1. Ana Sayfa
  2. Kadın

Manipülasyon ile Çekici Bir Kadın Olmanın 10 Yolu

Manipülasyon ile Çekici Bir Kadın Olmanın 10 Yolu
+ - 0

Bu liste de sizlere manipülasyon ile çekici bir kadın olmanın yollarını anlatacağım. Böylece tüm erkeklerin hayalini kurduğu ulaşılmaz kadın olabileceksiniz. Hazırsanız başlıyoruz.

Çekici Bir Kadın Olmanın 10 Yolu

1- Sert davranmaktan korkmayın

Bilmiyorum hiç fark ettiniz mi ama ne zaman birinden uzak durmaya çalışsanız o kişi bir şekilde sizden hoşlanmaya başlıyor. Çünkü ona acı çektiriyorsunuz. Örneğin Hoşlanmadığımız birini görmezden geliriz, mesajlarına geç cevap veririz. Kötü hissetmeleri umurumuzda bile olmaz. “Bana ne yaa hoşlanmasın o zaman benden” deriz.

Fakat sevdiğimiz kişilere acı çektirmeye kıyamayız. Çünkü kötü hissetmelerini istemeyiz. Böylece egolarını yeterince incitemediğimiz için ilgilerini de çekemeyiz. Eğer onun sizden hoşlanmasını istiyorsanız içinizdeki karanlık tarafı açığa çıkartmalısınız. Sizinle oyun oynayan ve hayatınızı mahvetmeye çalışan erkekler aklınıza gelsin.

Bu erkeklere olan öfkenizi kullanarak başkalarına acı çektirebileceğinizi ve onları bırakıp gidebileceğinizi etrafınıza gösterin. Sürekli gülümsemeyin. Sert bir yüz ifadeniz olsun. Gerektiğinde öfkeli bakışlar atabilmeyi öğrenin. Kötü davrandığınızda sizi daha çok sevecekler. Böylece asla bana bakmaz dediğiniz bir erkeğin bile ayaklarını yerden kesebileceksiniz.

2- Onu Aşağılayın

Bir yarışmaya hazırlandığınızı düşünün. Etrafınızdaki çoğu kişi sizi desteklerken sadece bir kişi sizin başarısız olacağınızı düşünüyor. Yarışmayı kazandığınızda ilk kimin fikrini öğrenmek istersiniz. Sizi eleştiren kişiye kendinizi kanıtlamak istersiniz değil mi? Maalesef insanlar sadece olumsuz şeyleri hatırlayacaklardır.

Dünyanın en iyi insanı olarak sevgilinizin kalbinde bir iz bırakamazsınız. Youtube’daki ilişki uzmanları size birer melek olmanız gerektiğini söyleyebilirler. Erkeğinize iyi davranın. Eğer tokat atarsa diğer yanağınızı da uzatın. Gibi saçma tavsiyeler verebilirler.

Ama ben size acı gerçekleri söyleyeceğim. Sadece onu aşağılarsanız sizi unutamayacaktır. Onun kötü özelliklerini göstererek sizin için yetersiz olduğunu hissettirin. Ama bunu direk olarak sözlerinizle değil, dolaylı yollardan yapmalısınız.

Örneğin hoşlandığınız kişi kısa boyluysa şöyle diyebilirsiniz: Ayşe’nin yeni sevgilisi ne kadar uzun değil mi? Sence 1.85 var mıdır?. Eğer parasız birisiyle sevgiliyseniz zengin erkeklerden bahsedin. “Nesliha’nın sevgilisi ona kocaman bir pırlanta yüzük almış” deyip yüzüğün fotoğrafını gösterin.

3- Acı çektiren kadın olun

En büyük aşklar kavgayla başlar sözünü duymuşsunuzdur. Başlangıçta birbirine soğuk davranan kişiler bir süre sonra deli gibi aşık olabilirler. Çünkü intikam sevgiden daha güçlü bir duygudur ve aşka dönüşmesi an meselesidir. Fakat herkesten değil sadece canımızı acıtan kişiden intikam almak isteriz.

