1. Ana Sayfa
  2. Kadın

Arzulanan Kadın Nasıl Olunur?

Arzulanan Kadın Nasıl Olunur?
+ - 1

Arzulanan kadın nasıl olunur? Vazgeçilmez kadın olmanın, arzulanan kadın olmanın 6 yolunu yazacağım. Şimdi şunu yazalım öncelikle arzulanan kadın dendiği zaman hemen akla cinsellik gelmesin. Çünkü hemen cinsellik gelirse sevgili hanımlar çok yüksek ihtimalle erkek için arzulamaya gerek yok onlar için nefes alsın yeter diyecekler, öyle değil işte. Arzu kelimesi istek, heves, dilek gibi tanımları barındırıyor. Heves edilen dilekler dilenen kadın olmanın özellikleri olacak bu makale.

Ama tabii işin içerisine biraz cinsellikte bulaşacak arzunun getirdikleri de karışacak çünkü o da olmazsa olmaz çok uzatmadan girişi yapıyorum. Gelin arzulanan bir kadın olmanın altı önemli taktiğini sıralayalım. Listenin sonunda bir tane de bonus madde olacak kaçırmayın diyorum.

Arzulanan Kadın Nasıl Olunur?

Arzulanan Kadın Nasıl Olunur

Üsluba Dikkat

Arkadaşlar bu işin önceliği üsluptur. Üslup bir insanı kadın erkek fark etmez vezir de eder rezil de. Dilin kemiği yok malum akıyım derken kanayım diyebilirsiniz bazen bunu hiç istemeseniz de dersiniz mesela kopun klasiklerden. O gergin hakkını savunmak için kendini doğru anlatmak için yırtıcı tavırlardan uzak durun, sinirlerinize birazcık olsun hakim olun.

Naif sözcükler seçip iletişim kurarsan da aynı etkiyi yaratabilirsin ama bunu zorlamadan yapmak gerekiyor içinizden gelmesi gerekiyor sizi ve kalitenizi temsil etmesi gerekiyor zorlama olunca belli oluyor çünkü.

Aklıma sevgili Perran Kutman’ın bir filmdeki sahnesi geliyor tam hatırlamasam da ablaya bir saygısızlık yapmak istemeyiz sözüne “Ne ablası ben senin kardeşin yaşındayım” Deve ve gibi bir tepki vermişti. İşte zorlama olursa böyle patlak verir.

Bir erkek yaklaşmaya çalışıyorsa amacı ne olursa olsun ister ciddi olsun ister cinsellikci olsun fark etmez. Bir adım gördüğünüz zaman a sen beni ne sandın terbiyesiz amacın ne senin senin anan bacın yok mu? Sapık mısın nesin? Allah topunuzun cezasını, sallandıracaksın senin gibileri Taksim’de görecekler engelliyorum seni Allah’ın belası.

Tamam bir dur adam öldü zaten ayrıca kendi sinirini daha çok bozdun o o kadar takılmadı hatta muhtemelen sen beni ne sandın diye başladıktan sonra dinlemedi bile seni bu işin sırrı üslup. Cinsellikle ilgili bir adım attı. Gülümse geç ah evet benim için özel konular bunlar sadece benim için özel insanlarla konuşurum ve bitti.

Diğerinden daha çok koyar ona orada bir kapı var ve benim anahtarım yok der. Kafayı takar her zamankinden daha çok düşünür çabalar özellikle evli arkadaşlarım da görüyorum mesela bu üslup olayını bir süre sonra askerlik arkadaşına bağlanıyor malum.

Başkan çay koysan da içsek kalk çayını kendin koy koyarken de kapıyı arkandan kapa da rahat bir televizyon izleyeyim sonra iki tarafta öldü bir şeyler diyor biri başkan diyor ötekisi kapat kendini diyor. Kötü üslup öldürür iyi üslup ayakta tutar.

Üste Düşmemek- İletişimde Denge

Benim birçok yazılarımın meşhur bir maddesidir bu arkadaşlar. İletişimde denge çok önemlidir her yerde çıkar karşımıza arzulanan bir kadının da olmazsa olmaz bir maddesidir bu. Üstüne düşmemeli erkeğin anne şefkatinden uzak durmalı mesela kesinlikle o kadar çok görüyorum ki ben saçımı süpürge ettim diyor.

İş çıkışı evine uğrar temizliğini yapardım yemeğini yapardım diyor yahu sen kaç yaşındaki adama yemek yapmak zorunda mısın. Bu yaşa kadar sokakta mı besleniyordu bu adam, aşevi misin sen? Evi çöp evi de sen belediye görevini mi üstlenendin yemek temizlik falan yapılmaz mı? Tabii yapılır.

