1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Hoşlandığın Kişiyi Nasıl Etkilersin?

Hoşlandığın Kişiyi Nasıl Etkilersin?
+ - 0

Hep sevgilisi olan sevgilisinden ayrılan kişilere taktikler veriyorsun Daha karşımızdaki kişiyi etkilemeye başaramadık onu ne yapacağız diye mesaj atanlarınız oldu işte bugün de size bundan bahsedeceğim. Hoşlandığın kişiyi nasıl etkilersin, hoşlandığın kişinin nasıl dikkatini çekersin, hoşlandığın kişiyi nasıl kendine hayran bırakırsın sorularının yanıtını bulacağız liste de. 8 maddemiz olacak ilk 4-madde kendimize yapmamız gereken yatırımlardan bahsedeceğim.

Üstelik hiçbir maddiyat gerektirmeyen maddeler Sonraki dört maddemiz de karşı tarafa atılacak olan adımlardan bahsedecek bu adımlar hiçbir zaman sizin imajınızı zedelemeyecek pişmanlık yaratmayacak ve en önemlisi sizin değerlerinizden hiçbir şey götürmeyecek yine her makalem de söylediğim gibi kesin sonuç alır mısınız Bunu bir garantisi yok.

Bu sayacağım maddelere yaparsan değerini artar mı gerek genel değerinin gerek hoşlandığın kişinin gözündeki değer işte bunun garantisi var Hazırsanız başlayalım.

Hoşlandığın Kişiyi Nasıl Etkilersin?

Bakımlı ol, Pozitif ol

İnsanlar ilk olarak dış görünüşüne değerlendirirler Mevlana’nın söylediği bir tane söz var insanlar kıyafetleri ile karşılanır, ilmiyle ağırlanır, ahlakıyla uğurlanır diye 800 yıl önce söylemiş bu sözü günümüzde de aksini iddia edeniniz var mı? O yüzden Dış görünüşe önem vereceğiz. Çünkü ilk izlenim olduğu için ama şimdi bu madde için bir açıklama yapmak istiyorum, çünkü bu biraz karıştırılıyor dış görünüş dedik bunu yeni kıyafetler pahalı ayakkabılar olarak algılamamak lazım.

Çok tekrarlıyorum kendinizi iyi hissettirecek basit dokunuşlar vardır saçını tararsın, sakalını kesersin, makyaj yaparsın, Güzel bir kokusu sürersin temiz ve ütülü bir kıyafet giyersin aynada baktığın zaman iyi oldu diye kendi kendine geçiriyorsan oldu bu iş bakımlı olmak kadar önemli bir konu daha var.

Pozitif olmak dış görünüşünüzü güzel bir gülümsemeyle destekleyebilirseniz sırtınız yere gelmez benden size söylemesi bir tane test yapın kendi kendinize güler yüzle selam verin sabah okulunuza girerken yada iş yerinizdeki güvenlik görevlisine, ekmek aldığınız fırıncıya, marketteki kasiyere bir gülümseyin iki Gülümse üçüncü kez gittiğinizde sizden önce o size Gülümseyecektir emin olun Bunu arkadaş Çevrenize de yapın hoşlandığınız kişiye de 1-2 derken bir bakmışsınız sizin enerjinize ayak uydurmuş kişiler göreceksiniz karşınızda.

Bir de tam tersini yapın En asık suratlı halinizle gidin işyerinize arkadaşlarınızın yanına bir de öyle bakın en sinir bozucu gün o gün geçiyor mu geçmiyor bu görün, Gülmek en zor kilitleri açan anahtardır Üstelik bedavadır.

İlgi Alanlarınız Olsun

Sık sık dile getiriyorum hayat şartları çok değişti çok gelişti artık ortamlarda inanılmaz bir rekabet hakim herkes yarış halinde sosyal medyanı aç O bir yere gitmiş, falanca yeni bir araba almış, Bu şunu giymiş, O şunu içmiş Bunların hepsi ve rekabetten Doğan hareketler O yüzden ayrışmayan çok önemli ayrışmak için de Kimsenin gitmediği yerlere tatile gitmeden ya da herkesin içtiği kahve içmene gerek yok.

