1. Ana Sayfa
  2. Kadın

Erkeği Peşinden Koşturmanın Yolları 6 Tavsiye

Erkeği Peşinden Koşturmanın Yolları 6 Tavsiye
+ - 0

Erkeği peşinden koşturmanın yolları peşinden koşmayın, cepte gözükmeyin, bu kadar istekli durmayın çünkü böyle yaparsınız kazanırsınız. Bugün size erkeği peşinden koşturmanın yolları nedir? Ondan bahsedeceğim.

Özellikle benim makale serilerimi yakından takip edenler için puzzle’nin önemli bir parçası sunmuş olacağım bu makale ile, bana erkekler kızıyor bu tarz şeyleri söylüyorum diye, bu tarz yazılar aktarıyorum diye. Aslında benim anlattıklarımı aynı zamanda erkekler için, çünkü şu bir gerçek ki erkek peşinden koşmayı seviyor peşinden koşulmasını tercih etmiyor.

Hatta peşinden koşulduğu zaman çok gariptir ki istese de sevse de soğumaya başlıyor, ağır laflar ediyor, istemediğini söylüyor neden peki çünkü cepte görüyor biliyor ki Kırılsa da üzülse de de vazgeçemeyecek ondan o yüzden işte bu makalede anlatacaklarım aslında her iki taraf için geçerli uzatmadan başlıyorum.

Erkeği Peşinden Koşturmanın Yolları

Erkeği Peşinden Koşturmanın Yolları

Aidiyet Hissini Verme

Çok sık yapılan bir hata arkadaşlar, koşulsuz şartsız teslim olduğunu hissettirmek tamam çoğu kadının doğasında var bir limana sığınmak ister kadın, dayanacak bir omuz ister, elinden tutmak yalnızlığını paylaşmak ister hepsi tamam sıkıntı yok ama bunu çok çabuk gösterir ağırdan alda demeyeceğim sadece erken hamleler yapma diyeceğim önce bir bakacaksın, emin olacaksın, seni sevdiğinden, seni istediğinden, seninle aynı yolda yürüme niyetinden bunları görürsen tamam ama bakın şöyle bir sorun var.

Bunları hemen Göremezsin Bir hafta geçmiş, bir kere yüz yüze gelinmiş, iki kere telefonda konuşulmuş al bende hüküm sür durumuna sokmayın. Erkeğin çok hoşuna gider bunlar biliyorsunuz koşulsuz şartsız teslim olmuş bir kadın daha ne ister bir insan.

Ama eğer ki Erkeği peşinden koşturmanın yolları senin için önemli ise koşsunlar istiyorsan bu lüksü vermememiz lazım çünkü bu lüksü erkeğe sunarsanız erkek tembelleşir erkek yazar güzel bir gündü teşekkür ederim vaktini ayırdığın için kadın karşılık verir iste tüm vakitlerim senin olsun kolumdaki, duvarımdaki saatlerimi al zamanı sadece sen söyle bana. Bunu duyan ve erkek sana bir daha o saate baktırır mı sanıyorsun, acele etmeyin ait olduğumuzun görüntüsünü vermeyin.

Bağımsız ve Özgür Gözük

Bu özgürlüğü yanlış algılamasın kimse özgürlükten ve bağımsızlıktan kastım güç ve ayakta durabilmek kimseye bağlı olmadığını göstermek. Yani tabii ki amacımız ben erkek dinlemem bana karışan erkeğin alnını karışlarım başkan gibi tavırlar sergilememende lazım.

Çünkü bu üslup ve bu tarz yaklaşımlar da itici yapar kadını ama beni buraya götürsene demek, bir akşam beni dışarıya çıkar demek, bu hafta sonu bir şeyler yapalım mı demek bağımlı olduğunu gösterir. Onun eline baktığını gösterir.

Bu saydıklarını yapılmıyor olarak görmeyin ben söylemiyorum da demeyin başka sözcüklerle söylüyorsun muhtemelen bu sözlerin altında yatan anlam aslında; Seninle buraya gitmek istiyorum, seninle hafta sonu geçirmek istiyorumdur.