Tabi bu jestler de olur. Evliysen olur, beraber yaşıyorsan olur. Arada sırada jest olsun diye olur ama işinden gücünden özelinden fedakarlık gösterirsen aman üşüdün mü sırtına havlu koyayım mı kıvamına getirirsen olayı bir süre sonra arzulanan kadın imajından çıkarsın.

Bir de arama sorma mesaj atma kısmındaki ısrar var bunlarda üste düşme göstergesidir. Özellikle şunu belirteyim arkadaşlar bazen konuşmalarda görüyorum ard arda aradım diyor. Aç telefonu konuşacaklarımız var dedim diyor bak getirme beni oraya dedim diyor sana bir şeyler oldu başka birisi varsa söyle deniyor.

Aman diyeyim bunlar korkutur insanı bakın sadece erkeği korkutur demiyorum kadını erkeği fark etmez. Bu tarz korkutur korku arzuyu öldürür o yüzden iletişimde denge aramaya arama, sormaya sorma, mesaja mesaj, görüşmeye görüşme şeklinde belki yeri gelir bir adım fazla atmak da buna dahildir ama o adım iki kere üst üste gelmemelidir.

Talepten Olmamak – Özgüvensiz Gözükmemek

Önemli bir durum var arkadaşlar bazen istemsizce belli sorular belli talepler çıkıyor ortaya beni beğeniyor musun? Beni güzel buluyor musun? Beni özlemiyor musun? Beni istiyor musun gibi soruların altında yatan mantık şudur sevgili hanımlar. Hadi biraz beni övmeye ne dersin yakışıklı demektir. Hadi beni çok özlediğini söyle demektir.

Hadi biraz ne kadar şanslı bir adam olduğundan bahset demektir. Buna ihtiyacınız olduğunu göstermektir hele bunları duymadığınız için trip atmak var ya of çok fena bu tarz övgüleri duymadığınızın sizde gerginlik yarattığını dile getirmek çok büyük bir yanlıştır.

Bunlara ihtiyacınız var gibi gösterirsiniz arzulanan kadın imajından uzaklaşıyorsun demektir. Bir başka talepkarlık görüşme taleplerinde bulunmak, bir şekilde görüşmeleri organize etmeye çalışmak. Mustafacım bizim iş yerindeki Elifler Şile’de çok güzel bir kahvaltıya gitmişler haftaya biz de gidelim. Sonra da özlemlerin gittiği Beykoz’daki ocak başına gideriz oradan çıkınca da Kadıköy’de Gaziantepli Burhan usta da baklava yeriz ne dersin? Mide fesadı derim.

Bahsederken bile midemde yanma oluştu bunu yapan varsa. Aman deyim sakın yapmayın böyle şeyler başkası için yaşadığınızı göstermiş olursunuz. Başkasının hayatına özenip talepte bulunduğunuzu göstermiş olursunuz uzak durmalısınız talepkâr gözükmekten ve özgüvensiz cümlelerden.

Arzu duygusunun eğer ki ortaya çıkmasını istiyorsanız talepkâr değil talep edilen kişi durumuna getirmelisiniz kendinizi ancak o zaman arzu duyulan kadın imajına gelirsiniz.

Bağımlı Olmamak – Zaman Kontrolü

Şimdi az önceki maddede talepkar olma dedik. Sadece talepkar olmamakla iş bitmiyor ama görüşmeyi talep etmiyorsan otur bir kenarda seni aramasını bekle demek değil bu başkası da böyle görmemeli hele bir erkek asla böyle görmemeli.

O kişiden bağımsız bir hayatınızın olduğunu bilmeli bunu göstermelisin. Şunu söylerim her zaman görüşme talebini günler öncesinden yapması gerekiyor bir randevu alır gibi. Çünkü bilmeli eğer elini çabuk tutmazsan senin başka bir programının olduğunu en çok hataya düşüren konu bu.

Ses çıkmıyor tüm hafta karşı taraftan günlerden hafta sonu son dakika arıyor hadi buluşalım bir saat de deniyor aman be sende Ahmet evde temizlik yapacağıma gidelim hoşlandığım beyle zaman geçiririm diyor kadın içinden ve gidiyor görüşmeye sonra da tüm hafta aramasını program yapmasını beklerken siniri bozuluyor buna izin veren sizsiniz aslında.

Sinir olmaya kendinizi yıpratmaya hakkınız yok zamanını güzel değerlendiren kimseye bağımlı olmadan tek başına yaşayabildiğini gösteren kişi arzulanır ancak. Çünkü bu kişilerin hayatlarına dahil olabilmek adına emek harcanır, çaba gösterilir.

