1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Hoşlandığın Kişiyle Nasıl Konuşulur? 8 Mesajlaşma!

Hoşlandığın Kişiyle Nasıl Konuşulur? 8 Mesajlaşma!
+ - 0

Eğitici ve öğretici bir liste ile karşınızdayım yine bugün hoşlandığın kişiyle nasıl konuşulur ondan bahsedeceğim. Hoşlandığın kişiyle nasıl konuşulur eğitimi olur diyorsan eğer sen hiç bir kadının Instagram mesaj kutusuna denk gelmemişsin demektir. Gerçekten otur bak hatalar zinciri başlamadan önce özellikle şundan bahsedeyim.

Bu listenin içeriği sadece erkeklere özel değil, kadınların da dikkat etmesi gereken püf noktalardan bahsedeceğim. Özellikle konuşma başlatırken ya da sohbet ederken cepte gözükmemek adına yapmanız gerekenler aktaracağım. Yazışırken saydığım maddelerin hangisine ya da hangileri de kötüsünüz hangilerinde iyisiniz yorum kısmına belirtmenizi rica edeceğim. Hadi başlayalım bakalım flört etmek istediğin hoşlandığın kişiyle nasıl konuşulur.

Hoşlandığın Kişiyle Nasıl Konuşulur? 8 Mesajlaşma!

Hoşlandığın Kişiyle Nasıl Konuşulur

Sağlam Profil

Hoşlandığın kişiyle nasıl konuşulur? Arkadaşlar mesajlaşmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli bir husustur bu. Özellikle sosyal medya üzerinden mesajlaşıyorsanız profilinizin standart düzeyde olmasına özen gösterin nedir standart düzey diye sorarsan eğer, düzgün ve seni gösteren bir profil fotoğrafı içerikte yakın zaman içinde çekilmiş sana ait bir kaç fotoğraf nick name’den ziyade adını sanını yazdığı bir kullanıcı adı.

Bunlar olmadan bir mesajlaşma içine girmek istersen baştan kaybedersin seni uyarayım Star Wars standart ve the profil fotoğrafı yapmış profilin içinde iki tane kedi fotoğrafı var isim yerine isyankar gecelerin tövbekar genci diye bir nick name kullanmış kalkmış kıza mesaj atmış naber güzellik diye.

Kız darbede hayranı ise bir ihtimal o da küçük bir ihtimal cevap verir ya da sevgili hanımlar bazen deşifre olmamak adına ve deniz görüntüsünü profil fotoğrafı olarak kullanıyor. Mesaj atıyor selam tanışalım mı diyor.

Arkadaşım kim tanışır o profille adamın eski sevgilisi misin, nefret ettiği iş arkadaşların toplanıp işletmek için açtığı bir profil misin nasıl güvensin de sana tanıştığın seninle zaten o halde seninle tanışıyorsa bayağı bir yoklukta kalmıştır o da sana yaramaz. Bunu bazen bana da yapıyorlar resim yok, takipçi yok bana mesaj atmış. Hoca bir baksana yazmış. Tamam özel bir şey soracaksın gizli kalsın istiyorsun da kimsin sen dokuz yaşında mısın.

Gürkan abi farklı oynarken ya salıncaktaki kız bana güldü bu ne anlama gelir? Diye mi soracaksın. Kimsin sen ciddi olduğunu nereden anlayayım kendimde soktum araya ama gerçekten şöyle bir şey var arkadaşlar yazıştığınız platform ne ise önceliği onu sağlamlaştırmak olmalı o olmadan yapacağınız bir hamle boşa gidecektir.

Düştüğünü Belli Etmeden Mesaj

Bu madde özellikle sevgili hanımlar için ilk adımı siz atıyorsanız kendinize olan güveniniz de ödün vermeyin. Attığınız adımın sıradan medeni her insanın yapabileceği bir davranış olarak görün mesajlaştığınız kişiye de bunu hissettirdin son günlerin popüler terimi var malum sana düştüm diye. İngilizce bu olayı Love With You senle aşka düştüm ben türediğini varsayıyorum sana düştüm denir.

Aşırı hoşlanma yani tamamdır al beni artık demekle eşdeğer. İşte mesaj da bu etkiyi de düşmeyi karşı tarafa hissettirirseniz birden cebe girersiniz. Özellikle mesajlaştığımız kişinin ilgi alanında ya da hayatında biri varsa size de kaçırmamak adına projeler üretecektir.

Değerlendirmek üzere altyapı yönlendirebilirsiniz mesela ya da direkt cinsel güzel teklifler alabilirsiniz. O yüzden kendinizi sıradan bir şey yapıyormuş gibi bir ruh haline sokun karşı tarafı çok beğenmiş olsanız bile birden bunu belli etmeyin.

Kısaltmalarla Mesajlaşma Klişe Olma

Hoşlandığın kişiyle nasıl konuşulur? Slm, nbr, cnm ne sinir oldum ya, kardeşim bu ne üşengeçlik iki tane harften mi tasarruf ediyorsun. Bir de bunu koca koca adamlar koca koca kadınlar yapıyor el alışkanlığı alışmasın elin öyle şeylere.