Siz de erkeklere acı çektirerek size deli gibi aşık olmalarını sağlayabilirsiniz. İnananın bana erkekler acı çekmeye bayılırlar. Bizi aşağılayan kadınlara hak etmedikleri kadar çok değer veririz. Ayrıldıktan sonra ise genelde pişman oluruz. Ama bize acı çektiren kadından intikam almak istediğimiz için tekrar başka birini sevmemiz çok zor olacaktır.

4- Gizemli olun

İnsanlar nasıl gizemli olunacağını bilmiyor. Gizemli olmanın anahtarı, karşınızdakini “O ne yapıyor?” Diye düşündürmektir. Unutmayın, gizem sadece karanlıkta, kapalı kapılar ardında yaratılır. Ne hissettiğinizi, kim olduğunuzu ve nelerden hoşlandığınızı bilmeleri iyi bir şey değildir.

Bırakın erkekler bunları tahmin etmeye çalışıp her seferinde yanılsınlar. Böylece sizi ulaşılmaz bulacaklar ve tutkuyla bağlanacaklardır. Örneğin bir erkeğin sizden hoşlandığını anladığınızda ona karşı davranışlarınız değişecektir.

Böylece yavaş yavaş bu erkek size itici gelmeye başlayacaktır. Çünkü artık çözmeniz gereken bir gizem kalmamıştır. Eğer erkeğin gözünde daha çekici bir hale gelmek istiyorsanız gizemli olmalısınız.

5- Tüm sorularını yanıtlamayın

Bir erkeğin zihniyle dalga geçmenin ve ondan hoşlanıp hoşlanmadığınızı merak etmesini sağlamanın en basit yolu, kasıtlı olarak bazı soruları yanıtlamamaktır. Kaba mı? Evet. Bu sizin peşinize düşmesini sağlıyor mu? Kahretsin ama evet! Soruları cevaplamamak, adamı güvensiz hissettirir.

Örneğin bir erkek size nereli olduğunuzu sorduğunda cevap vermeden hemen konuyu değiştirin. Böylece konuşmanın kontrolünün sizde olduğunu göstereceksiniz. Mesela bir kadın bana “yarın ne yapıyorsun” diye sorduğunda: “Dün efsane bir Meksika restoranı keşfettim.

Meksika yemeklerini sever misin?” diyerek konuyu değiştiririm. Böyle yaparak onları kendimizden daha aşağıda bir konuma yerleştiriyoruz. Unutmayın! İnsanlar kafalarına bir şey takıldığında içgüdüsel olarak onu takip ederler. Bu manipülasyon ile kolayca sizin peşinize düşmelerini sağlayabilirsiniz. Basit bir taktik ama denediğinizde işe yaradığını göreceksiniz.

6- Sessiz kalın

Sessizlik, karşınızdakini peşinizden koşturtmak ve sizinle ilgilenmesini sağlamak için en sevdiğim yoldur. Karşınızdaki konuşurken onu onaylamak için “evet evet, haklısın, doğru söylüyorsun.” Gibi sözler söylemek yerine boş boş yüzüne bakın. Sessiz kaldığınızda insanlar baskı altında hissederler.

Bir iş görüşmesine gittiğinizi düşünün. İnsan kaynakları müdürleri genellikle bir soru sorup sonra sessizce dinlerler. Siz baskı altında ne söyleyeceğinizi düşünüp aynı zamanda konuşmaya çalışırken. Onlar yüzlerinde hiçbir duygu belirtisi olmadan sessizce yüzünüze bakarlar.

Böylece kendinizi açıp beklentilerinizi ele verebilirsiniz. Eğer erkeğin üzerinde otorite kurmak istiyorsanız sessizlik taktiğini kullanarak bunu kolayca başarabilirsiniz. Hangi durumlarda sessiz kalmanız gerektiği ise başka bir listenin konusu olabilir.