Bir ilgi alanının da olması da seni ayrıştırır ama adına yoğunlaş ilgi alanı senin ilgini çeken alan başkasının ilgisini çekmek için yaratılmış bir alan değil herkesin ilgisini bir şeyler çeker, Hatta birçok şey çeker bunları keşfetme önemli. Sen balık tutmayı seviyorsundur bunu gerçekten seviyorsundur buna yoğunlaş ya da resim yapmak seni mutlu ediyorsa resim yap, yürüyüş ya da koşu yapmak bir sergi gezmek, fotoğraf çekmek senin keyfini yerine getiriyorsa Bunlar senin ilgi alanıdır.

Örnekleri çoğaltmak mümkün ama insanların ilgisini çeker diye hiç zevk almayacağın ilgisini çekmeyecek olan ata binme sporu ile ilgilenme hiç sevmediğin bir şeyi sırf dikkat çekerim diye yapma izleme burada kişisel bir görüş içeren bir Dipnot paylaşacağım.

Arkadaşlar spor çok güzel bir şeydir Spor yapmak sağlık açısından da özeldir ama hayatım spor herkes spor yapmalı spor spor spor diye dolaşmayın etrafta ilgi alanın olabilir ama her sohbeti her paylaşımı oraya yönlendirme fazla dikkat çekmeye çalışmak itici olur Bunu da unutma.

Gelişime ve Öğrenmeye Açık Ol

Hayat sırlarla dolu sürprizlerle doludur, sırf yaşamak için günü geçirmek için yaşarsan bu hayattan hiçbir şey alamazsın devamlı öğrenme uğraş içinde olmalısın bir şeyler hakkında fikir elde etmeye çalışmalısın, bir dünya görüşünün olmalı bir bakışın olmalı, bir duruşun olmalı, her şey siyaset bir politik görüş ya da bir takım taraftarlığı değildir.

Dünya bambaşka bir yere gidiyor bunun kaç kişi farkında bir virüs yüzünden sokağa çıkamazken özel bir şirket uzaya insan gönderdi film gibi yani nereden geliyoruz nereye gidiyoruz. Bunlara sadece ekran karşısından bakarsan bir fikir üretip Hayal kurmazsan herkesleşirsin herkesleşirsen ilgi çekmezsin ütopik hayaller kurun demiyorum bak ya da Komplo teorileri de kurun da demiyorum ama anı yakalamak anı yakalayıp Yarına hazırlık yapmak ve bu an hakkında bir fikir sahibi olmak çok önemli neler oluyor, neden oluyor, Neler olacak diye sorular Sormazsam kendine dönemin gerisinde kalırsın.

Eğer ki Birini etkilemek istiyorsan dönemi Yakalamalısın dönemin önüne geçmek için birazcık da olsa çaban olursa da kendine yarışacak rakip bulmakta bile zorlanırsın bu örneklerden yola çıkarak şöyle bir sonuca varmalısın kendini devamlı geliştirmelisin kendine devamlı bir şeyler katmalısınız o zaman herkesten farklı olmaya başlar herkesin ilgisini çekersin.

Kendine Güven, Çevreye Kulak Asma

Mevlana’nın sözünden bir örnek verdik az önce bir tane daha ekleyelim. “Kendini küçük görmeyi bırak sen yürüyen bir evlensin” demiş. Ne kadar dolu bir söz potansiyeli fark edemiyor bazen İnsanlar kendilerini ellerinde olmayan maddi şeyler yüzünden eksik görüyorlar. Kendilerini yorumlamıyorlar, dışarıdan aldıkları yorumları umursuyorlar.

Bir test yapalım sizlerle bir proje üretin kafanızda yapmayacak olsanız da üretin sırf test için.. Örneğin değin ki ben Dünyayı gezeceğim, arkadaşınız, eşiniz, dostunuz, aileniz herkes size neden yapamayacağınızı anlatır.