Hoşlandığın kişiyle nasıl konuşulur? Ne yapıyorsun beya mesajına karşıdaki kişi Trakyalı değilse cevap alamazsın bu açıldıysa da alamazsın da neyse neler yapıyorsun ne cevap vermesini bekliyorsun, burada iş okul işte anlatsın ortaya karışık bir şeyler ya arkadaş böyle olur mu sen bildiğin topu karşıya atıyorsun diyorsun ki ben beceremiyorum sen anlat bir şeyler belki oradan bir konu çıkar.

Cevap alamazsın buna görüldü yer kalırsın bak bu soruya yanıt veren biri bulursan ciddi ciddi al evlen onunla zaten o seninle her soruya yanıt arar. Özellikle ilk adımlarda yaratıcı olun klişelerden uzak durun.

Müsait Durumunu Ölç

Bu durum mesajlaşmanın kalitesi açısından çok önemlidir. Karşı tarafı sormadan kendinize tahminde bulunabilirsiniz sabahın kör bir vakti Afyonu patlamadan mesaj atıyor sana müsait olmaması muhtemeldir ya da gecenin bir körü yazmadan önce yarın sabah işe ya da okula gideceğini düşünmelisin.

Karşıdaki kişi Mesajları geç cevap veriyorsa bunu tahmin edip sohbete uzatmamak da önemlidir. Aksi halde müsait olmadığı bir zaman dilimin de sana odaklanamaz ve sınırlı sayıda hamlen olacağını düşündüğümüz de bu hamlen boşa gitmiş olur.

Bir fotoğraf paylaşılmış aile yemeği yazılmış ve belli ki müsait değil bir sürü mesaj ne o cevap vermiyorsun işin var galiba neyse anladım ben seni gibi iletişime geçersen kaybedersin. En uygun zamanı seçip iletişime geçersen hem o mesajlaşma kalitesi artar hem de hedefine rahat ulaşırsın.

Eğlenceli Ol Şakayı İyi Seç

insanların eğlenceli kişilikleri ilgisi her zaman fazla olmuştur sıradan bir mesajlaşma yerine eğlenceli komik ve enerjik mesajlaşma her zaman daha gelişmeye açıktır.

Ard arda yapılan şakalar espriler daha kolay karşılık almanızı sağlar hem de kendinize güveninizi arttırır. Sıradan ve sıkıcı konuşmaları herkesin yaptığını unutmayın farklılaşmak her zaman şansa arttırır ama hassas bir çizgi var komik olacağım derken karşı tarafa itici gelebilecek şeyleri de önceden düşünmenizi öneririm.

Merhaba saçlar lens mi?, a nefes alıyorsun ne tesadüf ben de, benim bir işim var akşama dönerim sabaha iskender tadında espriler yaparsanız karşı tarafın profil fotoğrafının aniden kaybolduğunu görebilirsiniz.

Gereksiz Emoji Kullanımı

Emoji kullanımı bazen çok etkili olabiliyor sohbete renk katıyor duyguyu kelimelere dökmekten daha güzel aktarabiliyor bazen. Ama bunu abarttınız da da çok itici oluyor Alev Alev Alev, kusan surat, yüzde yüz işareti, ne yapıyorsun sen böyle sohbet mi olur. İki gözleri kapalı maymun yap güzel bir şey söylersen o utanan mahcup surat yap yeter her şeyin fazlası zarar.

İttifakları Yerinde Kullan

Eğer ki iletişimin başlarındaysanız iltifatlardan uzak durun. En azından daha yeni başladıysa çok güzel çok yakışıklısın yine söylemler ilk dakikalarda konuştuğunuz kişiye yalan gelecektir ve çok yüksek ihtimalle onu zaten birçok kişi söylüyordur.

İltifatın değeri önemsenen kişiden geldiğin de artar önce bir yer dinin sonra iltifata geçin. Kusura bakma seni koruma altına alıyorum ben sanat eserlerinin korunmasından yanayım, omuzlarına AVM yapmamalarına çok şaşırdım doğrusu geniş arası bulduklarında dayanıyorlar malum. Çok ilgi çekici olmayabilir kabul edin.

Durmayı Bilin

İster sanal sohbet olsun, ister gerçek sohbet olsun bir süre sonra insanlarda düşme yaşanır. Çünkü bir işle ilgili odak uzun süre kalmayabilir. Bu yüzden o düşüş yaşanmadan noktalamayı bilin noktalama işini siz yaparsanız hem karşı tarafın mesajını cevapsız bırakmazsınız önüne geçmiş olursunuz hem de bir daha yazmak için kapıları açık bırakmış olursunuz.

Tadında bırakmanız bir sonraki adımın ondan gelmesine ya da sizden bile gitse hızlı cevap alma ihtimalinizi doğurur. Böylelikle karşıdaki kişinin sizinle ilgili bilgilenme dinine anlayabilirsiniz. Nerede duracağını bilmek her yerde önemli.

Yorum Yap