Yani aslında Çok da Şirin çok da ponçik bir arzu ama işte erkek böyle anlamaz erkek bu romantiklikle bakmaz bunu erkeğin görevi gibi yüklersen karşı tarafa erkeğe bağımlı erkeğin peşinden koşan bir hale getirmiş olursun kendini istemeden de olsa uzak duracaksın gerekiyorsa oraya tek başına gideceksin ama beni götür.

Seninle oraya gitmek istiyorum demeyeceksin yani bırakacaksın o vadi erkek verecek O seninle hafta sonu geçirelim diye teklifte bulunacak bağımlılığı özgürlüğünün onun elinde olduğunu göstererek çok ciddi derecede bir hata yaparsın.

Kolay Elde Edilme Ama Tersleme

Şimdi yine önemli karıştırılan bir kavramdan bahsedeceğim. Karıştırılmanın da ötesinde yanlış yapılan bahsedeceğim kolay elde edilmeme kısmını cinsellik olarak algılamayın hemen bunun içine hemen her teklifi Kabul etmekte giriyor. Güzel bir söz duyduğunda yelkenleri suya indirmek de geliyor.

O kadar kolay olmadığını söylemeniz ortamı germekten başka bir şey yapmaz bu zaten söylemezde bunu göstermeniz gerekir. O yüzden işte tersleme kısmını ekledim maddeye çünkü kolay olmayım derken bir başlanıyor laf sokmalara terslemelere sonu gelmiyor. Böylece Peşimden koşturayım derken kaybetmiş oluyoruz. Peki Nasıl olacak bir güzel sözle hemen koşulmayacak, yelkenler suya inmeyecek ama ağız açıp gözde yumulmayacak.

Ya sen haftalardır beni bir yemeğe çıkarmışsın şimdi geçmişsin karşıma canımsın diyorsun, balımsın diyorsun ben balsam sen de aynısın demeyeceksin. Biliyorum duramıyor insan, o lafı sokmak istiyor anlıyorum. Haftalarca sesi çıkmamış birden bir şey yokmuş gibi yazınca sağlam bir lafı geçirirsin geliyor ama işte madem bir amacın var o zaman bazen suskun oynamak bazen saf gözükmekte de fayda var maddenin özü kolay elde edilme, ama bunu yaparken zora sokma.

İlgi Dozajını Ayarla

Burada ne demek istediğim artık herkes biliyor. Çok basit size bir adım gelene, siz koşmayacaksınız bu hayat felsefesinden kurtulmamız lazım hem de acilen, zannedilir ki ilişkilerde ne kadar iyi gösterirsem o kadar iyi görürüm. Öyle bir şey yok. Herkesin bir karakteri vardır, herkesin bir tarzı bir yaşam standardı vardır.

O yüzden birine çok fazla ilgi gösterirsen aynı oranda karşılık bulamayabilirsin. Ben böyle söylüyorum biliyoruz tabii ki öyle farkındayız falan deniyor. Peki o zaman neden uygulanmıyor ilgi göstermeyen birine seninle ilgilensin diye kendinden bir sürü ödün vermeyeceksin çok fazla üstüne gitmeyeceksin.

Çünkü bunu yaptığın da karşılık alamazsan hayal kırıklığına uğrarsın çünkü sen terlisin üstünü değiştireyim, sırtına havlu koyayım diye anne şefkatiyle peşinden koşarsın oysa o ben üşüdüm dediğinde Sen de benim gibi kalın giyseydin bu havada bu kadar incelik çıkılır mı tepkisi verir.

Dünyan orada yıkılır birçok kişi şunu söylüyor öyle deme başlarda benim gibi o da ilgiliydi karşılık verirdi sonradan ne olduysa olduğu ilgisi azaldı çok basit fazla yükleme yapmışsın devreler yanmış, çamaşır makinesine fazla çamaşır koyarsak bozulur. Bir bilgisayarda potansiyelinden fazla işlem yaparsan alet kitlenir, akıllı telefonunda birden fazla uygulamayı aktif olarak kullan hepsi birden bire kapanıverir yani aşırı yüklemeye yapmamalısın.