Bir kişi bile nasıl yapabileceğinizi örneklemez tartışmaz. Nereden bulacaksın o parayı der, bir sürü dil bilmen lazım, kaybolursun tek başına yapamazsın der Der ama bu hayatın her anında böyledir. Ben bu kişiden hoşlanıyorum dersin o sana bakmaz der sebepleri de şu olur mesela çok zengin, çok güzel, çok yakışıklı, çok havalı Ee bu özellikler gerçekten bir insanı diğer insanlardan ayıran bir özellikmidir.

Bir Virüs çıktı en zengini de evinden çıkamadı, en güzeli de, en yakışıklısı, kuaföre gidemedi bakımsızlıktan tanınmayacak hale geldi.

Çok net değil mi? İnsanlık için de ayrışan kişiler Bu tarz özelliklere sahip kişiler değil o yüzden kimsenin yorumuna kulak asma Mevlana’nın sözünü getir aklına “Sen yürüyen bir evrensin” Senden üstün bir insan yok tek yapman gereken potansiyelini fark etmek boş ver çevreni Boş ver olmaz diyenleri kendine güven buraya kadar Anlattıklarım kendine yaptığın yatırım zemini sağlamlaştırmak başka deyişle bundan sonrakiler ise atılacak adımlar stratejiler.

Karşı Taraf İçin Bilgi Topla

Eğer birinden hoşlanıyorsan o kişi hakkında bilgi toplamalısın ne yer, ne içer, ne okur, ne sever bunlar artık zor şeyler değil biliyorsunuz. Sosyal medya sayesinde her şey mümkün Twitter’dan bir konu hakkında görüşünü de bile biliyorsun, Instagram üzerinden ne yediğini ne içtiğini de, Facebook sayesinde nerede okuduğunu nerede oturduğunu her bilgiye ulaşmak bir şekilde kolay bu bilgileri toplayıp bu bilgiler üzerine düşünün yalnız bilgileri aynı şeyleri yapmak için kullanmayın.

Bu bir yanılgıdır Aynı yemeği sevmek, aynı kitabı okumak, aynı müziği dinlemek, bir yakınlaşma sebebi olamaz ilgi çekme sebebi de olamaz ama okuduğu Kitabı kimin yazdığını Bilmen o yazarın bakış açısını biliyor olman aynı bakış açısında olan başka bir yazar önermen için bir fırsat doğurur sana çok sevdiği bir filmin Aslında orjinalini Kore filmi olduğunu söylemen ve bunu önermem sana bir artı puan kazandırır mesela.

Sevdiği bir yemeği falanca şehirde çok güzel yaptıklarını biliyor olman sana bir artı puan daha kazandırır mesela Bunlar sana iletişime geçtiği zaman kendini kanıtlamak için bir fırsat yaratır aynı zamanda ne kadar dolu olduğunu gösterir. Kendini göstereceğin ilgiyi üzerine çektiğin kısacık zamanların artmasına sebep olur.

İlgini Belli Et Ama Israrcı Olma

Bu maddede anlatacaklarım çok ince bir çizgi hoşlandığınız kişiye karşı ilginizi bir şekilde belli etmelisiniz ama ısrarcı olmamalısınız. Günümüzde ilgi belli etmek sosyal medya üzerinden oldukça kolay fotoğrafları beğenmek, Dm’den yürümek sosyal medyanın tüm nimetlerinden yararlanmak yani Ama bunları abartırsanız karizmanız dan olabilirsiniz o mesajlaşmalar uzar giderse özellikle İlk zamanlar için Antipatik bir hale gelebilir.

Çünkü mesajlaşma duyguların karşı tarafa tamamiyle iletilememesi ne sebep olur. O yüzden mümkün olduğunca bire bir iletişimler tercih edilmelidir, diğer yandan farklı bir alternatif olarak Sırf o gidiyor diye aynı mekanlara gitmek ve tesadüfen karşılaşmış gibi yapmak da farklı bir hatadır.

