissediyorum pozları, omzumdaki yüklerden kurtuldumlar, ah şu Karşı masamdaki beni mi kesiyor acaba paylaşımları ve tavırları bu da sahte kimse Ayrıldıktan 2-3 gün sonra normale dönmez döndüm diyen de rol yapıyordur. Bekle bir süre geçsin tabii ki bu süre bir ay üç ay 4 ay değil ama süre geçsin süre geçsin ki rol yapıyormuş gibi gözükme.

Rutin Oluştur

Rol yapma demiştik, bir rutin oluştur kendine sosyal medya paylaşımlarında özellikle her gün paylaşım yapacaksın 2-3 günde bir mi Sana kalmış ama ortalarda yoğun gözüküp bir ay sonra ortalardan kaybolma ya da bir ay ortalardan kaybolup birden türeme bir planlama yap bir rutinin olsun.

Rol yapmadın ama çizginden çıkmadığın Bir rutin, ruh halinin devamlı aynı olduğunu gösteren bir rutin, ruh halin değişebilir rutin olursa rol yaptım belli olmaz mı diyenler olacaktır muhtemelen ruh halini de aynı tutmaya çalışmalısın o zaman bu senin istikrarlı olduğunu gösterir karşındakine muhtemelen o herkesin yaptığı hatayı yapman beklenir.

İki gün gülerken poz verirken bir gün siyah beyaz yılmış, bitkin, üzgün suratla poz vermen beklenir onu yapmazsan hep aynı devam edersen gitti elden vazgeçti artık benden dedirtir. O yüzden bir ruh haliniz olsun ve o ruh hali sizin rutininiz olsun.

Hamle Yapma İradeli Ol

Nedir bu hamleler Sadece mesaj atmak aramak değil onu bir önce söyleyeyim, mesaj atmayı aramaya hala geçiren varsa aklından o zaten kaybettirecek bir adım olur. Daha geniş düşünmek lazım arkadaşlarına Onu sorma, onun sohbetini açma, konusu açılırsa tebessüm et ve konuyu değiştir vazgeçmek önce çevreye mesajla başlar. Çünkü nadir atasözü İki kişinin bildiği sır değildir.

O sohbetler gider kulaklarına hala seni konuşuyor dedirtir senin adını duyunca durgunlaştı birden dedirtir o yüzden vazgeçmeye oradan başla başkasıyla konuşma, sosyal medyasından takip etme, karşılık vermeye çalışma, denizlerde Sen hasretinle ben yokluğun esiyor akşamlarda şarkısını paylaşmış biz çok dinlerdik Muhtemelen benim için dur ben de karşılık olsun diye sen geçerken sahilden sessizce gemiler kalkar yüreğimden gizlice şarkısını paylaşayım yapma böyle atışmalar o şarkının sana olup olmadığını bile bilmiyorsun kaldı ki amacı flörtleşmek değil vazgeçtiğini göstermek.

Amacın flörtleşmek ise yanlış makaleyi okuyorsun. Bir insandan vazgeçmeye çalışır gibi flörtleşilmez ilk maddeyi hatırlayın bilinçli olmak çok önemli. hamle kısmına devam edelim ve ortamda insan bakmayacaksın ona konuşmak zorundaysan iş olur, okul olur herkes gibi davranacaksın ne çok fazla sok ne daha fazla sıcak Nazım’ın sözleri gibi Bence artık sende herkes gibisin.

Bu bakış açısıyla yaklaşmalısın yapılan hata aynı okulda olunuyor mesela sınav ne zamanmış diye soruyor. Tüm gece o bar senin bu bar benim gezegene vaktinde gel sınıfa da görevliye sor senin hala arkada toplayacağını sanıyorsan yanılıyorsun. Ya arkadaş soru sordu sen ise ölüyorum Anlasana dedin o tepkilerin tek anlamı bu kızmayacaksın herkes gibi davranacaksın.

Hamle Yaparsa Sakin Ol

Şimdi hamle yapmak dedik ama bir de ihtimal sana karşı hamle yapılması var önce de bu madde için şunu söyleyeyim bütün gün oturup acaba ne hamle yapar diye düşünmeyin ya da bir şey yapıyorsunuz buna göre akşam belki hamle yapar diye yapmayın o şeyi. Çünkü bu vazgeçmek değil bu direk ona geçmektir, kafayı ona takmaktır bu düşünceyi bir kerede akılda tutalım sonrası hamle yaparsa, ararsa, Sorarsa, mesaj atarsa bir yerden eklerse, fotoğraf beğenirse sakin ol ve o telefonu yavaş yerine bırak.

Çünkü Eğer ki telaş yaparsan tüm uğraşlar boşa gider merhaba her şey yolunda mı dedikten 1.30 saniye sonra yolunda tüm biraz deniz havası aldım iyi geldi haftaya küçük bir seyahat yapacağım şehir dışına halamlara gideceğim bunaldım buralarda. Onun dışında Her şey aynı senden sonra bir değişiklik olmadı açıkçası Sen ne yapıyorsun diye devam etmemelisin yapmamalısın bunu şu an birçok kişi yok artık diyor Belki şu an diyor ama çünkü olur bir heyecan sarar Ne diyeceğini şaşırırsın ne tepki vermen gerektiğini bilemezsin bir anda ve dökülürsün.

Oysa yapman gereken şey çok basit telefonda bir firmanın kol Center ile konuşuyor gibi davranman lazım o şekilde düşünün. Bir danışma hattına ne yaptın ne ettin diye anlatmasın değil mi ya da acaba nasıl özledim seni diğer müşteriler arasında en çok kiminle konuşmayı seviyor acaba diye düşünceler olmaz değil mi sakince ne anlatmak istediğini dinlersin kibar bir şekilde ilgilenmediğini söylersin ki genel bir şeyler satmaya çalışırlar Yani ya da bana denk geliyor bilmiyorum teşekkür edersin kapatırsın. Mantık tamamen bu olmalı çünkü vazgeçtiğini en iyi bu şekilde gösterirsin tabi tekrar hatırlatmakta fayda var.

Tüm zamanınızı hamle yaparsa ne yapmalıyım diye geçirmelisiniz ve sonuçta arkadaşlar anlattıklarımın özeti birinden vazgeçtiğiniz göstermek istiyorsanız yapmanız gereken şey herkes gibi davranmak ne düşman, ne dost herkes gibi sokakta gördüğünüz binlerce insan gibi böyle davrandığınız sürece vazgeçtiğinizi çok net anlayacaktır. Belki size tepki vermeyecektir, belki size hamle yapmayacaktır ama artık ondan çoktan gittiğinizi anlamış olacaktır.

Yorum Yap