1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Ruh Eşimi Nasıl Bulurum Bilinmeyen 7 Yol!

Ruh Eşimi Nasıl Bulurum Bilinmeyen 7 Yol!
+ - 0

Ruh eşimi nasıl bulurum hakkında sizlere her yerde okuduğunuz bilgiler ile vaktinizi almayacağım. Bir kitapta okumuştum. Bir kız bir adamla günlerce haftalarca yıllarca çok güzel vakit geçiriyor, sohbet ediyor, muhabbet ediyorlar. Sonra kızın bir arkadaşı geliyor. İşte hayal ettiğin o adamı buldun sonunda galiba diyor. Evet buldum. Ama ben yine sevdiğim adamla gideceğim diyor. Bugün size ruh eşimi nasıl bulurum hakkında 7 madde listeleyeceğim. Listemiz doğru insanı nasıl bulurum listesi de aynı zaman da bu yazımızı da okumak istersiniz belki.

Ruh Eşimi Nasıl Bulurum 7 Yol!

Ruh Eşimi Nasıl Bulurum

Bir kahve alın .Hemen başlayalım. Bu liste de her yerde aşina olduğunuz o sıkıcı bilgilerle vaktinizi almak istemiyorum. Onun için tamamen kendi yorumumla kendi karakter süzgecimden geçirdiğim bazı bilgileri sizlerle paylaşacağım. 7 maddeden oluşacak, 7 kuraldan oluşacak. İsterseniz hemen birinci kuraldan başlayalım. Ruh eşimi nasıl bulurum.

Ruh eşi nedir?

Önce bu konuyu bir öğrenmemiz gerekiyor. Eşten kasıt aynılık değildir. Tamamlayıcılıktır. Ruhları birbirlerinin aynı olanlar değil, birbirleriyle eşleşenler birbirini tamamlayanlar mutlu olabiliyorlar. Şimdi bir insan neden birisinin kendisinin ruh eşi olduğunu düşünür? Şimdi ben sesli tahmin etmeye çalışayım. İhtiyacın olan o gülümsemeye sahip ihtiyacın olan o ses tonuna sahip.

İhtiyacın olan o güzel yüze sahip, Her gün o güzel yüze bakmak istiyorsun. İhtiyacın olan seni tamamlayacak bir entelektüel yapıya sahip ihtiyacın olan bir bakış açısına bir algıya sahip yani özetle ihtiyacın olan herhangi bir ya da birçok konuda seni tamamlayacak kişiye diyoruz biz Ruh eşi. Aynı olana değil. Seninle eş olana değil seninle eşleşen seni tamamlana diyoruz biz Ruh eşini.

Neye tamamlanmaya çalışıyorsun?

Şimdi ruh eşinin ne olduğunu öğrendik. Diyelim ruh eşiniz geldi. Hani dedik ya tamamlanacaksın seni tamamlayana diyoruz ruh eşi diye. Tamam! Tamamlanacaksın. Peki Neye tamamlanacaksın? Arkadaşlar, bu basit yüzeysel bir soru değildir.

Mütemadiyen kendine sorman gereken, kendinle yüzleşmen gereken bir problemdir bu. Tüm bunlar ne için? Tüm bu sevmeler ne için, tüm tamamlanmalar ne için, tüm bunlar ne için? Tüm sevmeler tüm bu kavuşmalar tüm bu tamamlanmalar ne için? Şimdi şurada çok ince bir mantık var. Biraz yaklaşmanı istiyorum. Biraz dikkat kesilmeni istiyorum.

Çok ince çok önemli bir konu. Biri geldi çok iyi hissettin, her şey mükemmel gidiyor çok iyi tamamlandığını düşünüyorsun. Her şey yolunda her şey uyum içinde. İşte tam anlatmak istediğim yere geldim. Tamamlandın ama Neye tamamlandın? Üniversitede Mehmet Mehmet vardı. Çocuğun ismi de soy ismi de Mehmet’ti.

Ortamlara girmek için böyle çevre yapmak için yanıp tutuşuyordu. En sonunda bir kız arkadaşı oldu tabi mutluluktan çocuğun yanına yaklaşamıyoruz. Ben de o zamanlar filozof vari konuşmalarımla gidip çocuğa böyle destek olmaya çalışıyorum. Ona biraz bir şeyler anlatmaya çalışıyorum.

Sonra üniversite bitti. Bağlantımız koptu. Benim fesleğen kitabım çıktı. İnstagram’dan Mehmet bana ulaştı. Abi dedi zamanında haklıymışsın. Ben tamamlanmışım ama yanlış şeye tamamlanmışım. Ruh eşimi nasıl bulurum yolculuğuna çıkmadan önce kendine lütfen şu soruyu sor.

Bir yolculuğa çıkıyorum. Yanıma ruh eşimi bulmaya çalışıyorum. Ama benim bu yolculuğum nereye gidiyor? Benim hangi yolculuğuma eşlik edecek ruh eşim. Beni neye tamamlayacak? Ben neye tamamlanmak istiyorum? Yolculuğumun adı ne ki yolculuğuma eşlik edecek birisini aramaya çalışıyorum.

Senin rolün ne?

Şu şu sebeplerden dolayı onun senin ruh eşin olduğunu söylüyorsun. Peki sen onun yolculuğunda neyi tamamlayacaksın? Bu mantık seni ayağa kaldırmak için yeterli olabilir. İnsan sevdiğine, ruh eşine iyi gelmek istemez mi? Eşimin yanına yakışayım diye saçına kıyafetine kemerine tokasına çantasına özen gösteren insan eşimin ruhunun yanına da yakışayım diye ruhuna çekidüzen vermek istemez mi ? Kendini geliştir!