Gizem Merak Duygusu

Arkadaşlar arzu edilen kadın olmanın önemli bir detayı da. Biraz gizemli olmaktır. Benim en ısrarla vurguladığım madde budur nasıl gizemli olursun makalesi yazmıştım aylar öncesinde oraya da bir ara göz atmanızı öneririm. Şu yönden çok önemli. Çok fazla hayatınızı deşifre ediyorsunuz. Gerek konuşurken yapıyorsunuz bunu gerek sosyal medyanızdan nereye gidersin, nereye gitmezsin, ne seversin, neyi sevmezsin hepsi belli şunu unutmayın.

Merak insanı kamçılayan bir duygudur, merak Arzu’yu pekiştirir bilinen görünen ilgi çekmez bilinmeyen her zaman keşfedilme arzusunu barındırır. İletişimde karşılaşmıştım merak etmiyor musun beni demişti. Biliyor seni çarşambaları doğduğun ev kaderindir izliyorsun. Cuma günü başka bir dizin var. Cumartesi günü Survivor izliyorsun, pazar günü ev işleri falan en yakın arkadaşın hande, hande salı günleri geliyor orta şekerli bir kahve içiyor fal bakıyorsunuz birbirinize bir saat sonra gidiyor.

Bu şekilde seni neden merak etsin sen duruyorsun orada farklı hiçbir şey yapmıyorsun yaptıklarında ezberletmişsin karşı tarafa gizem iyidir arkadaşlar bu işin sırrı merak ve gizem duygusudur.

Yeniliklere Açık Olmak – Önyargılardan Kurtulmak

Arkadaşlar birçok konuda geçmişten günümüze kadar önyargılar biriktiririz önyargılarımız yüzünden değişime ayak uyduramayız çoğu zaman sosyal tapuların etkisi de olabilir, yaşadığınız çevrenin genel kuralları da fakat Dünya dönüyor hayat akıp gidiyor hem de çok hızlı değişime izin vermeli yeniliklere açık olmalı sana uymuyorsa sen değişme ama değişime önyargıyla yaklaşma.

Bir kıyafeti gördüğün zaman aman ben giyemem böyle şeyler deme, bir sosyal etkinliğe çağrıldığın zaman aman ne işim varmış benim orada deme tamam belki giyme o kıyafeti belki katılma o etkinliğe ama değişimden uzak önyargılarla dolu olduğunuzu belli etmeyin çevrenize.

Üslup önemli demiştik ya az önceki maddemiz de onunla beraber kullanın bu maddeyi eşine aldığı gecelik yüzünden sen o dışarıda fink attığın hatunlardan sandın herhalde git onlara giydir cümlesini duyan erkek var, çok geliyor karşıma. Tamam hoşuna gitmiyorsa giyme ama özel bir günde neden olmasın üslubu ile diğerinin arasın da dağlar kadar farkı görmek gerekiyor bazen ön yargılı olma değişme açık olduğunu göster. Sırf bu bakış açısı bile arzulanan bir kadın haline gelmesini sağlayacaktır.

Taktik ve Stratejiler

İstenilen arzu duyulan bir kadın olmak için istenilmeyen itici bulunan şeyleri yapmamak yeterlidir bazı zaman. Bu da herkese göre değişiklik gösterebilir ister etkilemek istediğiniz kişiyi tanımlayıp ona özel bir stratejide geliştirebilirsiniz. İsterseniz herkesin yaptığı hataları yapmayacağım diyerek genelleye bilirsiniz.

Bunlar taktiklerle ilişki yürütmek değil bunlar doğru stratejiyle istediğini almaktır. İstediğin bir şey varsa bunun için bir şeyler yapman gerekir. Eğer istediğin arzulanan kadın olmak ise bunun için bazı şeylerden fedakarlık göstermen gerekir. O yüzden önyargılardan kurtulmaya çalışın ilişkiler bu kadar taktik gerekiyorsa ben yokum arkadaş demek yerine ben taktiklerle stratejilerle hata yapmaktan kurtulacağım demeye çalışın.

Çünkü bu saydığımız maddelerin hiçbirinde sizi küçük düşürecek sizden değer kaybettirecek bir nokta yok arkadaşlar inanın bana. Evet sevgili hanımlar altı artı Bonus maddeyle size bu işi inceliğini aktarmaya çalıştım. Bu liste de klişe olmaması adına aktarmadım ama listenin sonunda mutlaka yazmakta fayda görüyorum kendinize bakmanız, kendinizi geliştirmeniz çok önemli önyargılardan kurtulup dünyanın değişen yönüne ayak uydurmanız arzu duyulmaya istenilen kadın olmaya size en çok yaklaştıracak adım olacaktır. Bu filmin başrolü sizsiniz Bunu hiçbir zaman unutmayın.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.