Erkeği Peşinden Koşturmanın Yolları Gizemli Ol

Gizem bu işlerin en büyük sırrı nasıl gizemli olursun diye bir makale paylaşmıştım birkaç hafta önce onu da ayrıca tavsiye ediyorum. Erkeğe gizemli olacaksın açmayacaksın tüm kapıları vermeyeceksin tüm bilgileri bilmeyecek bilemeyecek bir sonraki adımını, hayatını merak edecek seni merak etmezse, seni fazlasıyla tanırsa maalesef Geçmiş olsun artık ilgisini çekmezsin bilir nerede olacağını, bilir nereye gideceğini.

Çünkü sen yaparsın, bunu hep veririm bu tarz örnekleri; sana naber derse öyle yemeğinde yediğin yemeği çok tuzlu olmasından ötürü yemekhane müdürünü genel müdüre şikayet ettiğini anlatırsın ama bunu daha tanışmanın ilk başlarında yapmaya başlarsın hafta sonları ne yaparsın diye tanışma başladığı zaman sen genellemek yerine 52 tane hafta sonu programını anlatırsın bu örnekleri verdiğim zaman yorumlarda kızıyorlar bana dalga geçiyorsun bizimle abartıyorsun diyorlar.

Evet abartıyorum çünkü yapılan yanlışı gözler önüne sermem gerekiyor. Bu şekilde daha anlaşılır oluyor. Tamam 52 haftayı sunmuyorsun anlatmıyorsun tamam ben abarttım ama kabul et 32 haftasını anlatıyorsun diyeceğim o ki sevgili dostlar, erkeği peşinden koşturmanın yolları… Merak uyandırsan peşinde koşturursun, merak uyandırırsan araştırmasına sebep olursun, Merak uyandırırsan aklını kurcalamış olursun. Merak uyandırmak için de en önemli kriter gizemli olmak.

Tek Seçenek Gibi Davranma Rekabet Yarat

Yanlış anlaşılmadan yine malum maddeyi “Erkeği peşinden koşturmanın yolları” anlatmaya çalışacağım neden yanlış anlaşılmadan diyorum. Çünkü bu madde bazen başka kişilerle flört etmek olarak algılanıyor öyle bir şey değil oysa bir erkeğe Tek seçenek gibi davranırsanız o erkek sizi seçeneklerin arasına koyar, Maalesef bu böyle birileriyle flört etmeyin belki ama tek alternatif oymuş gibi de davranmayın şöyle bir diyaloğa rastladım.

Bak ne kadar ılımlı davranıyorsun böyle olsaydı bitmezdi ilişkimiz diyor ya da diyor ki bak böyle tatlı olacaksan tekrar deneyebilirim seninle eski sevgili diyalogları yani diyor ki söz hakkı benim beni kazanmak için, beni kaybetmemek için, beni hak etmek için böyle böyle böyle olmalıydı ya da olmalısın.

Şuna çok katılıyorum mesela, pazarlama jargonunda vardır. Erkek evliliği bir avuç gibi gösteriyor diyor ki; Böyle dediklerimi yaparsan seni alırım diyor, sen hep böyle güzel yemekler yapacaksan isteyeyim seni babandan diyor, Pardon da acaba. Ben seni isteyecek miyim diyemiyor kadın söz sahibi o ya sonuçta.

Erkeği peşinden koşturmanın yolları kolay olmasın… İşte buna izin vermeyin erkek düşünsün erkek arada kalsın erkek rekabet etsin, bakalım beni ister mi düşünsün, beni seçer mi diye düşünsün, acaba ben ne yapmalıyım da beni istesin beni alsın diye düşünsün erkekleri gömmüyorum burada çünkü erkeklerde kolay şey istemiyor haz etmiyor.

Eğer bunu sağlayabilirseniz peşinizden koşturursunuz sağlayamazsınız maalesef uslu durursan şirinler’i görebilirsin muamelesi görürsünüz. Bir erkek için ben neden bu kadar uğraşıyorumcular yorum kısmına gelmeden bu konu hakkında hak verenleri ve vermeyenleri görmek istiyorum yorum kısmı sizin.

Yorum Yap