Mesele gelmesi değil. Geldiğinde ne bulacağı. Gerçekten diyelim şu an ruh eşin çıktı geldi. Geldiğinde bulacağı senle gerçekten gurur duyacak mısın? Yoksa geçmişinde hatalarla dolu saklayacağın şeylerle dolu bir sen mi çıkaracaksın karşısına? Zaten unutma ki mesele bulmak değil kıymetini bilmektir.

Aşk gelince akıl gider meselesi.

Şimdi makalenin başında anlattığım o hikayeye çok kısa çok hızlı anlatacağım. Bir adamla bir kız tanışıyorlar adam kıza kız adama çok iyi geliyor. sohbet ediyorlar. Yıllar geçiyor kızın arkadaşı geliyor. Hah işte hayal ettiğin o adamı buldun o mükemmel adamı buldun diyor. Kız diyor evet gerçekten o mükemmel adamı buldum. Ama ben sevdiğim adamla gideceğim diyor. Evet. Biliyorum aşk gelince gerçekten akıl gidiyor.

Hem de çok iyi biliyorum. Ama bildiğim bir şey daha var aklın gitmesi için önce orada bir aklın olması gerekiyor. Sen akılsız olursan her hevesi her özentiliği aşk sanırsın hayatını mahvedersin. Onun için bu makaleleri yazıyorum. Mesele hakkında bilgi sahibi ol! Konuya hakim ol! Yani önce akıllı ol! Aşk gelince tamam gene aklın gitsin sorun yok.

Hangi sen?

Bu madde de açmak istediğim konu şu. İnsan sürekli değişiyor. Davranışları alışkanlıkları, hayata dair çok kritik sorulara verdiği cevaplar bile çok sık değişiyor. Beş yıl önceki senle şu an ki sen arasındaki farkları bir çıkartsan bir yazsan dünya kadar şey çıkar ortaya.

Peki o zaman aklımıza şöyle bir soru gelmiyor mu? Şu an ruh eşim dediğim beş sene sonra ben değişeceksem E nasıl ruh eşim olmaya devam edecek? Nasıl öyle kalacak? Çünkü onunda senin de alışkanlıklarınız, davranışlarınız hobileriniz, arkadaşlarınız, işiniz sevdiğiniz kitaplar muhtemelen değişecek.

İnsan okuyup sevmediği kitabı yıllar sonra okuyor. Tekrar sevebiliyor. Peki madem sürekli değişiyoruz o nasıl ömürlük bir ruh eşi bulacağız? Burası ders gibi Lütfen çok dikkat kesilin. İki cevabı var. İlki sizinle uyum içinde değişsen birin bulursanız hep aynıya doğru değişirsiniz.

Ama burada bir nokta var. Makalenin başında yazdığım o ikinci kuralı hatırlayın. Doğru şeye tamamlanma konusu. Doğru şeye tamamlanmak için hep doğruya doğru değişmemiz gerekiyor. Bunun mümkün olabilmesi içinde ikinci kritik cevabı söylüyorum. İkinizin de değişmeyen bir yolda yürümeniz lazım. Bir ipucu vereyim.

Bakayım bulabilecek misiniz? Bu yolun hiç eskimemesi gerekiyor. Bu yolun hiç bitmemesi gerekiyor. Bu yolun hiç değişmemesi gerekiyor ve bu yoldan hiç sıkılmamanız gerekiyor. Cevabı size bırakıyorum. Eğer ikinizin de uyum içinde yürüyeceğiniz bir yol varsa ve bu yol bu özelliklere sahipse yıllar geçtikçe değişseniz bile hep birbirinizle uyum içinde değişirsiniz ve hep doğruya doğru değişirsiniz.

Yani ruh eşinizle birbirinizi hep doğruya tamamlarsınız. İşte bu anlattığım şey arkadaşlar muazzam bir şeydir. Bence evrende yaratılmış en mükemmel uyumdur. En harika şeydir. Herkes nasip olmasını dilerim.

Ruhuna gerçekten bir eş lazım mıdır?

Evet lazımdır. Çünkü insan eksiktir. İnsan acizdir. İnsanın tamamlanmaya ihtiyacı vardır ve biz buna tekamül deriz. İnsan hangi yaşta olursa olsun öğrencidir. Öğreneceğimiz o kadar çok şey var ki bakmayı, dokunmayı görmeyi, hissetmeyi, kazanmayı harcamayı, şiiri, evreni hep bir öğrenme hali içindeyizdir.

Ama insan işte bu kadar derin düşünmez. Ruhuna eş aramak yerine yanına karşı cins arar durur. İçe değil hep dışa dönük büyüdüğü için kendini geliştirdiği için içe dönük bir arayışta değildir. Romantizmin ya da cinselliğin peşindedir. İlahi bir tamamlanmayı anlayamaz!

Son olarak da aşık olunca akıl neden gider. Biliyor musunuz? Çünkü ruh eşini bulduğunda akla ihtiyacı kalmaz. Onunla irtibatı keser. Aşkın ilahiliği işte buradan gelir. Çünkü aşık olduğunda ilk kez aklınla değil, ruhunla yaşamaya başlarsın. Bugün size kendi yorumumla çok hassas meseleden bahsettim. Umarım sizi tamamlayan insanlarla karşılaşırsınız. Umarım ruh eşimi nasıl bulurum sorunuzdan vaz geçersiniz

Yorum Yap