İlginizi belli etmelisiniz ama çok fazla abartma mısınız özellikle kadınlar için söylüyorum eğer ki ilgiyi fazla abartırsanız erkeğin cinsel talepleri ile karşılaşırsınız Sonrasında da ne diyorsun be sen s**** dememek için o hoşlandığınız kişiyi birden bire kaybetmemek için adımlarınızı güzel organize etmelisiniz.

Diğer yandan iletişimlerinize ufak tefek davetliler ile destekleyebilirsiniz küçük teklifler olumsuz bir cevapla mı karşılaştın ya da politik ne olduğu belli olmayan bir cevapla mı o zaman daha Olmamış Biraz daha çalışmak gerekir üzerinde diye düşünmelisin. Kesinlikle ısrarcı davranmamalısın.

İletişim

Bu madde için bir sözüm var. “Kendini çok fazla övme ve sadece onu dinleme” özellikle birebir sohbetler için anlatacaklarım yüz yüze ya da telefonda olan de iletişimler için geçerli. İletişimler de çok sık yapılan bir hata var bolca tekrarlarım yine bu konuyudu sohbet etmek çok önemli sohbet de tek kişinin yaptığı bir iletişim değildir.

Karşılıklı olur Sadece oturup kendini anlatırsan kendini översen Hadi geçtim kendini övmeni özgüvenim var diye devamlı kendini eleştirirsen bu bir ilgi çekmez. Karşılıklı bir şeylerden bahsetmek fikir alışverişinde bulunmak ortak konulardan konuşmak çok önemlidir.

Şimdi herkes çok konuşkan olmayabilir karşınızdaki insan çekingen olabilir konuşmayı sevmeye bilir. Sen yönlendireceksin Diğer yandan sohbet ederken sohbetin nabzı tutulmalı karşı taraf konudan sıkıldıysa Ya da sevmediyse bir şekilde konu değiştirilmeli tam bir yönetici olmalı yani hep mi böyle olmalı Hayır tabii ki ama bir süre böyle olmalı o ilgiyi çekene kadar karşınızdaki kişiyle iletişim normale dönene kadar.

Şimdi sevgili Hanımlar şunu düşünecek Muhtemelen Oldu sohbeti de ben yönlendireyim oldu, Arkadaşlar sohbet etmek sohbete yön vermek gocunacak bir şey değil ayrımcılık gerektirecek bir şey de değil böyle bakmalısınız bu olaya.

Samimi Ol

Burada önce dikkat edilmesi gerekenlerden bahsederek başlayayım. Samimiyet küfürlü konuşmak değildir, el şakası yapmak değildir, samimiyet sarmaş dolaş olmakta değildir, samimiyet karşı tarafın kusurlarını dalga geçmek değildir, kaldı ki kimsenin kusurunu dalga geçilmez, samimiyet yanında zorlanmadan gülmektir, samimiyet rahat davranabilmektir, samimiyet gerilmeden korkmadan iletişim kurabilmektedir, düşünceyi özgürce dile getirebilmektir.

Samimi olun kasıntı durmayın bir yanlış algılama var soğuk ve asık suratlı olduğumuz zaman karizmatik olmazsınız bu tarz kişileri insanlar yanaşmaktan korkar, kendinize yaklaşılması zor insan imajı çizmeyin cüretkar da olmayın samimiyetin sınırı çizemezsen kendini istemeyeceğin durumlarda bulabilirsin bunu da unutmayın.

Evet Sevgili dostlar maddelerinin Sonuna Geldik belirli yerlerde söylediğim gibi hoşlanmak, sevmek, ilgilenmek güzel şeylerdir insanı mutlu eder Hayata Renk Katar Fakat bu süreçleri güzel yönetemezsen insana mutsuzluk Katar umutsuzluk katar.

Maddelerin hepsinin ana teması şudur Bu maddeleri yerine getirirsen asla pişman olacağın bir duruma kendini sokmazsın. Bunun garantisini veriyorum.

Yorum Yap