7- Sizi yavaş yavaş tanımasına izin verin

Kendinizle ilgili en önemli şeyleri saklayın. İlk başta sadece yüzeysel şeyleri gösterin. Mesela değer vermediğiniz birisiyle konuştuğunuzu düşünün. Konuşmayı bir an önce sonlandırmaya çalışırsınız. Eğer kendiniz hakkında çok fazla bilgi verirseniz onu etkilemeye çalıştığınızı düşünebilir.

Bu aynı zamanda düşük özgüvene sahip olduğunuz anlamına da gelebilir. Bırakın hayatınızla ilgili detayları o keşfetmeye çalışsın. Böylece “acaba bana söylemediği başka ne gibi şeyler var” diye düşünecek ve sizi daha iyi tanımak için çaba harcayacaktır.

8- Onu ikna etmeye çalışmayın

Çoğu kadın bu tuzağa düşebiliyor. “Eğer yerince sever ya da değer verirsem onu beni sevmeye ve değer vermeye ikna edebilirim.” diye düşünüyorlar. Hali hazırda size değer vermeyen birisini ikna etmeniz çok zordur. Şöyle düşünün: “Bir iş ortağınız olsun.

Bu kişi müşterilere kötü davranıp onlarla sizin kadar ilgilenmiyor. Siz deli gibi çalışıp para kazanmaya çalışırken o yan gelip yatıyor. Bu kişiyi ikna etmeye mi çalışırsınız yoksa hemen yollarınızı ayırır mısınız?”

9- Peşinden koşmayın

İlişkide değer veren taraf sadece siz iseniz sevgiliniz şöyle düşünecektir: “Kadına bak. Ona hiç değer vermesem bile benim peşimden koşturuyor. İstediğim her an ona ulaşabiliyorum. Ben çok önemli biriyim.” Böylece ona değer vererek özgüveninin tavan yapmasını sağlayacaksınız.

Fakat aynı zamanda kendi değerinizi hiç etmiş olacaksınız. Peki ne yapmalısınız? Başarılı ve ulaşılmaz bir kadının böyle bir durumda nasıl davranacağını düşünün. Sanırım böyle bir kadın onu ikna etmeye çalışmaz ve peşinden koşmazdı.

Çok isteseniz de insanları değiştiremezsiniz. Sadece ona teşekkür edip yolunuza devam etmelisiniz. Çünkü ulaşılmaz bir kadın eski sevgilisine açıklama yapmakla vakit kaybetmeyecektir.

10- Değerinizi bilin

Belki farkında olmayabilirsiniz ama dışarıda bir sürü erkek size değer veriyor. Fakat kendinizi yeterince değerli görmediğiniz için istediğiniz erkeğin yanına bile yaklaşmaktan korkuyorsunuz. Bu düşünce biçiminiz yüzünden hayalinizdeki sevgili fırsatını kaçırıyor olabilirsiniz.

Gerçek değerinizin farkına vardığınızda hayalinizdeki erkek sizinle beraber olduğu için kendini şanslı hissedecektir. Konuştuğum kadınlar erkek arkadaşlarının onlarla yeterince ilgilenmediğinden bahsediyor. Erkek çok yoğun bir gün bile geçirse bile 60 saniyesini ayırıp “Bebeğim bugün çok çalışmam gerekiyor.

Sadece sesini duyup iyi olduğundan emin olmak için aradım. Lütfen beni merak etme.” Diye telefon açabilir. Bir şeye değer verdiğimizde harekete geçeriz. Eğer size 10 saniyesini ayırıp mesaj atacak kadar bile değer vermiyorsa bir yerde hata yapıyorsunuz demektir. İlişkinize sizin kadar değer vermeyen birisini salın gitsin. Onun için tek bir saniye bile harcamamalısınız.

Yorum Yap